Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
SH: Homecoming. Warto kupić?
Autor Wiadomość
Szakal 
Cockroach


Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 37
Wysłany: 2009-03-09, 22:49   SH: Homecoming. Warto kupić?

Cześć. Zastanawiam się nad zakupem Silent Hill Homecoming. Nie wiem jednak czy warto wydać na nią 140 zeta, a potem okaże się zupełnie beznadziejna i rzucę ją w kąt. Czytałem recki w jednym z tematów i stwierdzam, że gra nie zachwyciła, większość opinii jest raczej negatywa, choć pozytywnych tez nie brakuje, ale jest ich zdecydowanie mniej. Jak na razie waham się, z jednej strony uwielbiam serię Silent Hill (poza czwórką), z drugiej obawiam się kiczu...
 
 
Arch Enemy 
Cockroach



Wiek: 38
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: Twin Peaks
Wysłany: 2009-03-09, 23:07   

Ciężko odpowiedzieć, bo gra jest lepsza od 4 części według mnie, jednak widać naleciałości filmu i wpychanie niektórych rzeczy/postaci na siłę, oraz leciwą już grafikę.
Jednak z drugiej strony gra jest ukierunkowana w stronę 1 części.
Jeśli nie możesz doczekać się aż w nią zagrasz, to kupuj, a jeśli możesz poczekać, aż stanieje, to zrób to, bo 140 zł, to dużo pieniędzy jak na grę, na PC
_________________
"....Self Destruct Sequence..." \m/
 
 
 
fajans82 
Cockroach



Wiek: 41
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 88
Skąd: Będzin
Wysłany: 2009-03-10, 09:14   

Arch Enemy napisał/a:

Jednak z drugiej strony gra jest ukierunkowana w stronę 1 części.


Powiedz jeszcze tylko w którym momencie bo jakoś nie zauważyłem.
_________________
www.myspace.com/nuclearfuckingvomit

Best File Hosting
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2009-03-10, 11:11   

Pośród Silent Hilli, pod względem fabuły, klimatu, jakości, jest to jedna ze słabszych części; co wcale nie znaczy, że jest zła. Widać jednak, że grze brakuje szlifów, że zespół za nią odpowiedzialny za bardzo starał się naśladować poprzednie Silent Hill'e, co biorąc pod uwagę znaczne różnice kulturowe, nie do końca im wyszło. Jednak gra sama w sobie jest całkiem dobrym survivor-horrorem, o solidnej grywalności, który potrafi postraszyć. Przypuszczam, że gdyby gra nie miała w tytule "Silent Hill" zyskała by więcej miłości - jest dobra, ale nie dorównuje swoim poprzednikom.

Trudno jednak jednoznacznie polecić/odradzić grę, gdyż różni ludzie mają naprawdę różne opinie na jej temat; są osoby, które jej nienawidzą i w ogóle chciałyby cofnąć czas i wybić The Collective zanim ci zyskali prawa do nowego SH, ale są też i tacy, co nowego Silent Hill'a pokochali.
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-03-10, 11:47   

Wiesz, ciężko nam powiedzieć tutaj, czy kupując grę, wyrzucisz pieniądze w błoto, czy też nie, ponieważ nie znamy Twoich gustów. Dużo zależy od tego, czy jesteś ścisłym tradycjonalistą, czy też jesteś otwarty na innowacje i przy tym dosyć mocno tolerancyjny; wielu ludzi bowiem nie może znieść elementów gore w grze, o obecności PH...whoops, sorry zuego madafaka Bugimena ^^".

Szakal napisał/a:
z jednej strony uwielbiam serię Silent Hill (poza czwórką)

Nie wiem, jak to się ma do rzeczy, ale większości antypatyków The Room, SH Homecoming się podobało. Ja zaś SH4 uwielbiam, SH5 natomiast wywołało u mnie bardzo średnie odczucia (z jednej strony kilka mocnych plusów, z innej zaś niewybaczalne wręcz wpadki typu Boogie-Boogie Man).

