Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Piramid Head w SH:H [SPOILER]
Autor Wiadomość
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2008-11-15, 04:33   Piramid Head w SH:H [SPOILER]

Opisujcie swoje wrażenia i teorie związane z piramidogłowym w SH H. Ja jak go spotkałem pierszy raz to mnie przeraził podobnie jak to było SH 2 choć może nie to samo ze względu na jego ''zminejszonym zainteresowaniem'' w Alexsie. Przeczytałem gdzieś na angielskim forum że Piramidogłowy pojawia się tylko raz w Silent Hill Homecoming. Może wie ktoś więcej na ten temat? Ja doszłem do trzeciego bossa (przynajmniej tak mi się wydaje bo żeby z nim walczyć trzeba go urochomić :grin: ) i spotkałem go tylko raz.
 
 
 
snake1944 
Cockroach
Nightmare dead.


Wiek: 38
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 6
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-11-15, 09:09   

Uwaga na spoilery!

O tym że piramidogłowy bedzie występował w grze mówiono już o tym w recenzji psx extreme.A z tego co wiem ja piramidogłowego w grze spotkałem 2 razy szkoda że tylko we filmikach i zrobił wrażenie jak zabił ojca Alexa pod koniec gry.Brakuje tego aby piramidogłowy był jednym z bossów-szkoda. ;|
 
 
 
Vincent 
Cockroach
PH



Wiek: 33
Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 20
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2008-11-15, 12:10   

nieliczmy na to ze Ph bedzie za kazdym rogiem :P waze ze czuc jego obecnosc ten szmer metalu brrr;p .Ph w wielkim stopniu buduje pewnego rodzaju napiecie strach przed spotkaniem go przynajmniej w moim wypadku ;p
 
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2008-11-15, 13:14   

Snake1944- oznaczaj spoilery bo się z lekka zdenerwowałem przed chwilą.
 
 
BroVaR 
Cockroach
panimajesz? :P.



Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 34
Skąd: Wawka
Wysłany: 2008-11-15, 13:42   

snake1944 napisał/a:
O tym że piramidogłowy bedzie występował w grze mówiono już o tym w recenzji psx extreme.A z tego co wiem ja piramidogłowego w grze spotkałem 2 razy szkoda że tylko we filmikach i zrobił wrażenie jak zabił ojca Alexa pod koniec gry.Brakuje tego aby piramidogłowy był jednym z bossów-szkoda. ;|


Co? PH pojawia się w grze tylko 2 razy? Ale chałowo :[. Twórcy mogli się lepiej postarać z wykorzystaniem tej postaci.
_________________
::==>> A to mi to lotto! <<==::
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2008-11-15, 13:50   

Borze, skoro ktoś prosi o niepisanie gołych spoilerów, to to samo chyba się tyczy kopiowania ich potem :roll:
Ostatnio zmieniony przez Mee 2008-11-15, 13:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2008-11-15, 13:51   

W ogóle nie powinien się pojawiać. To co z niego zrobili to jakiś żart.
 
 
BroVaR 
Cockroach
panimajesz? :P.



Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 34
Skąd: Wawka
Wysłany: 2008-11-15, 14:06   

Mee napisał/a:
Borze, skoro ktoś prosi o niepisanie gołych spoilerów, to to samo chyba się tyczy kopiowania ich potem :roll:


Sorry. Moje niedopatrzenie, Mee :lol: .
Acha, "Boże" jakby co ;) .
_________________
::==>> A to mi to lotto! <<==::
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2008-11-15, 14:38   

Ja się zwracałem do Bora, jak by co :P

Tak czy siak, to pamiętajcie o tych spoilerach, dla tych co jeszcze nie grali ;)
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2008-11-16, 05:24   

[SPOILER] Ja do tej pory spodkałem piramidogłowego dwa razy. Pierszy raz w hotelu ale to chyba wszyscy widzieli na trialerach i drugi raz w kościel kiedy to ojciec Alexa zostaje przecięty na pół. Moim zdaniem piramidogłowy w Silent Hill 5 odgrywa rolę sędzi i kata który miał wymierzyć karę Adamowi Shepherd za niepoświęcenie swojego dziecka. A w stostunk do Alexa jest on tym który ma wytłuaczyć Alexowi jego krwawą naturę - udział w wojnie i zmagania z potworami.
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-11-18, 18:03   

