Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Pyramid Head

Który Pyramid Head bardziej ci się podoba?
Ten z SH2
81%
 81%  [ 62 ]
Ten z SH5 i filmu
18%
 18%  [ 14 ]
Głosowań: 76
Wszystkich Głosów: 76

Autor Wiadomość
Sonix 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 49
Wysłany: 2008-01-01, 15:09   

Co do PH, zaczałem znowu grac w SH2 (po długiej przerwie) i wie ktos co to za gesty ktore PH pokazuje w pokoju bodajze 307 w apartamentach (tam gdzie pierwszy raz go spotykamy)? Maja one jakies ukryte znaczenie czy on tak po prostu wykonuje jakis dziwne ruchy (jakby go głowa bolała czy cus :P )?
_________________
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2008-11-02, 17:21   

PH w wyżej wymienionej scenie zachowuje się jakby odbierał jakieś przekazy z eteru.
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2008-11-02, 17:33   Pyramid Head

Aż dziw że nie ma tego tematu i aż się cieszę że ja go zakładam :P
Pyramid Head- postać nierozerwalnie związana z serią, kontrowersyjna, owiana wieloma tajemnicami, posiadająca ludzkie cechy, człowiekiem jednak nie będąca.
Kim jest?
Czemu ma na głowie piramidę?
Po co mu rękawiczki skoro jest cały ufajdany?
Ma oko czy go nie ma?
Co to za "termofor" z tyłu zaraz pod okapem?
Co on wyprawia z tymi manekinami??
Co ma pod piramidą, bo że głowę nie jest wcale takie oczywiste?
Czemu są dwa Pyramid'y w końcówce SH2?
Jaka jest relacja potwory=PH?

Pytań rodzi się mnóstwo ina wiele z nich nie zostały udzielone odpowiedzi.
Ja wypowiem się trochę później, bo najpierw chcę was poczytać ;)
Dorzucam ankietę bo mnie tak kwestia nurtuje.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-11-02, 17:36   

MZet pozwolisz, że pozrzucam tutaj wszystkie posty o PH? Skoro nie ma takiego tematu, to wydaje się oczywiste, że wszystkie posty o Pyramid Headzie są offtopami :D
 
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2008-11-02, 17:40   

No pewnie i odpowiedz przy okazji na pytania ;)
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-11-02, 18:51   

Wole PH z gry,jest bardziej klimatyczny co wcale nie oznacza że ten z filmu jest słaby.
Wprost przeciwnie,też jest świetny,Gans dobrze zrobił że zmienił wygląd PH przez co wygląda on ciekawie z tą trójkątną piramidą. :)

Co do jego wyglądu to wiadome jest że PH ma strój katów z czasów wojny secesyjnej ale jeśli chodzi o jego rękawice podobne do tych jakie noszą chirurdzy to może one są po to żeby wywoływać swego rodzaju strach u graczy.
_________________

 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-11-02, 19:59   

Zaratul napisał/a:
jeśli chodzi o jego rękawice podobne do tych jakie noszą chirurdzy to może one są po to żeby wywoływać swego rodzaju strach u graczy.

100% racji, bardzo fajnie się prezentują i dzięki nim Piramid Head jest jeszcze bardziej niepokojący

Ja też mam pytanie, co sądzicie o endingu Bogeyman z Silent Hill: Homecoming, który odpowiada na pytanie ,,Skąd się wziął Piramid Head?"?
http://pl.youtube.com/watch?v=8jU7V8Zn6IA -Uwaga, tutaj znajduje się ending Bogeyman, jeśli nie chcesz psuć sobie niespodzianki nie oglądaj go!!!
Mnie średnio przypadł ten pomysł do gustu, ale wykonanie bardzo dobre.
 
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2008-11-03, 01:00   

Porażka i nieporozumienie. W ogóle dla mnie te/ten PH stracił cały swój nieludzki urok i stał się po prostu drętwym napakowanym kolesiem w czapce. Porusza się jak Robocop i jeszcze brakuje mu głosu Arnolda do kompletu.
Zakończenie można śmiało obejrzeć bo aż taki spoiler to to nie jest.
Bardziej nazwał bym to bzdurą i śmiać mi się chciało.

