:: Menu ::  |Silent Hill|Silent Hill 2|Silent Hill 3|Silent Hill 4|SH: Origins|Silent Hill 5|SH: Shattered Memories|Inne|Underground|Autorzy|Download|Forum|Linki|
   > Historia
   > Postaci
   > Bronie
   > Przeciwnicy
   > Bossowie
   > Przedmioty
   > Notatki
   > Zakończenia

   > Screeny
   > Galeria
   > Recenzja
   > Opis
   > Soundtrack
   > Odkrycia
   > Powiązania
   > Scenariusz
   > Teksty
   > Kody

   > Ranking 

 

 
 

    Silent Hill 3 - Odkrycia
   ---------------------------

Dodatkowe sceny śmierci:

W Silent Hill 3 główna bohaterka może być uśmiercona na kilka różnych sposobów co owocuje możliwością obejrzenia alternatywnych scen śmierci. Oto odkryte przez nas sceny śmierci Heather:

- Kiedy Heather zostanie zabita przez jakiegoś potwora to czasami pojawia się Valtiel (potwór obracający wielkimi zaworami), łapie ją za nogi i zaciąga w jakieś miejsce. Oto screenshot:- Jeśli Heather zostanie zabita przez pielęgniarkę w Brookheaven Hospital to pojawi się zniekształcony doktor, który zrobi dokładnie to samo co Valtiel.

- Jeśli będziesz szwędał się zbyt długo po torach na stacji metra lub też przechodził torami do innych lokacji to w końcu pojawi się animacja, na której pędzący pociąg rozjeżdża Heather.

- Będąc w środku pędzącego metra wyjdź przez drzwi ostatniego wagonu. Znajdziesz się na zewnątrz pociągu na małym skrawku podłogi. Rusz się lekko do przodu, a Heather wypadnie z pędzącego pociągu prosto na tory.

- Jeśli nie zabijesz potwora znajdującego się w kanałach ściekowych to przechodząc małym mostem w jednym z pomieszczeń Heather zostanie wciągnięta pod wodę.

- Jeśli nie odłączysz zasilania do roller-coastera w Lakeside Amusement Park i pójdziesz dalej torami to Heather zostanie potrącona przez wagonik zupełnie tak jak we śnie na początku gry.

- Zaraz przed końcową potyczką Heather powinna użyć Aglophotis ukrytego w małym naszyjniku. Jeśli tego nie zrobisz to ukaże się wstawka, na której Heather umiera w męczarniach.

Niedostępne miejsca:

Dzięki programowi 3D Camera Hack, który opisany został na stronie (jest także do ściągnięcia w dziale "Download") można zaglądać we wszelkie zakamarki gry, które normalnie są zupełnie niedostępne. Oto screeny kilku ciekawych miejsc, które najbardziej mnie zaciekawiły:

Oto obrazy, które znajdują się za szklaną ścianą w Brookheaven Hospital... Po lewej stronie wyraźnie widać jak Valtiel ciągnie ciało pielęgniarki z Brookheaven Hospital... Oto co dzieje się za szklaną, przydymioną szybą w szpitalu... Obrazy znajdujące się na zewnętrznej stronie murów świątyni...

+ CENTRUM HANDLOWE

Na terenie Centrum Handlowego (Shopping Mall) jest sklepik, którego nazwa pojawiła się już w poprzedniej części Silent Hill. Chodzi tutaj oczywiście o "Happy Burger", czyli fastfood który znajdował się na uliczkach miasteczka Silent Hill w drugiej części gry.

Wielokrotnie na ścianach Centrum Handlowego pojawia się plakat reklamujący 2 część Silent Hill. Na plakacie widać wyraźnie twarz Angeli, napis "Silent Hill 2" oraz zarysowane w tle twarze innych postaci z tej części. Oto zdjęcie tego plakatu:

 
              Reklama Silent Hill 2

W jednym z pomieszczeń na samym poczatku gry, w Centrum Handlowym, tam gdzie znajdujemy drugi save i klucz do księgarni, slychać, jak ktoś głośno chodzi nad nami, waląc w podłogę.

+ STACJA METRA

Napisy pochodzące z plakatów:

"OBDEBDIS
LIVING UP TO THEIR NAME!
NOT ONLY ARE THE OK
BUT THEY ALSO HAVE A
NEW ALBUM OUT!"


