Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
ZAKOŃCZENIA
Autor Wiadomość
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2012-05-15, 21:07   ZAKOŃCZENIA

Po ukończeniu SH Downpour uzyskałem zakończenie, w którym policjantka(?czy strażniczka¿), Anna budzi się w celi. Wszystko niby jest ok, zabiła Muphygo więc teraz sama siedzi, ale po chwili w roli strażnika jest Murphy...wtf...i dlaczego nastąpiło te odwrócenie ról oraz co najważniejsze dlaczego Murphy żyje?
Trudno jest to jakoś poukładać żeby miało jakiś chociaż ''Silent Hill'owski sens''...

Te zakończenie też jest trochę dziwne, ponieważ miałem takie odczucie jakby było bardziej zakończeniem dla Anny niż dla Marphiego.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-05-17, 08:33   

Bo to było zakończenie dla Anny. To jest coś w stylu zakończenia BAD z SH1. Okazuję się że to wszystko tak naprawdę było w głowie Anny i powsadzała znane sobie osoby do tej opowiastki. Jako więzień, nie lubi zapewne strażników więc przeciągneła Murphy'ego przez piekło w SH. Może zabiła swojego ojca i wymyśliła sobie że ktoś inny to zrobił, może została wrobiona... dunno.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2012-05-17, 08:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Zagadka 
Cockroach


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 10
Wysłany: 2012-05-22, 21:36   

Według mnie jest to kara dla Anny za jej nienawiść i żądzę zemsty, zamiast próby przebaczenia. W ostateczności stała się osobą, której tak bardzo nienawidziła i którą uważała za mordercę i potwora - Murphy'ego Pendeltona.
 
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-04-03, 19:42   

Reversal. To trochę tak, jakby to Ann była głównym bohaterem, a Murphy postacią drugoplanową. W końcu, kiedy Murphy dopada Srtaszaka, to pokonuje go dość łatwo (bronią palną, jesli takowoą akurat posiada), a Ann ma dużo cięższą przeprawę z Bogusiem (którym my sterujemy :grin2: ). I to od nas zależy, czy otrzyma ona odkupienie czy potępienie. Jednak Reversal to jedyny Ending, który pasuje do mojej definicji.

Mnie bardziej ciekawi Full Circle. Przypomina mi początkową scene z dwójki (swoją drogą, to ciekawa jestem ile razy poprzednicy Murphy'ego przeżywali to samo, zanim przestali wrzeszczeć ze strachu).
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Daffodil 
Lurker



Wiek: 27
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 375
Wysłany: 2017-08-09, 03:16   

Wg mnie najlepsze zakończenia to Full Circle oraz Reversal, zarówno pod względem wykonania, jak i informacji czy przemyśleń, które nam dają.
Przede wszystkim dostajemy potwierdzenie, że miasto nie odpuszcza, jeśli jego uczeń nic nie wyniósł z lekcji, której mu udzielono. Silent Hill jako bezwzględny i dość brutalny nauczyciel skazuje ludzi na pętlę wydarzeń, póki nie uświadomią sobie popełnionych błędów czy nie wypełnią powierzonego im przez miasteczko zadania. Uzupełnia to ładnie poprzednie części! Jeśli się tak zastanowić porządnie, to w pierwszej części Harry zostaje skazany na pętlę, jeśli osiągniemy Bad Ending. Każde rozpoczęcie gry na tym samym zapisie to wymuszenie na Masonie osiągnięcia lepszego rezultatu, w końcu wtedy za każdym razem zaczynamy rozgrywkę od razu w Cafe 5to2. Dwójka natomiast pokazuje, jak to James zostaje skazany na powtórzenie, gdy osiągamy Maria Ending, jednocześnie nie akceptując prawdy i nie konfrontując jej z samym sobą. W trójce Valtiel opiekuje się pieczołowicie Heather - za każdym razem, gdy umiera, on ją powołuje ją znów do życia. W The Room, najprawdopodobniej w Mother Ending, przejdzie ponownie przez całe to piekło, gdy wrócą z Eileen do miejsca zamieszkania. Do pozostałych się nie odniosę, są jeszcze przede mną.
Co do Reversala, to zdziwił mnie sposób jego zdobycia. Raczej pozytywnie, bo w życiu bym nie pomyślał, że śmierć będzie potraktowana jako normalny ending (swoją drogą byłem blisko podczas pierwszego przejścia, bo zanim dorwałem Annę, to miałem chyba 1/3 życia). Ma on też trochę wspólnego z Full Circle, gdyż tutaj Anna zostaje skazana na pętlę. Ten ending to kara dla niej za to, że nie przebaczyła Murphy'emu, i za to, że nie odkryła prawdy stojącej za śmiercią jej ojca (dlatego właśnie to Murphy jest strażnikiem, zauważmy ponadto, że słowo w słowo powiela Sewella - to daje wiele do myślenia w tej sytuacji i jednocześnie potwierdza, że czeka ją niejedna próba, by się wyzwolić). Zgadzam się ponadto z interpretacją Zagadki. Podoba mi się również spojrzenie R4Zi3La.

Natomiast moim pierwszym zakończeniem było Execution. Jest to chyba najgorsze możliwe zakończenie dla osoby grającej pierwszy raz, bo praktycznie nic nie wyjaśnia i nie kontynuuje historii, jak, na przykład, robią to Ending A czy Ending B. Stanowi ono jednak bardzo dobre uzupełnienie fabuły, gdy podchodzimy do gry któryś raz.
_________________
Strzeż się spojrzenia Mary Shaw,
miast dzieci miała lalek sto.
A jeśli ujrzysz ją we śnie,
przed krzykiem niech Bóg broni cię.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group