Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne przedmioty na drodze
Autor Wiadomość
siergiej85 
Cockroach



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 21
Wysłany: 2008-08-08, 18:53   

Ech, biedni nieszczęśnicy... nie grałem w Silent Hill od 7 lat a pamiętam pewne WAżNE SZCZEGółY!
-Wózek- w intrze jest pokazany wózek inwalidzki gdy harrty skręca na górskiej drodze
-tajemnicza postać- to oczywiście Alessa, ale spętana aby nie narobiła dahlii kłopotów (Scenka w amusement park z alessą, flaurosem i dahlią, gdzie dahlia
unieruchamia alesse, druga scenka to alessa i dahlia-a raczej ich duchy(!) w nowhere gdzie alessa mówi że nie chce iść i jej pomagac), przecież to właśnie dahlia gillespie wykrzykuje kluczowe słowa (my daughter will be the mother of god!) gdyż skrepowana alessa nie mogła używać swojej mocy

mam racje?
Ostatnio zmieniony przez siergiej85 2008-08-08, 18:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-08-08, 19:45   

eee... hmm... na YT możesz sobie obejrzec cutscenki jesli ich nie za bardzo pamietasz...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2008-08-08, 20:15   

siergiej85 napisał/a:

-Wózek- w intrze jest pokazany wózek inwalidzki gdy harrty skręca na górskiej drodze

mam racje?


Żaden wózek, tylko zwykłe deski/rusztowanie/blokada, co było już udowadniane setki razy, za pomocą screenów, powiększeń i Bóg wie czego jeszcze.
 
 
siergiej85 
Cockroach



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 21
Wysłany: 2008-08-08, 23:48   

Mee napisał/a:
siergiej85 napisał/a:

-Wózek- w intrze jest pokazany wózek inwalidzki gdy harrty skręca na górskiej drodze

mam racje?


Żaden wózek, tylko zwykłe deski/rusztowanie/blokada, co było już udowadniane setki razy, za pomocą screenów, powiększeń i Bóg wie czego jeszcze.

wybacz Mee ale od kiedy deski/blokady/ rusztowania mają kółka?
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2008-08-09, 09:19   

W którym miejscu to miało kółka? :P
Nie chcę mi się przeszukiwać neta, ale na screenach widać to jasno i wyraźnie.

Niestety, screeny lepszej jakości poszły się kochać, kiedy forum zostało zaatakowane.
Nawet cień pokazuje wyraźnie, że to tylko jakieś deseczki, czy płotek na kilku "nóżkach".

Ostatnio zmieniony przez Mee 2008-08-09, 09:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yoda 
Mumbler



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 107
Wysłany: 2008-08-09, 10:18   

Na tym screenie wyraźnie widać zarys kół. Cała forma podobna jest do wózka inwalidzkiego. Z resztą jaki dureń i po co ułożyłby kilka desek na jezdni? :razz:
_________________




 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2008-08-09, 11:36   

Yoda napisał/a:
Z resztą jaki dureń i po co ułożyłby kilka desek na jezdni? :razz:


Pewne ten sam, który zostawił tam wózek :lol:

W tej chwili każdy widzi tam to, co chce widzieć. Dla mnie to po prostu jakieś deski i nic więcej. No chyba, że kółka mają być kwadratowe.
Ostatnio zmieniony przez Mee 2008-08-09, 11:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yoda 
Mumbler



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 107
Wysłany: 2008-08-09, 13:29   

Bezpośrednio na tym "czymś" kółek nie widać, lecz na cieniu wyraźnie uwidacznia się zaokrąglenie, które przypomina koła. Choć może to jest i wózek i sterta desek? W rzeczywistości ludzie postrzegają to jako deski, a w odbiciu przybiera kształt wózka :grin:
_________________




 
 
siergiej85 
Cockroach



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 21
Wysłany: 2008-08-09, 15:11   

tak właśnie wygląda "szkielet" wózka inwalidzkiego, bez obić na siedzeniu i oparciu
Mee napisał/a:
Yoda napisał/a:
Z resztą jaki dureń i po co ułożyłby kilka desek na jezdni? :razz:


Pewne ten sam, który zostawił tam wózek :lol:

W tej chwili każdy widzi tam to, co chce widzieć. Dla mnie to po prostu jakieś deski i nic więcej. No chyba, że kółka mają być kwadratowe.

czyli potwierdzasz że to był wózek!!
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-08-09, 15:15   

