Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Działania podczas gry a zakończenie
Autor Wiadomość
Tomasz 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 78
Wysłany: 2008-08-04, 03:28   Działania podczas gry a zakończenie

Przeglądając Internet natknąłem się na nie pokrywające się informacje odnośnie działań, które trzeba podjąć podczas gry, by uzyskać dane zakończenie. Tudzież były to niekompletne dane.

W recenzji na niniejszej stronie (sorry za taką bezosobową formę, ale nie widzę nigdzie tytułu ;) ) jest podana informacja, że do uzyskania pozytywnego zakończenia konieczne jest noszenie ze sobą cały czas laleczki, którą dostajemy od Mr. Sullivana. W żadnym innym walkthrough, które czytałem (2 lub 3) ten warunek się nie pojawia. Wszędzie pojawiają się natomiast informacje o tym, że Eileen musi przeżyć, i że mieszkanie musi być oczyszczone z nawiedzeń.

Jeśli chodzi o Eileen, to nie ma problemu. Ale już odnośnie nawiedzeń, sprawa jest trochę mniej jasna - czy chodzi o jednorazowe oczyszczenie tuż przed finałową walką, czy może trzeba oczyszczać systematycznie? Czy jeśli przegapimy w oczyszczaniu przed walką jedno nawiedzenie, to gra odczyta to jako brak oczyszczenia pokoju w ogóle?

Ja np. nosiłem ze sobą cały czas laleczkę, przed walką oczyściłem dom z nawiedzeń (chyba dokładnie, choć 100% pewności nie mam) i za pierwszym razem, kiedy Eileen zginęła, dostałem zakończenie "21 sacraments", a za drugim razem, kiedy przeżyła, "Mother". Wydaje mi się w związku z tym, że żadne z tych walkthrough nie podaje do końca kompletnych rozwiązań - idąc za opisami, w pierwszym przypadku powinienem uzyskać zakończenie "Eileen death", a za drugim "Escape".
Czy możecie zmniejszyć moją niewiedzę w tym temacie?
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-08-04, 05:22   

Tomasz napisał/a:
czy chodzi o jednorazowe oczyszczenie tuż przed finałową walką, czy może trzeba oczyszczać systematycznie?

Systematycznie - większość nawiedzeń musi być usunięta z pokoju 302, jeśli chce się zdobyć pozytywne zakończenie. Każdą znalezioną świecę najlepiej wykorzystać w pokoju 302, a problemów z tym być nie powinno.
Tomasz napisał/a:
Czy jeśli przegapimy w oczyszczaniu przed walką jedno nawiedzenie, to gra odczyta to jako brak oczyszczenia pokoju w ogóle?

Nie.

Bardziej niż nawiedzenia, na zakończenie gry ma wpływ stan Eileen. Dla przykładu: kiedy ostatnio grałem, zostawiłem ją raz samą w Water Prison z Walterem Sullivanem (pomyślałem - ona na dole, on na górze, to nic się stać nie powinno ;) ), ja wracam, a ona leży na schodach (a Waltera wciąż słyszałem na górze). Po ostatniej walce okazało się, że zdobyłem zakończenie, zupełnie inne od tego co chciałem...
 
 
Tomasz 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 78
Wysłany: 2008-08-04, 15:54   

To wiele tłumaczy, bo nie dokonywałem oczyszczeń przez całą grę, tylko przed finałową walką. W związku z tym sugerowałbym zmianę jednego zdania w opisie:

Nawiedzeń mieszkania od połowy gry można się pozbyć za pomocą znalezionych podczas całej gry świec ("Holly Candle"), aczkolwiek warto pamiętać, że to czy się ich pozbędziemy czy nie, ma wpływ na zakończenie gry

Dla mnie bardzo mylące było słowo "aczkolwiek" - myślałem że chodzi o to, by się ich nie pozbywać właśnie, czyli nie oczyszczać domu aż do końca. Znacznie lepsze od tego słowa byłoby po prostu "i" albo "szczególnie że". Mała rzecz, a może mieć kolosalne znaczenie dla osób bazujących na wskazówkach z opisu (jak niżej podpisany :) )


Jeśli chodzi o Eileen, też mi się wydaje, że jej stan może mieć znaczenie. Chociaż zasadniczo przecież ma - jeśli jest bardzo poraniona (owładnięta przez W.S.), idzie bardzo szybko do tej diabolicznej machiny i chyba nie ma możliwości zabić adwersarza przed jej śmiercią. Ale może jej stan ma znaczenie, czy dostaniemy zakończenie Mother, czy Escape?
Odnośnie przypadku, który opisałeś - czytałem, że na stan Eileen mają wpływ nie tylko fizyczne obrażenia od przeciwników, ale także właśnie zostawianie jej samej.

