:: Menu ::  |Silent Hill|Silent Hill 2|Silent Hill 3|Silent Hill 4|SH: Origins|Silent Hill 5|SH: Shattered Memories|Inne|Underground|Autorzy|Download|Forum|Linki|
   > Historia
   > Postaci
   > Bronie
   > Przeciwnicy
   > Bossowie
   > Przedmioty
   > Lokacje
   > Notatki
   > Zakończenia

   > Screeny
   > Galeria
   > Recenzja
   > Solucja
   > Soundtrack
   > Odkrycia
   > Powiązania
   > Scenariusz
   > Teksty
   > Kody

   > Ranking
    Silent Hill 2 - Przeciwnicy
   -------------------------------
Pełzający Stwór
(Lying Creature)

Miejsce występowania: Spotkasz je w różnych miejscach podczas całej wędrówki po Silent Hill.

Mocne strony: Kiedy są w pozycji stojącej, nie są wielkim zagrożeniem, chyba że znajdą się zbyt blisko Ciebie. W takiej sytuacji wypuszczają chmurę trującego gazu, który zabiera dużo energii. Kiedy się czołgają, są bardzo szybkie, ale przeważnie chowają się pod samochodami. W tej pozycji również nie są zbyt wielkim zagrożeniem, dopóki nie zbliżą się na małą odległość.

Słabości: dzięki swojemu wolnemu poruszaniu się są odsłonięci na wszystkie rodzaje ataku. Są również niezbyt wytrzymałe na ataki.

Najlepsza taktyka: Albo strzelaj do nich z pistoletu z bezpiecznej odległości albo uderzaj kijem lub metalową pałką od tyłu. Kiedy już padnie na ziemię, dobij go nogą.
Manekin (Mannequin)

Miejsce występowania: Spotkasz je w różnych miejscach podczas całej wędrówki po Silent Hill.

Mocne strony: Potwór ten ma tylko jeden podstawowy atak - cios górną parą nóg, jednak ich ataki są znacznie szybsze i częstsze od pełzających stworów. Często też pojawiają się z zaskoczenia wyskakując z krzaków i dachów.

Słabości: Ich cios ma mały zasięg, a do tego strasznie wolno się przemieszczają, co czyni ich podatnymi na twoje ataki.

Najlepsza taktyka: Najłatwiejszym sposobem na pokonanie tych stworów są strzały z pistoletu z bezpiecznej odległości. Jeśli jednak wolisz oszczędzać amunicję lub po prostu lubisz atakować bronią białą - nie będziesz miał z tym żadnych problemów.Pielęgniarka (Bubble Head Nurse)

Miejsce występowania: Szpital Brookhaven, Inny Szpital Brookhaven oraz Inne Silent Hill.

Mocne strony: Siostrzyczki poruszają się bardzo szybko, a ich ataki mają daleki zasięg. Przeważnie atakują w grupie dwóch lub trzech, co w małych pomieszczeniach może być niezwykle niebezpieczne.

Słabości: Siostrzyczki nie mają żadnych konkretnych słabości.

Najlepsza taktyka: Podczas konfrontacji zawsze pilnuj swoich pleców. Jeśli w pomieszczeniu, do którego wejdziesz, zastaniesz dwie lub trzy siostrzyczki, uciekaj do rogu - tak żeby ataki dochodziły tylko z jednej strony. Dobrą bronią przeciwko nim jest metalowa rurka ze względu na jej duży zasięg, jednak najlepiej strzelać z pistoletu lub shotguna z dużego dystansu. Kiedy powalisz już siostrzyczkę na ziemię, dobij ją nogą.
Karaluch
(Cockroach-Creeper)

Miejsce występowania: Silent Hill, Apartmenty Woodside, Apartmenty Blue Creek, Historical Society oraz Więzienie.

Mocne strony: Jego główną zaletą jest duża szybkość.

Słabości: Atakuje wszystko co popadnie, jednak po ataku zatrzymuje się na chwilę - wtedy wykonaj atak.

Najlepsza taktyka: Najlepiej go omijać, aby nie marnować amunicji. Jeśli jednak wolisz się go pozbyć oddaj kilka celnych strzałów lub (co jest o wiele trudniejsze) w odpowiednim momencie zdepcz go - wystarczy jeden cios.

Figura
(Mandarin)

Miejsce występowania: Inny Silent Hill, Labirynt oraz Inny Hotel Lakeview.

Mocne strony: Ich silny cios językiem, który niczym kolec wysuwa się z ich ramion.

Słabości: Ponieważ zwisają z krat, nie mają się gdzie schować.

Najlepsza taktyka: Najlepiej jest szybko przebiec - nie zdążą Cie zaatakować, chyba że będziesz stać długo w miejscu ponad nimi.    

Abstrakcyjny Tatuś (Abstract Daddy)

Miejsce występowania: Labirynt oraz Hotel Lakeview.

Mocne strony: Abstrakcyjny Tatuś bardzo szybko się przemieszcza i jeśli nie zamierzasz z nim walczyć, może Cie bardzo szybko zabić. Kiedy znajdzie się w bliskiej odległości, rzuci się na Ciebie i zamknie swoje olbrzymie szczęki na twojej głowie - co zabiera bardzo dużo energii.

Słabości: Nie ma żadnych konkretnych słabości, ale sposobem można go bardzo łatwo pokonać.

Najlepsza taktyka: Porzuć myśli o broni białej i od razu uzbrój się w shotguna. Trzymaj się w bezpiecznej odległości i oddawaj kolejne strzały. Po kilku powinien paść. W razie potrzeby przeładuj broń na ekranie inwentarza.