Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubiona lokacja
Autor Wiadomość
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-04-02, 09:21   Ulubiona lokacja

Chyba tego jestem ciekaw najbardziej. Jak sądzicie, która z bardzo dobrych lokacji była tą najlepszą?

Moim zdaniem każda miała w sobie coś fajnego i do każdej z nich fajnie jest wrócić. Sanitarium miało wspaniały hol, klatki schodowe i świetne piwnice; teatr miał klimatyczną salę, catwalk (jak to się tłumaczy?) i scenę; zaś motel był oryginalny oraz bardzo fajnie wyglądał w alternatywnej wersji; pozostaje jeszcze szpital, ale miejscówka była bardzo krótka, a i klimatem ustępowała tej znanej z SH1.

Moją ulubioną chyba jednak jest teatr, za to o czym napisałem powyżej, oraz za dobrą muzykę. Na sali był świetny klimat kiedy stanęło się pomiędzy rzędami krzeseł a przed Travisem nie było nic widać. Świetny klimat był też na catwalk, wąskie przejście dla techników nad sceną, ciemne, klaustrofobiczne...no i te dźwięki. Co do sceny, to po podniesieniu kurtyny trzeba było przejść do alternatywnej wersji teatru przez lutro znajdujące się za nią - bardzo fajny moment, zwłaszcza, że gracz zdawał sobie sprawę, że po drugiej stronie może rozegrać się wcale niewesoły spektakl. ;)

Co do samego miasta, jak zwykle brakuje mi tego klimatu z SH1, ciągle jest jakoś tak za jasno i dźwięki już nie te, ale i tak jest wreszcie jakiś krok naprzód (po braku zmian miasta w SH3) i chyba samo miasto prezentuje się trochę lepiej od tego z SH2, jest jakby trochę bardziej zróżnicowane.

Ok, na razie tyle odemnie. :)
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-04-02, 12:32   

Tak jak Dev, uważam, że każda lokacja miała w sobie coś ciekawego. Najbardziej w pamięc zapadły mi sanitarium (ileż błądzenia ^^" ) oraz teatr (naprawdę świetna lokacja). Szpital, taki, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni, więc również nie ma na co narzekac. Nawet motel chwilami mi się podobał.

Samo miasto ma faktycznie klimat SH2, 3 , ale mnie się jak najbardziej podobało. Fajne były mniejsze lokacje, do których można/trzeba było zajrzec, jak np. księgarnia, czy posterunek policji (? -nie pamiętam, w każdym razie wszędzie walały się kartki, a odwiedzenie samego budynku nie było koniecznością, lecz fajnym, ciekawym smaczkiem)

Gdybym miała wybrac najlepszą lokację, wahałabym się pomiędzy sanitarium a teatrem. Nie mam pojęcia, które mi się bardziej podobało; napewno teatr jest miłą, orginalną innowacją, tym samym więc bardziej zapada w pamięc.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
jarq 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 48
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 2008-04-03, 18:11   

Ja również nie będę oryginalny i powiem że sanitarium oraz teatr. Teatr był bardzo fajną i oryginalną miejscówką ze wspaniałym klimatem który mnie urzekł a sanitarium za to było według mnie najstraszniejsze :shock: :grin2:
 
 
 
yuniku 
Mumbler
zipzap


Dołączyła: 12 Sty 2008
Posty: 110
Wysłany: 2008-07-09, 17:26   

Tak tak teatr był moim zdaniem zdecydowanie najlepszy, klimatyczny i niesamowicie zaprojektowany. I nawet lekko złowrogi pod koniec (:

Wyrożnię jeszcze apartamenty (nie pamiętam nazwy, przed samym teatrem)
Nic tam się nie działo właściwie, ale ta cisza była miażdżąca.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-07-09, 18:39   

Sanitarium było najlepsze. :)
A dlaczego?Według mnie najbardziej przypominało pierwszą część SH.
No i było zdecydowanie najdłuższą lokacją w SH:O.
Ta wszechobecna ciemność w zwykłym i alternatywnym Sanitarium była genialna. :)

Drugie miejsce zajmuje Teatr między innymi za świetną zagadkę ze zmianą dekoracji. :)
_________________

 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-07-09, 18:43   

Zaratul napisał/a:
Ta wszechobecna ciemność w zwykłym i alternatywnym Sanitarium była genialna. :)

Może była to dobra lokacja, ale mnie bardziej irytowała (może nie sama lokacja, ale ten nawał potworów) niż straszyła, no i była zdecydowanie zbyt długa. Mimo to nie można jej odmówić klimatu.

Zaratul napisał/a:
Drugie miejsce zajmuje Teatr między innymi za świetną zagadkę ze zmianą dekoracji. :)

Nie wiem dlaczego wszyscy tak jarają się tym teatrem..mi jakoś nie przypadł szczególnie do gustu. Był dobry, ale mi znacznie bardziej podobał się np. alternatywny Riverside Motel :grin2:
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-07-09, 18:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
kura205 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 40
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2008-07-13, 14:28   

Hotel był naprawdę spoko. Strasznie mi przypominał bieganie po ulicach w SH1.
Ale poza tym to Sanitarium wypadło dobrze i końcowy bieg przez miasto do drugiego kościoła z jedynki. No i sam początek tez ładnie wyszedł. Chociaż Strasznie to nie było.
_________________
Have you seen a little girl around here? Short, black hair. Seven years old. ^^
 
 
 
belmont1990 
Cockroach
hail to the smoła!



