Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Wątpliwości najróżniejsze
Autor Wiadomość
Timecage
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-17, 01:17   Wątpliwości najróżniejsze

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 9:04 am Temat postu: RATUNKU

Bersek: Ten temat będzie zbiorem innych, mało ważnych tematów, takich które powinny znaleźć się w jednym miejscu. Pozwoli to nieco oczyścić dział, a poza tym wszystko będzie pod ręką.
Do dzieła...


Ludzie ratunku!!!
Myślałem, że nieźle pojąłem sh1 i mam z tym spokój. A tu się okazuje, że wała
Czy ja coś przegapiłem, czy to wszystko wpływ części trzeciej?
Chodzi mi szczególnie o kwestie dotyczące Goda i całej masy tych Virun VII Crest , Halo Of The Sun itd.
Proszę wyjaśnijcie albo odeślijcie gdzieś..
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2007-11-17, 01:32   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 12:51 pm Temat postu:

a. Zagraj w Silent Hill 3.
b. Zagraj w Silent Hill i wez pod uwage nastepujace rzeczy:
- Dahlia klamie do momentu spotkania z Alessa w parku rozrywki;
- imie "Samael" pada w serii tylko z ust Dahlii i tylko w odniesieniu do Virun VII crest, ktory Dahlia nazywa Znakiem Samaela. Dahlia nigdy nie uzywa imienia Samael w odniesieniu do Boga, poniewaz byloby to bluznierstwo.
c. Poczekaj kilka dni.
_________________
so tell me the truth
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-11-17, 01:43   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 1:05 pm Temat postu:

Timecage jesli chodzi Ci o Virun VII i Halo of the sun w SH1, to tego drugiego nie uswiadczysz w part I. Jakby Cie zaintrygowalo imie "Methatron" (na "profesjonalnych" plotach z GameFAQ mozna przeczytac ze to "METRATON(!) jest sila sprawcza wszystkiego w SH", to nalezaloby wspomniec, ze Methatron i Samael to praktycznie to samo (czyt jeden byt, ktory o ile nic nie pojebalem byl najwyzszym Serafinem,podlegajacym tylko Jahwe i cos tam z Gabrielem jeszcze bylo). Mam nadzieje, ze ten pomoze Ci uniknac nieprzespanych nocy podczas ktorych udasz sie spac, zamiast myslec "co to je Samael a co to je Methatron". Dziekuje za uwage.
 
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2007-11-17, 01:46   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 1:18 pm Temat postu:

...przy czym Samael i Metatron to jedynie nazwy, ktorym tak naprawde nie odpowiada zaden byt w serii. Stad tez wole nazwe Virun VII - nie jest tak mylaca.
_________________
so tell me the truth
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-11-17, 01:48   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 1:43 pm Temat postu:

Timecage - Zajrzyj na Hometown. Jeno jeden zgrzyt zauwazylem na tej stronie. Samael... po co oni tam opisuja Sama, skoro w SH1 jest Incubus (nie taki jak w goecji ofc, patrz - Lost Memories) a nie Samael lub - o zgrozo - Baphomet?
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2007-11-17, 01:51   

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 2:11 pm Temat postu:

OT - Hometown nalezy mimo wszystko traktowac z przymruzeniem oka. Mniej wiecej tak jak bryki za 8 zl, z ktorych uczylem sie do matury. Prawda jest taka, ze nie ma strony/faq, ktora wyjasnialaby "wszystko", a w dodatku przystepnie. Warto natomiast zajrzec do Lost Memories .
_________________
so tell me the truth
 
 
Karo
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-17, 01:59   [Spoilery] Wieża zegarowa i czas

Wysłany: Nie Sty 02, 2005 11:45 am

Z tego co pamietam Harry "przedostał" sie do alternatywnej szkoły przez wieżę zegarową .Zegar kojarzy się z czasem.Chodzi mi o to , czy czas miałby jakiś związek ze znalezieniem się Harry'ego w alternatywnym SH,czyli obrazie skutków zdarzeń czasowych bez ingerencji bohatera.Bo równie dobrze , zamiast do wieży , mógłby wejść do jakiegoś pokoju i wyjść.Ale wtedy może nic by to nie oznaczło.Wiec czemu akurat wieża zegarowa?
 
