Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Skinned Mike Cassete
Autor Wiadomość
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-02-05, 17:28   Skinned Mike Cassete

W Another Crimson Tome czytamy:

"Najgorsze zajście miało miejsce, gdy Mike, lokator pokoju 301 przypadkowo potrącił ramię Braintree'a w korytarzu.

Richard był wtedy w gorszym humorze, niż zazwyczaj.
-Za kogo Ty mnie masz?! -wrzasnął, po czym złapał Mike'a za fraki i wepchnął go do swego mieszkania, pokoju 207.

-No nie, znowu.- westchnęli ludzie z apartamentów i poszli do pokoju 207 zobaczyć, co się stanie. Nagle, drzwi otworzyły się i z mieszkania wytoczył się zupełnie nagi Mike. Zaraz za nim wyszedł Richard, trzymając ociekające krwią jeansy i koszulę.

-Jak Ci się podobało, Ty mały popaprańcu?! Sam się o to prosiłeś! - wrzasnął Richard za uciekającym Mike'em. Następnie rzucił jego ubrania na ziemię i warknął:
-Te ubrania są odrażające. Zabierzcie je z moich oczu!

Stojąca w tłumie kobieta w średnim wieku powiedziała:
-Mam pomysł.Dobrze będzie opatulić tym jego ciało.- po czym zabrała jeansy.

-Chwileczkę! Zaczekaj. Myślę, że wezmę to dla siebie.- powiedział pijak i wziął koszulę.

Chwilę później, Richard dostrzegł w tłumie małego dzieciaka.
-Ty!!! Znowu się tutaj kręcisz?! Wynoś się stąd zanim mnie wkurzysz!"


Jak sobie wyobrażacie tą scenkę? Co ma na myśli kobieta mówiąc: "Dobrze będzie opatulić tym jego ciało."? No i chyba najważniejsze - co robi Walter Sullivan w tym korytarzu (zakładam, że całe zdarzenie miało miejsce w i przed mieszkaniem Richarda)? Dlaczego beztrosko chodzi sobie po apartamencie wiedząc gdzie znajduje się pokój 302 (w końcu to nie jego pierwsza wizyta w apartamencie), a poza tym zdając sobie sprawę z tego, że nie jest tu mile widziany?
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-02-05, 17:41   

Devlock napisał/a:
Co ma na myśli kobieta mówiąc: "Dobrze będzie opatulić tym jego ciało."?

Chciała okryć go czymś, zważając na to, że jest zupełnie nagi ("It will be perfect to wrap his body in."), co mimo wszystko, i tak jest dosyć dziwne, bo Mike mieszkał (o ile dobrze pamiętam) piętro wyżej i w swoim mieszkaniu zapewne miał sporo czystych ubrań xD.

Co do obecności małego Waltera, myślę, że najzwyczajniej w świecie szwędał się po Apartamentach, prawdopodobnie jak zwykle w okolicach pokoju 302, ale kiedy usłyszał krzyki, podobnie jak lokatorzy SAH udał się pod drzwi mieszkania Richarda, żeby zobaczyć, co się dzieje.

Zastanawia mnie jednak inna rzecz. Dlaczego nagranie nazywa się "Skinned Mike Casette"? Skinned oznacza obdarty ze skóry. Czy ma to tylko i wyłącznie związek z tym, że Braintree pozbawił chłopaka odzieży ;]?

Czytałam interesującą teorię, że Richard umiera na krześle elektrycznym, ponieważ mały Walter myśli, że naprawdę obdarł Mike'a ze skóry i dlatego zasługuje na śmierć jak prawdziwy zbrodniarz.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2009-02-06, 13:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-02-06, 15:02   

Miho napisał/a:
Zastanawia mnie jednak inna rzecz. Dlaczego nagranie nazywa się "Skinned Mike Casette"? Skinned oznacza obdarty ze skóry. Czy ma to tylko i wyłącznie związek z tym, że Braintree pozbawił chłopaka odzieży ;]?

