Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Żelazko
2016-07-24, 20:26
Resident Evil

Twoja ulubiona część serii Resident Evil?
Resident Evil: Zero
1%
 1%  [ 1 ]
Resident Evil
5%
 5%  [ 4 ]
Resident Evil: Remake
7%
 7%  [ 5 ]
Resident Evil 2
26%
 26%  [ 18 ]
Resident Evil 3: Nemesis
17%
 17%  [ 12 ]
Resident Evil 4
29%
 29%  [ 20 ]
Resident Evil: Code Veronica X
4%
 4%  [ 3 ]
Resident Evil: Outbreak
0%
 0%  [ 0 ]
Resident Evil: Outbreak File 2
1%
 1%  [ 1 ]
Resident Evil: Umbrella Chronicles
0%
 0%  [ 0 ]
Resident Evil: Gun Survivor
1%
 1%  [ 1 ]
Resident Evil: Gun Survivor 2
0%
 0%  [ 0 ]
Resident Evil: Dead Aim
0%
 0%  [ 0 ]
Resident Evil: Gaiden
2%
 2%  [ 2 ]
Głosowań: 67
Wszystkich Głosów: 67

Autor Wiadomość
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-01-27, 23:32   

Właśnie dzisiaj skończyłem na emulatorze GC Resident Evil Remake.No nie powiem,bardzo dobra gra tylko szkoda że nie wyszła na bardziej popularne w polsce platformy.

Skończyłem jak na razie grę po stronie Jill.Świetnie się grało,remake został porządnie zrobiony.Nowości jakie są w grze są subtelnie wplecione w rozgrywkę i nie jest ich aż tak dużo.Graficznie świetnie się prezentuje no i stary styl residentów dalej jest cholernie grywalny.Jak ktoś nie grał to polecam.Nie macie GC? Nic nie szkodzi,uruchomcie grę przez Dolphin emulator.Gra na nim chodzi bezproblemowo.
_________________

 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2011-01-27, 23:37   

Jeśli chodzi o Resident'y to faktem jest ze najlepsze części to Remake i 4. Az ciężko w to uwierzyć ze Remake jest lepszy od oryginału, ale jest o wiele bardziej grywalny. I klimat ma nawet dojrzały i mocniejszy.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-01-27, 23:42   

Plazior napisał/a:
Az ciężko w to uwierzyć ze Remake jest lepszy od oryginału


No i z tego co pamiętam to RE1 nie miała stopniowania trudności przez co była cholernie trudna a taki remake ma stopniowanie poziomu trudności przez co ja jako osoba która nigdy nie była dobra w survivale ma lepiej.
_________________

 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2011-01-28, 00:10   

No RE1 Director's Cut miał wybór poziomu trudności. (Ultra easy - normalny - i zajebiście trudny)
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-01-28, 01:24   

A w DC nie grałem tylko w zwykłego RE1 w którym był tylko jeden poziom trudności.Pamiętam że mocno sobie krwi napsułem i gry nie skończyłem.

Btw zacząłem właśnie grę Crisem i kurczę on ma tylko 6 miejsc w ekwipunku.Dużo się trzeba nabiegać z itemami do skrzynki.Za dużo jak dla mnie. :)
_________________

 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2011-01-28, 01:34   

Zaratul napisał/a:
Za dużo jak dla mnie. :)
Do cierpliwych nie należysz, nie? :P Graj, bo warto. Ale fakt, dal mnie to debilizm ze dali mu tylko 6 miejsc. (jak gra zaprojektowana jest dla 8...) Dobrze ze w dwójce to zmienili, i Leona tez ma 8.

Zaratul napisał/a:
Pamiętam że mocno sobie krwi napsułem i gry nie skończyłem.
No weź, takiej gry nie skończyć? :) Normal jest dosyć w miarę łatwy, sejwow jest 30, apteczek dużo, amunicji jeszcze więcej. Pamiętasz gdzie tyle krwi se napsułeś?
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-01-28, 01:41   

Plazior napisał/a:
Do cierpliwych nie należysz, nie?


