Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Potwory.

Ulubiony potwór.
Double Head
4%
 4%  [ 3 ]
Closer
32%
 32%  [ 20 ]
Pendulum
8%
 8%  [ 5 ]
Numb Body
6%
 6%  [ 4 ]
Insane Cancer
16%
 16%  [ 10 ]
Demon Nurse
19%
 19%  [ 12 ]
Slurper
9%
 9%  [ 6 ]
Scrapper
1%
 1%  [ 1 ]
Głosowań: 61
Wszystkich Głosów: 61

Autor Wiadomość
kraken11 
Mumbler



Dołączył: 13 Lis 2009
Posty: 105
Skąd: Dębnica Kaszubska
Wysłany: 2010-02-10, 23:09   

Ja zagłosowałem na Insane Cancer'a. Kapitalnie wpasowuje się w realia Silent Hill. Jest bardzo oryginalny, fajnie "chrapie" jak leży na glebie i dostaje z laczka, hehe. Najbardziej urzekła mnie jego buźka, w właściwie wyraz jego twarzy (?).
Nie podeszły mi Numby, jeszcze to beczenie, jak owieczki. A walenie z główki z wyskoku najlepiej przemilczę.
Pielęgniarki fajne, tylko to ich "Ojoojoj" (no prawie), jakoś mi nie podeszło. Jak słyszałem w ciemności przerażające wycie siostrzyczek w Silent Hill 2, to zwieracze ze strachu puszczały, a włosy jeżyły się na kręgosłupie. Te w trójce mają fajny design, ale głos do bani.
Closer bardzo ciekawy. Jego kuksańce potrafią napsuć zdrowia, hehe. Niemniej wielki plus za delirkę bani. Trzęsąca się główka nadaje im psychodelicznego charakteru.
Slurper za szybki. Ja zdecydowanie preferuję broń białą, a tą nie można go dosięgnąć. Poza tym nie ma w sobie tego "czegoś" Silentowego. Za zwykły na mój gust.
Pendulum - kudosy za wwiercające się pod czachę brzęczenie, które pompuje adrenalinę w żyły. U mnie za każdym razem, gdy go słyszałem (a jeszcze nie widziałem), łapy kurczowo zaciskały się na padzie i dostawałem oczopląsu z której strony zaraz zaatakuje. Jednak znowu wygląd jakoś specjalnie do mnie nie przemawia. Zbyt "owadzi".
Double Head fajny. Cętki, rozkładający się na troje pysk i wilczy skowyt w oddali. Dobry przeciwnik.
Scraper znowu za szybki. I nie chodzi o to, że trudno go ubić, tylko o to, że jakoś tak kontrastuje z Silentowym klimatem (dla mnie przynajmniej). Według mnie przeciwnicy powinni być w ogóle mocniejsi, ale i wolniejsi. Coś jak Abstract Daddy z dwujeczki. Perfekt.
_________________
kraken11
 
 
 
Alice27 
Cockroach



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 82
Wysłany: 2010-03-23, 13:31   

W SH3 najbardziej zainteresował mnie Pendulum. Jego odgłosy zawsze mnie przerażały, co sprawiało, że gra stawała się jeszcze bardziej klimatyczna.
Na drugim miejscu postawiłabym Closera. Wyróżnia się swoją wielkością wśród innych potworów. Jak dla mnie przypomina Mandarina(SH2).
Zaś na ostatnim miejscu dałabym Insane Cancer`a. Od samego początku nie przypadł mi do gustu(coś przypominające sumo :? )
_________________
~~Fukidokuritsu
 
 
SHfan 
Cockroach


Wiek: 32
Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 4
Skąd: Posen
Wysłany: 2010-04-13, 18:33   

ja też jestem za Pendulum te jego dźwięki były zajefajne najgłupsze były reakcje na atak. raz z pistka i dostaje furriii :evil: jednak według mnie był najlepszy
 
 
Michael221 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 52
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2010-05-19, 02:10   

Wendigo napisał/a:
Fajny jest też Double Head, naprawdę urocza psina, ilekroć go mijałem nie mogłem mu nie dać mięska
Albo przypierdolić z katany lub ze stalowej rurki.


