Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego miasto jest takie a nie inne??
Autor Wiadomość
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2008-01-20, 04:25   

Wysłany: Pon Lip 18, 2005 12:01 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

nie było by nas, gdyby było inaczej 8-) :lol:
 
 
Catone 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 17
Skąd: Z Lasa
Wysłany: 2008-01-20, 04:25   

Wysłany: Pon Lip 18, 2005 12:06 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ale mam jeszcze większą hrapke na inne części w które nie miałem niestety okazji sie pogradz.....
_________________
,,Ciekawość ludzka jest zgubna"
 
 
STRusz 
Mumbler
migoku



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 173
Skąd: Reda
Wysłany: 2008-01-20, 04:27   

Wysłany: Pon Lip 18, 2005 10:03 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Z tego co tu czytaleś pewnie nie możesz sie doczegać żeby zagrać we wszystkie części .
_________________
koncentryczna, unitarna kaleidosfera rzutująca treści katastrofy w nadfiolecie
 
 
 
Catone 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 17
Skąd: Z Lasa
Wysłany: 2008-01-20, 04:27   

Wysłany: Pon Lip 18, 2005 11:58 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Nawet nie wiesz jak :twisted: właśnie aktualnie ściagam od wczoraj Sh1 ale jest cholernie powolny transfer i mam 64 % tylko pozostaje mi być cierpliwym.....
_________________
,,Ciekawość ludzka jest zgubna"
 
 
STRusz 
Mumbler
migoku



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 173
Skąd: Reda
Wysłany: 2008-01-20, 04:28   

Wysłany: Pon Lip 18, 2005 12:00 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

ja juz tydzień sciągam SH3 a SH1 sciąglem w 3 godziny :) z SHTC.
_________________
koncentryczna, unitarna kaleidosfera rzutująca treści katastrofy w nadfiolecie
 
 
 
Catone 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 17
Skąd: Z Lasa
Wysłany: 2008-01-20, 04:29   

Wysłany: Pon Lip 18, 2005 12:05 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Z SHTC to tylko przez torenta..ja też aktualnie ścigam prze ten programik ino że z innego zrudła niż SHTC i mam transfer najwyżej 10 kilo XD
_________________
,,Ciekawość ludzka jest zgubna"
 
 
STRusz 
Mumbler
migoku



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 173
Skąd: Reda
Wysłany: 2008-01-20, 04:30   

Wysłany: Pon Lip 18, 2005 12:10 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

ja ściagalem normalnie z http i niezly transwer był :] teraz ludziom rozsyłam SH1 na HUBie: silenthill2.no-ip.info
_________________
koncentryczna, unitarna kaleidosfera rzutująca treści katastrofy w nadfiolecie
 
 
 
Catone 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 17
Skąd: Z Lasa
Wysłany: 2008-01-20, 04:30   

Wysłany: Pon Lip 18, 2005 12:12 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

ale z http już chyba niestety sie nie da się ściągać nieprawdaż????
a jeśli da to podaj link i jak......
_________________
,,Ciekawość ludzka jest zgubna"
 
 
Sab
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-20, 04:31   

Wysłany: Pon Sie 15, 2005 9:24 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ok, pora na nieco moich wywodów :) .

Miasto, w którym toczy sie akcja chyba jednak nie do końca może być zamieszkane przez ludzi. Przynajmniej nie sfery po których porusza się bohater. Powód jest prosty - co Wy byście zrobili, gdyby jakiś wariat z klamą zaczął latac po mieście i stzrealać do ludzi myślac ze to potwory? Przecież zaraz zgarnęła by go policja. Bo jeśli Jamesa widzą inni, znaczy że jest też widzialny dla zwykłych obywateli Silent Hill. Dlatego też być może chodzi on tylko po fragmencie maista z jakichś powowdów wyłaczonym z życia (jakiś kordon?). Poza tym - zastanawialiście się czemu ulica miasta są pozastawiane przez jakieś płucienne ściany? Rozumiem, że autorzy musieli ograniczyć jakoś miasto, ale nie robili by tego w taki sposób bez powodu.

