Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Pyramid Head

Który Pyramid Head bardziej ci się podoba?
Ten z SH2
81%
 81%  [ 62 ]
Ten z SH5 i filmu
18%
 18%  [ 14 ]
Głosowań: 76
Wszystkich Głosów: 76

Autor Wiadomość
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2009-06-30, 17:14   

Bersek napisał/a:
Wszystko ok, ale nie zastanawia was to, że ten PH wygląda identycznie jak ten z obrazu, którego możemy zobaczyć w kościele w SH3?

http://img397.imageshack....reation3mp1.jpg

Może mam coś z oczami, ale nie widzę tutaj Okapogłowego. Ale może to moja wada wzroku ;)
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-06-30, 17:29   

Pierwszy facet od lewej. Jeszcze widać jak łapie się za okap, a facet koło niego trzyma książkę w swojej prawej ręce.

Cytat:
Na obrazie widzimy:
"God" - naczelne bóstwo, znane również jako Xuchilpaba/The Crimson One (patrz: The Book of Crimson Ceremony, Silent Hill 2). Czczony przez wszystkie odłamy The Order.
"The red God, Xuchilbara" - czerwony bóg, obecny po lewej stronie Boga na obrazie.
"The yellow God, Lobsel Vith" - obecny po prawej stronie Boga na obrazie.
"many Gods and angels" - Valtiel, sylwetka przypominająca anioła obecna po prawej stronie obrazu.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-06-30, 17:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-06-30, 17:50   

Kojarzę ten obrazek :) Mógłbyś zapodać w większej rozdziałce albo podać tytuł tego obrazu?
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-06-30, 17:54   

MYTH - 4 CREATION

God created beings to lead people in obedience to Her.
The red God, Xuchilbara, the yellow God, Lobsel Vith,
many Gods and angels.
Finally God set out to create Paradise, were people
would be happy just by being there.

Niestety, nie mogę dorwać większego.
 
 
 
Szemat 
Cockroach


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-07-22, 18:45   

Z tego artykułu wynika że PH jest ... kobietą o_O Jak dla mnie jest to niewiarygodne, żeby kobieta miała takie mięśnie :lol: Jeśli się mylę to mnie poprawcie :P

W powyższym artykule pisze coś o kwiatach: "Flowers are a sexual symbol, a symbol of rebirth, and the underworld." Ja kwiatów w SH2 nie spotkałem. A wy?

Jak dla mnie pasuje tutaj tylko to : "To the Natives practicing blood letting as payments for their sins to Xuchipaba was common. " Ja tam w to nie wierze, że ludzie cieli się za swoje grzechy dla tego boga bo to imo niezbyt wiarygodne źródło, ale sam PH ma dużo wspólnego z krwią, w końcu po to ma mieczyk by nim zabijać :P

EDIT: Co do tego obrazu z PH : To bardziej PH trzyma tą książkę, facet po prawej ma otwartą rękę wiec to nie on ją trzyma. Może jest to lista grzeszników za których trzeba się zabrać(i się złapał za głowę bo tylu ich było? - joke)?
Ostatnio zmieniony przez Szemat 2009-07-22, 21:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-07-22, 22:21   

Trochę ma zbyt męską budowę ciała, jak na kobietę, ale w dzisiejszych czasach to możliwe - za dużo testosteronu :D
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-07-22, 22:39   

Szemat napisał/a:
Z tego artykułu wynika że PH jest ... kobietą


Przyznam szczerze, że dawno się tak nie uśmiałem. Zauwaz, że ten artykuł traktuje o jakiejś Azteckiej bogini, czy czymś takim, a o serii SH nie wspomina nawet słowem, co dopiero o Okapogłowym. To po pierwsze. Po drugie wychodzi na to, że nazwa "Xuchilbara" nie została wymyślona przez Team Silent, poza tym z tego co pamiętam w żadnej z cześci nigdzie nie jest powiedziane wprost, że PH to Xuchilbara, to jedynie domysły, najprawdopodobniej zresztą fałszywe. I wreszcie po trzecie - PH to wytwór wyobraźni Jamesa, a nie żadne bóstwo, tym bardziej Azteckie, tym bardziej płci żeńskiej.