Żelazko: Albo dostać warna za spamowanie jedno zdaniowymi postami, które nic nowego do tematu nie wnoszą. To nie jest by najmniej twój pierwszy taki post, powoli a zamieni się to w paskudny nawyk.

http://www.psxzone.opalne...thor=Michael221
_________________
Alessa - '' Kończy się sen o tym życiu i kończy się życie uczestników tego snu ''
 
 
Turysta 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 41
Wysłany: 2010-05-19, 13:08   

Dawno nie grałem w SH3, ale w ankiecie brakuje chyba missionary? Potwory chodzące po świątynina końcu gry. Ciekawe w nich było, że Vincent zasugerował, że są to ludzie, których tak postrzega Heather przez znajdujący się w jej ciele płód Goda. No nie powiedział tego wszystkiego, dlaczego ich tak widzi można się tylko domyślać.
"They look like monsters to you?"- jak Heather zaczyna szaleć po tym tekście to Vinny się z niego wycofuje i mówi, że żartował, ale my wiemy swoje ,nie.

Bersek: Ankieta poprawiona.
 
 
 
ALAkazam47 
Cockroach



Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 6
Wysłany: 2010-05-19, 14:52   

Ja zagłosowałem na Numb Body - pasuje do tego popieprzonego klimatu gry
btw. Strasznie mi on pingwina przypomina :grin:
_________________

 
 
mariiox 
Cockroach



Wiek: 30
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 15
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2011-08-07, 19:28   

Jak dotąd jedynie psy i te... Dinozaury jako tako nie są złe
Te pełzające ludki nie są straszne, one są denerwujące ;/
Grubasy nawet ciekawe... Nie lubie jak klinują mi przejście, w innych częściach jakoś nie było takiego problemu
Ostatnio zmieniony przez mariiox 2011-08-07, 19:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pacha z zebami 
Cockroach



Wiek: 38
Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 28
Wysłany: 2011-10-14, 15:10   

Ciężko będzie wybrać bo w trójeczce moim zdaniem wszystkie potwory się udały.Pieski po liftingu z daleka potrafią wyczuć smakołyki w naszej kieszeni. Wyjące z bólu i głodu potrafią znienacka wystraszyć czy to 2 rogi dalej zajadając się jakąś ofiarą .Lecz przy tak świetnej nowej plejadzie gwiazd szkoda na nie głosu tak samo jak na ... Pielęgniarki wypadają uroczo z nową animacją :puppyeyes: Pierwszy "kontakt" bardzo przyjemny sympatyczne bardzo zadbane panie.Nie wiem czy danie im rewolweru to dobry czy zły pomysł jednakże pierwsze wrażenia kiedy to cfaniakowałem z pistoletem na odległość aż w pewnym momencie dostałem strzała ... :shock: .Napewno minusem jest tutaj brak możliwość podniesienia ich broni co wpływa na realizm i w tym miejscu nie rozumie Konami.Closer przez niektórych wielbiony dla mnie jest jedynie maskotką wiadomo wspaniały design lecz gdzie zagrożenie z jego strony ? .Niby taki mulasty ale po bloku i tak jesteśmy na stracie :\ .
Insane Cancer przyjemne grubaski wychowane na KFC bardzo przyjemnie jest zanurzyć trochę ciepłego śrutu w ich napuchnięte ciała .Niby takie ociężale a potrafią nieźle zszokować swoim Dash`em .W końcówce gry moim zdaniem Konami przesadziło , otwieramy drzwi a tu już 2 czeka okładając nas niemiłosiernie .Numb Body nie wiem czemu ale kojarzą mi się jako krzyżówka kurczaka z plemnikiem :grin: trochę śmieszne ale powalone na ziemie wydają wspaniałe dźwięki trzepocząc nóżkami .I doszedłem do prawdziwych 2 kozaków Slurper`a i Pendulum`a .Gdy pierwszy raz przechodziłem sh3 odałybym głos na Pendulum nie najgoszy wygląd jego przemieszczanie no i oczywiście odgłos który wkręca się w głowę z wielkim bólem.Wejście do pomieszczenia gdzie się znajduje budzi wiele adrenaliny i to pytanie " I co teraz lepiej zrobić? .Niestety głos jednak poleci na Slurper`a mimo że nie jest bez wad ach te jego za szybkie i drażniące ataki.Ostatnio grając po raz kolejny gdzie miałem czas już na pełne wczucie zwiedzając Hilltop Center poczułem do tego stworzenia wielką odrazę jeszcze dźwięki jakie z siebie (szczelanie na zębach?) .Jednym słowem strach i obrzydzenie :?
Ostatnio zmieniony przez pacha z zebami 2011-10-14, 15:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cyceron 
Cockroach
Gelidum Domine