"FEEL LIFE ROMANTIC PERFUMES"

Dodatkowa scenka i dodatkowe przedmioty:

Idąc w kierunku platformy nr.4 powinieneś natrafić na okultystyczny magazyn (leży na maszynach z biletami, które wiszą na jednej ze ścian), w którym zawarta jest informacja na temat wędrówki dusz. Według niej osoby zmarłe nawiedzają miejsca, w których nastąpiła ich śmierć. Po przeczytaniu tej informacji udaj się prosto na platformę 4, gdzie przejdź się kawałek wzdłuż. Po chwili ujrzysz dodatkową scenkę ukazaną z oczu jakiejś postaci, która strąca Heather na tory. Teraz masz niewiele czasu aby z nich zejść. Jeśli Ci się to uda powinieneś znaleźć na pobliskich ławkach kilka dodatkowych przedmiotów.

+ PODRÓŻ METREM

Napisy pochodzące z malunków graffiti:

- "BAD ARTIST", "STOP REAL CRIME"
- "SORRY ABOUT THE DRIPS"
- "HUNGTER"

+ KANAŁY ŚCIEKOWE

W miejscu, w którym przechodzi się mostkiem nad tunelem ściekowym (idąc po suszarkę) widać wyraźnie, że znajduje się pod nim jakiś potwór. Kiedy wracamy się w odwrotnym kierunku potwora już tam nie ma.

+ ZNISZCZONY BUDYNEK

Będąc w zniszczonym budynku znajdujemy zamurowane cialo i tlumik do pistoletu. Zanim się to zrobi i wejdzie do otwartej lazienki, gdy staniemy przy scianie (tam, gdzie powinno być ciało), słychać wyraźne uderzenia, jakby ktoś chciał się wydostać.

+ DAISY VILLA APARTMENT

Po wejściu do budynku apartamentów powinieneś zauważyć drzwi. Według tego co mówi Heather są to złe drzwi, lecz według numeru który się na nich znajduje jest to odpowiedni apartament.

Nawiązania do Silent Hill 2 (tylko w wersji dla PlayStation 2):

Jeśli na twojej karcie pamięci znajdują się save'y pochodzące z Silent Hill 2 (koniecznie muszą być to save'y zapisane po ukończeniu gry) to w grze pojawi się kilka delikatnych odniesień do poprzedniej części. Jeśli nie posiadasz save'a z SH2 to wszystkie te scenki pojawia się dopiero po przejściu gry. Oto one:

- Będąc w toalecie na początku gry spróbuj zajrzeć do jednego z kibli. Heather będzie początkowo chciała zajrzeć do środka, lecz po chwili zmieni zdanie i zapyta się "kto mógłby zrobić coś tak odrażającego?". Jest to oczywiście nawiązanie do sceny, w której James włożył rękę do kibla i wyłowił z niego portfel z notatką.

- Kiedy będziesz w Daisy Villa Apartments postaraj się zajrzeć do skrzynki pocztowej. Heather po zbadaniu skrzynki stwierdzi, że nie ma tam listu od zmarłej żony.

- Wędrując po ulicach Silent Hill postaraj się odwiedzić lokacje znaną z poprzedniej części, czyli bar "Heaven's Night". Na tyłach baru odnajdziesz plakat, który przedstawia postać młodej striptizerki oraz napis "The Return Of Lady Maria": Oto zdjęcie tego plakatu:

 
      "The Return Of Lady Maria
       - From 8:00 on the 27th"


- Kiedy będziesz w szpitalu Brookheaven Hospital wejdź na dach budynku i przyjrzyj się ogrodzeniu. W miejscu, w którym James z 2 części został zrzucony ogrodzenie jest wg. Heather bardzo solidne.

Inne "sekrety":

Beginner mode - Jeśli zginiesz podczas gry kilka razy (nawet na poziomie trudności Easy) to pojawi się komunikat o tym, że odblokowałeś "Beginner Mode" w "Extra Options". Po wejściu do menu wciśnij więc L1 lub R1 aby wejść do dodatkowych opcji. Możesz tam teraz w każdej chwili ustawić tryb Beginner aby ułatwiać sobie grę w ciężkich momentach.

Extreme Action mode - Jeśli ukończysz grę na trybie akcji Hard to w menu wyboru poziomu trudności pojawi się tryb "Extreme1". Kiedy ukończysz ten tryb pojawi się kolejny, czyli "Extreme2" i tak po każdym kolejnym przejściu poziom trudności będzie wzrastał aż do Extreme10.

Dodatkowe opcje - Po ukończeniu gry w menu dodatkowych opcji (aby się tam dostać należy wcisnąć L1 lub R1 w opcjach) pojawi się dodatkowe ustawienie - Bullet Adjust.

