Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Eee, ale o co chodzi?
Autor Wiadomość
NightCrawler
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-05, 01:57   Eee, ale o co chodzi?

Wysłany: Sro Gru 22, 2004 8:19 pm Temat postu: Eee, ale o co chodzi?

--------------------------------------------------------------------------------

Dziwne, w grze dwa razy zmieniają się wymiary w których znajduje się James, raz w szpitalu i drugi raz w hotelu, nasuwa mi się pytanie, któy jest prawdziwy?, logicznie rzecz biorąc to ten drugi powinien być realny, ale jak wy myslicie?
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-12-05, 01:59   

Wysłany: Sro Gru 22, 2004 8:39 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

nie wiem czy dobrze zrozumialem ale realny jest ten normalny...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
ANTH
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-05, 02:00   

Wysłany: Sro Gru 22, 2004 8:43 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

R4Zi3L napisał:
Cytat:
nie wiem czy dobrze zrozumialem ale realny jest ten normalny...

A właściwie, który jest normalny? Co jest dla Ciebie normalne?
 
 
NightCrawler
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-05, 02:01   

Wysłany: Sro Gru 22, 2004 8:45 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

właśnie o to mi chodzi!!
po prostu nie wiem co jest prawdziwe
 
 
NONE
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-05, 02:01   

Wysłany: Sro Gru 22, 2004 8:51 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Moim zdaniem w zadnej odslonie SH nie odwiedzamy tego prawdziwego miasteczka.
 
 
NightCrawler
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-05, 02:02   

Wysłany: Sro Gru 22, 2004 8:57 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

no tak, ale mi chodzi o to, który wymiar jest prawdziwy, czyli ten w którym znajduje się James prze d przybyciem do Silent Hill o ile można w ogóle powiedziec, że on jest w normlanym wymiarze rpzed przybyciem.
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2007-12-05, 02:02   

Wysłany: Sro Gru 22, 2004 9:10 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Zaden.
_________________
so tell me the truth
 
 
Konjad 
Cockroach



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 80
Wysłany: 2007-12-05, 02:04   

Wysłany: Sro Gru 22, 2004 10:02 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Wg. mnie rowniez zaden ;)
 
 
Robak 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 103
Skąd: Białystok
Wysłany: 2007-12-05, 02:05   

Wysłany: Czw Gru 23, 2004 2:15 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

A ja sam nie wiem, ale chyba też żaden. Jednak kto tam wie.
_________________
Moja jest tylko Racja i to Święta Racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza! I właśnie to moja Racja jest Racja najmojsza. ;) ;) ;)

Polej kolejkę za te martwe marzenia, za wszystko co miało tu być, czego nie ma. Zalejmy pałę do reszty jak świnie, w głupiej nadziei, że ból przeminie.
 
 
 
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2007-12-05, 02:06   

Wysłany: Czw Gru 23, 2004 3:17 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

To zagadnienie lepiej jest rozstrzygnąć na przykładzie pierwszej części, gdzie występóją cztery wymiary:
- zamglone miasto za dnia, no niby normalne, ale śnieg w lato i pustki na ulicach to dziwna przypadłość.
- Mroczne miasto, nie różni się bardzo od zamglonego, tylko to że jest noc.
- Zły, mroczny wymiar, podłogi zastąpione kratami wiszącymi nad przepaścią, wiszące trupy itd
- Nowere, za bardzo nie wiem jak zinterpretować to miejsce/wymiar, jest podobny do poprzedniego, ale ten jest totalnie popieprzony, nic tutaj nie trzyma się kupy.
W dwujce występują tylko dwa rodzaje tych wymiarów po których się plątamy, więc na przykładzie dwujki troszkę trudno jest o tym gadać.
 
 
Światłocień 
Lurker



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 334
Skąd: Łuć
Wysłany: 2007-12-05, 02:06   

Wysłany: Pią Sty 28, 2005 9:06 pm Temat postu: Re: Eee, ale o co chodzi?

