Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Placz w toalecie
Autor Wiadomość
Yorra 
Cockroach



Wiek: 28
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 36
Skąd: Zgierz Hill ;p
Wysłany: 2008-10-02, 08:34   

nie koniecznie musi być to Alessa. Ale czy to Alessa <był to wątek z Alternatywnego Szpitala> zbiła czymś szybe w jednej z toalet lub łazienek ?
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-10-06, 17:48   

Bersek napisał/a:
Mi to raczej na dziecko nie wygląda

http://www.psxzone.opalne...ta/hidden14.jpg

Cytat:
Wiesz, akurat z tym wytłumaczeniem się nie zgodzę... Moim zdaniem to jest Alessa, a jej płacz w toalecie wyrażać ma krzywdy, jakie doznała w szkole...


A może między jednym a drugim istnieje jakiś związek? Może jednak wątek opisany w filmie miał miejsce? Albo inaczej - może twórcy filmu na podstawie tych dwóch elementów wysnuli ten wątek xD . Bo jakby nie patrzec, to by miało sens. Zwłoki przywiązane w brutalny sposób drutem kolczastym nad szaletem, oraz płacz dziewczynki w owym szalecie (nie pamiętam czy płacz był słyszalny w tej konkretnej toalecie, tylko że w nie w alternatywnej szkole, ale jeśli tak to tylko by potwierdzało tą teorię). Niech mi tylko ktoś przypomni, co było napisane na ścianie, obok wiszących zwłok, to można by dalej posuną tą teorię na podstawie tego tekstu.

Cytat:
nie koniecznie musi być to Alessa. Ale czy to Alessa <był to wątek z Alternatywnego Szpitala> zbiła czymś szybe w jednej z toalet lub łazienek ?


Jeśli masz na myśli nagłe dźwięki tłuczonej szyby w toaletach, to nie wydaje mi się, aby miało to związek z opisywanym tu tematem. Te odgłosy prawdopodobnie służyły tylko i wyłącznie nastraszeniu gracza ;)
 
 
Grafix 
Cockroach


Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-11-22, 17:42   

Wiecie co, pamiętam, że podczas grania w SH, kiedy jeszcze fabuła nie układała mi się w spójną całość, to po usłyszeniu tego płaczu byłem pewien, że to płacz chłopca. Kiedy trafiłem do alternatywnej szkoły to zauważyłem, że w kiblu, zamiast kabin, były klatki. W tych klatkach często znajdowały się w SH ciała w workach zawieszone na ścianach. Moje pierwsze skojarzenie było takie: może to był płacz z przeszłości albo słyszany z alternatywnego świata - płacz dziecka, które zamknięte w tej klatce czuło, że zapewne stanie się zaraz coś bardzo złego.

Oczywiście względem obrazu fabuły jaki się układa po przejściu gry moja teoria może wydawać się bez sensu. Przecież świat alternatywny to wyobrażenie Alessy. Ale skoro wciągnęła tam Masona, to może mogła też wciągnąć tam mieszkańców SH. Może to dlatego kiedy Harry przyjeżdża do miasta to nikogo tam już nie zastaje. Przecież Cibil też w końcu ląduje w alternatywnej rzeczywistości. Może mieszkańcy SH zostali wessani do alternatywnego miasta mocami Samaela rodzącego się w Alessie? Oczywiście ktoś może stwierdzić - i słusznie - że wedle potocznego poglądu wszystkie potwory spotkane przez nas w SH to wyobrażenia Alessy. Z tym, że wydaje mi się, że nie jest tak w przypadku ludzi. Pielęgniarki, podobnie jak Cibil - mają w ciele pasożyta, który nimi porusza. To mogłoby świadczyć o tym, że podobnie jak Cibil najpierw znaleźli się w koszmarnym SH, a dopiero później przemienieni zostali w zombie.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-11-22, 19:43   

Grafix napisał/a:
Cibil

Cybil.

Grafix napisał/a:
Samaela rodzącego się w Alessie?

?
 
 
 
Grafix 
Cockroach


Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 4
Wysłany: 2009-11-22, 22:14   

Racja! Cybil :grin2: ...powiem wam, że wpadłem tutaj zaraz po przejściu pierwszej części na emulatorze. Wczesnej poczytałem jednak trochę zawartość forum. Gra zajęła mi 3 długie wieczory, ale nieźle sprała głowę. Jak widać nawet nie zapamiętałem dobrze pisowni imion bohaterów. Nie mogłem jednak czekać dłużej. Wybaczcie więc moje dyletanctwo. Myślałem, że Samael "kiełkował" niejako w Alessie... Tak to przynajmniej rozumiem.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-11-22, 22:26   

Grafix napisał/a:
Myślałem, że Samael "kiełkował" niejako w Alessie... Tak to przynajmniej rozumiem.


Samael to
Cytat:
imie uzyte przez Dahlie w odniesieniu do herbu Virun VII/Pieczeci Metatrona w pierwszej grze.
To z czym walczymy na końcu to nie Samael, zwykło się go nazywać Incubusem ;) . Poza tym witam na forum, czuj się jak u siebie w domu.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-11-22, 22:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-03-20, 15:57   

Mnie się wydaje, że to niekoniecznie był męski kibel (niepamietam pisuarów, jeśli były to sorry). Harry wchodził do męskiego, ale lądował w żeńskim do tego na innym piętrze. Motyw dzwii prowadzących gdzie indziej jest dość powszechny.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group