To tyle jeśli chodzi o tą "rewelację" xD
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2009-07-22, 22:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-07-23, 07:49   

Szemat napisał/a:
Ja kwiatów w SH2 nie spotkałem. A wy?


Na wikipedii znalazłem takie wytłumacznie
Cytat:
The Etymology of the name is the corrupt spelling form of the Aztec word Xochi, Xuchil (Xochitl) meaning flower and the Japanese word bara (bah-rah) meaning 'rose'.
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2009-07-23, 10:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Szemat 
Cockroach


Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-07-23, 10:21   

Nie no ja uporczywie nie twierdzę że to co napisałem jest na 100% prawdziwe i ta wersja jest najprawdziwsza. Wprost przeciwnie, wydawało i wydaje mi się to głupie tylko po prostu chciałem o tym wspomnieć. :P Chodziło mi głównie o to że jeśli twórcy sugerowali się tym bóstwem, nie jest ono zbyt podobne to pierwowzoru. No może za wyjątkiem imienia. ^_^
 
 
Cidus 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 142
Wysłany: 2010-01-27, 20:14   

Co ma pod maską(piramidą)? - moja teoria - nic. Ale jeśli kiedyś wpadliby na głupi pomysł pokazania tego, to pod piramidą ja bym wstawił twarz James'a ewentualnie innego bohatera który napotka Piramidkę. Co robi z manekinami? Gwałci. Nic innego mi do głowy nie przychodzi.
Oczko - właśnie, co to jest u licha :D
_________________
SILENT HILL - would you survive a visit in this town?
 
 
RIKSIA 
Cockroach


Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 15
Wysłany: 2010-01-30, 16:28   

Moja teoria ale chyba bzdurna że PH może jest lekarzem?

Ma fartuch lekarski, rękawiczki i ma skalpel tyle, że James jest w psychozie i widzi go w powiększonej postaci.

I jeszcze przecież jest pokój "badań" w podziemiach labiryntu i właśnie tam jest great knife.
_________________

Ostatnio zmieniony przez RIKSIA 2010-01-30, 16:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cidus 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 142
Wysłany: 2010-01-30, 19:37   

RIKSIA napisał/a:
PH może jest lekarzem?
Lepiej nie chorować!

Przeglądając macierzystą stronkę tego forum natknąłem się na bardzo przekonywujące wyjaśnienie sceny z gwałtem na manekinach. Chodzi o nawiązanie do filmu Blue Velvet (chyba nikt jeszcze tego nie zauważył?)
_________________
SILENT HILL - would you survive a visit in this town?
Ostatnio zmieniony przez Cidus 2010-02-09, 12:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Salvin 
Cockroach


Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 95
Wysłany: 2010-02-18, 00:36   

Szemat napisał/a:
EDIT: Co do tego obrazu z PH : To bardziej PH trzyma tą książkę, facet po prawej ma otwartą rękę wiec to nie on ją trzyma. Może jest to lista grzeszników za których trzeba się zabrać(i się złapał za głowę bo tylu ich było? - joke)?

Ja tam nie widzę żadnej książki. Drugi "facet" po lewej nie ma nic w ręce, natomiast ta niby książka to jest fragment szaty Piramidka. Tak mi się przynajmniej wydaje.
 
 
Say 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 133
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-06-27, 01:13   

Ciekawe, że przyjęło się pisanie o Piramidogłowym w liczbie pojedynczej, traktowanie go w pewnym sensie jak jakiś unikat w stylu Valtiela, tak jakby w Silent Hill występował tylko jeden jedyny okaz tego stwora...a na dobrą sprawę przecież PH z "piątki" niekoniecznie musi nawet być tym samym, który prześladował wcześniej Jamesa...