--------------------------------------------------------------------------------

NightCrawler napisał:
Cytat:
Dziwne, w grze dwa razy zmieniają się wymiary w których znajduje się James, raz w szpitalu i drugi raz w hotelu, nasuwa mi się pytanie, któy jest prawdziwy?, logicznie rzecz biorąc to ten drugi powinien być realny, ale jak wy myslicie?

eeeeeeee co? :?
_________________
Jeden z najśmiejszniejszych dzieciaków neo na tym forum napisał/a:

i na podłodze była krew. a pod krwiom leżał list. otworzyłem go a z niego wylała sie krew...
 
 
Konjad 
Cockroach



Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 80
Wysłany: 2007-12-05, 02:07   

Wysłany: Sob Sty 29, 2005 10:14 am Temat postu: Re: Eee, ale o co chodzi?

--------------------------------------------------------------------------------

Twoj post tak wiele wniosl do tego ze jestem zadziwiony! :/ Prosze... dajcie nowych adminow! blagam!
 
 
Światłocień 
Lurker



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 334
Skąd: Łuć
Wysłany: 2007-12-05, 02:08   

Wysłany: Sob Sty 29, 2005 11:18 am Temat postu: Re: Eee, ale o co chodzi?

--------------------------------------------------------------------------------

Dobra rozwine nieco wypowiedź!Eeeeee jaki przenikanie wymiarów? Ja tam zauważyłem samego siebie tylko w pierwszym hoelu przed telewizorkiem ale w szpitalu nic nie widziałem.
_________________
Jeden z najśmiejszniejszych dzieciaków neo na tym forum napisał/a:

i na podłodze była krew. a pod krwiom leżał list. otworzyłem go a z niego wylała sie krew...
 
 
Shiva
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-05, 02:08   

Wysłany: Sob Sty 29, 2005 6:31 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

"Normalnosc" to pojecie wzgledne. Normalne jest to co kazdy uwaza za normalne dla samego siebie :] 8-)
 
 
NightCrawler
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-05, 02:10   

Wysłany: Sob Sty 29, 2005 6:42 pm Temat postu: Re: Eee, ale o co chodzi?

--------------------------------------------------------------------------------

Mysterious Men napisał:
Cytat:
Dobra rozwine nieco wypowiedź!Eeeeee jaki przenikanie wymiarów? Ja tam zauważyłem samego siebie tylko w pierwszym hoelu przed telewizorkiem ale w szpitalu nic nie widziałem.

wiec cholernie nieuważnie grałeś
pierwszy raz zmienia się rzweczywistośc w szpitalu, po walce z wisielcem
a potem w hotelu po ogladnięciu kasety
cżłowieku patrz uwaznie i czytaj ze zrozumieniem...
 
 
Światłocień 
Lurker



Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2007
Posty: 334
Skąd: Łuć
Wysłany: 2007-12-05, 02:11   

Wysłany: Sob Sty 29, 2005 8:01 pm Temat postu: Re: Eee, ale o co chodzi?

--------------------------------------------------------------------------------

aaaaaaaaaaa kumam!Faktyko nie zrozumiałem wypowiedzi 8-) .No światy sie przemieniają ale według mnie to całe silent hill jest fikcją i schizą bohaterów.
_________________
Jeden z najśmiejszniejszych dzieciaków neo na tym forum napisał/a:

i na podłodze była krew. a pod krwiom leżał list. otworzyłem go a z niego wylała sie krew...
Ostatnio zmieniony przez Światłocień 2007-12-05, 02:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-12-05, 02:11   

Wysłany: Sob Sty 29, 2005 10:34 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Silent Hill czeka kazdego z nas - czysciec....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-12-05, 02:12   

Wysłany: Sob Sty 29, 2005 11:01 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Raz dwie sprawy:
- podaj mi gdzie Waszym Pismie Swietym jest mowa o czysccu
- wszystkich? innowiercow tez? Night mamy przejebany ;P
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2007-12-05, 02:13   

Wysłany: Sob Sty 29, 2005 11:12 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

nie wiem czy jest, ale koscioł popiera takie dumanie... wg mojej wiary - tak, wszystkich....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2007-12-05, 02:14   

Wysłany: Nie Sty 30, 2005 3:20 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

