:: Menu ::  |Silent Hill|Silent Hill 2|Silent Hill 3|Silent Hill 4|SH: Origins|Silent Hill 5|SH: Shattered Memories|Inne|Underground|Autorzy|Download|Forum|Linki|
   > Historia
   > Postaci
   > Bronie
   > Przeciwnicy
   > Bossowie
   > Przedmioty
   > Lokacje
   > Notatki
   > Zakończenia

   > Screeny
   > Galeria
   > Recenzja
   > Solucja
   > Soundtrack
   > Odkrycia
   > Powiązania
   > Scenariusz
   > Teksty
   > Kody

   > Ranking


 

    Silent Hill 2 - Bossowie
   -----------------------------

1 Boss : Piramidogłowy
Arena : Blue Creek Apartment
Ataki : Duszenie, uderzenie

nożem i cięcie od góry
Czego użyć : Handgun

 

Piramidogłowy (Pyramid Head)

Pierwszym bossem, z którym przyjdzie nam sie zmierzyć jest słynny Piramidogłowy. Spotykamy go na klatce schodowej pod koniec apartementów Blue Creek Apartment.

Piramidogłowy ma trzy rodzaje ataków: pierwszy z nich to cios gigantycznym mieczem od góry, który powoduje natychmiastową śmierć, drugi to zwykłe uderzenie, które nie czyni zbyt wielkich szkód. Ostatnim atakiem jest duszenie - jeśli bestia użyje tego ataku, jak najszybciej X lub L1/R1, aby uciec.

Piramidogłowy jest strasznie wolny, więc nie powinieś mieć problemu z unikaniem jego ciosów. Walka polega na uciekaniu w przeciwny róg pomieszczenia, oddaniu pięciu strzałów, kolejnego ucieknięcia, kolejnych pięciu strzałów i przeładowaniu pistoletu na ekranie inwentarza. Powtarzaj ten schemat, aż usłyszysz dźwięk syreny i zejdź Piramidogłowemu z drogi, aby mógł sobie spokojnie odejść. Pod żadnym pozorem nie atakuj go teraz, gdyż przysporzy Ci to tylko niepotrzebnej walki. Kiedy syrena ucichnie kontynuuj swoją wędrówkę.2 Boss : Flesh Lips
Arena : Examination Room 2

w Brookheaven Hospital
Ataki : Duszenie
Czego użyć :

Shotgun/Handgun


Flesh Lips

Po spoktaniu z Laurą w Brookhaven Hospital, zostaniesz zamknięty w Examination Room 2 na pierwszym piętrze. Tam właśnie czeka Cię kolejna walka z bossem, a konkretnie trzema. Są to kupy mięsa wszyte w stalowe sześciany poruszające się pod sufitem i próbujące złapać Jamesa w swoje obślizgłe łapy.

Po raz kolejny szybkosć jest po twojej stronie. Uciekaj w jeden z rogów pomieszczenia, oddaj dwa lub trzy strzały z shotguna, biegnij w przeciwny róg, oddaj kolejne dwa lub trzy strzały, przeładuj na ekranie inwentarza i powtarzaj tę czynność, aż zabijesz wszystkich przeciwników. Jeżeli zostaniesz złapany, szybko naciskaj X lub L1/R1, aby się uwolnić. 

3 Boss : Piramidogłowy
Arena : Podziemia szpitala

Ataki : Ukłócia włócznią

 

Piramidogłowy po raz 2 (Pyramid Head 2)

Kiedy zejdziesz do piwnic szpitala Brookhaven, trafisz do ogromnego korytarza, a tuż za twoimi plecami pojawi się Piramidogłowy. W zasadzie nie jest to walka z bossem, lecz ucieczka przed nim. Musisz cały czas biec przed siebie wyrabiając się na zakrętach najlepiej jak potrafisz. Ma to szczególne znaczenie na poziomie akcji Hard, gdyż jedna pomyłka równa się śmerci Marii, a to się równa Game Over. Kiedy dobiegniesz do końca, wejdziesz do windy a Maria zostanie na twoich oczach przebita włócznią.

Jeśli masz problemy z udaną ucieczką, a w zanadrzu masz dużo amunicji i apteczek, to możesz stanąć pomiędzy Piramidogłowym a Marią, przyjmować na siebie ataki i strzelać do niego z pistoletu, co na jakiś czas go spowolni. 
4 Boss : Ojciec Angeli
Arena : Pokój znajdujący

się na końcu labiryntu
Ataki : Duszenie
Czego użyć : Shotgun


Ojciec Angeli (Abstract Daddy)

Pod koniec labiryntu usłyszysz krzyki Angeli dochodzące zza białych drzwi. Tam czeka Cię właśnie kolejna walka, a twoim przeciwnikiem bedzie kupa mięsa, w którą został wszyty metalowy blat. Jest to rzekomo ojciec Angeli.

