Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakończenia[moc spoilerów x)]

Najlepsze zakonczenie.
Good
7%
 7%  [ 2 ]
Drowning
14%
 14%  [ 4 ]
Boogeyman
14%
 14%  [ 4 ]
Hospital
53%
 53%  [ 15 ]
Ufo
10%
 10%  [ 3 ]
Głosowań: 28
Wszystkich Głosów: 28

Autor Wiadomość
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-05, 18:34   Zakończenia[moc spoilerów x)]

Jako, że gra już wyszła(można importować ;]), jeśli ktoś już grał, bądź jest żądny spoilerów. Można juz teraz pogadać o zakończeniach w ogóle, bądź jakie się zdobyło, i opinie o nich.
Tutaj ich opis i lista na Wikipedii:
http://en.wikipedia.org/wiki/Silent_Hill_V#Endings
PS. Żeby nie było, sam tego nie czytałem i nie zamierzam póki nie zagram, tak samo jak z tymi zripowanymi kawałkami z OSTa ;].
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-10-05, 18:51   

Więc są 3 wydarzenie które decydują o zakończeniu.
Zakończeń jest 4.Z logicznego punktu widzenia powinno być więcej kombinacji.
Moja pierwsza teoria to ,że wydarzenie numer 3 jest dość specjalne.
Po za tym być może pewne kombinacje dają to samo zakończenie trochę dziwne.
Musiał bym zrozumieć kiedy można uzyskać wydarzenie numer 3 ,bo jeśli ono się jakoś blokuje...

Edit:
Dobra doczytałem się ,że także jak gadasz z ludem ma wpływ na zakończenie .Tyle ,że jak masz gadać z kimś z zdarzenia nr 3 to raczej musi je wypełnić.

SPOILER (nie taki duży):
Co za idiotyzm robić kolejne zakończenia jak z Orgins bad ending chodzi o.... :facepalm:
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2008-10-05, 19:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zombi 
Cockroach
Muzgi...



Wiek: 30
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 14
Wysłany: 2008-10-07, 18:27   

Widział juz może ktoś endingi SH??
Wiem że to psucie sobie przyjemności z gry i wogóle, ale poprostu nie mogłem sie powstrzymać .
No więc:
[SPOILERS]
Good Ending - może troche naciągane, ale nawet niezłe.
Drowning - niby na odpieprz "żeby było coś innego" ale nawet ciekawe
Bogeyman - świętokractwo dla fanów SH
UFO Ending - beznadziejne, nic ciekawego
Hospital - ciekawa alternatywa tego wszystkiego
[SPOILERS]
_________________
Welcome in Silent Hill
Ostatnio zmieniony przez Zombi 2008-10-07, 18:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-10-07, 19:42   

Ok widziałem wszystkie zakończenia opinia.
Są dużo lepsze niż te z Alone in the dark (I AM FU### UNIVERSE :lol: ) ,ale też nie rewelacyjne i dlaczego muszą być takie krótkie ,kurde fajnie jakby trwały z 10 minut nawet jakby to miałby być dialogi jak z serialu brazylijskiego.
Stare dobre czasy ,teraz robią zakończenia 45 sekundowe i naciesz się za te 6 godzin grania.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-10-07, 20:57   

Nie mogłem uwierzyć, że gra będzie odwoływać się wyłącznie do filmu, dlatego łyknąłem parę spoilerów.
I w gruncie rzeczy nie ma takiej tragedii.
Może trochę na siłę, ale można tę historię wcisnąć w mitologię serii. W każdym razie z tego co wyczytałem, nie psuje ona całości bardziej niż Origins. Gameplayów nie widziałem, czytałem tylko kilka zdań o niektórych zakończeniach i roli PH w tej grze. Jak jesteście ciekawi, to przeczytajcie oznaczonego spoilerami posta Ceza w SHV Media.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2008-11-17, 22:01   

Mam pytanie odnośnie zakończeń - jak mam nie wybaczyć ojcu?
Grałem licząc, że zdobędę zakończenie ufo i polatam z laser gunem.
Docelowo należy nie zabijać matki, nie wybaczać ojcu i uratować Wheelera. Pierwsze i ostatnie załatwione, ale co ze starym? W scence w kościele nie mam do wyboru żadnej listy dialogowej, ani nic..
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2008-11-17, 22:23   

Mee napisał/a:
Pierwsze i ostatnie załatwione, ale co ze starym? W scence w kościele nie mam do wyboru żadnej listy dialogowej, ani nic..


