Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Dźwięki
Autor Wiadomość
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-01-22, 22:18   

Próbował ktoś kiedyś rozkminić głosy dobiegające z dziury w łazience? Ja teraz jestem na etapie Return from the Forest World, stoję tak sobie przed nią i słyszę dzieci. Za Chiny nie potrafię jednak wyłapać, co one mówią, słyszę jedynie coś w rodzaju Hurry!, w każdym razie raczej nie są to bezsensowne dźwięki...

P.S. Taka mała ciekawostka;
W więzieniu, ze środkowego pomieszczenia (tam, gdzie chodzi strażnik) słychać prócz kroków i trzasków również:
-brzęk kluczy
-ziewanie
-smarkanie i kaszlenie; najwyraźniej strażnik jest chory.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2009-01-22, 22:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2009-01-22, 22:25   

hmm...choc przeszedłem grę 7 razy, jakoś nigdy nie zwracałem zbytnio uwagi na te dzwięki (a raczej na ich znaczenie), ale nie sądze, żeby kryła się za nimi jakaś większa tajemnica
 
 
HoochMaster 
Wall Man



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 212
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-01-22, 22:52   

Mnie ciekawi jakie to odgłosy dobiegające z apartamentu 302 słyszeli sąsiedzi Henry'ego. Wspomina o nich Eileen oraz Frank, ale ani razu nie precyzują, co tak naprawdę słyszeli. Ciekawe jakie dźwięki mogą dobiegać z pokoju, który stopniowo przechodzi na swoją "reverse side"...
_________________
Do you really love her? In sickness and in health? If you truly love her, then you must act.
It all depends on how hard you fight for her. Whatever happens, don't give up.
And if it comes to it, you must be willing to protect her with your very life.
After all, true love means a willingness to sacrifice.
Be true to your heart and with luck, things will work out in the end.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-01-22, 22:59   

Miho napisał/a:
Próbował ktoś kiedyś rozkminić głosy dobiegające z dziury w łazience? Ja teraz jestem na etapie Return from the Forest World, stoję tak sobie przed nią i słyszę dzieci. Za Chiny nie potrafię jednak wyłapać, co one mówią, słyszę jedynie coś w rodzaju Hurry!, w każdym razie raczej nie są to bezsensowne dźwięki...

P.S. Taka mała ciekawostka;
W więzieniu, ze środkowego pomieszczenia (tam, gdzie chodzi strażnik) słychać prócz kroków i trzasków również:
-brzęk kluczy
-ziewanie
-smarkanie i kaszlenie; najwyraźniej strażnik jest chory.


A tak, też kiedyś sterczałem w celach, żeby wyłapać odgłosy wydawane przez strażnika xD Ogólnie sprawa jest prosta - zarzuć plikami z dźwiękami (ale rym) w jakiś ludzkim (czyt. "Windowsowym") formacie, to ja już z nimi pokombinuję co nieco :lol:

Co do dźwięków z pokoju 302, to nie mam pojęcia. Wspominają, że te dźwięki są "dziwne" zatem można spekulować metodą na mongoła, że są to jakieś nieludzkie skowyty, wycia, trzaski, cokolwiek co brzmi jak nie z tego świata.
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-01-22, 23:02   

StuntmanMikeL napisał/a:
Ogólnie sprawa jest prosta - zarzuć plikami z dźwiękami (ale rym) w jakiś ludzkim (czyt. "Windowsowym") formacie, to ja już z nimi pokombinuję co nieco :lol:

Majk, ja gram na PS2 :( ...

EDIT: Po powrocie z więzienia szept dzieci zamienia się w kobiecy płacz, zmieszany z pokrzykiwaniami.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2009-01-22, 23:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-01-22, 23:16   

Hmm... no tak. Może jest to dostępne gdzieś w sieci, tak jak dźwięki ripowane z SH2 w wersji PS2, które ostatnio dawał mi Bersek?
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-02-07, 11:19   

Miho napisał/a:
EDIT: Po powrocie z więzienia szept dzieci zamienia się w kobiecy płacz, zmieszany z pokrzykiwaniami.

Hmmm... Matka Waltera Sullivana w momencie porodu? ;)

Co do dźwięków w SH4, to jak zwykle mamy sporo takich, których pochodzenie chciałoby się wyjaśnić.