Co do ankiety, to zdecydowanie wolę wersję Gansa niż oryginał. Pierwowzór z gry tak naprawdę nie różni się zbytnio od zwyczajnej kreatury (poza większą wytrzymałością na obrażenia ofkors), natomiast filmowy odpowiednik wzbudza znacznie IMO większą grozę - jest masywniejszy, brutalniejszy, ale też z wyglądu...bardziej ludzki, a przez to jest jeszcze bardziej tajemniczy i zarazem upiorny (no, bo jaki człowiek bez chwili zawahania potrafiłby obedrzeć innego ze skóry?). Nawet to co ma na głowie tym razem daje się bez problemu rozpoznać jako maska (w przypadku PH z SH:2 można mieć co do tego wątpliwości).
 
 
Alice27 
Cockroach



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 82
Wysłany: 2010-07-27, 16:13   

Cytaty o Pyramid Head, które znalazłam w internecie:

Cytat:
Piramidogłowy przypomina bladego, muskularnego mężczyzne, ubranego w biały, zakrwiony fartuch przypominający strój rzeźnika. Jego cechą wyróżniającą jest duży, czerwony trójkątny, który obejmuje całą jego głowę. Maska, którą nosi wydaje się ciężka i bolesna przy noszeniu, co sugeruje, że służy ona jako swego rodzaju karę. W wywiadach z artystą odpowiedzialnego za stworzenie postaci, stwierdza, że pomysł maski w kształcie piramidy, był stworzeniem ikonografii "bólu".W innym znaczeniu kask został opisany jako maska kata.
We czesnych projektach PH można zauważyć dziwny tatuaż na lewym ramieniu ,który nie pojawia się w grze.


Cytat:
Piramidogłowy nic nie mówi, jednak wewnątrz jego maski można usłyszeć pomruki i jęki bólu.
Jego działania szokują brutalnością, jak pokazano podczas gry w dwóch odrębnych scenach: seksualne napaści na dwa Mannequins, a za drugim razem na Lying Figure.

We wszystkich swoich występach Pyramid Head karze swoje ofiary w niezwykle bolesny i brutalny sposób, zarówno fizycznie jak i psychicznie.
_________________
~~Fukidokuritsu
Ostatnio zmieniony przez Alice27 2010-07-27, 16:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mannequin 
Cockroach



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 72
Wysłany: 2010-07-29, 19:25   

Cytaty z wikipedii dużo nam nie mówią..

Miho: Za to Twój post wnosi do tematu bardzo dużo, prawda? Jeszcze jedna taka wiadomość i wystawiam ostrzeżenie.
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2013-06-02, 15:39   

http://www.geocities.jp/nobu_hill/index.html
Masahiro Ito opublikował dziś bardzo ciekawe prace przedstawiające pierwowzór Pyramid Head'a. Co ciekawe, powstały one za czasów, gdy studiował na akademii sztuk pięknych. Polecam się zapoznać :) .
Masahiro Ito@twitter napisał/a:
That is picture in my art university student days. And that was just only picture what was based on, when I designed PH in SH2 :)
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2013-06-02, 16:43   

Mi napisał/a:
http://www.geocities.jp/nobu_hill/index.html
Masahiro Ito opublikował dziś bardzo ciekawe prace przedstawiające pierwowzór Pyramid Head'a. Co ciekawe, powstały one za czasów, gdy studiował na akademii sztuk pięknych. Polecam się zapoznać :) .
Masahiro Ito@twitter napisał/a:
That is picture in my art university student days. And that was just only picture what was based on, when I designed PH in SH2 :)

http://www.geocities.jp/n...midfigures.html
Ciekawe smaczki i materiały ilustracyjne. Dziękujemy. Ten pierwszy zarys piramidy przypomina robocika R2D2 z Star Wars. :p
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-06-04, 21:34   

Piękne. Brakuje takich artystów w dzisiejszych grach....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2014-09-18, 13:50   

http://youtu.be/BpIRf-G07...86Bf2bjVg40tXuw

Po obejrzeniu tego filmiku zaryzykuję stwierdzenie, że rola piramidogowego w filmowym silent hill nie różni się bardzo od jego growych ról.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group