Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: AlaV
2011-06-02, 21:53
SH2 a procesory wielordzeniowe
Autor Wiadomość
Archound 
Cockroach


Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-10-01, 15:36   SH2 a procesory wielordzeniowe

Jak wyżej, po sekundzie lub dwóch zacinają mi się filmy tworzone na silniku gry, da się je ominąć escape'm ale co to za gra.

Ów błąd pojawił się po pierwszej rozmowie z kobietą na cmentarzu.

Mam również problem z wyłączeniem gry, podczas którego to zawiesza się ona.

Proszę o pomoc :(
Mój pierwszy kontakt z SH i takie rzeczy :P

Posiadam grafikę Palita GeForce 7900 GS i Windows XP Home.

Podejrzewam problem z kodekami, lecz mam raczej te najnowsze - jednakże nie znam się na tym za bardzo. Mam również sporo odtwarzaczy, WMP, QT, VPlayer, CinemaPlayer, AllPlayer, Media Player Classic :P

No co :P
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-10-01, 15:45   

Archound napisał/a:
Jak wyżej, po sekundzie lub dwóch zacinają mi się filmy tworzone na silniku gry, da się je ominąć escape'm ale co to za gra.


Jesteś pewien, że chodzi o wstawki liczone w czasie rzeczywistym, a nie o FMV? Bo ja bym bardziej stawiał na FMV (to te z ładniejszą grafiką :lol: ), w tym wypadku problem stanowią na bank 2 elementy. Kodeki (najlepiej to je w ogóle wyłączyć), oraz sterowniki do karty graficznej (w tym wypadku musiałbyś pościągać parę wersji sterów i zobaczyć na których będzie najlepiej), najlepiej jakieś najnowsze, w każdym razie nie zjeżdżaj poniżej wersji ForceWare 70.xx bo poniżej tego nawet nie wykryje Twojej karty.
 
 
Archound 
Cockroach


Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-10-01, 18:32   

Właśnie chodzi np. o moment jak wchodzę do tunelu gdzie spotykam 1 potwora - zawiesza się i od razu muszę walczyć, tak samo jak go pokonam nie ma wstawki "co to jest" itd. zawiesza się i znowu muszę pominąć.

Tak samo nie ma momentu jak wychodzę z owego tunela i bohater stwierdza że coś nie tak jest z radyjkiem.

Widziałem to na youtubie więc wiem co tracę :/
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-10-01, 18:35   

Miałem to samo. Wiesz co pomogło? Defragmentacja, albo inny crack :)
 
 
 
Archound 
Cockroach


Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-10-01, 18:57   

Co racja to racja, od półtora roku nie defragmentowałem :grin2:

Nie wiem czy znajdę innego cracka na 1.1, najwyżej spróbuje bez łatek.
Aha, gram na spolszczeniu jeszcze :P
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-10-01, 19:01   

Archound napisał/a:
Aha, gram na spolszczeniu jeszcze :P

To graj bez. Ja ze spolszczeniem miałem niezłe cyrki :)
 
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2008-11-28, 23:28   

Temat chyba nieaktualny ale, zdaje mi się że znalazłem rozwiąznie do tego problemu. W moim przypadku głos w filmikach zacinał się i kiedy to nastąpiło to jeden dźwięk powtarzał się przez cały filmik. Wystarczy wyłączyć rdzeń procesora. Jeśli mamy procesory dwu lub cztero rdzeniowe trzeba zostawić tylko jeden rdzeń na chodzie. Próbowałem tego na dwu i cztero rdzeniowych procesorach i filmiki śmigały jak należy.
 
 
 
rafell 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 23
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-11-29, 09:34   

zelazko ja mam tak nawet na jedno rdzeniowym. Ja obstawiam że tutaj swoje trzy grosze ma pamięć RAM. Przeskanuj MemTest'em i napisz jaki wynik :)
_________________
Zabrakło tuszu na sensowniejszy podpis :)
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2008-12-30, 14:07   

ROTFL, byś napisał od razu, że masz wielordzeniowy procek, to nie musiałbyś czekać tyle czasu na rozwiązanie. Dużo starszych gier ma problemy z wielordzeniowymi prockami i właśnie wyłączenie jednego rdzenia dla tych gier najczęściej pomaga. No i rada na przyszłość: jak pytasz o problem to podaj jakąś mniej lub bardziej szczegółową konfigurację kompa, pomożesz zarówno sobie jak i ludziom których prosisz o pomoc.
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2008-12-30, 14:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Moryc 
Cockroach



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 96
Wysłany: 2009-01-03, 21:02   

potwierdzam rozwiazanie

mialem ten sam problem z moim obecnym sprzetem (Athlon 64 x2 4000+ i Radeon HD4850) po przelaczeniu na 1 rdzen problemy znikly.

