:: Menu ::  |Silent Hill|Silent Hill 2|Silent Hill 3|Silent Hill 4|SH: Origins|Silent Hill 5|SH: Shattered Memories|Inne|Underground|Autorzy|Download|Forum|Linki|
   > Historia
   > Postaci
   > Bronie
   > Przeciwnicy
   > Bossowie
   > Przedmioty
   > Lokacje
   > Notatki
   > Zakończenia

   > Screeny
   > Galeria
   > Recenzja
   > Opis
   > Soundtrack
   > Odkrycia
   > Powiązania
   > Scenariusz
   > Teksty
   > Kody

   > Ranking

 

    Silent Hill 4 - Postaci
   --------------------------

   Henry Townshend
   Wiek - 28 lat

   Główny bohater gry
 

Henry to młody mieszkaniec pewnego apartamentu położonego w South Ashfield Heights niedaleko miasteczka Silent Hill. Od dwóch lat wynajmuje tam pokój nr. 302, lecz pewnego dnia zaczęły nawiedzać go bardzo niepokojące koszmary i w dodatku okazało się, że został w sposób zupełnie irracjonalny uwięziony we własnym mieszkaniu. Pięć dni później Henry odnajduje tajemnicze przejście w łazience, dzięki któremu może przenosić się do innego świata... Henry to przykład typowego samotnika. Jego kontakty z sąsiadami i ze znajomymi ograniczone są do minimum. Wolny czas woli spędzać na fotografowaniu ciekawych obiektów i podróżach po kraju.
    

    Cynthia Velasquez
   Wiek - 29 lat

  
Pierwsze spotkanie:
   Przejścia podziemne

Cynthia to bardzo atrakcyjna kobieta, jest pierwszą osobą którą Henry napotyka po wejściu do tajemniczego przejścia. Kiedy spotyka Henrego zdradza mu, że wg. niej wszystko co dzieje się wokół to jedynie sen, po czym oferuje mu "specjalną przysługę" za pomoc w znalezieniu wyjścia...

  

   Jasper Gein
   Wiek - ok. 30 lat

   Pierwsze spotkanie:
   Las w Silent Hill

Jasper Gein to młody mężczyzna o kilku bardzo charakterystycznych cechach. Jest bardzo szczupły i posiada wyraźną wadę wymowy - bardzo często jąka się podczas wypowiadania pewnych słów. Jego powierzchowność może wywoływać różne odczucia, lecz napewno wydaje się być lekko niezrównoważony psychicznie. Henry spotyka go w lesie podczas wizyty w Silent Hill. Najpierw odnajduje porzucony przez niego samochód. Potem spotyka go w okolicach kilku tajemniczych monolitów. Okazuje się, że Jasper jest bardzo zainteresowany okultyzmem, a konkretnie spotkaniem z kimś kogo nazywa "diabłem".


  

   Frank Sunderland
   Wiek: ponad 60 lat
   Pierwsze spotkanie:
   Apartamenty

Frank Sunderland to właściciel i gospodarz South Ashfield Heights (budynek, w którym Henry wynajmuje pokój nr. 302). Jest mężczyzną w podeszłym wieku. Na jego twarzy widać ślady przeszłości, która musiała pozostawić wiele poważnych doświadczeń. Frank pomimo swojego wieku dba o swoich lokatorów, tak więc w momencie gdy słuch o lokatorze z pokoju 302 zaginął, postanawia zbadać sytuację. Podczas gry mamy okazję obserwowania jego poczynań przez wizjer pokoju nr. 302.  


          

 

   Tajemnicze dziecko
   Wiek: ok. 8 lat
   Pierwsze spotkanie:
   Las w Silent Hill

Mały chłopiec, którego Henry spotyka podczas wizyty w lesie. Na jego twarzy zawsze gości stoicki spokój. Wygląda na uosobienie niewinności, lecz jest w nim coś nadzwyczaj niepokojącego. Zawsze kiedy się zjawia i odchodzi dzieje się coś złego.  

          

 

   Andrew De Salvo
   Wiek: ok. 50 lat
   Pierwsze spotkanie:
   Water Prison

Andrew to gruby, niechlujnie ubrany facet którego Henry spotyka podczas pierwszej wizyty w Water Prison. Niegdyś był osobą odpowiedzialną za pilnowanie i obserwację więźniów zamkniętych w Water Prison...  
          

  

   Richard Braintree
   Wiek: ponad 40 lat
   Pierwsze spotkanie:
   Budynek

Richard to kolejny mieszkaniec South Ashfield Heights - zamieszkuje pokój nr. 207. Wygląda na osobę bardzo niebezpieczną, nie bez powodu zresztą jest obiektem dyskusji wielu mieszkańców budynku, w którym mieszka. Zawsze nosi ze sobą naładowany rewolwer.            

  

   Tajemniczy
    mężczyzna
   Wiek: 24 lata
   Pierwsze spotkanie:
   Apartamenty

Wyjątkowo tajemniczy mężczyzna, który w przeszłości niejednokrotnie odwiedzał apartament w South Ashfield. Zawsze nosi na sobie ciemny płaszcz przeciwdeszczowy. Kiedy Henry spotyka go po raz pierwszy w apartamentach ten ofiaruje mu pewien prezent. Pomimo tego, że nie jest zbyt rozmowny widać, że tkwi w nim jakaś tajemnicza siła. Jaki ma związek z całą historią?  
          

  

   Eileen Galvin
   Wiek: ponad 20 lat
   Pierwsze spotkanie:
   Szpital

Eileen Galvin jest sąsiadką Henrego, która mieszka w pokoju nr. 303. Wygląda na osobę o łagodnym usposobieniu, prowadzi proste życie. Henry odkrywa w ścianie swojego pokoju otwór, przez który może obserwować pokój Eileen. Niestety działa to tylko w jedną stronę tak jak w przypadku drzwi - ona nie może go ani zobaczyć ani też usłyszeć. Na samym początku gry wiadomo, że Eileen zna głównego bohatera jedynie z widzenia (mimo tego, że mieszkają w sąsiedztwie).  


          

  

   Joseph Schreiber
   Wiek: ok. 50 lat
   Pierwsze spotkanie:
   Pokój nr. 302Joseph jest dziennikarzem, który wynajmował pokój nr. 302 dwa i pół roku przed Henrym. Napisał artykuł na temat kultu w Silent Hill dla magazynu "Concord".