Edytuj posty..
W ogóle o co te spory? Jeśli to jest wózek to co w tym dziwnego? W końcu to Silent Hill. W ogóle ten temat to jeden wielki offtop napchany samymi pierdołami i teoriami wyssanymi z ... no z palca. siergiej , a żeś trupa odkopał.. :grin:
 
 
 
siergiej85 
Cockroach



Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 21
Wysłany: 2008-08-09, 16:26   

po pierwsze- sorry
po drugie- dzięki!
Bersek napisał/a:
Edytuj posty..
W ogóle o co te spory? Jeśli to jest wózek to co w tym dziwnego? W końcu to Silent Hill. W ogóle ten temat to jeden wielki offtop napchany samymi pierdołami i teoriami wyssanymi z ... no z palca. siergiej , a żeś trupa odkopał.. :grin:


Tak właściwie to dobrze czy żle?...

Devlock: Nie pisz jednego posta pod drugim - ostatni raz powtarzam, a następnym razem będzie ostrzeżenie za pkt. 6 regulaminu.
 
 
bloo 
Lurker


Dołączył: 14 Gru 2007
Posty: 379
Wysłany: 2008-08-10, 02:05   

Madre Mia, trzeba byc naprawdę fanatykiem, żeby przy tak oczywistych dowodach wciąż upierać się że to wózek inwalidzki.

Widać wyrażnie trzy identyczne ramki z krzyżami oddzielone od siebie takim samym dystansem, każda kolejna wyższa od poprzedniej. Nie wiem czy to mój skopany monitor czy na dokładkę na pionowej belce największej ramki wyraźnie widać naprzemienne jasne i ciemne paski.
Jeśli ktoś nadal widzi tam wózek inwalidzki, to gratuluję. Ja tam widzę 3 osobne ramki. Moja interpretacja? Oczywiście tzw "Road Contruction Barricade" czyli barierki ostrzegające o dziurze/uszkodzeniu/naprawach nawierzchni.
http://www.rvtravel.com/b...ning-763739.jpg
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-08-10, 02:30   

bloo napisał/a:
Moja interpretacja? Oczywiście tzw "Road Contruction Barricade" czyli barierki ostrzegające o dziurze/uszkodzeniu/naprawach nawierzchni.


To nie mogą być barierki.Po pierwsze widać z lewej strony tego obiektu kółka których te barierki nie mają.
Po drugie ten obiekt nie ma świateł odblaskowych więc nie może ostrzegać o dziurach w nawierzchni.
Nie wiem czy to wózek czy nie ale na pewno nie jest to barierka.
_________________

 
 
 
Yoda 
Mumbler



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 107
Wysłany: 2008-08-10, 08:17   

Zapewniam że to wózek...
bloo napisał/a:
Widać wyrażnie trzy identyczne ramki z krzyżami oddzielone od siebie takim samym dystansem, każda kolejna wyższa od poprzedniej.

Ramka na samej górze - rączki do trzymania wózka
Ramka po środku - poręcz, na której można oprzeć ręce
Ramka na samym dole - siedzenie dla niepełnosprawnego
No i oczywiście niezaprzeczalny widok
Zaratul napisał/a:
z lewej strony tego obiektu kółka których te barierki nie mają.


Z resztą to może być to i to... w rzeczywistości jakieś belki, a w odbiciu wózek tak jak już pisałem wcześniej.
_________________




Ostatnio zmieniony przez Yoda 2008-08-10, 08:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-08-10, 12:20   

LOL, ja nie wiem gdzie ty widzisz rączki, siedzenia i kółka xD Moim zdaniem na drodze stoi barierka, którą opisał bloo, ale na cieniu faktycznie przypomina trochę wózek. Może twórcy specjalnie taki misz-masz zrobili, żeby dodać temu smaczkowi dwuznaczności. Ale... to tylko cień, poza tym jakbyś dobrze sobie wmówił to mógłbyś i tam słonia zauważyć takie to to niewyraźne xD
 
 
Yoda 
Mumbler



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 107
Wysłany: 2008-08-10, 16:25   

W jednej z części SH mieliśmy już do czynienia z wariacjami twórców odnośnie rzeczywistości i cienia. W czwórce (chyba w szpitalu, ale pewny nie jestem) stał pusty wózek, a na cieniu widzieliśmy, jak siedzi na nim jakaś osoba 8-)
_________________




 
 
kura205 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 40
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2008-08-16, 00:06   