Potwór jest bardzo wolny a jego działania przewidywalne, jednak wystrzegaj się jego ataków - są bardzo szybkie i zabierają wiele energii. Jeśli zostaniesz przez niego złapany naciskaj szybko X lub L1/R1, aby się uwolnić.

Najlepszą bronią jest w tym wypadku shotgun, gdyż jest o wiele szybszy od strzelby i mieści więcej naboi. Po raz kolejny należy zastosować tą samą taktykę - oddać kilka strzałów i uciec na przeciwny koniec pokoju i kiedy skończą sie naboje przeładować w inwentarzu. Uwaga! - na hardzie ten boss jest dość szybki i możesz sobie pozwolić na oddanie jedynie dwóch strzałów.
5 Boss : Eddie
Arena : Chłodnia
Ataki : Strzał z pistoletu,

cios pięścią
Czego użyć : Pipe/Rifle
Eddie Dombrowski

Po wskoczeniu do grobu z nazwiskiem Jamesa, znajdziesz się w chłodni, gdzie czeka Cię kolejna walka. Tym razem jest to nasz stary znajomek Eddie, który okazał się lekko skrzywiony psychicznie i teraz postanawia zabić Jamesa. Walkę można podzielić na dwie lokacje:

1. Znajdujesz się w małym pomieszczeniu, a Eddie ma w ręku pokaźnego Magnuma, którego jeden strzał może Ci wyrządzić wiele krzywdy. Najlepiej tuż przed walką wyposaż się w stalową rurę i stań jak najbliżej Eddiego i trzymając R2 naciskaj ciągle X. Eddie będzie próbował uderzyć cię pięścią (co zada ewentualnie mniejsze rany niż pistolet), co przeważnie skończy się dla niego ciosem w głowę. Po 6-12 uderzeniach Dombrowski ucieknie do sąsiedniego pomieszczenia.

2. To pomieszczenie jest już znacznie większe i poprzednia taktyka się nie sprawdzi. Wyposaż się w strzelbę i stań niedaleko wiszącego kawałka mięsa. Oddaj trzy strzały, a kiedy Eddie będzie się przymierzał do strzału szybko schowaj się za mięso używając przycisków R1/L1. Teraz przeładuj na ekranie inwentarza i ponów atak. Po kilku seriach Eddie padnie, a ty pójdziesz do doku z łodzią.
 6 boss : Piramidogłowy
Arena : Lobby hotelu
Ataki : Ukłócia włócznią
Czego użyć : Rifle


Piramidogłowy po raz 3 (Pyramid Head 3)

Pod koniec innego hotelu Lakeview, czeka Cię w lobby kolejna przeprawa z Piramidogłowym, a dokładnie dwoma. Obydwaj są wolni i wyposażeni w włócznie. Wyposaż się w strzelbę i przygotuj do ganiania dookoła pokoju. Za każdym razem oddaj kilka strzałów (pamiętaj, aby po trzech przeładować broń w inwentarzu), a kiedy Piramidogłowi będą już blisko, biegnij na drugi koniec pomieszczenia. Po kilku razach obydwaj odejdą na środek pomieszczenia i przebiją się włóczniami, a ty będziesz sie już mógł szykować do ostatniej walki.

Uwaga! - nie jest ważne, którego będziesz ranić - możesz zawsze strzelać do jednego, a i tak walka w końcu się skończy.

Finałowy boss :
Maria/Mary

Arena : Demon Chamber
Ataki : Duszenie
Czego użyć : RifleMaria/Mary (Maria/Mary Deamon)

Po walce z Piramidogłowymi przejdź przez drzwi, a potem schodami na górę. Tam czeka na Ciebie walka ostateczna. Demon będzie próbował złapać Cię w swoje macki i udusić (w takim wypadku naciskaj X lub L1/R1), dlatego najlepiej trzymać się od niego z daleka. Uciekaj w przeciwny róg platformy oddaj dwa strzały, że strzelby i uciekaj dalej. Boss będzie wysyłał przeciwko Tobie wyjątkowo wkurzające, ale za to mało szkodliwe ćmy. Powtarzaj tą czynność wiele razy (pamiętając o przeładowywaniu w inwentarzu), a w zależności od poziomu trudności po 3-40 strzałach demon padnie na ziemię, a Tobie pozostanie jego dobicie.

Możesz też wykorzystać wielki miecz Piramidogłowego, co zajmnie trochę mniej czasu, ale będzie za to o wiele bardziej niebezpieczne ze względu na ataki mackami i duszenie.