Wiek: 33
Dołączył: 25 Kwi 2008
Posty: 6
Skąd: Racoon City
Wysłany: 2009-02-25, 12:19   

Jak dla mnie najlepiej wypadło cedar grove sanitarium, był tam najlepszy klimat ze wszystkich miejscówek SH:0 a poza tym tylko tam mogliśmy natrafić na remnanta który na mnie zrobił ogromne wrażenie i jeszcze ta muzyka...
_________________
Made in Smolandia
 
 
timothy7 
Mumbler


Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 153
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2009-02-26, 15:58   

Sanitarium to było coś, ale ma swoje wady... jest to cholernie wielki budynek, trzeba sporo czasu by go poznać i posprawdzać wszystkie drzwi, oczywiście potem jest jeszcze przejście przez lustro i znowu to samo;-) ja tam bardzo lubię teatr i Riverside hotel (motel?)
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-04-04, 23:25   

IMO szpital był najlepszy. Jego zwiedzanie nie zajmowało pół dnia, a był najbardziej klimatyczny.
 
 
ALIEN_ALIEN 
Bann'd


Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 79
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-06-06, 16:25   

Dla mnie najlepsze były ULICE Silent Hill ... Świetna mgła i miasto jak zwykle :-) Lekka muzyka i dźwięki wydobywające się z tych zmutowanych zwierząt robiły swoje :-) Czyli Ulice SILENT HILL .
_________________
\\\Powód bana: Utrzymywanie dramy i nachalność; więcej w ostrzeżeniach użytkowników.
-Żelazko\\\
Dalej jest już tylko strach ...
 
 
 
Niux 
Cockroach


Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 25
Wysłany: 2009-06-06, 17:45   

Moim zdaniem wszystkie lokacje były klimatyczne na swój sposób, a najbardziej to sanitarium (może tylko trochę za długo łażenia) oraz teatr
_________________

 
 
 
Uoo 
Cockroach


Wiek: 31
Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 29
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2009-08-12, 11:39   

Na pewno w sh0 każdy miał do czynienia z teatrem ponieważ w żadnej innej części nie było, lokacja wyszła na bardzo ciekawą lecz brakowało mi klaustrofobicznych pomieszczeń ale w sumie mogło być :->.

Sanitarium - Ta lokacja bardzo mnie zaciekawiła, od razu kiedy dobiegłem do głównego holu, byłem ciekaw co się może kryć dalej :)
 
 
iceformen 
Cockroach



Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 20
Skąd: B@bimost
Wysłany: 2009-08-12, 12:54   

Dla mnie najlepszą lokacją był hotel szczególnie w alternatywnej wersji ;) no i może sanitarium bardzo klimatyczne miejsce :)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=iTH2ppd2OX8

http://www.youtube.com/watch?v=btH4e0-WQAo

http://www.youtube.com/watch?v=kRLAyG3gKYg

Polecam te kawałki :)
 
 
 
Uoo 
Cockroach


Wiek: 31
Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 29
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2009-08-12, 13:17   

Racja Motel też był niczego sobie :P
_________________
Up The Irons \m/
 
 
Wielebny 
Cockroach


Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 18
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-11-10, 16:59   

Przeszedłem przedwczoraj originsa i sądzę, że najlepsze było Sanitarium i Motel.
Sanitarium za to, że dla mnie było klimatyczne i ci prawie niewidzialni przeciwnicy :-> (nie wiem jak oni się nazywali). Motel dlatego, że podobał mi się tam otherworld, a szczególnie gdy się wychodziło na zewnątrz.Teatr mnie jakoś w_ogóle nie zachwycił.
 
 
 
Homik 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 260
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-11-10, 21:21   

Zapewne chodzi Ci o Remnant - czyli stwora wyglądającego jak klatka :lol:
Fakt sanitarium miało swój "urok", ale motel też był niczego sobie. Szczególnie "luki" w ścianach w jednym z pokoi :evil: .
_________________
Cała moja pewność to: jutro jest takie dalekie.

http://www.retronagazie.eu/
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-11-18, 22:35   

U mnie króluje Achemilla Hospital, najkrótszy i najbardziej klimatyczny. Potem jeszcze Riverside Motel w swoich dwóch wersjach. Co do reszty - Sanitarium za duże, a Teatr zbyt nudny. Wprawdzie lokacje IMO i tak są lepsze od tych w SHH i niektórych w SH4, ale to jednak wciąż za mało, by robiło wrażenie tak jak Midwich Elementary School, czy Lakeview Hotel.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Kamillo 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 149
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-11-19, 21:27   

Mnie podobały się chyba wszystkie szerzej rozumiane lokacje (wiemy o co chodzi), lecz żadna nie powalała na kolana. W przeciwieństwie do przedmówcy - bardzo spodobał mi się Teatr. Same ulice miasta w tej części przypadły mi do gustu.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group