Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Żelazko
2010-10-07, 00:17
[R] Zegar, bug?
Autor Wiadomość
adrian5_1977 
Cockroach


Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-12-03, 08:10   [R] Zegar, bug?

witam
utknolem przy tych 4 sledztwach 3 rozwiazalem mianowicie z nozami,maskami i medalami ale z zegarem nie wiem o cochodzi prosze o pomoc
pozdrawiam
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-12-03, 12:06   

No jak to o co chodzi - a jaka godzina jest na wszystkich zegarach ustawiona i jaki numer przewija się przez całą grę (również w tym pokoju jest o nim wzmiana)? ;)
A jak już to rozwiążesz, to będziesz musiał użyć czegoś, co pomaga dzieciakom, gdy te się boją i są samotne :P .
 
 
 
fajans82 
Cockroach



Wiek: 41
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 88
Skąd: Będzin
Wysłany: 2008-12-03, 13:35   

Kolejna osoba ma z tym problem, a przecież to nie jest nic trudnego, a już druga część tej zagadki jest poprostu tak denna, że ręce opadają.
_________________
www.myspace.com/nuclearfuckingvomit

Best File Hosting
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2008-12-03, 17:57   

Nie najeżdżajcie na ludzi, bo akurat ta zagadka jest skopana.

Kiedy grając pierwszy raz (za drugim było okej) ustawiłem odpowiednią godzinę, to "żaluzje" się nie podniosły, a na domiar złego wskazówki zaczęły wariować i nie dało się ich w ogóle ustawić. Dopiero kiedy przypadkiem ustawiłem sobie 15:40 wszystko wróciło do normy.
Za drugim razem problemu nie było.
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-12-03, 18:25   

fajans82 napisał/a:
Kolejna osoba ma z tym problem, a przecież to nie jest nic trudnego

Tak kur...
Jakby nie zajrzał do poradnik za cholerę bym nie zgadł jaką godzinę by tu nastawić bo tak zwana notatka mówi o czymś ,ale domyśleć się nie można bo to w ogóle nie w stylu serii,że mówią ci coś w prost ,bo na ścianie jest mowa o jakiś poranku więc testowałem wszystkie godzinny poranne.

Najlepiej w Googlach wpisać "sh5+walktrought" ,zanotować wszystkie cztery zagadki chociaż ta z maskami jest spox...Reszta to domysł na milion.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-12-03, 18:47   

Jaki domysł na milion?
Fakt, z orderami nie znałem odpowiedniego rozkładu, ale w sumie jest 9 możliwości więc sprawdzenie wszystkich nie było trudne; z nożami - banał, bo ślady po nożach były widoczne; maska - jedną (ta ze stoicką twarzą) można łatwo zgadnąć, drugą już gorzej; ale już zegar był banalny - jak pisałem, raz, że wszystkie zegary w grze stoją na tej jednej godzinie (nawet na posterunku policji była zagadka, która odnosiła się do tej godziny), a dwa - na kartce był napisany ten właśnie numer.

Najgorsza zagadka wg mnie (na razie doszedłem do więzienia tylko) to ta z puzzlami na strychu - po 30 minutach bezsensownego przesuwania klocków w końcu zrezygnowałem i spojrzałem na GameFAQs.
 
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2008-12-03, 18:57   

Btw, wie ktoś co jest w szafce w garażu, na posterunku? Jest tam zamek szyfrowy ale nie znalazłem nigdzie żadnej wskazówki co do tego.
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-12-03, 19:00   

Wskazówka była na samochodzie w pobliżu - było tam coś o czasie, czyli po prostu trzeba było wklepać "206" ;)
A w środku była paczka naboi do shotguna oraz chyba first aid albo health drink.
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-12-03, 19:18   

Mr_Zombie napisał/a:
minutach bezsensownego przesuwania klocków w końcu zrezygnowałem i spojrzałem na

A tu cie mam.
Akurat to wymaga tylko cierpliwości i logicznego myślenia.
Zajęło mi to 20 minut ,ale rozwiązałem sam.
Mr_Zombie napisał/a:
Jaki domysł na milion?

Przepraszam medalów było 3 ,więc daje to 27 kombinacji.
Mr_Zombie napisał/a:
le już zegar był banalny - jak pisałem, raz, że wszystkie zegary w grze stoją na tej jednej godzinie

Taaaa jakby nie miał nic do roboty jak sprawdzać każdy zegar ,jaki jest w grze.O_o.
Bo może jakiś drink tam jest i może jeszcze Alex powie jakie fajne miał dzieciństwo z zegarem.
Mr_Zombie napisał/a:
na kartce był napisany ten właśnie numer

No dobra ale niby jak mam powiązać numer pokoju z czasem huh.
Ta krwista notatka odnosiła się do zegara ,a to druga to bajer ,tak myślałem i jak mówiłem wcześniej sprawdziłem wszystkie godziny poranne.
edit:
Mr_Zombie napisał/a:
Sorki, pomyliłem się, jest 6 kombinacji (permutacja bez powtórzeń zbioru 3-elementowego: 3! = 6) ;)

Typowe,nie zrozum mnie źle ,ale fajnie wiedzieć ,że ktoś się na tym zna ,A błąd był celowy ,ale możesz myśleć co chcesz.
Fajnie jest testować ludzi.I sprawdzać jak cie oceniają.Dziękuje za emotikon.
edit2:
Bez żadnego ukrytej złej myśli.Ziom :grin2:
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2008-12-03, 20:29, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-12-03, 19:28   

Cez napisał/a:
Przepraszam medalów było 3 ,więc daje to 27 kombinacji.

