:: Menu ::  |Silent Hill|Silent Hill 2|Silent Hill 3|Silent Hill 4|SH: Origins|Silent Hill 5|SH: Shattered Memories|Inne|Underground|Autorzy|Download|Forum|Linki|
   > Historia
   > Postaci
   > Bronie
   > Przeciwnicy
   > Bossowie
   > Przedmioty
   > Lokacje
   > Notatki
   > Zakończenia

   > Screeny
   > Galeria
   > Recenzja
   > Opis
   > Soundtrack
   > Odkrycia
   > Powiązania
   > Scenariusz
   > Teksty
   > Kody

   > Ranking


 

    Silent Hill 4 - Zakończenia
   ---------------------------------
       
I. Zakończenie "21 Sacraments"

Co należy zrobić:
- Nie bierz laleczki od Sullivana siedzącego na schodach podczas pierwszej wizyty w apartamentach.
- Nie wypędzaj wszystkich duchów z pokoju 302.
- Pozwól zginąć Eileen podczas ostatniej walki.

Opis zakończenia:

Dorosły Walter pada na ziemię i wyciągając rękę do góry mówi "Mamo...". Następnie pada martwy. Pokój 302 został w pełni opanowany przez złe moce, a Eileen Galvin zginęła, co pozwoliło na dokończenie rytuału. Henry dostaje strasznego bólu głowy, zostaje opętany i staje się 21 Sakramentem. Mały Walter dostaje się wreszcie do pokoju 302, który uważa za swoją matkę. Kładąc się na łóżku mówi "Nie pozwolę nikomu wejść mi w drogę... Zostanę z Tobą na zawsze...". Następnie radio podaje wiadomości, że w South Ashfield Heights znaleziono pięć ciał zabitych w ten sam sposób, co pozostałe, a szósta ofiara - Eileen Galvin - zginęła w szpitalu wskutek obrażeń. Znaleziono również jeszcze jedno ciało w pokoju 302. Jednak jest ono tak zmasakrowane, że można się jedynie domyślać, że jest Henry Townshend - mieszkaniec tego pokoju.
[...]


II. Zakończenie "Eileen's Death"


Co należy zrobić:
- Nie bierz laleczki od Sullivana siedzącego na schodach podczas pierwszej wizyty w apartamentach.
- Wypędź wszystkie duchy z pokoju 302.
- Pozwól zginąć Eileen podczas ostatniej walki.

Opis zakończenia:

Walter pada na ziemię i wyciągając rękę do góry mówi "Mamo...". Następnie pada martwy. Klątwa ciążąca na pokoju 302 została ostatecznie zdjęta. Mały Walter puka do drzwi, a następnie pada na kolana i znika. Henry budzi się w swojej prawdziwej sypialni. Ostatecznie tylko on przeżył. Radio nadaje wiadomości, że w South Ashfield Heights znaleziono pięć ciał zabitych w ten sam sposób, co pozostałe, a szósta ofiara - Eileen Galvin - zginęła w szpitalu wskutek obrażeń. Henry pada na podłogę i zaczyna płakać mówiąc "Eileen".
[...]
 


III. Zakończenie "Mother"


Co należy zrobić:
- Weź laleczkę od Sullivana siedzącego na schodach podczas pierwszej wizyty w apartamentach i noś ją cały czas przy sobie.
- Nie wypędzaj duchów z pokoju 302.

- Chroń Eileen podczas całej gry.
- Uratuj Eileen podczas ostatniej walki.

Opis zakończenia:

Walter pada na ziemię i wyciągając rękę do góry mówi "Mamo...". Następnie pada martwy, a Eileen zostaje uratowana. Mały Walter puka do drzwi, a następnie pada na kolana i znika. Henry wychodzi z apartamentów trzymając się za rękę i ogląda się na South Ashfield Heights. Następnego dnia odwiedza Eileen w szpitalu, która już wydobrzała. Daje jej kwiaty, a ona mówi: "Cóż, czas chyba wrócić do South Ashfield W kolejnej scenie ukazany jest pokój 302 w pełni opanowany przez złe moce.
[...]

IV. Zakończenie "Escape"


Co należy zrobić:
- Zabierz lalkę i noś ją cały czas przy sobie.
- Wypędź wszystkie duchy z pokoju 302.

- Chroń Eileen podczas całej gry.
- Uratuj Eileen podczas finałowej walki.

Opis zakończenia:

Walter pada na ziemię i wyciągając rękę do góry mówi "Mamo...". Następnie pada martwy, a Eileen zostaje uratowana. Mały Walter puka do drzwi, a następnie pada na kolana i znika. Henry wychodzi z apartamentów trzymając się za rękę i ogląda się na South Ashfield Heights. Następnego dnia odwiedza Eileen w szpitalu, która już wydobrzała. Daje jej kwiaty, a ona mówi z uśmiechem na twarzy: "Chyba będę musiała sobie poszukać nowego mieszkania". Henry kiwa głową z satysfakcją.
[...]