Ojciec Adam siedzi w kofesionale nie przedstawia się imieniem ale na podstawie tego co mówi i zachowania Alexa wydaje się oczywiste że to Adam Shepherd.
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-11-17, 22:30   

zelazko napisał/a:
Ojciec Adam siedzi w kofesionale

YEP.
Twórcom brakowało pomysłów to zrobili nawiązanie do SH3.
Tak swoją drogą skoro to można pominąć to jak to powinno się liczy ,że z góry mu nie wybaczasz.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2008-11-17, 23:28   

zelazko napisał/a:

Ojciec Adam siedzi w kofesionale nie przedstawia się imieniem ale na podstawie tego co mówi i zachowania Alexa wydaje się oczywiste że to Adam Shepherd.


Dzięki. W pierwszym momencie nie załapałem, po głosie wydawał się strasznie młody. Trudno, zobaczymy za drugim razem ;)
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 750
Wysłany: 2008-11-18, 03:14   

Cez napisał/a:
Twórcom brakowało pomysłów to zrobili nawiązanie do SH3.
Tak swoją drogą skoro to można pominąć to jak to powinno się liczy ,że z góry mu nie wybaczasz.

[SPOILER!!!]
Nom nie bardzo da się ominąć spowiedź ojca Alexa bo po spowiedzi ojciec daje alexowi jedną część przedmiotu z pięciu, ( niepamiętam jak się nazywała :razz:) który służy do odblkowania przejśća przez ołtarz no i jak się wam uda to czeka was "miła niespodzianka i spotkanie ze starym znajomym z dwójki" hehe
 
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2008-11-18, 13:07   

Okej, prośba. Ma ktoś może sejwa ze zdobytym zakończeniem ufo i mógłby wrzucić gdzieś do ściągnięcia? (rapidshare odpada :p).
Chciałbym sprawdzić parę rzeczy, a nie mam teraz kompletnie czasu, żeby przechodzić od nowa.
 
 
snake1944 
Cockroach
Nightmare dead.


Wiek: 38
Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 6
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-11-18, 17:09   Końcowe endingi i sposoby ich odkrycia.[SPOILER].

Przedstawiam wszystkie zakończenia w Silent Hill, przynajmniej ja odkryłem ich 5.Niebyło to trudne bo wystarczy w odpowiednim miejscu zrobić savea czyli przed śmiercią mamy Alexa a potem kombinujemy z odpowiedziami i za każdym razem zapisujemy w innym miejscu stan gry tym sposobem odkryłem kilka zakończeń.Oto one:
1.BOGEYMAN ENDING:Nie zabijaj matki Alex, nie wybaczaj ojcowi Alexa i nieratuj Whellera.
2.DROWNING ENDING:Zabij matke Alexa, niewybaczaj ojcowi.
3.GOOD ENDING:Zabij Alexa matke, wybacz ojcowi.
4.HOSPITAL ENDING:Nie zabijaj matki Alexa, nie wybaczaj ojcowi.
5.UFO ENDING:Nie zabijaj matki Alexa, nie wybaczaj ojcowi Alexa, ratuj Whellera.
 
 
 
19krz20 
Cockroach


Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-11-28, 13:30   

ja mialem zakonczenie ufo beznadzieja :roll:
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-11-28, 14:19   

Cytat:
ja mialem zakonczenie ufo beznadzieja

Ja bym się cieszył ,bo zakończenie Good to jeszcze większa beznadzieja.
Nie wiem czy to nie trwało 20 sekund.
Przynajmniej utwór końcowy zmazał trochę ten niesmak.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2008-11-29, 01:12   

Też miałem good. Porażka. Typowe zakończenie w stylu Happily Ever After. Zero zaskoczenia.
SPOILERY!