Ponadto na fakt, że miasto jest jednak normalne wzkazuje pewna rozmowa między Eddim a Laurą (w kręgielni). Dziewczyna myśli, że Eddy to przestepca, ponieważ uciekał przed policją. Eddy jednak w innej rozmowie (dialog w apartamencie, pierwsze spotkanie z James'em) mówi, że uciekł bo przestraszył się potworów. Nie wiemy, czy maszkary które widzi James wyglądają dla wszystkich tak samo. Ponoć każdy z potworó coś symbolizuje, może zatem Eddy myśląc że jest mordercą boi się policji i funkjonariuszy postrzega jako jakieś bestie.

Dodatkowo sporo nowych niejasności wprowadza dodatkowy scenariusz. Maria na początku mówi, że wszyscy uciekli i pyta się retorycznie czy to z powodu potworów. Jeśli ona zatem jest wytworem wyobraźni Jamesa, to czemu istnieje zanim ten ją poznał?

im więcej myślę nad fabułą tej gry, tym bardziej mnie ona intryguje i zadziwia.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-01-20, 04:32   

Wysłany: Pon Sie 15, 2005 9:50 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Sab napisał:
Cytat:
Poza tym - zastanawialiście się czemu ulica miasta są pozastawiane przez jakieś płucienne ściany? Rozumiem, że autorzy musieli ograniczyć jakoś miasto, ale nie robili by tego w taki sposób bez powodu.

Jeśli ona zatem jest wytworem wyobraźni Jamesa, to czemu istnieje zanim ten ją poznał? .

Ten płucienne sciany wygladaja jak rusztowania... miasto kiedys bylo wielu robotnikow, przerabiali miasto na resort....

Maria istnieje odkad James na poczatku gry trafia do SH...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
krytykg 
Cockroach
krytykg



Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 48
Skąd: Czechowice-Dziedzice
Wysłany: 2008-01-20, 21:56   Dlczego miasto jet takie a nie inne??

Do Catone

Po pierwsze nie sądzę by którakolwiek postać miała coś wspólnego z tym miastem. Główna postać gry James dostał list od swojej zmarłej żony, dlatego przyjechał do miasta. Kobieta którą spotkał na cmentarzu szuka swojej matki. A Maria spotkana przy zaschniętym jeziorze naprawdę jest żoną Jamesa. Działa tu inna siła.
Proponuję obejrzeć adaptację gry, czyli film który odpowie na część pytań dotyczących miasta. Na pewno dowiesz się kim była Alessa.
Co się tyczy tego wspomnianego przez ciebie gwałtu: Ten koleś po prostu zabił te potworki i tyle bo stanęły mu na drodze. Na pytanie otóż skąd wziął się cały pomiot zła odpowiada pierwsza część gry gdzie sterujemy nieudolnym Harrym Masonem. W pewnym momencie gry znajdujemy kasetę która jest zakodowana. Sam osobiście nie obejrzałem jej rozkodowanej, ale sądzę że w którymś z opisów będzie odpowiedź. Wiem że zaczyna się ona od Midtwich Elementary Scholl. Rozkodowanie tej kasety ma na pewno związek z zagadkami.
I jeszcze coś. Wsłuchaj się dokładnie w rozmowę z tą pielęgniarką ze Brookhaven Hospital. Coś jeszcze? :roll:
_________________
gxg
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-20, 23:11   

