:: Menu ::  |Silent Hill|Silent Hill 2|Silent Hill 3|Silent Hill 4|SH: Origins|Silent Hill 5|SH: Shattered Memories|Inne|Underground|Autorzy|Download|Forum|Linki|
   > Historia
   > Postaci
   > Bronie
   > Przeciwnicy
   > Bossowie
   > Przedmioty
   > Notatki
   > Zakończenia

   > Screeny
   > Galeria
   > Recenzja
   > Opis
   > Soundtrack
   > Odkrycia
   > Powiązania
   > Scenariusz
   > Teksty
   > Kody

   > Ranking 

    Silent Hill 3 - Przeciwnicy
   -------------------------------

Double Head


Zadawane obrażenia: 5-10%

Miejsce występowania: Amusement park, Centrum handlowe, Alternatywne centrum handlowe, Stacja na Hazel St, Hilltop Center, Alternatywne Hilltop Center, West South Vale.

Mocne strony: Są wyjątkowo szybkie i bardzo często atakują w grupach. Ich ataki są często bardzo ciężkie do uniknięcia (szczególnie kiedy jest ich kilka).

Słabości: Można ich bez problemu unikać przechodząc lub przebiegając obok lub też używać mięsa (Beef Jerky) do odwracania ich uwagi.

Najlepsza taktyka:
Najlepiej jeśli będziesz trzymać odpowiedni dystans. Jeśli już będziesz musiał atakować to staraj się używać broni palnych (najlepiej sprawdza się zwykły pistolet) lub ew. katany.

  

  
Closer


Zadawane obrażenia: 10-20%

Miejsce występowania: Amusement park, Centrum handlowe, Alternatywne centrum handlowe, Brookhaven hospital, Świątynia.

Mocne strony: Potwór ten jest bardzo silny, używając swoich rąk potrafi wytrącić z równowagi i przewrócić gł. bohaterkę. Posiada również ukryte kolce, którymi zadaje sporo obrażeń. Dzięki długim rękom potrafi atakować z większych dystansów.

Słabości: Jest bardzo powolny, a jego ruchy są wyjątkowo przewidywalne.

Najlepsza taktyka: Jeśli jesteś w stanie zużywać większe ilości amunicji to staraj się strzelać z pistoletu przy zachowaniu odpowiedniej odległości (staraj się przesuwać do tyłu jeśli potwór znajduje się blisko), jeśli zaś nie możesz marnować amunicji to po prostu unikaj tych potworów (możesz spokojnie przebiegać obok nich).

Pendulum


Zadawane obrażenia: 15-30%

Miejsce występowania: Amusement park, Alternatywne centrum handlowe, Przejścia podziemne, Plac budowy, West South Vale, Świątynia.

Mocne strony: Może przemieszczać się w powietrzu jak i na powierzchni ziemi, jego ruchy są bardzo szybkie i silne. Atakuje za pomocą ostrza, które znajduje się na jego głowie, robi to bardzo szybko, a cięcia są bardzo silne przez co ciężko uniknąć jego ciosów kiedy znajduje się w pobliżu.

Słabości: Brak.

Najlepsza taktyka: Najlepszym sposobem jest oczywiście używanie dobrej broni palnej (najskuteczniejszy jest w tym przypadku Shotgun) przy zachowaniu dużego dystansu.

   Numb Body


Zadawane obrażenia: 5-10%

Miejsce występowania: Centrum handlowe (małe), Alternatywne centrum handlowe (małe), Wagony metra (małe i duże), Przejścia podziemne (małe i duże), Hilltop Center.

Mocne strony: Występują w dwóch wersjach (są małe i duże) i zazwyczaj atakują w sporych grupach.

Słabości: Są bardzo słabe, a ich jedyne metoda ataku (udeżenie własnym ciałem) zadaje niewielkie obrażenia.

Najlepsza taktyka: Potwory te można bez problemu pokonać za pomocą broni białych - np. rurka lub katana. Jeśli masz do dyspozycji sporo amunicji możesz używać również pistoletu.Insane Cancer


Zadawane obrażenia: 20-30%

Miejsce występowania: Stacja Hazel St, Plac budowy, Hilltop Center, Alternatywne Hilltop Center, Świątynia.

Mocne strony: Zadają bardzo potężne ciosy, a kiedy zbliżysz się do nich na odpowiednią odległość i zaczniesz uciekać to potrafią nabrać sporej prędkości. Ich zabicie wymaga użycia sporej ilości amunicji.

Słabości: Do momentu kiedy nie zbliżysz się do nich leżą plackiem na ziemi i zupełnie nie reagują.

Najlepsza taktyka: Najlepiej je po prostu omijać (jeśli do nich nie podejdziesz to nie będą Cię atakowały), a jeśli już chcemy je uśmiercać to za pomocą Shotguna i to z odpowiedniej odległości.


Demon Nurse


Zadawane obrażenia: 15-30%

Miejsce występowania: Brookhaven Hospital, Alternatywny szpital Brookheaven.

Mocne strony: Siostrzyczki poruszają się bardzo szybko, a ich ataki mają daleki zasięg. Przeważnie atakują w grupie dwóch lub trzech, co w małych pomieszczeniach może być niezwykle niebezpieczne. Większość z nich jako broń używa stalową rurkę, ale niektóre z nich mają w ręku rewolwer.

Słabości: Nie należą do najszybszych.

Najlepsza taktyka: Podczas konfrontacji zawsze pilnuj swoich pleców. Jeśli w pomieszczenia, do którego wejdziesz, zastaniesz dwie lub trzy siostrzyczki, uciekaj do rogu - tak żeby ataki dochodziły tylko z jednej strony. Dobrą bronią przeciwko nim jest metalowa rurka ze względu na jej duży zasięg, jednak najlepiej strzelać z pistoletu lub shotguna z dużego dystasnu. Kiedy powalisz już siostrzyczkę na ziemię, dobij ją nogą.    


Slurper


Zadawane obrażenia: 15-20%

Miejsce występowania: Alternatywne Hilltop Center, Alternatywny szpital Brookhaven, Świątynia.

Mocne strony: Pełzają po podłodze co uniemożliwia używanie pewnych broni. Ich ataki zadają spore obrażenia. Kiedy widzą swoją ofiarę starają się zwalić ją z nóg (po takim ataku Heather podnosi się dosyć długo). Po tym jak uda nam się unieszkodliwić Slurpera potrafi on zadać jeszcze jeden cios (jeśli znajdziemy się za blisko).

Słabości: Nie ma żadnych konkretnych słabości.

Najlepsza taktyka: Porzuć myśli o broni białej i od razu uzbrój się w pistolet bądź też shotguna. Trzymaj się w bezpiecznej odległości i oddawaj kolejne strzały. Po kilku powinien paść. W razie potrzeby przeładuj broń na ekranie inwentarza.

    


Scraper


Zadawane obrażenia: 15-30%

Miejsce występowania: Świątynia.

Mocne strony: Na rękach ma ostrza, które pozwalają mu blokować niektóre ciosy i strzały. Zadaje całkiem spore obrażenia.

Słabości: Nie ma żadnych konkretnych słabości.

Najlepsza taktyka: Najlepiej jest używać na niego broni palnych (bronie białe praktycznie zupełnie nie skutkują, bowiem Scraper umie blokować ciosy) - polecam tutaj Shotgun'a.