Nie wiem pod jakim kontem na to patrzeć żeby mi wózek wyszedł ale jak dla mnie to jest po prostu coś zbitego z desek podobnego do rusztowania. Trochę tak podobnego do takich badziewi co w teatrze sie używa. Ale rączek tam nie widzę, kółek tym bardziej. Tak że wózek odpada. No chyba że jest to balkonik :grin:
_________________
Have you seen a little girl around here? Short, black hair. Seven years old. ^^
 
 
 
Alessa/Cheryl 
Cockroach



Wiek: 32
Dołączyła: 13 Cze 2008
Posty: 10
Wysłany: 2008-08-22, 13:45   

Alessa wtedy na arenie jest obecna w dwóch postaciach(!):Ta pierwsza to chyba jej astralna reprezentacja czyli inaczej dusza a ta druga ,która spoczywa na wózku inwalidzkim zabandażowana ,to jej ciało.Kiedy sie połanczają "rodzi się" nowe życie i wten sposób powstaje Matka Boga :grin:
_________________
W moich niespokojnych snach,widzę to miasto.Silent Hill.Obiecałeś,że zabierzesz mnie Tam z powrotem pewnego dnia.Ale nigdy tego nie zrobiłeś.Więc,teraz jestem tam sama...W naszym "specjalnym miejscu"...Czekając na Ciebie...
 
 
Yoda 
Mumbler



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 107
Wysłany: 2008-08-22, 17:32   

kura205 napisał/a:
Nie wiem pod jakim kontem na to patrzeć żeby mi wózek wyszedł


Ludzie no czy wszystko wam na tacy trzeba podawać??

1 - rączka do prowadzenia wózka
2 - poręcz, na której osoba siedząca na wózku może sobie łapki położyć
3 - siedzenie
4 - koło, którego podobno nie ma
_________________




 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-08-22, 18:15   

Yoda napisał/a:

Ludzie no czy wszystko wam na tacy trzeba podawać??


A co ty taki "hej do przodu"? Nie pamiętasz, że to Silent Hill? Właśnie co wspaniałe w tej grze, że każdy może ja interpretować na swój sposób? Ty może widzisz tam wózek, ja widzę blokadę drogową, ale Ci nie wmawiam, że to blokada! Może zacznij pisać o czymś ciekawszym zamiast od 10 postów wstecz rozwodzić się nad tym głupim wózkiem czy co to tam stoi. Sorry za ten wybuch ale już mnie drażnić powoli zaczyna to pisanie o pierdołach.
 
 
Yoda 
Mumbler



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 107
Wysłany: 2008-08-22, 18:25   

No cóż, jakby nie było ten temat jest właśnie o tym wózku, więc piszę o nim. Jeśli jednak ktoś upiera się, że kół tam nie widzi, kiedy chyba tylko jakiś ślepy profesorek, który zgubił gdzieś swoje okulary nie zdołałby ich wypatrzeć to jest to dla mnie troszeczkę dziwne. Z resztą niech będzie, popełniłem błąd. Skończmy to bo zaraz kary dostaniemy i taki będzie finał. Kół tam nie ma...
_________________




 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-08-22, 18:32   

Nie, wiesz o co mi chodzi? Bez sensu jest rozwodzenie sie miesiąc czasu nad jakimś wózkiem na drodze, gdzie w tym czasie mogłeś podjąć jakiś inny znacznie ciekawszy temat. Jezu i wy się dziwicie, że nic się na forum nie dzieje jak nikt nic nie pisze a jeśli już to książkę dosłownie pisze o czymś co tak na prawdę nadawałoby się na góra 3 posty. Zacznijcie podejmować jakieś naprawdę ciekawe tematy zamiast nabijać sobie licznik postów pisaniem o bzdetach. Takie trudne pogmerać w sieci i wygrzebać jakieś ciekawostki? Widać zbyt leniwi jesteście.

Żeby nie było - ja podjąłem ostatnio próbę rozpoczęcia jakiegoś ciekawego tematu, ale że wysiłek ten spotkał się z wręcz zerową reakcją to o czym my tu gadamy w ogóle?
 
 
Yoda 
Mumbler



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 107
Wysłany: 2008-08-22, 20:11   

Więcej się w tym temacie nie wypowiem.
_________________




 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-08-22, 22:27   

Zabij mnie, ale ja nie dopatrzyłem się tam żadnego wózka inwalidzkiego. Powiem więcej, Twoja analiza wydaje mi się lekko naciągana...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Yoda 
Mumbler



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 107
Wysłany: 2008-08-22, 22:46   

Nic więcej... ani słowa na ten temat...
_________________




 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group