Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Alex Shepherd
Autor Wiadomość
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2009-01-21, 16:51   

Jako że nikt nie stworzył tematu o głównym bochaterze nowego SH, pozwole sobie tutaj zadac pytanie, które wierci mi już dziurę w brzuchu, od momentu, kiedy pierwszy raz zobaczyłem Alexa Shepharda. Czy tylko dla mnie Alex wygląda jak przekolorowana (i trochę odmłodzona) kopia Jamesa Sunderlanda? Taka sama kurtka (tylko żółta), podobne pozy, zwłaszcza z rurą w ręku :? Czyżby twórcy poszli na skróty tworząc nowego protagoniste?
Ostatnio zmieniony przez Abaddon 2009-01-21, 16:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2009-01-21, 21:02   

Akurat co jak co, ale kurtki bym się nie czepiał; kurtka, jaką ma Alex, to typowo wojskowy krój (kto jak kto, Amerykanie znają się na tym ;D ), o:



James miał inny krój kurtki, nie mówiąc już o tym, że miał ją rozpiętą, a pod spodem miał chyba bluzę i polo z kołnierzykiem.

Zaś co do podobieństwa Jamesa i Alexa, ja osobiście nie wiedzę żadnego; inne rysy twarzy, inny fryz, inny kolor włosów.
 
 
 
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2009-01-21, 21:22   

Kiedy widze ten obrazek, od razu kajarzy mi się James

http://www.psxzone.opalne...a/galeria02.jpg
 
 
HoochMaster 
Wall Man



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 212
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-01-21, 21:32   

Mr_Zombie napisał/a:
Zaś co do podobieństwa Jamesa i Alexa, ja osobiście nie wiedzę żadnego;

Fizycznych na pewno nie, ale mamy podobne motywy fabularne. Obydwaj doprowadzili do śmierci bliskich i wyparli to wydarzenie z pamięci. Mamy nawet zbliżone powody: u Alexa lekkomyślność i nieodpowiedzialność (zazdrość też tu można dodać), a u Jamesa nieodpowiedzialność i brak umiejętności radzenia sobie w długotrwałych sytuacjach stresowych - ponoszenie się złym emocjom, sprzeczne uczucia wobec Mary, szybkie dawanie za wygraną itp.

W sumie wychodzi na to, że przygody w otherworld są dla obydwu bohaterów nauką odpowiedzialności i poświęcenia. "Lekcją", dzięki której być może staną się silniejszymi ludźmi (jak mówi poeta: "I was weak." ;) ).
_________________
Do you really love her? In sickness and in health? If you truly love her, then you must act.
It all depends on how hard you fight for her. Whatever happens, don't give up.
And if it comes to it, you must be willing to protect her with your very life.
After all, true love means a willingness to sacrifice.
Be true to your heart and with luck, things will work out in the end.
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2009-01-21, 21:42   

Jamesa bym raczej nie nazwał nieodpowiedzialnym; motywem jego zachowań nie była nieodpowiedzialność, ale niemożność poradzenia sobie z własnymi uczuciami, bezsilność wobec sytuacji, w której się znalazł, oraz lekka doza egoizmu (chciał uwolnić się od ciężaru, jaki stanowiła dla niego chora Mary).

Swoją drogą... kurde, jak sobie przypomnę SH2 to nie trudno nie zauważyć, jak olbrzymia przepaść dzieli pod względem fabularnym SH2 i SH:H :/ .
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-25, 19:21   

Poza tym, Alex w pamiętniku wyraźnie pisze, że do Josha nic nie ma i że się fajnie dogadują. Był zły na rodziców, że go skreślili gdy pojawił się Josh. Śmierć małego to raczej przypadek niz coś zamierzonego. Motyw wymazania czegoś z pamięci przy tej okazji mocno mi się przejadł i liczę na to, że już nie pojawi się w kolejnych częściach(chociaż pole do popisu w uśmiercaniu zostało: kuzyni, dziecko, teściowa ;])
 
 
kathy1212 
Cockroach



Dołączyła: 05 Kwi 2009
Posty: 39
Wysłany: 2009-04-05, 19:55   

rowniez czytalam ten pamietnik :razz: :) )
ja osobisci nic nie mam do Alexa. Ciekawa postac, troche tajemnicza ale o to w koncu chodzi. Nalezy do moich ulubionych bohaterow :grin2:
_________________
Have a nice DAY ^^
 
