Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Oko
Autor Wiadomość
H.Mason 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 25
Skąd: Silent hill hospital - room 302
Wysłany: 2008-01-24, 03:59   

Wysłany: Wto Lis 30, 2004 9:11 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Na moje to to oko ma jakis, tylko jaki sens :? 8-) Tak powaznie to mysle; ze oko jest jak wspomnieli moi przedmowcy symbolem potegi - Piramidus mimo ze ma lekkie zboczenia ;) to jest wszak potezny, jego oko uwazam ze zostalo celowo umieszczone na takim czubie - moze to symbolizowac pewna wiedze(nie wiem czy wszechwiedze); piramidoglowy to przeciez pewien symbol sprawiedliwosci; nie tylko Jamesa lubi gnebic :) ale i innych, a sprawiedliwosc wydaje mi sie ze autorzy chcieli nam pokazac ze wszystkich kiedys dopadnie; stad taki "wytrzeszcz"(heh moze zle to okreslilem) i nie schowamy sie przed nia np do szafy :razz: - mysle ze std takie dociekliwe oko
_________________
"Anyway ?! what do you mean anyway ?!"
 
 
Jo-Jo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-24, 04:00   

Wysłany: Pią Gru 03, 2004 4:54 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

:shock: Ja nigdy wcześniej tego "oka" nie zauważyłem, choć grałem tyle razy i przyglądałem się mu uważnie.
EDIT:
W KOŃCU ZAUWAŻYŁEM TO "OKO",
zrobiłem sobie printscreena, wsadziłem na pulpit, przyjżałem się uważnie iiiiiiii................ ZNALAZŁEM (dla chcącego nic trudnego :D ).
 
 
Turysta
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-24, 04:01   

Wysłany: Nie Sty 30, 2005 6:12 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Jak jesteśmy już przy Piramidku (z dużej bo z szacunkiem-a jak!) to mnie zawsze ciekawił pewien kontrast: z jednej strony słyszysz poważne wypowiedzi dające do myślenia "Pyramid Head to sędzia, strażnik tego miejsca, każe Jamesa za jego grzechy", a z drugiej przyłapujesz go ciągle na zabawianiu się z manekinami. To mu jakby odbiera trochę godności...
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2008-01-24, 04:02   

Wysłany: Nie Sty 30, 2005 8:40 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

znana potwasz napisał:
Cytat:
Jak jesteśmy już przy Piramidku (z dużej bo z szacunkiem-a jak!) to mnie zawsze ciekawił pewien kontrast: z jednej strony słyszysz poważne wypowiedzi dające do myślenia "Pyramid Head to sędzia, strażnik tego miejsca, każe Jamesa za jego grzechy", a z drugiej przyłapujesz go ciągle na zabawianiu się z manekinami. To mu jakby odbiera trochę godności...


Jesli ktos pisze, ze "Pyramid Head to sedzia, straznik tego miejsca", to nie jest powazny - uwierz mi. Po prostu ma grafomanskie zapedy:)
Scena zabawy z manekinami zawiera wyrazny podtekst seksualny i nie wiem czemu mialaby ujmowac godnosci PH. Znajac symbolike manekinow i PH dla Jamesa, mozna ta scene dokladnie zinterpretowac.
No i jeszcze to [SH3 spoiler] :arrow: Valtiel, ktory jest w taki czy inny sposob powiazany z PH rowniez bierze udzial w seksualnych orgiach z udzialem potworow. Jesli widzieliscie co kryje sie za przezroczysta szyba w Brookhaven oprocz wozka inwalidzkiego, to wiecie co mam na mysli
_________________
so tell me the truth
Ostatnio zmieniony przez Karolpiotr 2008-01-24, 04:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Turysta
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-24, 04:03   

Wysłany: Nie Sty 30, 2005 8:59 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Naćkane strasznie, ale odczytać się dało. Po prostu nie łapałem co twórcy chcieli wnieść poprzez te jego orgie czy do czego nawiązać, ale w każdym razie thx za wyjaśnienie.
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2008-01-24, 04:04   

Wysłany: Nie Sty 30, 2005 9:03 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Skopiuj i wklej tekst napisany mala czcionka do notatnika albo gdzies indziej.
_________________
so tell me the truth
 
 
Karo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-24, 04:04   

Wysłany: Nie Mar 06, 2005 3:31 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Mnie zastanawia tylko jedna rzecz.
Skoro to oko jest w miare duże i widoczne,to dlaczego nie było go w ogóle widać na innych screenshotach ,które oglądałam (a było ich naprawde sporo) ? Oko widzę na tym i tylko na tym screnshotcie.
Z drugiej strony wielu z nas twierdzi że oko widziało.
Może zależy to od tego jaką wersję SH2 sie ma?
 