Widziałem resztę w necie. Najciekawsze chyba jest Hospital, chociaż wygląda mi to na zrzynkę z Bad z pierwszego SH.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Drowning Ending. Chodzi o to, że wydarzenia z gry w ogóle nie miały miejsca, Joshua przeżył a ojciec poświęcił Alexa, topiąc go zgodnie z planem?
Czyli jest to zakończenie: co by było gdyby nie wypadek na łódce?
Bogeyman ending przemilczę bo jest idiotyczne i nijak nie wynika z gry.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
fajans82 
Cockroach



Wiek: 41
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 88
Skąd: Będzin
Wysłany: 2008-11-29, 13:58   

Ja miałem Hospital ending, resztę widziałem w necie i muszę powiedzieć, że Hospital jest najlepsze ;]
_________________
www.myspace.com/nuclearfuckingvomit

Best File Hosting
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-11-29, 14:01   

fajans82 napisał/a:
i muszę powiedzieć, że Hospital jest najlepsze ;]

Bo ma najwięcej sensu.
PiK napisał/a:
Drowning Ending

Drabina Jakubowa ....znowu.
Plus jeszcze koleś wyglądający jak Lock i reszta która nie trzyma się kupy.
Ech
Jak to powiedział Alex jako dziecko nie lubił kąpieli. :lol:
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-01, 01:48   

Ahahahahahaahahahahahaha! Bugimen jest wybombiste :lol: . Sam miałem Drowning - ot, takie z pupy. Serio, a ludzie narzekali na endingi w SH3...
PiK napisał/a:
Czyli jest to zakończenie: co by było gdyby nie wypadek na łódce?
Najprawdopodobniej, albo ojciec Aleksa oszalał. Nie byłoby to zbyt wysokich lotów, ale patrząc na bugimen ending nic mnie już nie zdziwi :D . <Napina mięśnie i wydaje złoworgi okrzyk> Wybaczcie.. po prostu nie mogę z tego.
EDIT: Dodałem ankietę.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-12-01, 02:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-12-04, 15:20   

PH: RISE LORD BOOGY MAN ALEX
LBMA: is Ellie okay?
PH: IT SEEMS YOU HAVE KILLED HER WITH YOUR ANGER!!!!
LBMA:...*1:09* NOOOOOOOOOOOOOO
PH: ITS OVER 9,000!!!
ed:t
Cytat:

EDIT: Dodałem ankietę.

A ufo to co ,nie ma go ,weź niech ktoś doda tą opcje.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-04, 17:11   

Cytat:
A ufo to co ,nie ma go ,weź niech ktoś doda tą opcje.

To nie ja ją robiłem. Moja została zmodyfikowana x/.
Cytat:
PH: RISE LORD BOOGY MAN ALEX
LBMA: is Ellie okay?
PH: IT SEEMS YOU HAVE KILLED HER WITH YOUR ANGER!!!!
LBMA:...*1:09* NOOOOOOOOOOOOOO
PH: ITS OVER 9,000!!!
:lol-above:
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-12-04, 17:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-12-04, 19:20   

Kolejna zaleta zakończenia Hospital.
Nie którzy gracze mogą nie rozumieć takich pojęć takich jak schizofremia itp.

Ale co jeśli zakończenie przełożymy inaczej ,n.p wnuku jeśli nie będziesz mył zębów ,
-To nie działa
-Nie nigdzie nie pójdziesz Alex.
Nigdzie nie pójdziesz dopóki nie będziesz akceptował rzeczywistości jak i odpowiedzialności.


Tak żeby było jeszcze na temat.
To zakończenia są dużo lepsze niż te z Alone in the Dark.
Chociaż Boogimana nie można traktować poważnie nic tylko krzyknąć "I am light bringer.I am fuc### universe".
A zawsze lepsze niż z RE4 gdzie lama Leon nie poszedł do łóżka z córką prezydenta chociaż na YT można zobaczyć coś innego xD.