 
Devil 
Cockroach



Wiek: 30
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 42
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2009-04-07, 15:48   

Ja mam podobne zdanie co kathy1212, . Alex to ciekawa postać. Tajemnicza. Ale to chyba dobrze. :grin2:

Pamiętnika niestety nie czytałem więc nie wiem co on tam nabazgrał. :-]
_________________
Gry
 
 
 
Nexto123 
Cockroach
All Day Awareness



Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 14
Wysłany: 2009-04-10, 14:53   

Do usunięcia

 
 
kathy1212 
Cockroach



Dołączyła: 05 Kwi 2009
Posty: 39
Wysłany: 2009-04-10, 21:06   

Taśma była interesująca do posłuchania. Nie tylko dowiedzieliśmy się ,że Alex i Josh byli dobrymi braćmi lecz jest na niej jeszcze głos ich ojca. Nie da się nie zauważyć że nie darzy on Alexa szczególną sympatią.
_________________
Have a nice DAY ^^
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-04-10, 21:11   

kathy1212 napisał/a:
Nie da się nie zauważyć że nie darzy on Alexa szczególną sympatią.


No sam wytłumaczył dlaczego "nie darzył go sympatią", Alex miał go znienawidzić i to był jedyny powód. Dlatego jego ojciec zachowywał się w stosunku do niego tak, a nie inaczej chociaż tak naprawdę go kochał.
Zresztą on sam to "wyłożył na tacy" w kościele.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-04-10, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kathy1212 
Cockroach



Dołączyła: 05 Kwi 2009
Posty: 39
Wysłany: 2009-04-11, 12:13   

Ja za taką miłość bym podziękowała.Najpierw go zniechęcił do siebie a później mu wyznaje, że jest jego kochanym synkiem. Moim zdaniem ten ojciec powinien się leczyć.
_________________
Have a nice DAY ^^
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-04-11, 12:16   

kathy1212 napisał/a:
Najpierw go zniechęcił do siebie a później mu wyznaje, że jest jego kochanym synkiem.

No, ale chyba w jakimś celu go do siebie zniechęcił, prawda? Chyba nie dlatego, że wstał sobie pewnego dnia i pomyślał "a zniszczę życie mojemu synowi, będzie fun".
 
 
 
kathy1212 
Cockroach



Dołączyła: 05 Kwi 2009
Posty: 39
Wysłany: 2009-04-11, 18:33   

Dla mnie ojciec Josha i Alexa jest dziwny. Ciężko za nim trafić. Ze słów Alexa dowiadujemy się, że jego ojciec zawsze chciał by został żołnierzem. No i nim jest. Więc może ktoś mi wytłumaczy co Adam miał na myśli.. :shock:
_________________
Have a nice DAY ^^
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-04-11, 19:29   

kathy1212 napisał/a:
. Ze słów Alexa dowiadujemy się, że jego ojciec zawsze chciał by został żołnierzem. No i nim jest.

Alex nie był żołnierzem xD
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-04-11, 20:35   

Na stronce jest napisane, że jest żołnierzem.

Silent Hill Page napisał/a:
Główny bohater gry. Alex jest żołnierzem i wraca do rodzinnego Shepherd's Glen, ponieważ ma przeczucie, że coś niedobrego dzieje się z jego bratem. Zgodnie z pierwszymi informacjami na temat gry, ma 22 lata.
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-04-11, 21:25   

Wendigo napisał/a:
Na stronce jest napisane, że jest żołnierzem.

