Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
[SPOILERY] Gdzie...umarła

Gdzie Mary umarła
Szpital
27%
 27%  [ 6 ]
Apartament Woodside or BlueCreek
9%
 9%  [ 2 ]
Lake view Hotel
22%
 22%  [ 5 ]
?pokój 208?
40%
 40%  [ 9 ]
Głosowań: 22
Wszystkich Głosów: 22

Autor Wiadomość
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-11-16, 23:07   [SPOILERY] Gdzie...umarła

Wiecie zaryzykuje z kontrowersyjnym tematem. :oops:
Pytam o wasze zdanie ,ponieważ w grze te miejsce nie jest określone.

Ja obstawiłem 3 być może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły.

Apartament .
Być może to hotel.
Szpital.
oraz aluzja w labiryncie do pokoju 208 który odnosi się trochę do Apartamentu (koleś z tv).
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2007-11-17, 18:33   

Cięzko mi powiedzieć, szczerze wstrzymam się od głosu bo poprostu nie mam pojęcia (brakuje tej opcji)....cięzko jest mi jakos konkretnie poprzeć jeden (i tylko jeden) wariant
Mozliwe że w zadnym z nich....
Po spojżeniu z perspektywy "jak zryty stuff czaji się w SH" uważam zę mogła nigdy nei umrzeć albo i nie istnieć xD
Nie no żartuje ale nie mam pojęcia serio :D
_________________
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-11-17, 18:40   

Problematyka w którym momencie zdobył James list po zabiciu czy przed.
Jeśli po to szpital.
Jeśli przed to pozostałe 3 opcje zależności co to jest jak Mary nazywa "DOM".

Apartamenty ?
Po co tam James łazi?

Szpital
Tam była Mary.Trzeba pamiętać ,że historia Jamesa jak w "Lost higtway" nie jest chronologiczna.

Lake view hotel.
Raczej nie przecież spłoną .he he.O ile dobrze pamiętam rok przed grą.Dopiero teraz coś mi się ruszyło.

Raq może dodajmy opcje "Nie wiem" zanim to się rozruszy.

I tajemniczy pokój 208 sorry ,ale powinienem wyłączy "noisy effekt".
Hymm ja by obstawiał ten tajemniczy pokój który gdzieś jest w silent hill.
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2007-11-17, 18:46   

Cez napisał/a:
Raq może dodajmy opcje "Nie wiem" zanim to się rozruszy.
Było by dobrze
Cez napisał/a:
powinienem wyłączy "noisy effekt".
No było by nieco więcej widac IMO bo ja się męczę zeby cos tam wyczytac
Ok ja obstawiam Hotel....jako ze tam chce sprowadzic James'a...moze to być spowodowane tym ze tam umarła i to było jej ostatnie miejsce....
ten pokój....no hmm....jakiś argument bym musiał mieć
Szpital wydaje mi się mniej prawdopodobny ...wydaje mi sie ze była tam długi czas i "na koniec" gdy juz jasne było ze będzie ciezko przenieśli sie do Hotelu by zmarła choc w miłej atmosferze (łooo damn)

sam nie wiem
_________________
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-17, 19:01   

Cytat:
Problematyka w którym momencie zdobył James list po zabiciu czy przed.
Jakie zdobycie masz na myśli? Przecież on niejako sam zapisał ten list.
Ontop -
IMO szpital odpada, bo gdyby zniknął z ciałem, to by ich szukali - a tak, to jego ojciec mowi, że zaginęli w SH.
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-11-17, 19:10   

Puty napisał/a:
Przecież on niejako sam zapisał ten list.

Puty myśli 4 wymiarowo mówię o prawdziwym liście który jakoś znalazł się później w rękach Laury ,a potem go zgubiła.Albo ja Laura jest iluzją to wiesz...
Ale James przeczytał go i wie co jest w nim zapisane....to nie ten temat.

Zestaw dźwięków w apartamentach mówi sam za siebie "dyszenie" i ten dźwięk który jest w pokoju 202 .