Potrafię być cierpliwy ale to po prostu nie trafione rozwiązanie gameplayowe.Zwolennicy limitu itemów w ekwipunku argumentują tym że to zwiększa realizm...wait wut?Srsly,dla mnie kilka broni typu shotgun i granatnik które nosisz ze sobą jednocześnie po kieszeniach i teleportujące się przedmioty z jednej skrzyni do drugiej realistyczne nie są.

Plazior napisał/a:
Dobrze ze w dwójce to zmienili, i Leona tez ma 8.


Z tego co pamiętam to w połowie gry były torby i można było sobie jeszcze bardziej zwiększyć miejsce. :) Ale jak dla mnie nieskończony ekwipunek z SH<all.

Plazior napisał/a:
No weź, takiej gry nie skończyć?


No odbiłem się po prostu od oryginalnego RE.Ale już nie muszę jej kończyć bo mam remake czyż nie? :) A gdzie ja tam byłem to nie pamiętam,to było dawno i nieprawda.
_________________

 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-28, 19:33   

Tak przy okazji zapowiedzi PSP2 - można śmiało rzec, że RE na "jedynkę" poszło się kochać.
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-01-29, 16:38   

Właśnie cały myk w Resident Evil 1 (wersja PSX, Chris) polega na tym, że 6. miejsc w ekwipunku zdecydowanie wystarczy, a wszystkich leżących przedmiotów nie trzeba od razu podnosić zaraz po znalezieniu, typu: herbaty, amunicja, inki do zapisu gry ponieważ i tak po tych samych lokacjach trzeba się kręcić z pięć lub x więcej razy i można po trochu zbierać to co potrzebne. Ja tak grałem i zapasu ammo na koniec gry i tak miałem nad to za dużo, mimo że parę przedmiotów w ogóle nigdy nie podniosłem.
Poziom trudności RE1 to jest jeden z tych czynników co uczyniło tę grę tak dobrą, dzięki tej trudności zwiększał się poziom adrenaliny u gracza, a czasami potrafił też nieźle wk...ić jeśli ktoś ten poziom zlekceważył i grał jak w RE2 czy RE3 na normalu.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Deus Ex 
Cockroach



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 42
Wysłany: 2011-02-10, 13:01   

...
  
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-10-05, 17:43   

Zaraza zwana HD dotyka się wszystkiego i wszędzie, jedyne pytanie jakie można zadać, to co będzie następne.
Nie ominęło to i serii Resident Evil. RE Code Veronica X w HD: http://www.ps3site.pl/res...elacyjnie/86937

Osobiście jeśli już to w HD to chciałbym dostać RE 1 (remake), i oczywiście nie dla HD, po prostu nie grałem nigdy w remake'a RE1, a bardzo bym chciał, a byłaby ku temu dobra okazja. Jednak ponieważ gra była na Nintendo to takie szacher-macher jest pewnie nie możliwe z wielu powodów.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-04-15, 16:44   

A propo RE:Remake i RE:Zero na gamecuba...ktoś wie czy będzie wersja HD na PS3? Czy coś o tym cokolwiek wiadomo?
_________________

 
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2012-04-15, 17:14   

Nic takiego raczej nie wyjdzie nigdy...
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-04-15, 17:14   

OldSnake napisał/a:
Nic takiego raczej nie wyjdzie nigdy...


Jak rozumiem chodzi ci o to że nintendo ma cały czas prawa do tych gier?
_________________

 
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2012-04-15, 17:23   

Wlasnie na to sklada sie kilka czynnikow, ale najwazniejszy to przede wszystkim to ze te gry nie spelniaja norm unijnych do jakosci HD -ze tak sie wyraze...
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-04-15, 17:28   

OldSnake napisał/a:
te gry nie spelniaja norm unijnych do jakosci HD -ze tak sie wyraze...