Sorki, pomyliłem się, jest 6 kombinacji (permutacja bez powtórzeń zbioru 3-elementowego: 3! = 6) ;)

Cytat:
Taaaa jakby nie miał nic do roboty jak sprawdzać każdy zegar ,jaki jest w grze.O_o.

Na temat zegarów mówił Curtis, gdy się go po raz pierwszy spotyka, jest to jednak opcjonalna cut-scenka (jedna z gałęzi dialogowych do wyboru).
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-12-03, 19:46   

Cytat:
(jedna z gałęzi dialogowych do wyboru).

Curtis to ten od broni ,nie przypominam sobie ,co ktokolwiek wybiorę on wzdycha.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
kizi 
Cockroach


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-12-05, 01:09   

siemka, mam problem z tym zegarem ustawiam odpowiednia godzine i nic sie nie dzieje, co robic?? z gory thx
 
 
Szakal 
Cockroach


Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 37
Wysłany: 2009-03-25, 20:53   Zegar, bug?

Jestem w alternatywnym domu Shepardów. Rozwiązałem już trzy zagadki. Została mi tylko ta z zegarem. Jednak mimo iż ustawiam prawidłową godzinę 2:06 nic się nie dzieje. Co robię źle? Może to bug?
 
 
Devil 
Cockroach



Wiek: 30
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2009-03-25, 21:44   

A wziąłeś króliczka z wanny i przeczytałeś napisy na ścianie( na przeciw zegara). Jeśli to zrobiłeś i nadal nic to pewnie bug.
_________________
Gry
 
 
 
Ifryt 
Cockroach


Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-03-25, 21:50   

Albo masz ten problem co ja. Mianowicie też myślałem, że to bug, ale okazało się, że trzeba odwrócić wskazówki. W sensie ich zakończenie po lewej stronie, odwróć tak by było na godzinie 2:06. No nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć.

Jeśli to i rada Devila nie pomoże, to masz większy problem.
_________________
http://www.youtube.com/wa...re=channel_page
Rewelacyjny filmik o Silent Hill 2, mojego autorstwa xDD Polecam.
 
 
HoochMaster 
Wall Man



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 212
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-03-25, 21:51   

W tym temacie został poruszony ten sam problem. Raczej jest to bug - Homecoming jest ich pełen. Ja np. przy drugim podejściu do gry nie mogłem zdobyć mapy domu Shepherdów (tej w schowku w pokoju Alexa i Josha), bo przycisk ukryty za książkami nie był aktywny.

Wszystko wskazuje na to, że trzeba popróbować różnych ustawień.
_________________
Do you really love her? In sickness and in health? If you truly love her, then you must act.
It all depends on how hard you fight for her. Whatever happens, don't give up.
And if it comes to it, you must be willing to protect her with your very life.
After all, true love means a willingness to sacrifice.
Be true to your heart and with luck, things will work out in the end.
 
 
Szakal 
Cockroach


Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 37
Wysłany: 2009-03-26, 17:49   

Nic z tego. Nie wiecie czasem kiedy planowany jest nowy patch :) ?
 
 
Devil 
Cockroach



Wiek: 30
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2009-03-26, 19:18   

Masz TU albo TU save zaraz po tej zagadce. Apteczki masz dość dużo więc nie powinieneś mieć dalszych problemów. :grin:

Save wklej do C:\Documents and Settings\All Users\Documents\Silent Hill Homecoming\ lub C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty udostępnione\Silent Hill Homecoming\ :grin2:
Ostatnio zmieniony przez Devil 2009-03-26, 19:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Szakal 
Cockroach


Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 37
Wysłany: 2009-03-27, 10:38   

Wolę nie korzystać z czyiś zapisów i mieć tą satysfakcję z samodzielnie ukończonej gry :grin: . Cho***** bug :evil: !!! Mimo to dzięki za pomoc :D . Wygląda na to, że na razie odłożę SH H na półkę ;| ...
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2009-03-27, 14:40   

Jeżeli dobrze pamiętam z jakiegoś FAQ, jeżeli zagadka z zegarem nie jest pierwszą, którą rozwiązujesz, to wówczas pojawia się ten błąd.
Rozwiązaniem jest ustawić zegar na godzinę 12:00, a potem powoli przesuwać wskazówkę minutową zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż w końcu wypadnie godzina, którą gra uzna za słuszną. W ten sposób, metodą prób i błędów (bo będziesz sprawdzał wszystkie możliwe czasy po 12:00) rozwiążesz to.
 
 
 
Szakal 
Cockroach


Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 37
Wysłany: 2009-03-28, 16:24   

Wielkie dzięki panie Zombie, jesteś wielki :D . Udało się :D !!! Zaskoczyło przy ustawieniu 5:30 :-] .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group