W pokoju Richarda znajdujemy zakrwawione ubranie (w kuble na śmieci?), co dziwne zważywszy na to, że spodnie zabrała kobieta, a koszulę pijak. Mike raczej próbował się bronić, więc Richard użył siły i zapewne ten pierwszy wybiegł z pokoju 207 będąc umazanym we krwi - tą scenę musiał widzieć Walter (na pewno widział Mike'a, skoro z korytarza jest tylko jedno wyjście) i możliwe, że sobie wybraził scenę w której Richard obdziera Mike'a ze skóry.

Z resztą kto wie jakie Richard miał zamiary - skoro był w stanie grozić 6-latkowi swoim pistoletem...
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-02-06, 17:52   

Ale zaraz zaraz - ZAKRWAWIONE JEANSY? Coś mi się wydaje, ze Richard zrobił mu coś więcej niźli zdarł z niego ubrania. I to nie były tylko poplamione krwią (tak jakby Richard sprzedał Mike'owi parę lut i temu by pokapała krew na spodnie), one nią ociekały...

Ciekawym też jest, że w okolicach mieszkania Richarda w apartament world znajdujemy czyjeś ubrania. Zapewne są to ubrania Mike'a.
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-12-16, 23:58   


Czy to są jeansy Mike'a? Komentarz Henry'ego wskazywałby, że tak...tylko skąd wzięła się na nich sierść zwierzęcia?
PS. Przepraszam za kiepską jakość screena ^^".
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2009-12-17, 00:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ghostiet 
Cockroach


Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 10
Wysłany: 2009-12-17, 16:10   

StuntmanMikeL napisał/a:
Ale zaraz zaraz - ZAKRWAWIONE JEANSY? Coś mi się wydaje, ze Richard zrobił mu coś więcej niźli zdarł z niego ubrania. I to nie były tylko poplamione krwią (tak jakby Richard sprzedał Mike'owi parę lut i temu by pokapała krew na spodnie), one nią ociekały...

Ciekawym też jest, że w okolicach mieszkania Richarda w apartament world znajdujemy czyjeś ubrania. Zapewne są to ubrania Mike'a.


Ja myślę, że te zakrwawione, ociekające krwią ubrania to jest celowa hiperbola. Mały Walter pewnie myślał, że to "skóra" Mike'a, w końcu wyleciał nagi z pokoju i chodzi raczej o to, żeby podkreślić w co wierzył Walter.
Ostatnio zmieniony przez Ghostiet 2009-12-17, 16:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-12-17, 23:36   

Cytat:
Czy to są jeansy Mike'a? Komentarz Henry'ego wskazywałby, że tak...tylko skąd wzięła się na nich sierść zwierzęcia?

Te same jeansy znajdujemy później w lodówce, w mieszkaniu 102. Zawinięty jest w nie martwy kot, co w zasadzie jest odpowiedzią na moje wcześniejsze pytanie ^^" .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2009-12-17, 23:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-04-12, 22:42   

A pamiętacie to miauczące mięsko z lodówki w 302? Mnie sie wydaje, że to obdarty kot i symbolizuje on Mike'a.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
kriss80858 
Cockroach



Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 22
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-04-13, 04:21   

Kot został zabity swoją drogą, bodajże przez lokatora pokoju 101, który miał na koty alergię i przy okazji interesował się bronią palną.
_________________
"As long as a single one of us stands, we are legion..." ~Kain
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-04-13, 12:32   

Ale ty mówisz o innym kocie, co był całkiem martwy i zawinięty w portki Mike'a, a nie o nawiedzeniu lodówki. Moim zdaniem to dwa różne koty (trzy jak dodamy wypchanego).
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
kriss80858 
Cockroach



Dołączył: 25 Mar 2013
Posty: 22
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-04-14, 01:59   

Niestety, nie pamiętam czy kot z zamrażalnika był oskórowany, czy nie. Wiem tylko, że był to miauczący ochłap. Nie przeczę więc, że mogło to być nawiązanie do "obdartego ze skóry" Mike'a, lecz skłaniam się ku prostszemu nawiązaniu, którym jest martwy kot owinięty w jeansy i zamknięty w lodówce przez swoją właścicielkę.
_________________
"As long as a single one of us stands, we are legion..." ~Kain
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group