 
Hysz
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-17, 02:09   

Wysłany: Nie Sty 02, 2005 12:29 pm Temat postu:

Nie jestem do konca przekonany ale zegaz wskazyal 2:00 Nie wiem czy to cos znaczy ale znajac tych kolesi z Konami to pewnie jakiegos smaczka nam dali Co do samego motywu to d konca sam nie wiem o co chodzi, moze o to ze poprostu harry sie przemiescil w czasie do czasow kiedy to ze szkoly zrobili takie cos niby to mialo jakis zwiazek z Alessa wiec nie do konca jestem przekonany do tej teorii
 
 
NONE
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-17, 02:17   

Wysłany: Nie Sty 02, 2005 1:35 pm Temat postu:

Cytat:
Chodzi mi o to , czy czas miałby jakiś związek ze znalezieniem się Harry'ego w alternatywnym SH,czyli obrazie skutków zdarzeń czasowych bez ingerencji bohatera.


W swiecie alternatywnym chyba nie zupelnie chodzi o czas.

Cytat:
Bo równie dobrze , zamiast do wieży , mógłby wejść do jakiegoś pokoju i wyjść.Ale wtedy może nic by to nie oznaczło.


W przypadku tak duzej lokacji jak szkola, dokladne miejsca w ktorym dochodzi do "przejscia" moim zdaniem nie jest az tak istotne. Rownie dobrze moglo by sie to odbyc w toalecie.

Cytat:
Wiec czemu akurat wieża zegarowa?


Moim zdaniem to tylko ostatni fragment ukladanki, ktorej poskladanie umozliwia nam przejscie dalej. Wazniejszym tu chyba jest fakt gdzie doszlo do (wiekszosci) zmian na alternate (ogolnie lokacje) a nie konkretne miejsce. Szpital, Szkola , Green Lion - te wszystkie miejsca wydaja sie scisle zwiazane z Alessa oraz jej cierpieniem i wg. mnie to dlatego wlasnie w nich swiat "normalny" przechodzi w ten alternatywny.
 
 
Luke Skywalker
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-17, 02:30   

Wysłany: Nie Sty 02, 2005 6:27 pm Temat postu:

Nie sądzę aby to miało coś wspólnego, świat alternatywny to jedynie materialzowane chore wizje, swego rodzaju koszmary Alessy.
 
 
Hayson
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-17, 02:41   

Wysłany: Nie Sty 02, 2005 6:42 pm Temat postu:

pewnie, na upartego można by nawet powiedzieć, że 'zmieniający się czas na tarczy zegara po przyniesieniu medalionów/włączeniu generatora symbolizuje upływający w samotności czas Alessy" ale czy na prawdę wszędzie chcecie znajdywać jakieś nawiązania i podteksty?. Chyba nie, szczególnie jeśli ich tam nie ma. Duże stare zegary są niesamowite, i strasznawe, szczególnie jeśli je dobrzez przedstawić (teledysk 'other side' RHCP na przykład :]). Właśnie wzmocnieniem dziwacznego nastroju i niepokoju gracza kierowali się 'panowie z Konami' jak sądzę...
 
 
Panna Nixx
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-17, 03:04   

Wysłany: Pon Sty 03, 2005 2:28 am Temat postu:

Hmmmmmm...Całe zamieszanie czasoprzestrzenne zaczyna się po umieszczeniu medalionów Księżyca i Słońca. Może zaczyna się działanie Duchów Olimpijskich - Phu i Och. Zegar znajduje się również w Green Lion, a później ta lokacja zostaje przeiesiona do jednego z "pomieszczeń" w Nowhere.
 