W szpitalu słyszymy duszenie gdy uciekamy do windy.Sęk w tym ,że ten podobny dźwięk jest prawie w każdej lokacji.
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-11-17, 19:17   

Musiałbym chyba raz jeszcze przejść drugą cześć z jakąś tajną czujnością i w trakcie gry podjąć tą jedną decyzję :) Póki co brakuje mi skutecznego argumentu, który przemawiałby za którąś z opcji.
_________________

 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-17, 19:23   

Cytat:
jakoś znalazł się później w rękach Laury ,a potem go zgubiła
Ale to jest inny list, realny... a ten który ma James to tylko kartka papieru, która czyści się, gdy zabijasz Eddy'ego. Laura nie jest żadnym duchem ani nic(swego czasu tak było napisane na stronce... :-? )
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-11-17, 19:33   

Puty umieść to w innym temacie."List"
Puty napisał/a:
Ale to jest inny list, realny

Ja nie mówie o liście który mamy w czasie gry.Ale skoro James zna jego zawartość to musiał przeczytać "prawdziwy" który gdzieś jest w szpitalu i właśnie Laura go zabrała ,gdzie James wcześniej go zostawił. .Inaczej list byłby jego 100% wymysłem a tak nie jest.On w wyobrażonym wyparł wszystko o oprócz początku ,tyle ,że te 4 zdania wskazują ,że żyje Mary i tak zaczęła się cała historia.
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2007-12-30, 23:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GordonCommodore 
Mumbler
Komandos Gordon



Wiek: 37
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 129
Skąd: prosto z 1967, yoh
Wysłany: 2007-11-17, 21:24   

Moja koncepcja jest taka, że James zabił Mary tuż przed rozpoczęciem gry, na tym parkingu. Po zabójstwie idzie przed lustro i spogląda w swoje nowe oblicze, w oblicze mordercy. I nie może w to uwierzyć, więc wykonuje gest ręką sprawdzający czy to nadal on.

Trochę porąbane...
_________________
feed feed feed eat eat eat head head head long long long hair hair hair smokin' smokin' smokin' caterpillar caterpillar caterpillar run run run
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-17, 22:52   

Cytat:
Puty umieść to w innym temacie."List
O ile pamiętam w archiwum jest temat pytania o list, więc podkleję, to tam.
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-11-17, 23:23   

Ktoś, kiedyś wysnuł teorię, że James trzyma ciało Mary w bagażniku. Nie byłoby to takie głupie.
Ja bym obstawiał, że morderstwa dokonano w szpitalu, później James wykradł ciało i umieścił w samochodzie.
Jednak słowa Franka z SH4 wykluczają tą możliwość.
Wiadomo, że przed zabójstwem Mary była już w bardzo ciężkim stanie, więc wypisanie jej ze szpitala jest mało prawdopodobne. Chociaż z drugiej strony, może stało się to jej własną prośbę.
Jeśli nie Szpital to Hotel, innych opcji nie widzę.
Edit:
No tak doczytałem właśnie sugestię Ceza, że hotel spłonął. Jednak być może mógł już zostać wyremontowany....Bo apartamenty mi jakoś nie pasują. Z tego co wiadomo, ani James, ani Mary nie wynajmowali tam mieszkania.
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2007-11-17, 23:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2007-11-17, 23:27   

PiK napisał/a:
Wiadomo, że przed zabójstwem Mary była już w bardzo ciężkim stanie, więc wypisanie jej ze szpitala jest mało prawdopodobne. Chociaż z drugiej strony, może stało się to jej własną prośbę.
No wlasnie IMO to mozliwe bo w USA raczej żadziej spotyka sie coś takiego jak u ans ze pacjent 3many jest non stop w szpitalu...tam się za to płaci więc ludzie zamiast leżec tam jeśli wiedzą ze ich dni sa policzone wolą coś jeszcze przeżyć...dlatego opcja ze pojechali tam wydaje się prawdopodobna...moze to miejsce w którym spędzili miesiac poślubny czy cus i Mary chciała być tam znów przed smiercią
_________________
 
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-11-17, 23:30   

Właściwie to brzmi logicznie ;] Wszystko wskazuje na LakeView.
Ciekawi mnie jeszcze jedna scenka z openingu, kiedy James niesie ciało Mary. Co to jest za miejsce ?
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-17, 23:31   

Cytat:
Ktoś, kiedyś wysnuł teorię, że James trzyma ciało Mary w bagażniku. Nie byłoby to takie głupie.
W LM jest to wyraxnie zasugerowane (cyt. z pamięci - Czyżby trzymał ciało w samochodzie/bagażniku?!)
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2007-11-18, 10:29   