A wracając do tematu:
To trzeba by było przyjąć jakieś normy ,które by określały "normalny" i "nienormalny" wymiar.
Uważam że wymiary te w pewnym stopniu się przeplatają ze sobą bo jeśliby przyjąć że warunkiem znajdowania się w "nienormalnym" wymiarze jest np. obecność potworów ,to cały czas jesteśmy w "nienormalnym" wymiarze w mniejszym lub większym stopniu bo potwory występują na początku gry ,który to początek wydaje się być normalny i odwrotnie: w wymiarze "nienormalnym" nie wszystko jest zniszczone i zasyfiałe co jest elementami wymiaru "normalnego".
 
 
KORNiczynka
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-05, 02:16   

Wysłany: Czw Cze 09, 2005 8:11 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

moim zdaniem zaden wymiar, ktory spotykamy w grze nie jest normalny... ten bardziej lightowy i tak jest nienormalny (pustki, mgła, krew, urwane drogi).. swiat hardcoreowy... tu juz tlumaczyc nie trza
 
 
Vi
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-05, 02:17   

Wysłany: Pią Cze 10, 2005 1:35 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
Dziwne, w grze dwa razy zmieniają się wymiary w których znajduje się James, raz w szpitalu i drugi raz w hotelu, nasuwa mi się pytanie, któy jest prawdziwy?, logicznie rzecz biorąc to ten drugi powinien być realny, ale jak wy myslicie?

Cytat:
Zaden.


Juz wszyscy to napisali,wiec nie bede sie powtarzac a ogranicze sie tylko do zgodzenia z przedmowcami.
Cytat:
no tak, ale mi chodzi o to, który wymiar jest prawdziwy, czyli ten w którym znajduje się James prze d przybyciem do Silent Hill o ile można w ogóle powiedziec, że on jest w normlanym wymiarze rpzed przybyciem.


Przed przybyciem James znajduje sie wlasnie w tym normalnym i rzeczywistym miasteczku,ktorego nie jest nam dane uswiadczyc podczas gry.
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-12-05, 14:11   

Cytat:
wiec cholernie nieuważnie grałeś
pierwszy raz zmienia się rzweczywistośc w szpitalu, po walce z wisielcem
a potem w hotelu po ogladnięciu kasety
cżłowieku patrz uwaznie i czytaj ze zrozumieniem...


Post leciwy, a głupota razi dalej jak nigdy nie zachodzące słońce. Twoje poprzednie posty były wprost nierzetelne, nic tam nie ująłeś z tego, co ująć chciałeś i co ująłeś w powyższym cytacie. Czytaj siebie :roll:

Co do pytania: w SH2 mamy do czynienia z trzema wymiarami: pierwszy to zamglone, ale normalne miasto, i tu trzeba tę normalność zrelatywizować, bowiem jako "normalne" określamy to, co najbardziej odpowiada rzeczywistości i światkowi w którym żyjemy.

Drugi wymiar to mroczne miasto (zmieniony szpital i ciemne ulice). Tutaj tylko szpital ulega drastycznym zmianom (ale nie ma podłoża z krat, co dodatkowo motywuje moją tezę o kratach w dziale SH1), natomiast na zewnątrz jest po prostu ciemniej i pojawia się kilka innych miejsc, czyt. zostaje otwartych.

Trzeci to ten, do którego się przenosimy w normalnym hotelu Lake View. Zaraz po obejrzeniu taśmy z retrospekcją z morderstwa Mary, po wyjściu z pokoju 302 otoczenie ulega zmianie: wszystko zachodzi wodą, niższe kondygnacje są zalane, ściany odrapane i występuje kilka teleportów (podobnie jak w Nowhere). Na zewnątrz jest jasno, a pejzaż nie podlega tak okropnej deformacji jak w szpitalu. Jest to najsilniejsza forma zmiany miasta, i będąca jak gdyby pomiędzy pierwszą i drugą jeżeli chodzi o jej rezultat.
Puty: Bez epitetów proszę :evil:
_________________
wszystko, czym jestem, zawiera się w wymiarze fioletu i czerwieni
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group