No, a James na początku myśli, że jego żona wiadomo co, a okazuje się, że ...wiadomo co (nie chce robić spoilerów)
No offence, ale czy wy w ogóle graliście w Homecuminga? xD
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-04-11, 21:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kathy1212 
Cockroach



Dołączyła: 05 Kwi 2009
Posty: 39
Wysłany: 2009-04-12, 08:52   

W pamiętniku jest wzmianka o tym, że jednak jest żołnierzem. Tak graliśmy i gramy w Silent Hill Homecoming.
_________________
Have a nice DAY ^^
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-04-12, 10:22   

No, a ja głupi myślałem, że Alex po wypadku z bratem trafił do psychiatryka i przez cały czas wkręcał sobie, że jest żołnierzem i znajduje się w szpitalu ponieważ został ranny w bitwie i że na końcu gry ojciec mówi mu całą prawdę.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-04-12, 10:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kathy1212 
Cockroach



Dołączyła: 05 Kwi 2009
Posty: 39
Wysłany: 2009-04-12, 10:42   

ok. Nie wzięłam bardzo ważnego wydarzenia pod uwagę (powinniście się domyśleć). Alex próbował wymazać to wspomnienie z pamięci ...tak bardzo tego pragnął, że wymyślił sobie własny świat. Ta nienawiść do rodziców (to moim zdaniem ) jest wywołana zazdrością. Nagle pojawia się mały Josh, a Alex zostaje zepchnięty na drugi plan. Chciał być pępkiem świata. Brata bardzo kochał i może dlatego tak bardzo chciał się pozbyć tego wspomnienia. Ale i tak go lubię.
Jestem uparta dlatego zawsze upieram się przy swoim ;p
_________________
Have a nice DAY ^^
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-04-12, 10:50   

kathy1212 napisał/a:
Jestem uparta dlatego zawsze upieram się przy swoim ;p

No i dobrze, rozmowa o SH się toczy i o to właśnie chodzi :)
Apropo tego pamiętnika, to szczerze mówiąc nie pamiętam gdzie go się znajduje, przypomnisz mi?
Można go przeczytać tutaj:
http://online.konamimobil...dget/index.html
więc myślę, że został on głównie zrobiony dla fanów, żeby mieli co rozkminiać przed premierą gry (jeśli się nie mylę to ta strona powstała właśnie przed premierą). Nie czytałem całości, ale odnoszę takie ogólne wrażenie jakby Alex pisał to będąc w szpitalu (a chyba przesiedział tam kilka miesięcy), przynajmniej niektóre fragmenty mogą na to wskazywać. Kojarzycie motyw z Requiem for a dream gdzie na końcu filmu matka jednego z bohaterów leży taka totalnie przećpana i ma swój zupełnie inny świat? Mi się wydaje, że tutaj może być podobnie, a prawdziwym endingiem może być Hospital.
http://www.youtube.com/watch?v=_u4rZ-gQG28
Apropo notatnika to Alex opisuje, że pielęgniarki to naprawdę niezłe dupcie...i pewnie taki obraz wykreował mu się w tym swoim świecie. Zresztą nie tylko to można rozkminić z pamiętnika, ale szczerze mówiąc olewam to. Nie chce mi się go czytać xD
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-04-12, 10:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kathy1212 
Cockroach



Dołączyła: 05 Kwi 2009
Posty: 39
Wysłany: 2009-04-12, 15:38   

:razz: Pamiętnik mam z tej właśnie strony. Też odnoszę wrażenie że Alex pisał go będąc w szpitalu. Wiele na to wskazuje choćby wpis gdzie tłumaczy się dlaczego zrobił taką duża przerwę w notatkach "Mówili, że jestem zbyt słaby". I takie tam
_________________
Have a nice DAY ^^
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-12, 16:30   

Przecież on tam przez większą część opisuje swój pobyt w szpitalu. Rany...
Everything went black and I woke up in this military hospital, being wheeled in for surgery.
Przeczucie Cię nie myli kathy1212.
Bersek napisał/a:
Apropo tego pamiętnika, to szczerze mówiąc nie pamiętam gdzie go się znajduje, przypomnisz mi?
W grze go nie znajdujemy.
EDIT:
kathy 1212 napisał/a:
Ta nienawiść do rodziców (to moim zdaniem ) jest wywołana zazdrością.
Raczej żal niż nienawiść -
But they basically wrote me off after he[Josh - dop.Putego] showed up.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2009-04-12, 16:37, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2009-10-18, 16:13   