PiK napisał/a:
scenka z openingu, kiedy James niesie ciało Mary. Co to jest za miejsce ?
nie pamietam dokładnie mógł byś screena zarzuci?
Jesli jednak dobrze kojażę to taki jakby tunel....hmmm...podłużne pomieszczenie...przypomina nieco wejscie na dach....przynajmniej te wiatraki tak wskazują mi bo nic innego wymyślic nie umiem...ewentualnie ten koryarz przed walką z 2 PH ale on był cąły murowany
jesli to to o cyzm myślę
_________________
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-11-18, 10:34   

Jak będe mial czas to może ustale nie "GDZIE" ale kiedy.

n.p zegar w szpitalu wskazuje 13-14 coś po 1 śmierć Mari.
A w Lake view Hotel 11 ba nawet kalendarz jest.

Raq to jest więzienie .Znowu pokój tajemniczy 208,
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2007-11-18, 10:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Carmash 
Lying Creature



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 493
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-11-18, 10:48   

Ciągle nie daje mi spokoju pokój "208". Teoria związana ze szpitalem też jest ciekawa, jednak wydaje mi się, że morderstwo zostało dokonane tuż przed samym rozpoczęciem gry. James nie potrafi sobie poradzić z ciężarem czynu, dotyka swej twarzy w toalecie (charakterystyczny ruch ręki w dół symbolizujący być może zdjęcie maski mordercy) i dokonuje się w nim ponowna przemiana na spokojnego i zagubionego faceta, który od tego momentu zostaje porwany przez swoje sumienie i ponosi konsekwencje czynu, którego się podjął.

Cytat:
Jak będe mial czas to może ustale nie "GDZIE" ale kiedy.

Właśnie to jest najważniejsze w tym momencie :)
_________________

 
 
 
Kośmin 
Mumbler



Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 158
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-11-18, 12:25   

Mnie właśnie zastanawia ta scena jak James niesie Mary w więzieniu (wyraźnie widać, że to ona po włosach). Jakoś to mi się wydaje nie mieć sensu... No bo co James robiłby z ciałem swojej zmarłej żony w więzieniu? Chyba że po jej śmierci oprowadził ją jeszcze raz po całym miasteczku tak jak obiecał (głupia teoria, nie bierzcie jej na poważnie ;) ). Jakby co daje linka do intra:
http://www.youtube.com/watch?v=tysvNGGFN3M
_________________
I'm always watching you...
 
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-11-18, 12:56   

Raq napisał/a:
nie pamietam dokładnie mógł byś screena zarzuci?



Tak, to zdecydowanie wygląda na Toluca Prison.
Co wydaje się niemożliwe, gdyż w czasie akcji gry to więzienie od dawna nie istnieje. (W PRAWDZIWYM miasteczku)
Możliwe, że te wstawki z openingu to celowy zabieg Konami wzorujący się na openingu z Miasteczka Twin Peaks, gdzie pojawiały się sceny, których nie było w samym serialu.
(Gdzieś o tym czytałem, tylko nie pamiętam źródła jak zwykle)
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-11-18, 13:20   

Szpital po 1 śmierci Mari.

Miejsce gdzie jest taśma i otwieracz.

Wskazują to samą godzinę.


A tu zegar z kalendarzem o którym mówiłem miesiąc to Maj (dlaczego nie jestem zaskoczony).
W tym pokoju jest walizka ,a walizce klucz do pokoju 204.


Płacz James między pokojami 20-coś eh....

Jeszcze apartamenty i zobaczę.Wszystko wskazuje ,że śmierć Mary była o 13:10 albo 10:10.
Czy mi się wydaje czy te rzymskie cyfr są jakieś nie zgodne z przeciętnym zegarem.
Tam gdzie 10 to mam rzymskie "1" WTF.
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2007-11-18, 13:27   

Tak co do screen'a to 100% więzienie ale nie wiem jak mogło by to się mieć do całosci.....kurde staram się coś wymyśleć ale ciężko...moze to taki wytwór wyobraźni James'a w którym jakby sam przed sobą przyznaje sie do winy a miejsce które kojaży sie z popełnieniem przestepstwa to oczywiscie więzienie....niesie on ze sobą ciało Mary ponieważ żałuje i chce być z nia na zawsze w swym cierpieniu....BARDZO luźna interpretacja xD
_________________
 