Mr_Zombie napisał/a:
Przypuszczam, że gdyby gra nie miała w tytule "Silent Hill" zyskała by więcej miłości

A no właśnie, niby nie powinno się oceniać gry vide "Gdyby nie miała w tytule Silent Hill (i przy okazji wyrzucono by z niej BM), była by zupełnie inna rozmowa", ale powiem szczerze, że nie potrafię się pozbyć takiego odczucia.

W razie czego, zawsze możesz skorzystać ze schematu "KZSZ"- kupić, zagrać, sprzedać, zapomnieć. Ja swoją wersję na PS3 kupiłam i powiem szczerze, że pomimo swojej końcowej opinii na jej temat, czyli "średnio na jeża", postanowiłam ją zatrzymać- w końcu, mimo wszystko, grało się w nią całkiem przyjemnie i kto wie- może pewnego dnia sięgnę po nią znowu?
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-10, 14:43   

Mr.Zombie napisał/a:
Przypuszczam, że gdyby gra nie miała w tytule "Silent Hill" zyskała by więcej miłości
Ale to samo można mówić o SH4 ;].
Enyłej, jeśli chcesz kupić wersję PC, to faktycznie warto poczekać aż cena spadnie, gdyż najzwyczajniej w świecie SH: H nie jest jej wart(zwłaszcza w obliczu marnej, zabugowanej konwersji). I kiedy już się zdecydujesz - sprawdź przed zakupem, jeśli masz możliwości(kolega z klasy bądź z torrenta itp.)czy wszystko działa ok, bo możesz się niemile rozczarować.
 
 
Arch Enemy 
Cockroach



Wiek: 38
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: Twin Peaks
Wysłany: 2009-03-10, 16:41   

fajans82 napisał/a:
Arch Enemy napisał/a:

Jednak z drugiej strony gra jest ukierunkowana w stronę 1 części.


Powiedz jeszcze tylko w którym momencie bo jakoś nie zauważyłem.


Powrót do zamglonych lokacji, latarka, rezygnacja z ograniczonej pojemności w kieszeniach, powrót do panującego mroku, czego brakowało SH4, która to fabularnie była wyśmienita, lecz nie posiadała tych elementów.
_________________
"....Self Destruct Sequence..." \m/
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2009-03-10, 16:57   

Arch Enemy napisał/a:
rezygnacja z ograniczonej pojemności w kieszeniach

Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale w SH5 był ograniczony inwentarz... Nie pamiętam dokładnie liczb, ale dam sobie głowę uciąć, że nie mogliśmy zbierać np. nieskończonej ilości naboi. Fakt, nie było ścisłego ograniczenia inwentarza tak jak w SH4, ale nie było też sytuacji jak choćby w SH1 i SH2...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-03-10, 18:27   

Doxepine napisał/a:
Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale w SH5 był ograniczony inwentarz...

Był, był, szczególnie przy amunicji. Alex komentował "I can't carry any more..." .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
fajans82 
Cockroach



Wiek: 41
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 88
Skąd: Będzin
Wysłany: 2009-03-11, 09:22   

Jak dla mnie ta część z pierwszą częścią ma wspólną tylko nazwę i nic więcej.

Jakbym miał ją kupić, to może i bym kupił, ale tylko wersją jak to Miho napisała "KZSZ" czyli używaną, za pół ceny.
_________________
www.myspace.com/nuclearfuckingvomit

Best File Hosting
Ostatnio zmieniony przez fajans82 2009-03-11, 09:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szakal 
Cockroach


Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 37
Wysłany: 2009-03-11, 12:30   

Kierując się waszymi poradami zdecydowałem się na zakup poprzez allegro. Wyjdzie pięć dych taniej, a nawet więcej wliczając koszty przesyłki :) .
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-28, 22:13   

Cytat:
[Dzisiaj 19:36] Zaratul: Btw słyszałem że ta europejska wersja SH:H jest dużo bardziej dopracowana od amerykańskiej.Czy ktoś ma oryginał europejski i może potwierdzić?


Jedna z recenzji po europejskiej premierze:
http://www.totalpcgaming....ill_homecoming/
An under-egged effort even more compromised by a token PC port.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2009-03-28, 22:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Undertaker 
Mumbler



Wiek: 31
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 144
Skąd: Katowice/Death Valley
Wysłany: 2009-04-04, 14:15   

Arch Enemy napisał/a:

Jednak z drugiej strony gra jest ukierunkowana w stronę 1 części.