Mnie np. już na początku zastanawiał ten krzyk mężczyzny słyszany w alternatywnej wersji pokoju 302. Były kiedyś teorie, że to niby ofiara 14121 (czyli ta, która zginęła przed Josephem) wydaje ten dźwięk - ale czy to możliwe, że słychać go z Meksyku? Chyba nie... :razz:
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-02-07, 13:46   

Devlock napisał/a:
Hmmm... Matka Waltera Sullivana w momencie porodu? ;)

Nie nie, to na pewno płacz Cynthii, ponieważ wydaje z siebie takie same dźwięki podczas cutscenki, jako duch.
Co do dzieci, mam taką teorię, że to głosy victims 07 i 08, ewentualnie dzieci z Wish House.

EDIT: Udało mi się nagrać, Majk =D:
klik
Znalazłam również inny dźwięk, niemniej ciekawy, może komuś uda się rozpracować. klik.

Tutaj zaś dźwięk z Aliną (a raczej jej głową) przeżywającą "ekstazę" xD
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-02-07, 14:01   

Miho napisał/a:
EDIT: Udało mi się nagrać, Majk =D :
klik


Według mnie to nie jest przypadkowy bełkot. Te dzieci coś mówią, ale przez to echo nie da się nic zrozumieć. Możliwe, że pozbycie się echa i spowolnienie (a może nawet puszczenie od tyłu) mogłoby coś dać. Ja się na tym nie znam dlatego nie zabieram się za to :)
 
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2009-11-16, 18:44   

Mi się wydaje, że te krzyki kobiety, to są pojękiwania duszącej się kobiety na wskutek powieszenia jej. Wsłuchiwałam się w nie, jak słuchałam płyty z dźwiękami i wydawało mi się, że słyszałam tam też właśnie słaby odgłos skrzypiącego sznura.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Tomasz 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 78
Wysłany: 2009-11-16, 22:58   

A dałoby się jeszcze raz udostępnić te pliki? Bo już ich nie ma pod wymienionymi linkami.

Nie zwracałem na to dużej uwagi, ale prawie na pewno odgłosy z Dziury zmieniają się wraz ze światami, do której ona prowadzi. Faktycznie przeanalizowanie ich wszystkich byłoby bardzo ciekawe.

Jeśli chodzi o odgłosy z samego pokoju 302, które słyszą mieszkańcy, myślę że to nie było coś aż tak wyrazistego jak jakieś wrzaski ;) - wówczas mieszkańcy, których obserwujemy przez wizjer, z pewnością inaczej by się zachowywali - i używali innych określeń niż tylko "strange noises". Obstawiałbym jakieś ciche jęki, szepty, szurania, stukoty, jakieś zawodzenie, coś w rodzaju płaczu...może właśnie coś na kształt dźwięków, które wydobywają się z Dziury.
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2009-11-16, 23:25   

Dźwięki dobywające się z pokoju 302 to prawie na pewno jakieś mało znaczące stukoty. Przecież gdyby słyszeli krzyki, to by policję wezwali, czy coś w tym stylu. A tak, to ten pokkój po prostu cieszy się złą sławą, mieszkańcy spoglądają przecież na jego drzwi, gdy przechodzą (Apartament World pierwsza wizyta).
Natomiast z tego co pamiętam, to dźwięki dobywające sie z dziury nie zmieniały się za każdą planszą, tylko chyba z jednej dziury dobiegały odgłosy dzieci (?), jakby szepczących, [spoiler] potem, gdy dziura była w całej swej okazałości, to powieszonej kobiety i słychać huśtanie naciągniętego sznura w tle, a z dziury w pralni dobiegają dźwięki ludzi szepczących i szloch kobiety[/spoiler] Zresztą właśnie na płytach z Complete Suoundtracks, gdzie wszystkie dźwięki są uszeregowane planszami, te pierwsze są na samym początku płyty, a pozostałe zaraz po sobie, na drugiej płycie, pomiędzy Szpitalem, a Metro (Revisited).
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-11-17, 10:39   

@Tomasz

http://www.silenthillmemo...sh4_csts_en.htm

22 - Sexy Eileen (Bonus Track) (0:49)
04 - The Hole (2:04)

Jednego z linków nie potrafię zidentyfikować, nie wiem dokładnie co to było. W każdym razie dźwięki z Silent Hill 4 powinny być to pobrania TUTAJ.

Co do dźwięków z dziury, to zawsze mnie zastanawiało, że w pewnym momencie (chyba Apartment World) nie wydobywały się z niej żadne - czyżby to symbolizowało ciszę po śmierci?
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-11-17, 12:37   

Ten ostatni dźwięk to ja sama nagrałam, chyba nie ma go na Silent Hill Memories, a przynajmniej nie było, gdy go szukałam. Klik.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Tomasz 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 78
Wysłany: 2009-11-17, 22:36   

Dzięki za linki!

