:: Menu ::  |Silent Hill|Silent Hill 2|Silent Hill 3|Silent Hill 4|SH: Origins|Silent Hill 5|SH: Shattered Memories|Inne|Underground|Autorzy|Download|Forum|Linki|
   > Historia
   > Postaci
   > Bronie
   > Przeciwnicy
   > Bossowie
   > Przedmioty
   > Lokacje
   > Notatki
   > Zakończenia

   > Screeny
   > Galeria
   > Recenzja
   > Solucja
   > Soundtrack
   > Odkrycia
   > Powiązania
   > Scenariusz
   > Teksty
   > Kody

   > Ranking
    Silent Hill - Ghost Mode
   ------------------------------

Jeśli odwiedzaliście dział "Kody" zwróciliście zapewne uwagę, na to iż przepełniony jest ciągiem cyfr i liter (istny Matrix). Wśród tych cyfr i liter znajduje się coś bardzo cennego. Kod, który umożliwia uruchomienie czegoś na wzór Camera Hack'a. Ghost Mode to tryb, który pozwala na przechodzenie przez ściany (w czasie rzeczywistym, a nie jak w przypadku Camera Hack'ów do innych części - za pomocą programu). Daje to możliwość przejrzenia ukrytych w grze, nieukończonych pomieszczeń lub po prostu ustawienia kamery bliżej interesujących nas obiektów (niestety nie zawsze się to udaje).

Niektóre gry na konsolę PlayStation posiadają dziwny system wklepywania kodów. Taką grą jest niestety Silent Hill. Otóż aby dokonać tego, trzeba wejść w posiadanie urządzenia o nazwie GameShark lub Action Replay (zależnie od regionu: NTSC-PAL). Oczywiście nie każdego stać na taki luksus. Powstały więc programowe emulatory takich urządzeń działające na PlayStation oraz analogicznie na PC. W tym poradniku postaram się w szczegółowy sposób opisać dwie metody aktywowania kodu "Ghost Mode". Jedna dla PlayStation, druga dla PC.

Ghost Mode na PC

Aby uruchomić kod na komputerze potrzebujemy: dobrego emulatora PlayStation (ePSXe to idealny wybór, jako że najlepiej radzi sobie z pluginami), programu PlayStation Emulation Cheater, aktualizacji bazy programu PlayStation Emulation Cheater oraz płyty CD z grą Silent Hill lub pliku ISO z obrazem gry Silent Hill. W dziale "Download" znajduje się pack (GameShark CD), gdzie w katalogu "pc" znajdziecie program PlayStation Emulation Cheater wraz z aktualizacją bazy. Resztę musicie niestety pobrać z innych źródeł.

Pierwsze co należy zrobić to zainstalować i skonfigurować dobrze program ePSXe, po czym przetestować na grze Silent Hill. Potem należy zainstalować program PlayStation Emulation Cheater (podczas instalacji należy podać prawidłową ścieżkę dla katalogu "plugins" programu ePSXe). Po poprawnym zainstalowaniu programu należy skopiować plik "user.ini" do głównego katalogu PlayStation Emulation Cheater. Teraz należy włączyć program i wybrać opcję File > User Database. Zaznaczamy tam grę Silent Hill i klikamy OK. Teraz bierzemy na File > Send Cheats To Plugin. Zgodnie z instrukcjami programu odpalamy emulator, gdzie jako "Video Plugin" ustawić należy PlayStation Emulation Cheater. Teraz wystarczy uruchomić grę. Jeśli w górnym prawym rogu nie pojawi się ikonka PlayStation Emulation Cheater to znaczy, że program nie współpracuje z emulatorem. Po uruchomieniu gry najlepiej wczytać jakiegoś "save'a" (ghost mode czasami zawiesza grę, kiedy startujemy ją od początku) i łala. Nasz Harry został duchem Silent Hill i może robić co mu się tylko spodoba;)


Uwaga, jeśli kod z User Database nie działa to znaczy, że trzeba spróbować kodów dostępnych na głównej liście. Wystarczy wpisać tam hasło Silent Hill i uaktywnić kod "Walk Thru Walls".

Ghost Mode na PlayStation

Aktywowanie kodu na PlayStation jest zdecydowanie łatwiejsze. Wystarczy z packu GameShark CD dostępnego na naszej stronie wypalić obraz płyty (znajduje się w katalogu "psx"). Po czym załadować płytę na konsoli. Na ekranie powinino pojawić się menu z opcją dodawania kodów. Trzeba teraz wklepać cztery kody, które znajdują się na stronie (w dziale Kody) przy haśle "Ghost mode". Po zatwierdzeniu tych kodów wybieramy opcję umożliwiającą uruchomienie gry. Na ekranie powinno ukazać się powiadomienie o zmianie płyty. Teraz wystarczy włożyć płytkę z grą i po zaakceptowaniu wszystko powinno działać. Kod najlepiej testować uruchamiając save'a, tak jak w przypadku PC.