No i jak wygląda sprawa z laleczką? W końcu, jeśli nie byłaby potrzebna, to można by zwolnić 10% miejsca w ekwipunku ;)
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2008-08-04, 17:39   

Tomasz napisał/a:
W końcu, jeśli nie byłaby potrzebna,

Lalka spowalnia znacznie Eileen to znaczy nie pcha się na śmierć tak szybko w walce finałowej i znacznie łatwiej jest uzyskać (Escape i Mother)inne właściwości tyczące laki mi są nie znane ,a raczej nie jestem do końca ich pewien bo sprawiają charakter losowy ,jak wrzucisz lalkę do skrzyni zaraz jak ją otrzymasz to zobaczysz Waltera (udało się mojemu bratu dwa razy) ,ale inni nie podzielają mojego zdania w tej sprawie.
_________________
Sono Me Dare No Me?
Ostatnio zmieniony przez SiedzacyWKiblu 2008-08-04, 17:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cinek240493 
Cockroach


Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 36
Wysłany: 2008-08-24, 09:48   

Dodatkowo jeżeli zbyt długo trzymasz Eileen w towarzystwie potworów ma to też na nią wpływ. Kiedyś czytałem tu na forum coś na temat "uzdrawiania" jej z tych dziwnych śladów na skórze ale nikt nie był czy to naprawdę działa. Dziś oficjalnie mogę powiedzieć że jeżeli Eileen zostanie "opętana" można postawić koło niej kilka świec i po chwili znowu stanie się normalna.
 
 
pacha z zebami 
Cockroach



Wiek: 38
Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 28
Wysłany: 2011-08-02, 19:30   

Cinek240493 napisał/a:
Dziś oficjalnie mogę powiedzieć że jeżeli Eileen zostanie "opętana" można postawić koło niej kilka świec i po chwili znowu stanie się normalna.


Wystarczy jedna żeby ranny ze skóry zniknęły .Niestety kiedy doprowadzimy ją do bardzo poważnego stanu zdrowia świece pełnią role chwilowej odtrutki.Napotkanie choćby większej grupy potworów (brak jakichkolwiek obrażeń dla Eli ) czy napotkanie ducha można od razu zaobserwować na jej skórze ,chodź uprzednio został uleczona 5 świecami palona jedna po drugiej.
Tak samo niema sensu leczenie przed rozstaniem (zabranie pępowiny) , w finałowej walce i tak powróci do stanu opętania.
 
 
Sylvio 
Cockroach


Wiek: 35
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-10-08, 08:27   

Mogę zapewnić, że do uzyskania pozytywnego zakończenia NIE TRZEBA nosić lalki przy sobie. Ja ją wrzuciłem od razu do skrzyni i nie wyjąłem ani razu, a skończyłem grę przynosząc Eileen kwiaty do szpitala. :P
 
 
Szakal 
Cockroach


Dołączył: 19 Cze 2008
Posty: 37
Wysłany: 2011-11-08, 15:31   

Grałem ładnych parę lat temu, ale to pamiętam dobrze. Do zakończenia Mother nie trzeba nosić laleczki od Waltera przy sobie do końca gry. Wystarczy mieć ją w skrzyni w pokoju. To tak a propo zakończeń w SH4 :) .

EDIT:
Odświeżyłem sobie czwórkę. Wziąłem lalkę od Waltera. Włożyłem ją do skrzyni i przeleżała tam całą grę. Duchy wypędzałem z pokoju za każdym razem gdy się pojawiły. Niestety nie udało mi się uratować Eileen podczas ostatniej walki (grałem na hard) i otrzymałem zakończenie "Eileen's Death".
Ostatnio zmieniony przez Szakal 2011-11-13, 20:28, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2015-03-16, 01:32   

Odkurzę stary temat, ponieważ sprawa z zakończeniem Escape w tej części Silent Hill zawsze mnie irytowała i chcę nieco wyjaśnić kilka kwestii.
Po dłuższej przerwie od serii SH, nabrałem chęć zagrania we wszystkie fabularnie powiązane części SH po kolei na najwyższych możliwych poziomach trudności oraz z próbowaniem uzyskiwania najlepszych zakończeń...Właśnie jestem po skończeniu SH4. Dawnymi laty grając w tę część tylko raz chyba udało mi się uzyskać zakończenie Escape i to na poziomie Normal lub Easy. Na Hardzie wydawało mi się to prawie nie możliwe, a jednak dzisiaj się udało(duża satysfakcja :P )...