Na wstępie - wybaczcie za formę, ale kiedy widzi się takie pierdoły + gościa, który ciska farmazony na lewo i prawo uważa się za króla mędrków to ręce opadają.
krytykg napisał/a:
Po pierwsze nie sądzę by którakolwiek postać miała coś wspólnego z tym miastem.
Więc kiepski z Ciebie sędzia - dla Jamesa i jego żony było to specjalne miejsce - przyjeżdżali tam. A pomijajac dosłowność - to miasto przyzywa grzeszników którymi wszyscy oni byli(James,Angela, Eddie) - to jest przecież fundamentalny, ogólnie znany fakt z gry...
krytykg napisał/a:
Główna postać gry James dostał list od swojej zmarłej żony, dlatego przyjechał do miasta.
No tak, normalka... ja wczoraj wymieniłem się mailami ze znajomymi denatami.
krytykg napisał/a:
Kobieta którą spotkał na cmentarzu szuka swojej matki
A łyżka na to... I co? I myślisz, że naprawdę chodziło tylko o to? Albo lepiej Ci powiem(zacytuję), bo moje biedne serce może nie wytrzymać Twoich kolejnych teorii - From the article in the bloodstained newspaper, the conclusion can be made that Angela was abused
and that she took her father's life. After this incident, being in a state of emotional turmoil, it may be
that Silent Hill called out to her.
Cytat:
A Maria spotkana przy zaschniętym jeziorze naprawdę jest żoną Jamesa.
Sam nie wiem czmu odpowiadam... Praktycznie każde zdanie moznaby podsumować trzema kropkami. Żona Jamesa nie żyje a Maria jest wytworem jego wyobraźni - naprawdę grałeś w tą grę?
Cytat:
Proponuję obejrzeć adaptację gry, czyli film który odpowie na część pytań dotyczących miasta.
Film jest marną popłuczyną i nie odpowiada na żadne pytania dotyczące miasta. Nie ma co nawet szukać w nim wskazówek odnośnie Sh1 na z którego głównie czerpał(ba, występują tam paskudne spłycenia i przekłamania).
Cytat:
Na pewno dowiesz się kim była Alessa.
Alessa w filmie - dziewczynka z mocami, prześladowana przez inne dzieci, bał się jej kult(wtf?!).
Cytat:
Co się tyczy tego wspomnianego przez ciebie gwałtu: Ten koleś po prostu zabił te potworki i tyle bo stanęły mu na drodze.
Te "potworki" to Manekiny które reprezentują pragnienia Jamesa, Piramidogłowy zaś - je karci.Wbrew filmowi nie jest palantem, który biega po mieście z mieczykiem i ściga Bogu ducha winne kobiety szukające dziecka :) .
Cytat:
Na pytanie otóż skąd wziął się cały pomiot zła odpowiada pierwsza część gry gdzie sterujemy nieudolnym Harrym Masonem. W pewnym momencie gry znajdujemy kasetę która jest zakodowana. Sam osobiście nie obejrzałem jej rozkodowanej, ale sądzę że w którymś z opisów będzie odpowiedź.
:sugoi: :sugoi: Umarłem gdy przeczytałem ten fragment(teraz mogę posyłac Ci listy ;]). To nie jest RING... tu nie kaseta jest kluczem do sukcesu :/ . Chociaż nie, powiem Ci co na niej było. Była na niej Lisa, która mówi o tym, że rany Alessy się nie goją i chce odejść. Że też ja nie wpadałem na to, że jest to klucz do tego "skąd wziął się cały pomiot zła" :thumbup: . Pewnie mówiąc pelęgniarka z Brukhevyn miałeś na myśli ją(pomimo tego, że pracowała w Alechemilla Hospital)
Cytat:
Coś jeszcze?
Chodzi mi po głowie jedna rzecz, ale nie przystoi jej pisać, a zwłaszcza adminowi więc zamilknę ^^" .
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-01-20, 23:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
bloo 
Lurker


Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 379
Wysłany: 2008-01-21, 01:41   Re: Dlczego miasto jet takie a nie inne??

krytykg napisał/a:
Proponuję obejrzeć adaptację gry, czyli film który odpowie na część pytań dotyczących miasta. Na pewno dowiesz się kim była Alessa.

