Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Devinitum
2010-08-10, 09:15
[R] Pytania dotyczące spolszczenia
Autor Wiadomość
Yoda 
Mumbler



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 107
Wysłany: 2008-07-30, 14:35   [R] Pytania dotyczące spolszczenia

Tak jak w temacie. Potrzebuje spolszczenia do Silent Hill 2 - Directors Cut. Podkreślam, że nie jest to zwykłe Silent Hill 2, lecz Directors Cut, tak więc od razu informuję, że spolszczenie do podstawowej wersji nie działa odpowiednio.
_________________




 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-07-30, 14:38   

Ehhh...Ile razy to już zostało powiedziane że na PC jest Tylko wersja Director's Cut. Dlatego też jest spolszczenie do jednej wersji.(Director's Cut)
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Yoda 
Mumbler



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 107
Wysłany: 2008-07-30, 14:48   

Otóż tu Cię rozczaruję. Miałem wcześniej zwykłą wersję i spolszczenie chodziło bez problemu. Z racji błędu na płycie zmuszony byłem nabyć gierkę drugi raz. Po zainstalowaniu starego spolszczenia nie widać wcale menu głównego. To nie to samo.
_________________




 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-07-30, 14:55   

Otóż Ja cię rozczaruje.Jest tylko wersja Director's Cut.Wersja Director's Cut oznacza dodatkowy scenariusz "Born from a wish".

http://www.gamefaqs.com/c...ata/561577.html

Tylko że miałeś wersje US która różni się TYLKO tytułem (Brakiem "Director's Cut) Najwidoczniej spolszczenie jest zrobione pod wersje US.Więc potrzebujesz spolszczenie pod EU wersje a nie pod DC

Cytat:
W każdym bądź razie miałem prawo sądzić, że do tej wersji potszebne jest oddzielne spolszczenie.
Tak, miałeś.I masz.


Cytat:
potszebne
:lol:
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
Ostatnio zmieniony przez Plazior 2008-07-30, 15:01, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Yoda 
Mumbler



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 107
Wysłany: 2008-07-30, 14:58   

W każdym bądź razie miałem prawo sądzić, że do tej wersji potszebne jest oddzielne spolszczenie.
_________________




 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-07-30, 16:23   

Mylisz sie... problem z tym ze nie widzisz menu jest zwiaznay z tym ze potrzebujesz,.,,,, cracka! Jest to modyfikacja gry wiec oryginalny exe nie dziala poprawnie...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Yoda 
Mumbler



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 107
Wysłany: 2008-07-30, 16:26   

No niestety nawet po ponownym wklejeniu cracka menu jak nie było widać tak nie ma. Z resztą mniejsza już o to. Jakoś dam sobie radę po omacku.
_________________




 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-07-30, 16:27   

potrzebujesz KONKRETNEGO cracka... dokladnie to chyba tego ktory jest w download tej strony,.... wiem co mowie bo nie jestes pierwszy...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-07-30, 16:32   

Raz ma racje. Miałem ten sam motyw i crack pomógł.
 
 
 
Yoda 
Mumbler



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 107
Wysłany: 2008-07-30, 16:44   

Skoro tak mówicie to musi pomóc nawet jak nie będzie chciał :razz: no i pomógł rzeczywiście. Oczy me ujrzały zbawczy widok menu głównego.
_________________




 
 
kezman 
Cockroach


Dołączył: 18 Gru 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-12-18, 14:48   

potrzebuje cracka so sh2 dc nie widze menu nie moge znaleźć dobrego cracka może ktoś wysłać link że bym sobie go ściągtnął

gdzie jest ten dobry crack że bym sobie zagrał na spolszczeniu w silent hill 2 directors cut bo nie widze menu głównego

Edit by Doxepine: Edytuj posty, a nie pisz jednego po drugim...
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2008-12-18, 17:25   

Z powyższych tekstów wnioskuje, że pomoże crack który znajduje się na stronce. Po prostu wejdź na http://silenthill.rox.pl/ kliknij na download i na dole w programach jest crack, klikasz na ściągnij, crackujesz, sprawdzasz czy działa :)
 
 
 
AlpH 
Cockroach


Wiek: 32
Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-07-22, 16:51   

witam jestem tu nowy ;)
widzę że dawno nikt nie zaglądał do tego tematu.
Jestem posiadaczem SH2: Directors Cut. Owszem są 2 wersje ta o której wspomniałem oraz zwykła.
Znalazłem sposób na spolszczenie gry.
Raczej crack i patche nie mają nic do tego. Jest to moim zdaniem wina spolszczenia. Poprostu menu nie zostało spolszczone wg mnie.
Możemy mieć zwykłego cracka i nie musimy wgrywać patchy.
Robimy kopię zapasową plików które mają się zamienić podczas spolszczenia czyli przykładowo D:\konami\silent hill 2\data\etc\message\
instalujemy spolszczenie.
po jego wgraniu z kopii zapasowej przenosimy z powrotem pliki o nazwie option_msg_e.mes i gotowe.
Jedynym minusem jak wspomniałem jest to że będziemy mieli menu po angielsku. To chyba tyle. poradnik mojego autorstwa :P
 
 
Czarli 
Cockroach


Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-01-31, 13:43   

Mam problem z zainstalowaniem spolszczenia, otóż wogóle nie podmienia tekstu na Polski.

Próbowałem przy pomocy instalatora, próbowałem kopiować pliki ręcznie - zero efektów.

Napisy w menu, dialogi czy też mapki pozostają w języku angielskim.

Spotkał się już ktoś z podobnym problemem?
 
 
Rooster 
Lurker



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 309
Wysłany: 2010-02-26, 14:26   

Spolszczenie jest dobre, brawo za prace.
Jesli chodzi o instalacje, trzeba recznie wskazac wlasciwy folder bo struktura sciezki dostepu w grze a w instalatorze roznia sie 1 folderem.
2 sprawa, w hotelu spolszczenie uniemozliwia wyjecie pozytywki (chyba tej z syrena) w razie koniecznosci korekty, przy pytaniu czy ja wyjac nie wyswietla sie TAK NIE, to trzeba koniecznie poprawic!
_________________
NIE KLIKAJ NA OBRAZEK!!! :twisted:
 
 
Marou 
Cockroach


Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-03-07, 15:33   

witam

Mam troche inny problem ze spolszczeniem. Instaluje Silent Hill 2 [DC] nastepnie patch i spolszczenie. Gdy włączam gre nic nie jest przetłumaczone. Dlaczego tak?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group