Nie do końca, Zelazko, nie do końca... Najśmieszniejsze jest to, że Piramidogłowy IMO SPOILER nie gra żadnej poważniejszej roli w SH 5. KONIEC SPOILERA Niczego nie uświadamia Alexowi - ani jego krwawej natury (której zresztą IMO nie ma; swoją drogą, czy zabijanie potworów wynika z jego krwawej natury czy z chęci przeżycia?) ani uczestniczenia w wojnie (SPOILER bo w niej po prostu nie uczestniczył KONIEC SPOILERA). Wydaje mi się, że albo nie grałeś uważnie albo wysnuwasz zbyt daleko idące wnioski...
Muszę się jednak zgodzić, jeśli piszesz o tym, że Piramidek ma SPOILER wymierzyć karę rodzicom Alexa za niedopełnienie powinności, jaką było poświęcenie pierworodnego dziecka KONIEC SPOILERA Za tą teorią przemawia fakt, iż Piramidka spotykamy SPOILER tylko 2 razy KONIEC SPOILERA i to w miejscach, SPOILER w których możemy również spotkać jego rodziców KONIEC SPOILERA, tzn. SPOILER w hotelu (pamiętacie tę kobietę za zamkniętymi drzwiami, której Alex ma pomóc odzyskać wspomnienia? mnie się wydaje, że to była jego matka)) i w kaplicy (tam, gdzie ginie ojciec Alexa) KONIEC SPOILERA
Trzeba jednak przyznać, że jako SPOILER kat Shepardów KONIEC SPOILERA jest naciągany jak guma od majtek...
_________________
My computer says no...

(cough)
Ostatnio zmieniony przez Doxepine 2008-11-18, 18:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-11-18, 18:53   

Doxepine napisał/a:
(której zresztą IMO nie ma; swoją drogą, czy zabijanie potworów wynika z jego krwawej natury czy z chęci przeżycia?)

Napewno graliście w tą gre ,nie wiem jak dla mnie ukazanie Alexa jako maszyny do zabijania jaką zawsze chciał być na wzgląd dla pewnej osoby.Ja nie grałem ,a mi się wydaje ,że wszystkie motywy z Alexem są aż za oczywiste.
Doxepine napisał/a:
ani uczestniczenia w wojnie (SPOILER

A więc jednak nie przegapiliście punktów fabularnych. :grin: Co oznacza ,że to na górze trzeba skreślić. :grin2:
Doxepine napisał/a:
ak guma od majtek...

Rola Ph można streścić w jednym zdaniu ,ale jest to lepszy motyw niż z Butcherem ,a sam PH pojawia się dość rzadko ,co jest na plus ,bo jakby Alex z nim walczył to było coś nie teges na kilometr.
Ja zamierzam grę przed studiować ,bo uparłem się ,że PH ma jednak jakąś role fabularną .Coś z tymi zółtymi/filotowymi bożkami. :lol:

edit:
Cytat:
Cez, skoro nie grałeś, to nie oceniaj poszczególnych aspektów ;)

Daj mi trzy dni.No może 4. :chillout: .
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2008-11-18, 19:28, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2008-11-18, 19:19   

Cez, skoro nie grałeś, to nie oceniaj poszczególnych aspektów ;)

Patrząc na całą grę, to rzeczywiście SPOILER obecność PH nie ma tam zbyt dużego sensu, tym bardziej, że nie masakruje on tylko rodziców, ale też np lekarzy w śnie Alexa. No zresztą skoro byłby on katem kultystów, to skąd u licha by się w tym śnie wziął?.
Wg. mnie to zagranie czysto filmowe i nie wiem, czy można mu dopisywać jakieś głębsze znaczenie.
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2008-11-18, 21:21   