 
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2007-11-17, 03:17   

Wysłany: Pon Sty 03, 2005 8:53 pm Temat postu:

mnie zastanawia tylko jedna żecz, jeśli wszystkie pomieszczenia w nowere mają jakiś ścisły związek z Alessą, to co tam robi sklep jubilerski, który mamy też okazje znaleść w centrum chandlowym chwile przed walką z robalem.
 
 
Hysz
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-17, 03:34   

Wysłany: Pon Sty 03, 2005 9:49 pm Temat postu:

moze mama jej nic nie kupia w jubilerze i dlatego?
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-11-17, 03:36   

Wysłany: Pon Sty 03, 2005 9:52 pm Temat postu:

W sklepie z antykami jest oltarz kultystow. Cos jeszcze trzeba dodac, czy sam wyciagniesz wnioski Abaddonie?
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
NONE
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-17, 08:00   

Wysłany: Pon Sty 03, 2005 10:03 pm Temat postu:

Cytat:
mnie zastanawia tylko jedna żecz, jeśli wszystkie pomieszczenia w nowere mają jakiś ścisły związek z Alessą, to co tam robi sklep jubilerski(...)



Po scence w Lakaside Amusment Park (flauros) caly swiat stworzony przez Alesse zmienil sie w jedna wielka packa, na ktora zlozyly sie fragmenty roznych wczesniej, odwiedzonych lokacji.

Cytat:
W sklepie z antykami jest oltarz kultystow. Cos jeszcze trzeba dodac, czy sam wyciagniesz wnioski Abaddonie?


Eee mowisz o Greeen Lion?
 
 
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2007-11-17, 08:00   

Wysłany: Czw Sty 06, 2005 10:14 pm Temat postu:

Sklep jubilerski a Green Lion nie mają ze sobą nic wspulnego, jedyne co łączy oba miejsca to to, że oba mogliśmy odwiedzić, ale co to ma wspulnego z Alessą?
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2007-11-17, 08:01   

Alessa byla w Green Lion zanim splonela w pozarze, ale nie widziala oltarza ukrytego na zapleczu. Ten oltarz jest kopia oltarza z domu Dahlii, ktory splonal w pozarze (3 pietro Nowhere).
A sklep jubilerski? Alessa rowniez mogla tam byc.
_________________
so tell me the truth
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-11-17, 08:03   

Przed walka z robalem (nawiazanie do Abaddona) jestesmy w zmienionym swiecie. Nowhere to zlepek tego co widzimy w zmienionych swiatach. Tutaj przydalaby sie rozkmina Panny Nixx, w lekkim stopniu Gryzziora i moja o Olimpic Spirits i wszystko stalo by sie jasne - CDN.
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
NONE
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-18, 00:42   

Wysłany: Nie Maj 08, 2005 9:07 am Temat postu:

Cytat:
Jakie jest znaczenie napisu na ławce w szkole w Nowhere?
Przepraszam, jeżeli już ktoś gdzieś odpowiedział na to pytanie.
Oczywiście nie chodzi mi o tłumaczenie, a o wytłumaczenie. Jaki ma to sens w grze?


"go home, thief, drop dead"
Kolejny przyklad na to jak Alessa byla traktowana przez rowiesnikow.
Byc moze wlasnie stad monstra w szkole (te z wersji ntsc) maja przy sobie noze.
 
 
STRusz 
Mumbler
migoku



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 173
Skąd: Reda
Wysłany: 2007-11-18, 00:43   

Wysłany: Nie Maj 08, 2005 10:41 am Temat postu:

"Idź dom, zlodziej, opada zabity"
Droop - zwisać
Drop - opadać
Niewiem o.c.b. ale ten napis zwrucil mi uwage. Miałem BK z tych małych dzieciaków z nożami które atakują cię i mówią przy tym papa. Niezapomne tego klimatu w tej szkole alternatywnej, jak na dachu szkoly pojawia się UFO, brrr ja chce grać w SH1
_________________
koncentryczna, unitarna kaleidosfera rzutująca treści katastrofy w nadfiolecie
 