Rozwinął byś? Bo takiego RE:Code Veronica zrobili w HD a on przecież jest gorszy technicznie od RE:Remake.
_________________

 
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2012-04-15, 18:02   

Zauwaz ze z takich gier jak np. SH1, MGS1 czy remake MGS, albo rezydent evil 1-3 wersji HD nie robia, choc o dziwo palnach z re3 cos slyszalem dawno temu jednak chyba nic z tego nie bedzie i wyszly tylko z tego plotki. Nie znam sprawy w calosci ale podobno niektorych gier nie ruszaja z powodu zbyt przestarzalych silnikow na ktorych dane gry sa robione. Gdyz wychodzily by z tego jakies dziwne rzeczy. Swoja droga np. SH HD grywalnie jest porazką, a technologicznie jest lepsze od wyżej wymienionych tytułów więc pytanie jak one by wyglądały.

Wracając do RE code vx mimo że to jedna z wcześniejszych gier PS2 to jednak to technologia już ps2 a nie gamecuba czy psx i może dało się coś z tego wykrzesić.

Jak wygląda w praktyce ten hd code vx... Może być różnie.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-04-15, 18:09   

OldSnake napisał/a:

Wracając do RE code vx mimo że to jedna z wcześniejszych gier PS2 to jednak to technologia już ps2 a nie gamecuba czy psx i może dało się coś z tego wykrzesić.


Pisząc o RE:CV nie pomyślałem o jednej rzeczy...ta gra jest w całości trójwymiarowa a te wcześniejsze RE mają dwuwymiarowe tła...w sumie to rzeczywiście jest racja że nie da się przenieść tych gier na PS3 z dobrym skutkiem ponieważ te tła 2D koszmarnie by wyglądały jakby je rozciągnęli do 720p.
_________________

 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-04-19, 07:43   

Musieliby je ponownie renderować. A to raczej wymaga wiece wysilku i pracy niz poprostu widescreen hack na grze 3D. Zawsze można sprobować Dolphina, jeśli komuś przeszkadza 480i.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2012-04-19, 07:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2014-08-05, 15:04   

http://www.eurogamer.net/...60-and-xbox-one

Prośby fanów zostały w końcu wysłuchane.RE Remake z Gamecuba w wersji HD na platformy PC-PS3-PS4-Xbox360 i xboxONE.Nie mogę się doczekać.To wspaniała wiadomość.
_________________

 
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2014-08-05, 17:20   

Szkoda że SH nie ma takiej fanbazy. Fanbaz się opłaca dla userów bo producent widzi w tym zysk jeśli jest zapotrzebowanie.
_________________
:



 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2014-08-05, 17:26   

No ale to już od Konami zależy.Jak dla mnie by wydali porządnie odrestaurowane Silenty 1-4.Słowo klucz to "porządnie",nie tak jak SH Collection które jest mocno niedorobione.Wydaliby na PC i konsole obecnej generacji,do tego odpowiednia reklama i zaraz coś by się ruszyło.
_________________

 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2014-08-13, 13:39   

Zeszliście z tematu.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2014-08-13, 17:58   

Obejrzałem na dniach filmik Damnation i przyznam, że podobał mi się bardziej od Degeneration. Fabularnie nie porywa (choć imo i tak lepiej od Degeneration), ale warto rzucić okiem chociażby z powodu ładnego cg i scen walk.

Krótki rys fabularny:
Cytat:
United States Special Agent Leon S. Kennedy sneaks into a small Eastern European country to verify rumors that Bio Organic Weapons (B.O.W.s) are being used in war. Right after his infiltration, the U.S. government orders him to leave immediately. Determined to uncover the truth, Leon ignores the order and enters the battlefield to end the chain of tragedies caused by the B.O.W.s.


Obejrzałem także 4D-Executer, krótka (około 20 minut), stara i słaba animacja. Można zobaczyć choćby na youtube jako ciekawostkę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group