Moim zdaniem wszystko schodzi na psy ,bo co to za głupie założenie ,że zakończenie to scena która trwa 50 sekund ,nie wiem ja bym chciał się rozkoszować długim wiwatem ,że wygrałem ,a nie zakończenie takie coś jak zakończenie good
-You OK
-Yeah
-Let's go.
Jeszcze koncepcja z drabiny jakubowej jakby Alex przebywał równocześnie w 4 wszechświatach.
Bo co Alex równocześnie ma leżeć w wannie ,leżeć w pokoju 206,przebywać w alternatywnej wersji SH,wychodzić z kanałów i wracać do normalnego SH.
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2008-12-04, 19:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-12-05, 01:12   

Przed chwilą przeszedłem grę (po raz pierwszy) i zdobyłem zakończenie Hospital... i wg mnie doskonale się ono wpasowało w całą historię, głównie do tego, o czym mówił Adam zaraz przed śmiercią (o wypadku, o szpitalu psychiatrycznym, o tym, że Alex nigdy nie był żołnierzem). Poza tym to by doskonale wyjaśniło, czemu nikt nie reagował na to, że Alex wciąż gadał "muszę odnaleźć Josh'a", jeżeli ten się utopił. (chyba, że trzymano to w jakiejś tajemnicy).

A drugi plus tego zakończenia - wszystkie wydarzenia z gry to chore urojenia Alexa, czyli również to, w którym The Order zamienił się w sadystów, którzy lubią torturować ludzi i składać w ofierze dzieci. ^^
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-05, 12:09   

A Travis? Jego Alex też wymyślił? To nie jest jakiś anonimowy ziomek tylko nasz stary znajomy.
Ostatnio zmieniony przez Puty 2008-12-05, 12:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fajans82 
Cockroach



Wiek: 41
Dołączył: 17 Lis 2008
Posty: 88
Skąd: Będzin
Wysłany: 2008-12-05, 12:31   

No ale zastanawiające jest co tam Travis robił, znaczy się w którym miejscu w czasie jego tam umieścić. Może po podrzuceniu Alexa do Shepherd's Glen skrócił sobie podróż przez Silent Hill?

Mi się wydaje, że zakończenie Hospital odnosi się do tego co było wcześniej, przed wydarzeniami z gry. Alex poprostu oszukał doktorków i wydostał się ze szpitala. Kłamstwo to nie daje mu spokoju i śni mu się cały ten sen z początku. Dalej ma urojenie co do swojej przeszłości i w tym momencie zaczyna się jego przygoda. Ot tak sobie pomyślałem.
_________________
www.myspace.com/nuclearfuckingvomit

Best File Hosting
 
 
Mr_Zombie 
Lying Creature



Wiek: 38
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 441
Skąd: Gdańsk - Przymorze
Wysłany: 2008-12-05, 12:32   

Może po prostu go kiedyś gdzieś spotkał.
Zresztą, w grze chyba nie padło ani razu, że to Travis - człowiek, który istniał. Równie dobrze mógł to być jakiś anonimowy kierowca ciężarówki, który wpasowal się w ubzduraną przez Alexa historię.

Po prostu uważam, że zakończenie Hospital, że to wszystko dzieje się tylko w głowie Alexa, jest jak najbardziej sensowne; rozmowa z ojcem to potwierdza, czy chociażby to, że wszystkie zegarki stanęły na godzinie 2:06 (we flashbacku było pokazane, że to o tej właśnie godzinie Alex uświadomił sobie, że Josh nie żyje); czy też właśnie to, że nikt mu przez cały ten czas nie powiedział "o co ci kurna chodzi z tym Joshem? Przecież on jest martwy.".

[zla teoria]Chociaż teoria trochę się psuje z powodu dogtag'ów Alexa. Adam powiedział, że Alex nosi jego nieśmiertelniki, jednak na teksturze dogtag'a widnieje wprawdzie nazwisko "Shepherd A" (nie ma pełnego imienia), jednak data jest (2)06-12-1972. Nie wiem, w którym roku mają miejsce wydarzenia z Homecoming, jednak jeżeli brać, że w 2008 roku, to wówczas Adam musiałby mieć 36 lat - a to trochę za mało.[/zla teoria]

EDIT: mój błąd; numer na dog tagu to nie data urodzin, lecz Social Security Number, który składa się z numeru obszaru - numer grupy - numer seryjny. Czyli teoria, że Alex nosi nieśmiertelniki Adama wciąż jest możliwa ;) .
Z ciekawostek - ostatnia linijka, która mówi o wierze danego osobnika, u Alexa brzmi "Other".
Ostatnio zmieniony przez Mr_Zombie 2008-12-05, 12:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group