Nawiązując do rękawiczek to może są po to żeby dawać do zrozumienia że PH nie tylko może rozpłatać jednym machnięciem swojego noża ale też potrafi zadawać ból z chirurgiczną precyzją chociaż nie do końca bo trzeba pamiętać że ma jakby posklejane palce. Więc co to za rękawiczki, bo zimowe z dwoma palcami to na pewno nie są. Rękawiczki mają lekarze i pielęgniarki. Czyżby więc PH był swego rodzaju metaforą doktora który ma wyleczyć Jamesa z jego "choroby"?
Ostatnio zmieniony przez MZet 2008-11-03, 01:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
I'veSeenItAll 
Insane Cancer
HARMLESS MONSTER



Wiek: 33
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 1203
Skąd: gród kraka.
Wysłany: 2008-11-03, 14:23   

MZet napisał/a:
Czyżby więc PH był swego rodzaju metaforą doktora który ma wyleczyć Jamesa z jego "choroby"?


może jest jego "lekiem na całe zło" xD

ale serio to tak uważam - rękawiczki lekarskie --> motyw uzdrowienia. duchowego uzdrowienia poprzez fizyczny jak i psychiczny ból.
_________________
WE ARE NOT DESPERATE : WE ARE ON FIRE
OUR EYES ARE OPEN BENEATH THE MIRE
// http://instagram.com/vonkazanowsky //
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2008-11-03, 19:01   

MZet napisał/a:
Nawiązując do rękawiczek to może są po to żeby dawać do zrozumienia że PH nie tylko może rozpłatać jednym machnięciem swojego noża ale też potrafi zadawać ból z chirurgiczną precyzją chociaż nie do końca bo trzeba pamiętać że ma jakby posklejane palce. Więc co to za rękawiczki, bo zimowe z dwoma palcami to na pewno nie są. Rękawiczki mają lekarze i pielęgniarki.

Mi to zdecydowanie przypomina chirurgiczne rękawiczki.
Może chodzi o to, że PH miał być przecież dręczycielem Jamesa. I zadanie to wykonuje doskonale, z "chirurgiczna precyzją" - zadając ból fizyczny i psychiczny...
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
Patton 
Cockroach



Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 18
Wysłany: 2008-12-02, 00:26   

Sonix napisał/a:
Co do PH, zaczałem znowu grac w SH2 (po długiej przerwie) i wie ktos co to za gesty ktore PH pokazuje w pokoju bodajze 307 w apartamentach (tam gdzie pierwszy raz go spotykamy)? Maja one jakies ukryte znaczenie czy on tak po prostu wykonuje jakis dziwne ruchy (jakby go głowa bolała czy cus :P )?


Dobre pytanie:).Ciekawie czy ktoś zna i wie co oznaczały te ruchy rękoma PH przy pierwszym spotkaniu:).Wie ktoś może?
_________________
Dragon Ball Rulezzz ;)
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-02, 15:00   

Oczyiście drugi wariant ankiety. Zakończenie Bugimen z SH: H położyło kres moim domysłom, kto się tak uwziął na Jamesa i kto go ścigał całą grę. Cieszę się również, że w najnowszej odsłonie zreflektowali się względem poprzedniej części i dostał wywietrzniki na swojej kopule, ponieważ jakby nie miał to by było nierealistyczne(no bo jakby oddychał?).
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-12-02, 15:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-02, 15:04   

Myślę, że tu z pomocą przychodzi Silent Hill: Homecoming, a konkretnie jedno z zakończeń, które wyjaśnia pochodzenie Piramidogłowego. Nie chciałbym więcej zdradzać jeśli nie miałeś przyjemności go oglądać.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-12-02, 15:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rafell 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 23
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-12-02, 17:16   

Puty zawsze możesz zrobić spoiler. Ja jestem cholernie ciekawy :D
_________________
Zabrakło tuszu na sensowniejszy podpis :)
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-02, 18:03   

SPOILEROWY LINK z SH: Homecoming!!!
http://pl.youtube.com/wat...feature=related
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-12-02, 19:34   

Mnie się wydaje, że jednak te ruchy nie mają większego znaczenia. A wątek z Piramid Head'em trzeba chyba przenieść do tematu o Piramidku.,

Więc jeśli przyjmujemy to jakże fatalne zakończenie, to kim ,,za życia" byli Piramidzi, którzy ścigali Jamesa? Jakieś pomysły?
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-02, 20:23   

Nie potrafisz dostrzeć geniuszu tego rozwiązania? Alex nazywał się Shepherd i pewnie był krewnym Mary! Wszystko zręcznie się układa. Zagadka rozwiązana :grin2:
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-12-02, 20:34, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2008-12-03, 05:13   