Miernik energii - Ukończ grę w trybie zagadek Hard i trybie akcji Hard, a podczas kolejnej gry na twoim ekranie pojawi się pasek pokazujący poziom twojej energii oraz staminy (pasek ten można wyłączyć w dodatkowych opcjach). Jest to szczególnie przydatna rzecz kiedy używa się Heather Beam/Sexy Beam, ponieważ ich użytkowanie uzależnione jest od tego jaki ma się poziom staminy.

Powrót do klasyki Konami - Kod, który znajduje się w dziale "Kody" ukazujący "prawdziwe oblicze" Douglasa ma tradycyjną formę stosowaną od lat przez Konami.

Extra New Game:

Oto dodatkowe zmiany i zdarzenia jakie mogą Cię spotkać kiedy grasz w SH3 po raz drugi:

Srebrna i złota rurka - Będąc w ściekach w pomieszczeniu, w którym pokonałeś potwora pływającego w wodzie nie wrzucaj tym razem do wody suszarki. Zamiast tego podejdź do krawędzi baseniku i naciśnij "X". Zostaniesz zapytany czy chcesz wrzucić do wody stalową rurkę. Jeśli wrzucisz ją to na ekranie pojawi się "dobra wróżka" i będzie chciała zadać Ci pytania. Jeśli odpowiesz na nie szczerze to dostaniesz od niej złotą i srebrną rurkę (nie różnią się one niczym od stalowej poza wyglądem). Jeśli zaś skłamiesz to nie dostaniesz nic, a "wróżka" zabierze twoją stalową rurkę.

Silencer (tłumik do pistoletu) - Kiedy będziesz znajdował się na 5 piętrze "Construction Site" sprawdź fragment ściany, który jest trochę jaśniejszy. Uzbrój się teraz w drewniany młot (Maul) i uderz nim kilka razy w podejrzany kawałek ściany. Kiedy posypie się z niej gruz znajdziesz w środku zamurowane ciało człowieka oraz tłumik do pistoletu (Silencer - czyżby nawiązanie do Metal Gear Solid?), który możesz zamontować do pistoletu lub karabinu maszynowego.

Krwawe ściany w Underpass - Po opuszczaniu wagonów metra trafiasz do podziemnych przejść prowadzących do ścieków. Jeśli grasz po raz 2 to niektóre ze ścian powinny nagle ożywać ociekając krwią. Uwaga: Na poziomie trudności Hard dłuższe przebywanie w tym miejscu grozi sporą utratą energii.

Kawiarenka - Kiedy gramy po raz pierwszy kawiarenka znajdująca się na początku gry nazywa się "Cafe Turn Mill". Jeśli gramy po raz 2 kawiarnia ma zupełnie inną nazwę - "Cafe Paradise".

Piekarnia - Jeśli udało Ci się odblokować miotacz ognia (flamethrower) to znajduje się on w Helen's Bakery. Nastąpiła tam jedna mała zmiana. Otóż, obok miotacza leży ulotka która niegdyś reklamowała usługi Helen. Teraz widnieje na niej taki napis: "Crispy toasted DEAD right to your very door".

Sample z Silent Hill 3 vs Bizzy Bone:

Zapewne nikt z fanów Silent Hill nie przewidział, że sample z trzeciej części mogą zostać komercyjnie wykorzystane (a właściwie sprofanowane;) w utworach hip hop'owych. Tak też się niestety stało, co gorsza podjął się tego niejaki Bizzy Bone. Dla jednych świetny raper, dla innych głos którego nie da się słuchać dłużej niż parę sekund. W jaki sposób wykorzystał sample z trzeciej odsłony Silent Hill i jak brzmi sam Bizzy Bone możecie posłuchać tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=XaxTfypa2_U
Tutaj wykorzystany został wokal z utworu "Lost Carol".

http://www.youtube.com/watch?v=fAeiFyQOYeE
W tym utworze wyraźnie słychać gitarę z utworu "I Want Love (Studio Mix)".

http://www.youtube.com/watch?v=1uNSjMliIdg
Kolejny fragment, tym razem z podkładem "Please Love Me... Once More".

Jeśli po tym ktoś jest jeszcze w stanie czytać, dodam iż w samym fakcie nie byłoby niczego złego, bo w końcu to my decydujemy czego słuchamy, natomiast pod wątpliwość poddałbym to czy wykorzystane sample znalazły się w utworach Bizzy'ego za pozwoleniem Konami i samego Yamaoki. Miejmy nadzieję, że chociaż w okładce jego płyty znajduje się adnotacja o wykorzystanych samplach, która zachęcić może kogoś do przesłuchania ścieżki z Silent Hill 3.