Wiek: 31
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: Z jarzma mojego intelektu
Wysłany: 2011-10-16, 13:28   Ekhem ....

No to trzeba by było coś napisać wreszcie w dziale o SH3 XD

Jeśli podejmuje się kwestie potworów, to moim zdaniem SH3 wypada BLADO. Blado jak powstający z ziemi trup, by być dokładnym. Ambicje grafików były z pewnością pozytywne i jeśli inspirowali się Bacon'em, lub Bosch'em, to miałem prawo oczekiwać czegoś naprawdę zdumiewającego. Dostałem coś zgoła INNEGO.
Ale powróćmy do meritum kwestii.

1. Double Head - Zwykłe pieski wyposażone w trochę przygniłe i obandażowane ciało, na które (ze względu na muzyke i na ogólny bieg akcji) niezbyt zwraca się uwagę. A to co powinno wzbudzać największą trwogę (- czyli rozdwojone łby) zwykle nie jest (przez aspekty wizualne) zauważane. Przynajmniej ja zdałem sobie z tego sprawę dopiero po trzecim podejściu do gry.

2. Closer - Ogólnie wszystko jest adekwatne do generalnego konceptu. GDYBY TYLKO NIE TA GŁOWA. Ta niewyraźna, skorupowata głowa, której animacje są co prawda w porządku, ale widok NIE PRZERAŻA. Dziwi mnie, że przy pierwszym jego spotkaniu specjalnie ta część jego ciała jest wyjątkowo dokładnie eksponowana.

3. Pendulum - Jest ok. Dobry dzwięk, design, animacja. Wszystko na swoim miejscu.

4. Numb Body - PORAŻKA. jego skóra przypomina chorobę harlequin, ale to jedyny pozytywny smaczek w jego wyglądzie. Taki mały śmieszny pingwinek.

5. Insane Crancer - Jeden z najbardziej udanych. Tłuste przegniłe ścierwo zmieszany z kurczącą się fizjologią byka. Miodne.

6. Demon Nurse - Nie wybija się na tle pozostałych części, ale jest ok.

7. Slurper - Absolutny nr. 1 !!! Synteza człowieka z ??? muszlą ??? skorupą ??? Do tego wyrośnięta twarz i zmutowane ręce. BARDZO, ale to bardzo udany model.