 
ANTH
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-24, 04:05   

Wysłany: Nie Mar 06, 2005 5:28 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Raczej to zależy od rozdzielczości ekranu i kontrastu :razz:
 
 
Karo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-24, 04:06   

Wysłany: Pon Mar 07, 2005 8:10 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Możliwe,że masz dużo racji...nie chcę się sprzeczać... zapytam z czystej ciekawości...Na stronce,w dziale odkrycia są zdjęcia PH z przodu.Czy ktoś może zauważył czy to oko jest na tych fotkach?
Bo może faktycznie z moim kompem jest coś nie tak,albo może to wina moich oczu(niestety mam kiepski wzrok).A jak ani to ,ani to ,to juz nie wiem.
 
 
Dżabberłoki
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-24, 04:07   

Wysłany: Pią Mar 11, 2005 10:36 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ja też nigdy nie widziałem tego oka. Muszę sobię kupić mocniejsze okulary ;(
 
 
Master
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-24, 04:07   

Wysłany: Czw Sie 11, 2005 9:42 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Właśnie grałem w Silenta 2 (któryś już raz) i zauważyłem to oko w scence, gdy James jest ukryty w szafie w czasie szaleństw Piramidka. Mam inną teorię na ten temat. Nawiązuje ona do jednego oka Saurona z Władcy Pierścieni. Otóż jedno oko należące do "czarnego harakteru" (PH, Sauron) symbolizowało jedną, złą wizję bez żadnych kompromisów czy ustępstw. Ścieżkę, która mogła prowadzić wyłącznię do zwycięstwa zła. Nie jestem jednak piewien jak ta teoria mogłaby pasować do Jamesa. Co o tej teorii myślicie?
 
 
Turysta
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-24, 04:08   

Wysłany: Czw Sie 11, 2005 11:35 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

PH chyba ciężko nazwać czarnym charakterem, nawet z cudzysłowem:P Nie bardzo mu można przylepić jakiekolwiek zabarwienie.. On tylko wykonuje swoją robotę ;) Już bardziej Jamesa można tak nazwać. Nawet by pasowało z tą jedną wizją, bez żadnych ustępstw itd, tylko daruj sobie tą część z czarnym charakterem i porównaniem do Saurona:P
 
 
Master
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-24, 04:09   

Wysłany: Pią Sie 12, 2005 1:05 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Nie porównuje PH do Saurona, tylko pisze skąd ta teoria sie wzięła... 8-)
Turysta napisał:
Cytat:
Nie bardzo mu można przylepić jakiekolwiek zabarwienie.. On tylko wykonuje swoją robotę Wink Już bardziej Jamesa można tak nazwać.

Ale w końcu Pyramid Head jest pewnym odzwierciedleniem Jamesa, jego psychiki.
 
 
Sab
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-24, 04:10   

Wysłany: Pon Sie 15, 2005 8:44 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Obczaiłem sobie to oko... jak dla mnie to ono nie ma żadnego ukrytego, alegorycznego znaczenia. Po prostu udziwnia i tak już dziwnego typa. Ponadto jeśli PH to wytwór wyobraźni Jamesa, to powodów dla których ma jendo oko nalezy szukać raczej interpretując psychikę głownego bohatera.
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2008-01-24, 04:10   

Wysłany: Pon Sie 15, 2005 11:43 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ja bym to interpretowal jako All Seeying Eye albo cos w stylu tego trojkacika przedstawiajacego Jahwe, na zasadzie "PH wszystko wie, nic sie przed nim nie ukryje, a kara musi byc".
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Master
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-24, 04:11   

Wysłany: Pon Sie 15, 2005 11:53 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Sędzia przed którym nie można ukryć żadnych brudów.
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2008-02-07, 02:18   

Przyznam szczerze... W życiu nie przyuważyłam tam żadnego oka :shock: Nawet mi nie przyszło do głowy, że tam może być jakieś oko :shock: Więc nawet się nie przyglądałam. Zresztą widziałam tam tylko czarną dziurę...
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-02-07, 09:20   

ANTH napisał/a:
To nie kosz tylko okap


Albo miednica. Jak zobaczyłem ten temat to zaniemówiłem. To PyramidHead ma oko? Może kakaowe . Anyway mam kolejny powód do tego żeby po raz 149034 raz przejść SH2. Jak coś zauważe to sie wyrażę.
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2009-04-21, 10:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nexto123 
Cockroach
All Day Awareness



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 14
Wysłany: 2009-04-10, 13:25   

---DO USUNIĘCIA---

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group