:: Menu ::  |Silent Hill|Silent Hill 2|Silent Hill 3|Silent Hill 4|SH: Origins|Silent Hill 5|SH: Shattered Memories|Inne|Underground|Autorzy|Download|Forum|Linki|
   > Historia
   > Postaci
   > Bronie
   > Przeciwnicy
   > Bossowie
   > Przedmioty
   > Notatki
   > Zakończenia

   > Screeny
   > Galeria
   > Recenzja
   > Opis
   > Soundtrack
   > Odkrycia
   > Powiązania
   > Scenariusz
   > Teksty
   > Kody

   > Ranking


 

    Silent Hill 3 - Bossowie
   -----------------------------Split Worm

Ten gigantycznych rozmiarów robal wynurza się z 6 dziur atakując i chowając się co jakiś czas. Jeżeli atak dosięgnie Heather dziewczyna upadnie i dojdzie do siebie dopiero gdy robak zacznie się znowu wynurzać z dziury. Najlepszą taktyką jest atakowanie tego bosa gdy wynurza się ze swojej kryjówki celując prosto w jego paszcze (w momencie kiedy ją otwiera).


Arena: Pod alternatywnym centrum handlowym
Ataki: Gryzienie
Czego użyć: PistoletGlutton

Potwór ten nie atakuje nas, a stanowi tylko swoistą żywą przeszkodę która skutecznie blokuje nam dalszą wędrówkę. Podczs naszej tułaczki znajdziemy opowiadanie (podzielone na kilka części), którego treść pomoże nam w pokonaniu tego bossa.


Arena: Pierwsze piętro Alternatywnego Hilltop
Ataki: Nie atakuje nas
Czego użyć: 

Missionary

Najlepiej atakować tego bossa tuż przed jego atakiem kiedy jego ostrza są wysoko podniesione. Atakowanie go przez cały czas nie ma sensu bo zasłoni się swoją bronią i będzie skutecznie odbijał nasze ataki. Można go też atakować w momencie gdy zaczyna biegać, najlepszym sposobem jest zaatakowanie go kiedy upadnie, kilka strzałów i będzie po sprawie.


Arena: Dach apartamentu Daisy Villa Apt.
Ataki: Atak metalowymi ostrzami
Czego użyć: Shotgun
 


Leonard

Jego ataki mogą być naprawdę bolesne więc lepiej jest zachować odpowiedni dystans. Najlepszym i najprostszym sposobem na niego jest strzelanie z shotguna przy odpowiedniej odległości. Leonard co jakiś czas zanuża się pod wodę, ale mimo to jego wykrycie nie sprawia problemu i po kilku strzałach z shotguna powinien paść martwy.

Arena: Pod pokojem C4 w Alternatywnym szpitalu
Ataki: Ataki pazurami
Czego użyć: Shotgun
Alessa

Jest naprawdę trudnym przeciwnikiem. Wydaje się być częścią duszy Allesy, która za wszelką cenę nie chce pozwolić na narodziny "GODa". Będziemy musieli pokonać ją 4 razy, za każdym razem gdy zostanie pokonana wróci z inną bronią. Podobnie jak Heather może blokować nasze ataki, najlepszym sposobem jest atakowanie jej Shotgunem gdy nie ma broni palnej, gdy z niej będzie nas atakować pozostaje nam trzymanie się blisko niej i atakowanie Kataną w momencie gdy będzie chciała nas zaatakować. Trzeba pamiętać też o tym, że tylko za pierwszym razem padnie na pewno, potem będziemy musieli ją jeszcze dobijać.

Arena: Merry-go-round w Lakeside Amusement Park
Ataki:  Nóź, pistolet, metalowa rurka, karabin maszynowy
Czego użyć: Shotgun, katana
Valtiel

Nie atakuje nas, jest obserwatorem a zarazem naszym strażnikiem. Został wyznaczony jako strażnik tego co Heather nosi w sobie, ma on pilnować tego żeby "GOD" narodził się za wszelką cenę. Wielokrotnie widujemy go w różnych scenkach, wydaje się tez że tworzy nam drogę poprzez normalny i Alternatywny świat. Czasami też widzimy jak zaciąga Heather w ciemność, prawdopodobnie stara się ją wskrzeszać aby jego misja skończyła się sukcesem.

Arena: Centrum handlowe, Alternatywny szpital, kaplica
Ataki: Nie atakuje nas
Czego użyć:God

Jeden z najtrudniejszych bossów, jego ataki mogą zadać nam naprawdę dużo obrażeń. Najlepszym sposobem jest atakowanie go gdy szykuje się do ataku i ciągłe unikanie ataków. Atak ogniem można ominąć kucając, gdy GOD będzie starał się wzniecić kolejny atak ogniem powinniśmy starać się go atakować. Gdy będzie nam się wydawać, że opada z sił możemy się zbliżyć i dobijać bossa atakami kataną.

Arena: Pod kaplicą
Ataki: Ataki głową i rękami, wskrzeszanie ognia.
Czego użyć: Karabin maszynowy, katana, shotgun