Nie wiem czy to da sie wyeliminowac jednak na postaciach pojawiaja sie czarne linie na laczeniach tekstur. Oczywiscie najwyzsza rozdzialka
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2009-01-04, 19:35   

A mi na zacinające się filmiki pomogło wgranie patcha ;)
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-01-05, 12:56   

Moryc napisał/a:
Nie wiem czy to da sie wyeliminowac jednak na postaciach pojawiaja sie czarne linie na laczeniach tekstur. Oczywiscie najwyzsza rozdzialka


No tutaj to juz jest problem tego, że masz Radeona. Sam mam ten crap i niejeden włos mi osiwiał z nerwów kiedy miałem problemy z jakąś grą. Możesz po prostu potestować czy na innych, starszych sterownikach jak to będzie wyglądało (bo zakładam, że masz najnowsze). Tylko jak już to ściągaj stery ze strony producenta swojej karty, bo te ze strony ATi najczęściej są do kitu.
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2009-12-30, 22:20   

Shiroi Ookami napisał/a:
A mi na zacinające się filmiki pomogło wgranie patcha ;)


A jakiego patcha używałeś?

Mam ten sam problem co wyżej, teoretycznie przeszłam 2, ale cały czas mam ten problem.

Mam Windows XP Professional,
karta graf. Nvidia GeForce 8600 NT
Procka Intel Core 2 Quad
karta dźwiękowa Realtek High Definition Audio

wgrywanie innych cracków, defragmentacja dysku nie pomogły

EDIT:

Już nie ważne, dzięki zostawieniu tylko jednego rdzenia procka na chodzie. Za dobrą metodę piwko dla Żelazko^^
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
Ostatnio zmieniony przez AlaV 2009-12-30, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Karanthir 
Cockroach


Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 13
Wysłany: 2010-11-24, 08:03   SH2 DC dźwięk się "zacina"

Wiecznie problemy. Otóż dźwięk się tak jakby zapętla. CIągle powtarzana jest 1 sekunda dźwięku. Ponadto gra potrafi się całkowicie zawiesić na filmikach. Patcha ściągnąłem, ale nie wiem czy on mi się instaluje. Bo mam tylko 3 komunikaty:
1. Output directory <ścieżka gry>
2. Skipped: sh2pc.exe
3. Game Patched.
To jest normalne?
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-11-24, 12:15   

Mnie problemy z dźwiękiem się naprawiły, jak uaktualniłem sterowniki do karty dźwiękowej. Tobie polecam zrobić to samo.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Karanthir 
Cockroach


Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 13
Wysłany: 2010-11-24, 12:29   

Niestety, nie da się. Mam najnowsze stery. Poza tym zauważyłem, że to jest popularny błąd. A patch to naprawiający jest tylko do wersji US.
Ostatnio zmieniony przez Karanthir 2010-11-24, 12:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2010-11-24, 12:55   

Próbowałeś wyłączyć rdzeń procesora? Mi na przykład to pomogło.

w innym temacie ja napisał/a:
W moim przypadku głos w filmikach zacinał się i kiedy to nastąpiło to jeden dźwięk powtarzał się przez cały filmik. Wystarczy wyłączyć rdzeń procesora. Jeśli mamy procesory dwu lub cztero rdzeniowe trzeba zostawić tylko jeden rdzeń na chodzie. Próbowałem tego na dwu i cztero rdzeniowych procesorach i filmiki śmigały jak należy.
_________________
:



 
 
 
Karanthir 
Cockroach


Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 13
Wysłany: 2010-11-24, 13:24   

Tej opcji nawet nie brałem pod uwagę, bo na win7 nie mogłem ustawić koligacji. Ale trochę poklikałem w menedżerze urządzeń i się udało. No i pomogło. Dzięki za pomoc. Myślę, że to już mój ostatni post z pomocą techniczną :grin:
PS. Da się ustawić koligację na stałe?
Ostatnio zmieniony przez Karanthir 2010-11-24, 13:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rooster 
Lurker



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 309
Wysłany: 2010-11-25, 12:15   

Mnie dźwięk zacinał się kiedy grałem na poprz. sprzęcie (Celeron 2,66GHz) jak i teraz na Win7 (P7450), gdyby ktoś napisał, skoro to pomaga, jak przypisać ustawienie 1 rdzenia dla SH2 to byłbym mu niezwykle wdzięczny :grin:
_________________
NIE KLIKAJ NA OBRAZEK!!! :twisted:
 
 
Karanthir 
Cockroach


Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 13
Wysłany: 2010-11-26, 14:39   

Najpierw musisz uruchomić grę. Potem wciskasz kombinację ctrl+alt+del. W menedżerze zadań wchodzisz na zakładkę "Procesy" i szukasz "sh2pc.exe". Klikasz na nim PPM i wybierasz "Ustaw koligację". Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do tej opcji kliknij na przycisk "Pokaż procesy wszystkich użytkowników". Dopiero wtedy ustaw koligację. Niestety, tę operację musisz powtarzać przy każdym uruchomieniu SH2.
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2010-11-26, 15:58   