...a teraz do rzeczy:
1. Sprawa Lalki, do dzisiaj trwają spory o wszystkie jej właściwości. Według mnie lalka jest zła i przyczynia się do negatywnego zakończenia. Kiedyś zazwyczaj ją brałem i miałem negatywne zakończenia. Oczywiście biorąc ją, też można uzyskać zakończenie Escape, ale będzie to utrudnione co za chwile wyjaśnię:
(Teraz grając na Hardzie nie wziąłem Lalki od Waltera.)
-Posiadanie lalki w finałowej walce, nie spowalnia kroków Eieelen ku jej śmierci.
-Do uzyskania Escape potrzebne jest wyczyszczenie większości złych zjawisk paranormalnych w pokoju. Biorąc lalkę i trzymając ją w skrzyni przyczyniamy się do zwiększenia ilości tych zjawisk przez co może nam nie wystarczyć świec.
-Jeżeli nosimy lalkę przy sobie jesteśmy bardziej narażeni na pościg ze strony duchów przez co także na ich ataki oraz osłabianie Eileen jeśli jest z nami, co także nie pomoże w uzyskaniu zakończenia Escape.
(Lalkę dostajemy od złego w złym celu, jest podpuchą ponieważ gracz podnosi wszystko co tylko znajdzie w grze. Lepiej jej nie brać)

2. Jak chronić Eileen?
-Po pierwsze apteczek w grze jest naprawdę dużo nawet na Hardzie, ponadto w pierwszej połowie gry świeże powietrze w pokoju Henry'iego zawsze go uzdrawia więc na początku w ogóle nie trzeba ich tracić. Zmierzam do tego że w każdym starciu z potworami lepiej jest wychodzić przed szereg i samemu przyjmować obrażenia niż pozwalać na to Eileen.
-Po drugie zostawianie Eileen samej w innej lokacji niż sami jesteśmy wcale jej nie szkodzi tym bardziej, iż w wielu miejscach jest to wymagane. Jedyny warunek to nie zostawiać jej na dłużej samej w lokacji z potworami czy duchami. Poruszanie się blisko niej też nie ma żadnego znaczenia jeśli tylko jest bezpieczna.
-Po trzecie Eileen może otrzymywać obrażenia, ale nie można doprowadzić do wielu obrażeń w krótkim czasie. Moment krytyczny przychodzi kiedy Eileen padnie na kolana z powodu zbyt dużych obrażeń. Wtedy możemy mieć pewność, że będzie ona szła przyśpieszonym krokiem w finale, gdzie uratowanie jej na Hardzie w takiej sytuacji jest prawdopodobnie już niemożliwe.
(Dodam iż zawsze dawałem jej broń, niektórzy twierdzą że bez broni nie rzuca się do ataku i przez co sama często nie obrywa, a tak naprawdę wszystko zależy od naszej sprawnej gry. Ja wolę ją z bronią, jest bezpieczniejsza i pomocna kiedy jesteśmy w rogu otoczeni przez potwory).
-Po czwarte ochrona przed duchami. Jak już wcześniej wspominałem nie brać lalki, i nosić święty medalik, który ochroni Eileen przed bliską obecnością duchów. Jest ich mało ale przy rozważnej grze wystarczą do samego końca.
Bardzo istotne jest pokonanie i uziemienie mieczem posłuszeństwa wszystkich tzw. duchów bossów(ofiary nr.16,17,18,19) i zostawienie ich z mieczem wbitym na zawsze.

4. Finałową walkę można wygrać szybko na wiele sposobów. Ja preferuje zabrać na nią pełne zdrowie, max jedną ampułkę zdrowia, łopatę i rewolwer z dwoma dodatkowymi magazynkami. Kiedy Walter jest już śmiertelny należy wpakować w niego wszystkie naboje, a potem nawalać łopatą głównie mocnymi atakami tak żeby nie mógł za daleko odskakiwać.

Po tym wszystkim Ending Escape mamy murowane.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
vilku666 
Mumbler



Wiek: 35
Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 160
Skąd: Tychy
Wysłany: 2015-03-16, 02:03   

Dzięki za te informacje są bardzo dobre i szczegółowe. Nareszcie wiem, że Eileen idzie do maszyny prędzej dopiero gdy ją duchy czy inne stworki pobiją i ona upadnie, a laleczka nie ma wpływu na to w jakim tempie zmierza do maszyny śmierci.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group