:: Menu ::  |Silent Hill|Silent Hill 2|Silent Hill 3|Silent Hill 4|SH: Origins|Silent Hill 5|SH: Shattered Memories|Inne|Underground|Autorzy|Download|Forum|Linki|
   > Historia
   > Postaci
   > Bronie
   > Przeciwnicy
   > Bossowie
   > Przedmioty
   > Lokacje
   > Notatki
   > Zakończenia

   > Screeny
   > Galeria
   > Recenzja
   > Solucja
   > Soundtrack
   > Odkrycia
   > Powiązania
   > Scenariusz
   > Teksty
   > Kody

   > Ranking
    Silent Hill - Syreny
   ------------------------

Wszyscy zapewne słyszeli bardzo często pojawiające się podczas gry syreny alarmowe. Na pewno wszyscy pamiętacie piramidogłowego, który na ich dźwięk zostawił Jamesa w drugiej części, wydaje się że to jedyny moment w którym się one pojawiają, jednak to bardzo mylne stwierdzenie. Syreny słychać naprawdę bardzo często, nie zawsze zwracamy po prostu na nie uwagę a czasami o nich zapominamy. Pojawiają się podczas jednego z zakończeń (BAD w 1 jeżeli dobrze pamiętam), podczas zmiany świata na alternatywny czy podczas opuszczania niektórych budynków. Czemu je słyszymy? Czym są? Mam zamiar rozwiązać w miarę swoich sił te problemy. Jednak żeby wyjaśnić to zjawisko musimy powrócić trochę do korzeni miasta Silent Hill. Jak wszyscy dobrze wiemy miasteczko wypoczynkowe Silent Hill było bardzo popularnym kurortem, gdzie wielu ludzi spędzało miło czas, z czasem jednak miasto zaczęło podupadać, wzrosła liczba morderstw i umieralności wśród mieszkańców, coraz więcej psychopatycznych morderców zaczęło trafiać do miejscowego więzienia, do tego jeszcze specyficzny kult religijny związany z aferą narkotykową. Te wszystkie czynniki zaczęły wpływać na podupadłość miasta, już nie przyciągało ono kuracjuszy a zainteresowało prase i media. Do tego wybucha w mieście wielki pożar, który strawił niemal połowę miasta. Jedna z ofiar pożaru jest dobrze nam wszystkim znana - Alessa, która trafia z oparzeniami 3 stopnia do szpitala Alchemilla Hospital, gdzie coraz bardziej pod wpływem narkotyków asymiluje się z demonem. Jej dusza powoli wrasta w miasto, staje się motorem napędowym dla wielu zdarzeń jak i aktywności demona. Syreny są związane właśnie z Alessą, jej cierpieniem, jak i kultem demona w tym mieście. Pojawiają się w różnych symbolicznych miejscach, które mają związek z nią i z różnymi wydarzeniami mającymi kiedyś tam miejsce.

Sam dźwięk syren wziął się z tego okropnego pożaru, który nawiedził miasto. Zawyły wtedy zapewne wszystkie syreny alarmowe w mieście, które miały obwieścić mieszkańcom wielkie niebezpieczeństwo, które ich może dotknąć, dźwięk ten na pewno wrył się w umysł i dusze Alessy, która uległa tak wielkim, śmiertelnym poparzeniom. Wyobraźmy sobie co musiała czuć. Niesamowite przerażenie, strach i ten donośny dobiegający zewsząd niekończący się sygnał syren, tak bardzo ten dźwięk wrył się w jej psychikę, że teraz pojawia się nadal w mieście. Można teraz wytłumaczyć czemu na przykład dźwięk ten pojawia się podczas zmiany szpitala na alternatywny, jest to w pewnym sensie ostrzeżenie przed tym co może się zdarzyć, pojawiają się też w momencie gdy ma się wydarzyć coś ważnego lub gdy wchodzimy do jakiegoś mającego związek z historią miasta, budynku lub specyficznego miejsca.

Mogą być interpretowane jako krzyk lub płacz Alessy, krzyk który ostrzega o tym co się ma zdarzyć i płacz, który obwieszcza jakieś straszne wydarzenie, które miało miejsce. Jest jeszcze inna kwestia, która może wpływać na ten dźwięk. Są to ludzie, którzy umarli podczas tego pożaru, ludzie których przerażenie i strach na pewno były równie wielkie jak Alessy. Może nie wiecie, ale podczas śmierci, czy podczas wielkiego strachu i przerażenia człowieka, wydziela on specyficzny rodzaj energii, zjawisko to jest bardzo dobrze znane w magii. Zapewne energia ta też wryła się w miasto i w szczególne dla śmierci tych ludzi miejsca, przy pomocy energii Alessy i Incubus'a jest ona budzona do życia w postaci dźwięku syren. Teoria o pozostałości energii jest moim zdaniem trafna, w 2 części syreny też się pojawiają, podczas walki z piramidogłowym czy podczas odwiedzin w niektórych pokojach, miejsca te w jakiś sposób nawiązują do wydarzeń z pierwszej części.

W 2 części jak dobrze wiemy pozostałości po kulcie demona i Alessie są znikome. Pojawiają się co jakiś czas różne symbole, które wskazują na związek z nimi, jednak tak ogólnie w całym mieście kult wymarł, został zapomniany, nie ma już tych, którzy by go podtrzymywali... Jednak całe miasto jest nadal nasączone specyficznym klimatem obecności demona, poszukuje on ciągle nowych wyznawców, chce ich do siebie zwabić, aby mógł w końcu przybrać materialną postać. Jego działania pociągają za sobą ogromną aktywność pozostałej rozprzestrzenionej po całym mieście uśpionej energii ludzkiej. Budzi się pozostałość po rozsianej po całym mieście duszy Alessy, czy mieszkańców którzy w nim zginęli. Jednak nie tylko śmierć może pozostawić po sobie tak specyficzną energię. Pamiętacie odgłosy w więzieniu?? To też pozostałość po ludzkiej aktywności, aktywności więźniów, z których niektórzy stali się kiedyś wyznawcami demona. Każde wyłażenie, sytuacja może mieć swoje następstwa w przyszłych wydarzeniach, ponieważ może być świadomie bądź nie świadomie uwolniona. Dlatego syreny można przyrównać do innych dziwnych odgłosów, dźwięków i wydarzeń, które mają miejsce podczas podróży naszego bohatera po tym mieście. Są bezkreśnie wryte w to miasto i stanowią odzwierciedlenie wydarzeń z przeszłości, wydażeń które wywarły niesamowity wpływ na dalsze wydarzenia w Silent Hill.