Widocznie nie da się ustawić na stałe. Jednak mi się na Viście samo to jakoś zapisuje, wystarczy że jak raz ustawie i tak zostaje. Temat rozwiązany więc zamykam go przed tym jak go scaliłem i otwarłem.
Jak macie jakieś nowe informacje piszcie na PW to odblokuję temat.
_________________
:



 
 
 
fatherofthecat 
Cockroach
Progressive



Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-01-13, 17:35   

Nie wiem czy to dobry dział. Jeśli nie, to proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce. A teraz do rzeczy:

Ci, którzy mają wersję Silent Hill 2: Director's Cut i narzekają na przycinanie się w grze, okazjonalne zwisy, oraz NAWET problem z dźwiękiem (patch poprawiający dźwięk działa tylko z wersją amerykańską. Wersja europejska gry nie posiada takowego). Oto, co wyszperałem w google, gdyż sam niedawno miałem problem z przycinaniem się, a mój sprzęt spokojnie przewyższa wymagania gry. Mam Windows 7, nowe sterowniki, a gra i tak potrafiła nieznośnie przyciąć, tudzież "zaklastrować" się na amen. Żeby było śmieszniej, to nie jest wina sterowników do karty graficznej/muzycznej jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Zastosowałem się do porady podanej poniżej i nie mam (odpukać) problemów z SH2. Gram na najwyższych możliwych ustawieniach (rozdziałka 1280x1024) i nie mam problemów nawet z przycinającym się dźwiękiem, który stanowi bolączkę wersji PC-towej.
LINK : http://www.gamefaqs.com/b...hill-2/45419094
A teraz pozwólcie, że przetłumaczę ostatnią poradę (plus moje spostrzeżenia):

-uruchomcie grę (nie dalej niż do menu początkowego)
-Alt + Tab
-Menadżer zadań (Ctrl + Alt + Delete)
-klikamy na "procesy"
-znajdujemy plik "sh2.exe" /albo "sh2pc.exe"/
-klikamy na niego prawym przyciskiem myszy
-wchodzimy w "Koligacja" /nie wiem czy tak samo nazywa się w Windows XP, ale chyba tak/
-odznaczamy jeden z Procesorów (albo tyle, ile potrzeba aby gra używała tylko 1, jeśli /np./ masz 4 rdzenie)
-Alt + Tab i wracamy do gry

Troszeczkę zmodyfikowałem poradę, umieszczając moje podpisy w ---> "/.../"
Może to komuś pomoże. Mnie pomogło. I raz jeszcze podkreślam: jeśli to nie ten dział, proszę o przeniesienie albo wiadomość do mnie, gdzie mam to napisać raz jeszcze:)

AlaV: Na prośbę jednego z użytkowników temat odblokowuję
 
 
Cyceron 
Cockroach
Gelidum Domine


Wiek: 31
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: Z jarzma mojego intelektu
Wysłany: 2011-06-03, 14:57   hmmmmm...

Otóż ja mam teki sam problem. Gra ni z tego, ni z owego potrafi się nieźle przyciąć, a głosy idą często tempem innym niż napisy (gram z niemieckimi napisami, bez spolszczenia).

Moja konfiguracja:

CPU: Intel core duo E8500 3,5 GHz
GPU; Radeon HD 5830 MSI
Motherboard: MSI P45 NEO-F
4 GB Ram DDR2
Chieftec 500W
Win SP3 32bit

Jak można się domyślić, spełniam zalecane wymagania. Gram na wersji SH2 Director's Cut i patch u mnie nie działa.

A gdy zmieniam koligację na 1 rdzeń, gra wywala mnie do windowsa i otrzymuję typowy komunikat "wystąpił problem z aplikacją SH2exe......."

Co radzicie ?
Ostatnio zmieniony przez Cyceron 2011-06-03, 14:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2011-06-05, 23:47   

Próbowałeś wyłączyć przyspieszenie sprzętowe w dxdiag?
 
 
Cyceron 
Cockroach
Gelidum Domine


Wiek: 31
Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 49
Skąd: Z jarzma mojego intelektu
Wysłany: 2011-07-13, 15:20   

Próbowałem, ale nie dało to żadnych rezultatów.

Problem jednak rozwiązał się sam, od chwili zmiany procesora intela na czterordzeniowego AMD Phenom II X4 955. Może mi się wydawać, ale przeczuwam, że każdy procesor intela z serii duo/ dual Exxxx , czy nawet athlon 2000+ będą mieć z tym problemy (osobiście sprawdzałem E5200 i E8500, lecz czytając inne fora zdałem sobie sprawę, że skargi koncentrują na tych seriach).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group