Ja bym powiedział że jest bardziej ukierunkowana w stronę 2 części.

Według mnie warto ją kupic ale nie za 140 zł.
Gra jest dobra ale bez rewelacji
_________________
...::: Let's Play ::: Recenzje ::: Poradniki :::...
https://www.youtube.com/user/ChristopherFalcon
 
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2009-04-04, 14:35   

Zarówno 0rigins jak i Homecoming mają problem z tożsamością, bowiem obie gry próbują naśladować SH2 pod względem fabularnym, jednocześnie zaś biorą całą estetykę gry z SH1/SH3 - czyli brutalność, krwawość, dosadność, rdzawość; jakby nie zdają sobie sprawy z tego, że na klimat i charakter SH2 składała się nie tylko fabuła, ale całość gry - również tak głupia rzecz jak długa i nudna droga do Silent Hill na początku gry.
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-02, 17:55   

Pewnie, że warto. Cena iście promocyjna:
http://www.kolporter.pl/3...term=XBOX%20360
 
 
QuadraxiS 
Cockroach



Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 9
Skąd: TERRA
Wysłany: 2010-01-18, 15:48   

Mimo ,że gra mnie osobiście się nie podoba to chyba mogę ją polecić osobom,które nie mają aż tak wygórowanych oczekiwań.Jednym z powodów jest to,że nie ma zbyt wiele tego typu rozrywki."Na bezrybiu i rak ryba".Jednak zastanowił bym się zanim wyłożyłbym 250zł za wersję na 360.Jestem w Polsce od niedawna po blisko trzyletniej przerwie i jeszcze nie do końca orientuję się w ewentualnych zmianach,które mogły tu zajść.W UK można kupić używane gry w sklepach z grami.Jeśli u nas też jest taka możliwość to zalecałbym kupno właśnie czegoś z drugiej ręki.
O wersji PC słyszałem same złe,złe i tylko złe rzeczy...
_________________

 
 
 
Michael221 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 52
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2010-07-13, 00:21   

Widziałem już sporo trailerów ,cut scenek,galeri i filmów typu ..gameplay'' I po tym wszystkim sądzę że to najbardziej brutalna i krwawa część seri i to właśnie dla niej zamierzam zaoszczędzić sobie forsę na PS3 :grin2: (słuchajcie,czy gry z PS2 wchodzą na PS3?)
_________________
Alessa - '' Kończy się sen o tym życiu i kończy się życie uczestników tego snu ''
Ostatnio zmieniony przez Michael221 2010-07-24, 14:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-07, 23:01   

 
 
Say 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 133
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-11-25, 16:20   

Z racji, że current-geny mocno kuleją pod względem ilości niezłych horrorków, to zdecydowanie warto się tym Silentem przynajmniej zainteresować. Jasne, z pewnością nie jest to kozak na miarę pierwszych trzech części serii, ale i tak stanowi bardzo porządny kawał survivala.

Klimat miejscówek, design przeciwników, w miarę ciekawa fabułka, wyraźne nastawienie na ucieczki/walkę wręcz zamiast na durne prucie ołowiem - dla mnie naprawdę soczysty i smakowity Sajlent. Do tego obecnie cena plasuje się tak nisko, że zwyczajnie głupio nie kupić.
 
 
rifi77 
Cockroach


Wiek: 28
Dołączył: 05 Sie 2010
Posty: 54
Skąd: Zakopane
Wysłany: 2012-08-04, 23:47   

Jeśli ktoś nadal nie posiada tej części, to sklep Wirtus ma dosyć sporą promocję, bo za 19.99 ;) Na allegro czasami też się takowa cena pojawia, ale to sporadycznie.
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2012-08-30, 11:29   

Homecoming mam właśnie z Wirtusa, ale kupiłem dużo wcześniej (również 19.99). Widać ta promocja będzie się powtarzać, aż nie zejdą im wszystkie kopie z magazynu. :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group