Fakt, Mee, ten motyw z Piramidkiem w śnie zupełnie umknął mi z pamięci... Wracając jednak do tematu... Przypisywanie Piramidkowi roli Bóg wie kogo jest strasznie cienkie, a wydaje mi się, że twórcy gry starali się wcisnąć nam (przynajmniej ja miałem takie odczucie), że to kluczowa postać w grze...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-25, 08:50   

Jestem rozczarowany po pierwszym face to face z Pyramidkiem. Ot, przeszedł sobie... niczym w filmie. Brak pomysłu? Echhh
 
 
fajans82 
Cockroach



Wiek: 41
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 88
Skąd: Będzin
Wysłany: 2008-11-25, 09:53   

Piramidogłowy wciśnięty jest tam na siłę i lepiej by było gdyby go nie było. Wiadomo jednak, że Amerykańce to Amerykańce. Ja bym wolał, gdyby nawiązanie do PH było takie jak np [SPOILER] nawiązanie do Cybil [/SPOILER]
_________________
www.myspace.com/nuclearfuckingvomit

Best File Hosting
 
 
19krz20 
Cockroach


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-11-28, 13:47   

ja wogole nie czytalem tego tematu w czasie grania bo caly czas myslalem ze opisujecie tu ostatniego bosa i wciaz czekalem kiedy bede z nim walczyl a tu zak koniec gry :lol:
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-11-28, 14:17   

Doxepine napisał/a:
że twórcy gry starali się wcisnąć nam

Nie ma co się łudzić ,ale twórcy wsadzili PH bez jakieś bezpośredniej notatki czy dialogu co on tu do cholery robi.

Po za tym nie rozumiem po co mówić na PH Boogeman skoro te określenie nie pojawia się w grze ,tylko po za grą.

Moja teoria jest dosyć prosta.
Rodzinaka Alexa jest odpowiedzialna za rytuał i ponieważ Ojciec Alexa nie zrealizował paktu z "God" to ten jako jego wysłanik go zabił.
Po za tym jego rola jest podobna do tej z SH2 ,ale jest to dość mizernie pokazane.


Nie czytałem żadnych notatek szerzej więc bazuje tylko na dialogu z matką Ellen.

Jakby się uprzeć to on jakąś role spełnia ,ale to chyba powinni twórcy taką dziurę fabularną załatać ,a nie takiej zasadzie wsadzimy go tu a reszta to tajemnica.
Podobnie w grze występuje inne absurdalne zdarzenia.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-01, 02:10   

Temat napisał/a:
Piramid Head w SH:H

Był i się zmył. A w zakończeniu "Bugimen" pokazuje kto jest prawdziwym królem Silent Hill i okolic.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-12-01, 23:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-12-03, 15:17   

Własciwie to dlaczego u diaska to (iście głupie) zakończenie nosi nazwę bugimen? :/ Nazwa pasuje niczym świni siodło...
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-12-03, 15:59   

Oj Mike-L widać, że nie pojąłeś geniuszu tego zakończenia :/
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-03, 16:23   

Bersek napisał/a:
Oj Mike-L widać, że nie pojąłeś geniuszu tego zakończenia :/

Dokładnie. Przecież gdy je oglądasz to mówisz sam do siebie: "Toż to bugimen!".
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-12-03, 16:24   

 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-12-05, 01:30   

Pytanko, czy ktokolwiek w ogóle zbierał obrazki i czytał ich podpisy (niestety, twórcy tego nie przemyśleli i żeby zobaczyć opis trzeba wejść do Dziennika -_-). Tam właśnie pojawia się nazwa Bogeyman i tam jest nawiązanie do roli, jaką pełni tu Piramidogłowy.
Bez tego pojawienie się Piramidogłowego, oraz nazwanie go Bogeyman'em, faktycznie jest idiotyczne.
Ostatnio zmieniony przez Mr_Zombie 2008-12-05, 01:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
timothy7 
Mumbler


Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 153
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2009-06-16, 13:28   

Wiesz co Bersek, mógłbyś wyjaśnić mi (nam) na czym polega fenomen zakończenia "Boogeyman", bo chyba też nie do końca go rozumiem ^_^
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group