Puty napisał/a:
Nie potrafisz dostrzeć geniuszu tego rozwiązania? Alex nazywał się Shepherd i pewnie był krewnym Mary! Wszystko zręcznie się układa. Zagadka rozwiązana :grin2:


Mary faktycznie nazywa się Shepherd gdzieś to czytałem na jakiejś stronce. Tylko jak grałem w Silent Hilla 2 nigdzie nie mogłem znajść jakiegoś dowodu na to. Wie ktoś gdzie można znajść coś takiego? Tylko nie mówcie że w liście :razz:
 
 
 
rafell 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 23
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-12-03, 05:28   

Z tego co mi się wydaję to PH macha tak rękami chcąc powiedzieć Jamesowi: MASZ PRZEJE**NE! DOSTANIESZ WPIER**L I ZOBACZYSZ KTO TU RZĄDZI!!
Tak właśnie mi się skojarzyło. A James próbując się jakoś wywinąć od młucki wychodzi a szafy i strzela, śmiem stwierdzić że chciał pokazać PH że nie da sobie w kaszę pluć.
_________________
Zabrakło tuszu na sensowniejszy podpis :)
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-03, 13:08   

Lost Memories prawdę Ci powie:
name: Mary Shepherd-Sunderland age: 25
 
 
Patton 
Cockroach



Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 18
Wysłany: 2008-12-05, 17:50   

No co do mnie to nie mogę głosować bo odpalenie u mnie Silent Hilla 5 jest wręcz niemożliwy (stary komputer) a grałem tylko w Silent Hill 2 i 3 a miałem zacząć grać w 4 ale niestety płyta DVD na której ją miałem była za bardzo przetarta i nie chciał się zainstalować ale podziałałem i tak w tym kierunku i już nie długo będę miał go na kompie i znów mnie wsiąknie świat SH na długie godziny:).Co do PH to ten w Silent Hill 2 jest spoko a ten zrobiony w filmie jest Super:P
_________________
Dragon Ball Rulezzz ;)
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-12-08, 13:37   

rafell napisał/a:
Z tego co mi się wydaję to PH macha tak rękami chcąc powiedzieć Jamesowi: MASZ PRZEJE**NE! DOSTANIESZ WPIER**L I ZOBACZYSZ KTO TU RZĄDZI!!
Tak właśnie mi się skojarzyło. A James próbując się jakoś wywinąć od młucki wychodzi a szafy i strzela, śmiem stwierdzić że chciał pokazać PH że nie da sobie w kaszę pluć.

Mnie się wydaje, że on mu bardziej tym razem chce pokazać, żeby James spojrzał w głąb własnego umysłu; w tych gestach, które wykonuje, jest dotknięcie dłonią głowy (tak, jakby cierpiał na okropny ból) oraz ruch drugą ręką, w linii poziomej na wysokości oczu. Dla mnie to znaczy coś w rodzaju "jest coś, czego nie dostrzegasz".
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2008-12-08, 13:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-12-08, 14:36   

A ja te jego dziwne ruchy odebrałem w taki sposób, że Piramidek na chwilę stracił równowagę, hełm mu się trochę przekrzywił, więc musiał go później poprawić. Nie wiem, czy zauważyliście, ale Piramidek chwycił za coś na tym swoim okapie, co przypominało mi jakieś wgłębienie, nie mam pojęcia, co to może być, ale wydaje mi się, że to jakiś wywietrznik lub otwór przez który Piramidek może patrzeć...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-12-08, 15:48   

Doxepine napisał/a:
Piramidek chwycił za coś na tym swoim okapie, co przypominało mi jakieś wgłębienie, nie mam pojęcia, co to może być, ale wydaje mi się, że to jakiś wywietrznik lub otwór przez który Piramidek może patrzeć...
Piramidek z tego co pamiętam mógł patrzeć, bo miał oko ;) , ale mogę się mylić.
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2008-12-08, 15:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Patton 
Cockroach



Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 18
Wysłany: 2008-12-08, 21:29   

No tak zwłaszcza pistoletem to by James dużo zrobił dla PH skoro w grze nie licząc końca nie da się zabić PH z broni bo próbowałem shotgunem jak i karabinem to za każdym razem był metaliczny dzwięk odbijanych kul od jego piramidki:P.A co do tego noża co trzymał w ręku to wiadomo co by się stało dla Jamesa gdyby wbił w tą szafę swego szczyzoryka:)
_________________
Dragon Ball Rulezzz ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group