Moja teoria będzie dość... mocna, więc proszę o zrozumienie :)
Grając po raz 3 w Hołmkuminga doszedłem do pewnych wniosków odnośnie głównego bohatera. Swoje przemyślenia oparłem na potworach oraz na pewnych sytuacjach z gry, które, co najmniej, były dla mnie zastanawiające. Otóż, wydaje mi się, że Alex był... homoseksualistą :D Spieszę z wyjaśnieniami, zanim ktoś zdąży mnie wyśmiać lub wyzwać od najgorszych... :) Po pierwsze, Alex i jego znajomość z Elle. Z gry wynika, że Alex i Elle znali się długi czas, chyba nawet od dzieciństwa. Poza tym, wydaje mi się, że Elle podkochiwała się w nim od jakiegoś momentu, co może potwierdzić pierwsze spotkanie z jugde, która wspomina o Elle i o tym, że jest ciekawa, co tam u niego słychać (poprawcie mnie, jeśli się mylę). Ze strony Alexa brak jest jednak jakiś reakcji świadczących o tym, że jest zainteresowany Elle jako kobietą. Co więcej, wydaje mi się, że traktuje ją wyłącznie jak przyjaciółkę, dobrą znajomą. Wiadomo, że w grę może wchodzić, to że Elle nie podobała się Alexowi z czysto fizycznych względów (nie ten typ urody), ale...
Po drugie, niektóre potwory. Ta kwestia była już poruszana wcześniej, ale nie doszliśmy (chyba) do żadnego konsensusu w tym temacie. Najpierw Schizm i jego tajemnicze... coś, znajdujące się w okolicach genitalnych (z daleka przypomina to, za przeproszeniem, owłosienie łonowe). Potem Siam, który, według oficjalnych tłumaczeń, ma odzwierciedlać nieodwzajemnioną miłość... Wyprodukowałem nawet mongolską teorię, dotyczącą wyglądu Siama. Zauważcie, że składa się on z kobiety i mężczyzny, przy czym ta część męska jest silna i dominująca... Dalej już chyba nie muszę niczego wyjaśniać. Gdyby chodziło o Elle, moglibyśmy dostać Siama z dominującą częścią kobiecą... Ale to tylko moja mongolska teoria... ^^" Kolejną rzeczą, która przemawia za moją teorią dotyczącą Alexa jest ta część gry, w której Alexowi towarzyszy Elle. Nie ma tutaj sytuacji takich, jak w SH2: tej dwuznaczności, dusznej, niemalże seksualnej atmosfery w scenach z Marią. Może to wina gry, która, jak wiadomo, spłyca całe SH do poziomu deski klozetowej... Może to wina Elle, która jest sztywna jak tyczka podtrzymująca fasolę... Ale nigdy nic nie wiadomo... :D
Więcej "dowodów" na poparcie mojej tezy chyba nie znajdę. Mam nadzieję, że podejdziecie dość wyrozumiale do moich mongolskich rozkmin i zbytnio mnie nie wyśmiejecie... ^_^

EDIT: Znalazłem jeszcze jedną rzecz, która potwierdza moje przypuszczenia... Dlaczego Alex nie chciał, żeby Asphyxia go ukochała i dała mu buzi na dobranoc? Mogę się założyć, że gdyby był to Asphyx, Alex nie protestowałby... :lol: :D
_________________
My computer says no...

(cough)
Ostatnio zmieniony przez Doxepine 2009-10-18, 17:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-10-18, 20:58   

Czy ja wiem? Z pamiętników Alexa wynika, że raczej był zainteresowany dziewczynami :roll: ...

Cytat:
When I was in high school, I would sometimes work at the docks filling gas to make some money. The girls who came there on vacation… Don't even get me started talking about girls while I'm stuck out here.


Cytat:
My last summer there, I hung out with my friend Elle pretty much everyday. I could probably write five pages just about her. Just about the coolest chick in the world. We were friends all through high school up until I left, but I haven't really been in touch with her since. I haven't really been in touch with anyone.


A te podteksty seksualne w wyglądzie potworów- może Alex był po prostu maksymalnie wyposzczony przez "pobyt w wojsku" ;] ?
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2009-10-18, 21:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group