Mam pytanie... niech zgadnę... najpierw obejrzałeś film? Uznałeś że był "wypasiony" więc postanowiłeś zagrać w grę? Strzelam dalej: zacząłeś od drugiej części. Może i przeszedłeś całą, ale pewnie nie znasz za dobrze angielskiego, więc ni w ząb nie załapałeś o co tam chodziło. Znasz proste angielskie słowa, więc skojarzyłeś fakt, że James często umieszcza w jednym zdaniu słowa "Maria" i "wife".
Potem wziąłeś się za część pierwszą. Znalazłeś jakąś kasetę, doszedłeś do szpitala, pewnie i kawałek dalej, ale męczyła Cię paskudna grafika i drewniane postacie, więc sobie dałeś spokój z graniem. Gdybyś grał dalej, wiedziałbyś co było na kasecie.

Podsumowując:
Trochę pokory człowieku. Właśnie wygłupiłeś się przed całą śmietanką polskich fanów Silent Hill... Już przemilczę fakt, że odpisujesz na post sprzed 3 lat... Resztę wytłumaczył Ci dosadnie Puty.
Film, jest komercyjnym smaczkiem, fanartem bazującym na serii. Film jest robiony przez kogoś zupełnie obcego (nie będę tu rzucał terminami typu Team Silent czy Christophe Gans, bo pewnie nic Ci to nie powie ;) ) i nie jest w żaden sposób kontynuacją serii. "Wyjaśnienia" z filmu, o których wspomniałeś, są osobistą wizją reżysera (o czym zresztą otwarcie mówił w dokumencie "The Making Of...").

Następnym razem, zanim zechcesz coś tu napisać, postaraj się nie wypowiadać tego tak agresywnie/autorytatywnie bo jak widać znasz temat "nieco" gorzej niż większość udzielających się tu osób ;)
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-01-21, 08:35   

...
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-01-21, 09:20   

bloo napisał/a:
Uznałeś że był "wypasiony"

Może zajebiaszczy.Albo pwned.
bloo napisał/a:
Właśnie wygłupiłeś się przed całą śmietanką polskich fanów Silent Hill
Lol nigdy nie pomyślałem o sobie jako o części tej śmietanki fanów sh.Takie komplementy możesz pisać zawsze.
Krytykg, wróć gdy będziesz bardziej przygotowany ,a dział o filmie jest.
Nie zrażaj się bo Bloo ci nie źle pojechał.Mimo to nie lubię widoku odchodzącego usera.Zrób to co napisał Bersek i pokażesz "coś"
Cytat:
PS. Przepraszam za mały offtop

Jak widać film ostatecznie to klątwa na sh ,przypominają mi się komentarze na YT gdzie ludzie piszą ,że Eddi zabił dziewczynę w więzieniu. :hihi:
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Światłocień 
Lurker



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 334
Skąd: Łuć
Wysłany: 2008-01-21, 14:48   

LOL aleście pojechali po biednym krytygyku xD Sam pamietam czasy kiedy byłem znany jako Mysterious Men i wygłupiłem się przed całą śmietanką fanów SH (Ambulance Ending, dam sobie łeb uciąć że jeszcze mi tego nie zapomnieliście :grin2: ) Teraz zaliczam się do tej śmietanki (przynajmniej tak mi się wydaje :grin: ) więc spróbuj poczytać troche na tym forum, wysilić mózgownicę, o co w tym wszystkim chodzi i dopiero wtedy możesz bez przeszkód pisać na naszym śmietankowym forum ^^ )

Gdyby tu był Karolpiotr...toż to było chodzące Lost Memories (krytygyk- Lost Memories to taka lektura, w której opisane jest niemalże wszystko o SH: fabuła, potwory, skąd co się wzięło itd.)
On na pewno wyjaśniłby Ci w skrócie fabuły gier z serii SH.

bloo napisał/a:
nie znasz za dobrze angielskiego(...) James często umieszcza w jednym zdaniu słowa "Maria" i "wife".


http://pl.youtube.com/wat...feature=related xD
_________________
Jeden z najśmiejszniejszych dzieciaków neo na tym forum napisał/a:

i na podłodze była krew. a pod krwiom leżał list. otworzyłem go a z niego wylała sie krew...
Ostatnio zmieniony przez Światłocień 2008-01-21, 14:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group