Czy jesteście w stanie wskazać, które kawałki (z tych, których odsłuchanie umożliwiają wspomniane linki), oddają które 'etapy' dźwięków dziury? [Poza etapem "przed Water Prison", bo ten już zidentyfikowała Miho.]
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2009-11-17, 23:14   

Jeśli sciągnąłeś sobie Complete Soundtracks to są to z początku drugiego dysku "The Hole is Bigger" (to ta powieszona) i ""Another Hole"). Poza tym na pierwszej płycie z pierwszej połowy gry: "The Hole", "The sounds of the hole" i właśnie ten ostatni to zgrała Miho z gry^^
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-11-18, 10:51   

A, więc jednak jest ^^". Te "dziecięce" poszeptywania pojawiają się już na samym początku gry i słychać je aż do powrotu z Prison World. Potem pojawia się płacz, najprawdopodobniej Cynthii, pod koniec gry natomiast, z dziury słychać męskie szepty.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2009-11-18, 10:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomasz 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 78
Wysłany: 2009-11-20, 18:34   

Chodzi mi o trochę bardziej usystematyzowaną informację. Czy jesteście w stanie wypełnić taki diagram, w którym do dziury, za pomocą której wchodzimy do danego świata, przypisujemy konkretny kawałek dźwiękowy z tych, które zostały wymienione?:

Światy po raz 1

Wczołgiwanie się do świata Waltera - "The Hole"

Subway - "Sounds of the hole"
Forest - "Sounds of the hole"
Prison - "The hole is bigger"
Building - "The hole is bigger"
Apartament - cisza

Hospital - "Another Hole"

Światy po raz 2
Subway - "Another Hole"
Forest - "Another Hole"
Prison - "Another Hole"
Building - "Another Hole"
Apartament - "Another Hole"

To by pomogło powiązać dźwięki z konkretnymi zdarzeniami, a co za tym idzie - rzetelnie zinterpretować ich potencjalne znaczenie :)
Ostatnio zmieniony przez Tomasz 2009-11-21, 20:26, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2009-11-20, 18:43   

Tak jak Miho pisała, od Subway World w pierwszej wizycie do końca Water Prison World również w pierwszej wizycie jest "Sounds of the hole". Potem zaczyna się "The hole is bigger", tylko nie pamiętam, do którego momentu gr, ale chyba do szpitala. W każdym razie, z tego co pamiętam, przy drugich wizytach jest "Another Hole", czyli od momentu, gdy [spoiler] dziura pojawia się w pralni [/spoiler]
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
Ostatnio zmieniony przez AlaV 2009-11-20, 18:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tomasz 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 78
Wysłany: 2009-11-21, 17:10   

Zedytowałem mojego posta, zgodnie z informacjami, które podałaś. Ale czy nie brakuje tam kawałka, który nadesłała Miho?
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2009-11-21, 17:28   

Nie brakuje^^ Fragment, który nadesłała Miho to "Sounds of the hole" właśnie, czyli dźwięki z dziury od Subway World, do Water prison. I się wszystko zgadza, bo "The hole" jest w momencie, gdy po raz pierwszy wchodzisz w dziurę i się przez nią czołgasz do Subway World (sprawdziłam wczoraj^^)
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-11-21, 17:40   

Powtarzam - w Apartment World z dziury nie dobiegają ŻADNE dźwięki. Słuchać uważnie (ewentualnie 07:06).

EDIT:

Hospital World, to też "Another Hole" - nie inaczej. ;)
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2009-11-21, 19:26   

A racja, przechodziłam dziś te plansze, masz rację Devlock, jak najbardziej^^ Wcześniejj byłam pewna tylko do końca Bulding World.
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Tomasz 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 78
Wysłany: 2009-11-21, 20:27   

Dzięki. Czy teraz jest ok?

Edit--
Może coś źle słyszę, ale wydaje mi się, że jest różnica między "Sounds of the Hole", a tym co przysłała Miho. Mała, ale jest.
Ostatnio zmieniony przez Tomasz 2009-11-21, 20:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-11-21, 21:16   

Pewnie nie ma to żadnego znaczenia, ale ja zgrywałam te dźwięki mikrofonem z ps2 podłączonego do telewizora, a te ripy są z wersji pc xD.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group