8. Scraper - Frustrujący nudziarz.
 
 
dolgo 
Cockroach



Dołączyła: 28 Lip 2011
Posty: 22
Wysłany: 2011-10-19, 20:10   

Mi się tam najbardziej podobały pieski. Czasami, gdy wchodzi się w jakieś korytarze, nie widać korytarza tylko Heather, a tu zanim cokolwiek zrobisz z kamerą, te już radośnie skaczą by Cię przywitać :) A poza tym w niektórych miejscach jak już się powybija psy, to i tak słychać wycia i ujadania. Straszne :)
 
 
m4dm4x 
Cockroach
Naczelny wariat


Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 13
Wysłany: 2012-01-30, 21:58   

Wiem, że może was to zdziwić, ale na mnie największe wrażenie zrobił... Valtiel! Wiem, wiem, z nim nawet się nie walczy, ale do licha, kiedy grałem pierwszy raz nie wiedziałem tego. Poruszał się dziwnie, nienaturalnie, wiedzieliśmy, że to on jest tu łowcą. Kiedy tylko go widziałem, uciek... wycofywałem się najszybciej jak mogłem. No i ta scena o tutaj...

http://images2.wikia.noco...altiel_Legs.jpg
Do licha, ten obraz będzie mnie nawiedzał w snach do końca życia. :lol:
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-01-31, 02:01   

Na SH wiki pisze że jego imię pochodzi od francuskiego słowa "valet".

Tylko że słowotwórstwo Valtiel sugeruje, i wyraźnie stylizuje całe słowo - na starożytne określenie z jakiegoś Lewantyjskiego dialektu.

Nie jestem znawcą - ani purystą - wiem że ma tylko fajnie brzmieć ale uważam że to głupia logika.

Brzmi podobnie jak np: "Uziel" ale nic nie znaczy, mogli to zakminić tak żeby coś znaczyło w starożytnej formie - wtedy był by gicior.
_________________

 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2012-04-15, 16:22   

Podczas gry w wersje HD zauważyłem coś czego wcześniej wydaje mi sie ze nie widziałem w normalnej wersji. Scenke z której wynika że to Veitel tworzy potwory dla Heather. Tworzy je z normalnych ludzi.

Wynika z tego, że chwile przed przybyciem Heather w każde miejce są tam normalni ludzie i dlatego Vincent zdziwił się kiedy Heather wspomina o potworach, ponieważ myślała że zabijała potwory a nie ludzi.
Chwile po tym Vincent powiedział że żartował poniewaz zauwazyl ze Heather zaczyna sie przejmowac, a nie chcial zeby przestala sie skupiac na najważnieszym zadaniu.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2012-04-15, 16:58   

Jedyna rola Valtiela to pilnowanie Heather (a raczej płodu) i w razie zgonu jej wskrzeszenie.
Czy potwory były tylko złudzeniem protagonistki czy rzeczywiście istniały? Nie wiem. Wiem tylko, że ich obecność to wpływ Alessy, Claudii i samych mocy miasta, a nie Valtiela.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2012-04-15, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2012-04-15, 17:07   

Widze że za mało napisałem...

W tej scence znajduje sie Veitel i pielęgniarka(normalna ludzka nie jako potwór). Jest przywiązana do czegoś a veitel jakby wykrzywia jej kręgosłup i łamie nogi ciągnąc za sznurki co jest wymowne i tłumaczy dlaczego pielęgniarki chodzą tak krzywo i są zgarbione...
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Kosior 
Cockroach
Reciver of Wisdom



Wiek: 38
Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 13
Wysłany: 2012-04-16, 10:55   

Można to tak tłumaczyć, choć nie wydaje mi się, żeby za wszystkie wykoślawione pielęgniarki w SH odpowiadał Valtiel. Raczej powiedziałbym że to taka jego dewiacja, swego rodzaju rozrywka, jak zabawy PH z manekinami w SH 2.
_________________
"I stworzył nieskończoność, która z miary jego potęgi, jaką miała być, stała się miarą jego bezgranicznej klęski".

 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2012-04-16, 11:00   

Slurper. Bo wydaje się wyjątkowo ohydny, zarówno ze względu na wygląd, jak i specyficzne zachowanie. Zastanawiałem się w sumie nad Closerem, ale to trochę zrzynka z Mandarina więc odpada.
Ostatnio zmieniony przez Mee 2012-04-16, 11:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group