 
 
Baaly 
Wall Man
Nominalny literat


Wiek: 32
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 276
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2007-11-18, 13:55   

Cóż, trzymać jej w bagażniku nie mógł, bowiem po zabiciu Marii na końcu, oczywiście w pozytywnym zakończeniu, James niesie jej ciało do pokoju w Lakeview. Jak pamiętamy, jego samochód znajdował się zupełnie gdzie indziej, a nie wygląda na to, że James taszczył jej truchło przez całą grę, nie? Cóż, w zakończeniu In Water James wjeżdża samochodem z ciałem Mary do wody z miejsca, w którym na początku gry zaparkował. Wygląda na to, że je tam zaniósł, bo ciało Mary stanowiło skorupę dla demona, którego James na końcu zatłukł. W związku z tym, musiało cały czas być na szczycie Lakeview i choćby nie wiem co, stamtąd właśnie James je odzyskuje i zanosi do pokoju, bagażnika czy na łódź, zależnie od zakończenia.

Akcja też najprawdopodobniej nie rozpoczyna się tuż po śmierci Mary. Wyklucza to obecność innych postaci i ich poczynania (no przecież gdyby zabił Mary w normalnym Silent Hill to jakim cudem znalazły by się tam natychmiast postaci poboczne, jak Angela czy Eddie, których uroić sobie nie mógł, a przy tym zwiedzające te miejsca, jakie już formalnie nie istnieją? James, powtarzam, nie uroił ich sobie, a miasto musiało być zmienione, by Lakeview i Toluca Prison istniały, co jest absurdem, jako że rozpoczęcie akcji po śmierci Mary wskazywałoby na to, że miasto PRZED SEKUNDĄ się zmieniło. Eh, pogmatwałem to, ale mam nadzieję, że rozumiecie).

Przy tym wiemy, że James zabił Mary w jakimś pokoju z łóżkiem i poduszką, niedługo po tym jak przyniósł jej kwiaty. Design, niewyraźny oczywiście, wskazywałby na mroczne pomieszczenie (a la właśnie Toluca Prison), atoli James musiał ją odwiedzić w domu, bo, jak sama wspomina w pamiętniku znalezionym na dachu szpitala, wypuszczono ją z kliniki. Hmm... Co o tym myślicie?
 
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2007-11-18, 14:40   

Echh dziwna ta sprawa, bo niektóre fakty zdają się wzajemnie wykluczać. Przeglądałem sobie właśnie analizę zakończeń z Lost Memories i przy 'In Water' natknąłem się na coś takiego:

James lifts Mary's lifeless body in his arms and leaves the sickroom. His destintation is..

Czyli sugerują szpital...Wiem, że to już pośmiertna wizja, no ale zawsze. Tyle, że to łóżko wcale nie wygląda mi na szpitalne.
Tym bardziej to dziwne, bo Bally przypomniał mi o tym, że:
Cytat:
James musiał ją odwiedzić w domu, bo, jak sama wspomina w pamiętniku znalezionym na dachu szpitala, wypuszczono ją z kliniki.

A wiadomo, że Sunderlandowie nie mieszkali w Silent Hill..
Już całkiem się zamotałem ;]
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2007-11-18, 14:59, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2007-11-18, 14:41   

http://silenthillforum.co...?t=1579&start=0
i to
http://silenthillforum.co...er=asc&start=30
Dobra lektura bo mi się tu obracamy.
Baaly napisał/a:
amiętniku znalezionym na dachu szpitala, wypuszczono ją z kliniki.

13 maja.
Pytanie co się działo tego dnia między 9:10 a 10:10 lub 13:10.
Wszystko idzie w kierunku pokoju 208.
Baaly napisał/a:
że James zabił Mary w jakimś pokoju z łóżkiem i poduszką, niedługo po tym jak przyniósł jej kwiaty

Kwiaty to inna działka.To jest wspomnienie Jamesa jak ją odwiedzał zaraz po wykryciu choroby.Mary jest przykładem jak wieść o nieuleczalnej chorobie niszczy psychikę,
To ma nawet fachową nazwa gdzieś ją kiedyś czytałem na silent hill heaven ,ale znalezienie graniczy z cudem.
Tak czy siak najpierw pacjęt obwinia wszystko do okoła ,a później w miarę w czasu godzi się na swój los.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group