 
 
Iron Savior 
Wall Man



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 231
Skąd: Wawer
Wysłany: 2007-11-18, 00:44   

Wysłany: Nie Maj 08, 2005 11:25 am Temat postu:

O.C.B. napisal NONE. Nie idz dom, tylko idz do domu. Wniosek - Alessa nie byla kochana przez rowiesnikow. O co chodzi z Thief nie wiem, ale mam wrazenie ze ma to zwiazek z jej nadprzyrodzonymi protagonistycznymi mocami tylko jeszcze nie wiem jak to wytlumaczyc. Drop dead - ja bym to tlumaczyl jako "gin przepadnij silo nieczysta". Alessa byla mala gdy chodzila tam do szkoly, jej rowiesnicy tez a dzieciom nie zawsze udaje sie wyrazic to co chca tak jak chca. Co do potworkow - naturalnie w wersji NTSC Jap i USA sa dzieci z nozami w szkole, natomiast w PAL zastapily je Clawfingery co jest wg mnie bez sensu, mogli zostawic te dzieci a Clawfingery zostawic na kanaly tylko bo przeciwnik to wg mnie przesadzony w stopniu okrutnym, wiem cos o tym bo 5 x na hardzie gre konczylem i mimo ambicji nastukania wysokiej rangi bronia biala nie dalo rady ich okladac palka (bo zagadka zdobycia katany jest prosta do rozwiklania niczym anakonda duszaca kolacje).
_________________

Ye know of cpt Savior? A man of the sea. A great sailor. Until he ran afoul of that which vexes all men…
 
 
 
NONE
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-18, 00:46   

Wysłany: Nie Maj 08, 2005 12:48 pm Temat postu:

Cytat:
wiem cos o tym bo 5 x na hardzie gre konczylem i mimo ambicji nastukania wysokiej rangi bronia biala nie dalo rady ich okladac palka


Z dzieciakami w wersji NTSC wcale nie jest latwiej, ale jesli zalezy Ci tylko na liczbach to mozesz do nich walic z gnata, a nastepnie dobic butem - powinni zostac zaliczeni w poczet pokonanych "by fighting" (ale pewnie juz o tym wiedziales).

Cytat:
bo zagadka zdobycia katany jest prosta do rozwiklania niczym anakonda duszaca kolacje



Niedluge odpale wersje PAL, aby wyprobowac pewien sposob na katane. Moze cos z tego bedzie.

Chyba wybaczycie mi tego malego oftopa...
 
 
vook
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-18, 01:02   

Wysłany: Nie Maj 29, 2005 9:14 pm Temat postu:

Drop dead nie znaczy "gin przepadnij" tylko "obyś zdechła". Dosłownie "padnij martwa", życzenie szybkiej śmierci. Wsztkie te napisy znaczą, że dzieci jej nie lubiały
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-11-18, 18:08   Re: Wieża zegarowa i czas

Karo napisał/a:
Wysłany: Nie Sty 02, 2005 11:45 am

Z tego co pamietam Harry "przedostał" sie do alternatywnej szkoły przez wieżę zegarową .Zegar kojarzy się z czasem.Chodzi mi o to , czy czas miałby jakiś związek ze znalezieniem się Harry'ego w alternatywnym SH,czyli obrazie skutków zdarzeń czasowych bez ingerencji bohatera.Bo równie dobrze , zamiast do wieży , mógłby wejść do jakiegoś pokoju i wyjść.Ale wtedy może nic by to nie oznaczło.Wiec czemu akurat wieża zegarowa?
Nie rozkminailem sie nad tym zbytnio, choc od razu to zauwazylem. Ja sadze, ze poprostu to typowy trik Konami, aby podbudowac i tak juz ryjacy leb klimat. Istnieja jednak wybrancy co musza czaic o co chodzi z tym zegrem konkretnie ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group