Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubiony moment
Autor Wiadomość
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-04-16, 09:40   Ulubiony moment

Pytanie proste i typowe dla każdej części SH: Jaki moment w grze był Waszym ulubionym?

Moim zdaniem było to

SPOILER

zobaczenie Butchera w jednym z wizjerów w przejściu dla obsługi motelu, to było takie jakby zobaczenie PH na korytarzu apartamentów, tylko lepsze (IMO).

SPOILER

Poza tym samo eksplorowanie niektórych miejsc - to również były fajne momenty, a największe wrażenie zrobiło na mnie chyba bieganie po Catwalk - świetny klimat był tam na górze. No i powinienem wspomnieć też o tych mniejszych lokacjach takich jak Greenfield Apartment - klimat tam był dobry, tylko wydaje mi się, że włączenie tam muzyki było nie na miejscu, bo gdzieś znikało poczucie zagrożenia (nie tylko w tym miejscu muzyka włącza się niepotrzebnie.

SPOILER
Za to w Lumberyard było super. Cisza, niezidentyfikowane dźwięki z nikąd, statyczne kamery. Tam chcąc nie chcąc trzeba było iść powoli i rozglądać się, chociaż jak się potem okazało nic tam nie było.
SPOILER
 
 
Zombi 
Cockroach
Muzgi...



Wiek: 30
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 14
Wysłany: 2008-04-30, 18:07   

Jak dla mnie - walka z jednym z bossów ( ojciec Travisa )
_________________
Welcome in Silent Hill
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2008-05-04, 15:47   

Scena przed walką z bossem w motelu i ogólnie wszystkie sceny opowiadające o tym, co zaszło w motelu w 1961 roku. Do tego pokój w sanitarium przed walką z bossem.

To wciąż klisza pt. "traumatyczne przeżycia z przeszłości, o których bohater chce zapomnieć, ale musi stawić im czoła", jednak dopóki jest to tak dobrze zrobione, ja to kupuję.
_________________
so tell me the truth
Ostatnio zmieniony przez Karolpiotr 2008-05-04, 15:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-08-29, 09:54   

trudno mi wybrać ale podobała mi się motyw z lustrem w teatrze :)
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
timothy7 
Mumbler


Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 153
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2008-12-09, 22:03   

najciekawsze moim zdaniem były Flashbacki, w szczególności ten pierwszy). z lokacji, to uwielbiam Teatr i alternatywny hotel.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-04-04, 23:37   

Najlepszym patentem, jakiego doświadczyłem podczas gry, była notka o Butcherze, po przeczytaniu której w pomieszczeniu nagle rozlegał się charakterystyczny trzask. Pamiętam leżałem wtedy na wyrze z padem w łapie, z lekko uśpioną czujnością i kiedy nagle pierdutnęło to zerwałem się na równe nogi jakby ktoś mi rozgrzane żelaztwo do tyłka przyłożył :lol: Świetna rzecz.
 
 
ALIEN_ALIEN 
Bann'd


Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 79
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-05-15, 10:00   

Dla mnie najlepszy moment jest kiedy Travis ratuje Allesse z domu ... Jak ją trzyma i wynosi ... Ten ognień i ta Melancholijna MUZYKA ... Cały czas mam ten moment w głowie :-)
_________________
\\\Powód bana: Utrzymywanie dramy i nachalność; więcej w ostrzeżeniach użytkowników.
-Żelazko\\\
Dalej jest już tylko strach ...
 
 
 
Uoo 
Cockroach


Wiek: 31
Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 29
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2009-08-12, 11:40   

1 spotkanie z pielęgniarka w szpitalu. Tego dekoltu się nie zapomina :grin:
 
 
iceformen 
Cockroach



Wiek: 27
Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 20
Skąd: B@bimost
Wysłany: 2009-08-12, 20:45   

Mi ten w hotelu kiedy to Travis widzi Butchera przez wizjer a gdy zajrzymy do niego znowu to go tam nie będzie nieziemskie :puppyeyes:
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=iTH2ppd2OX8

http://www.youtube.com/watch?v=btH4e0-WQAo

http://www.youtube.com/watch?v=kRLAyG3gKYg

Polecam te kawałki :)
 
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-08-16, 22:13   

Z SH:O tylko 3 sceny zdołały utknąć mi w pamięci.
Pierwsza to początkowy bieg za małą dziewczynką. Przy tej świetnej muzyce robiło się naprawdę klimatycznie.
Druga scena to ratowanie Alessy z płonącego domu. Szczególny nacisk kładę na muzykę, kiedy Travis podnosi dziewczynkę i stara się z nią wydostać. Muzyka naprawdę zrobiła swoje i do dzisiaj pozytywnie to wspominam.
Trzecia scena, to po wyjściu ze szpitala, po krótkiej rozmowie z Dahlią. Travis odwraca się i widzi unoszącą się Alessę zmieniającą wszystko w mroczną rzeczywistość. Zrobiło to na mnie ogromne wrażenie, pomimo że świat zmieniał się w alternatywny stylem z filmu. Nie miało znaczenia.
Te momenty na pewno zostaną jeszcze długo w mojej głowie :)
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
SuiKaede 
Mumbler



Wiek: 32
Dołączyła: 10 Sie 2009
Posty: 125
Wysłany: 2009-09-27, 19:45   

Pierwszy flashback.
Listy ojca glownego bohatera.. az za dobrze mi przypominaly sytuacje pewnej znanej mi osoby.
I wszystkie spotkania z Lisa Garland - choc za malo ich bylo, oj za malo.. liczylam, ze jeszcze lepiej poznam ta postac, a tu lipa.><
Strasznie podobalo mi sie spotkanie z nia w teatrze- niezle pograla sobie z biednym Travisem, heh.
 
 
Kamillo 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 149
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-11-10, 23:29   

Originsa mam już dawno za sobą, nie za bardzo pamiętam ^^"

Na pewno wszystkie flashbacki no i cut-scenki z rzeźni, kiedy jesteśmy świadkami "pracy" Butchera ;]
 
 
 
Michael221 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 52
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2010-03-26, 00:00   

Początek gry, rozmowa przez CB radio, wspomnienia Travisa, tajemnicza postać na jezdni (to chyba członek kultu Order) i Alessa w Lusterku bocznym SZOK :!: :!: :!:
Ostatnio zmieniony przez Michael221 2010-03-26, 00:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cidus 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 142
Wysłany: 2010-04-12, 12:27   

Pierwszy raz lustro przez które się przechodzi do alternatywnego świata.
_________________
SILENT HILL - would you survive a visit in this town?
 
 
Michael221 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 52
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2010-04-29, 02:12   

Cytat:
Strasznie podobalo mi sie spotkanie z nia w teatrze- niezle pograla sobie z biednym Travisem, heh.
Zaraz przypomina mi się jak moja pierwsza (za przeproszeniem) dupa , pogrywała sobie ze mną...... ;(
_________________
Alessa - '' Kończy się sen o tym życiu i kończy się życie uczestników tego snu ''
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2011-01-09, 19:45   

Nie będę oryginalna i napiszę, że motyw z wizjerami w motelu :-]
 
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-08-05, 14:40   

Ulubiony moment HOTEL: zgodnie ze wskazówkami idę zrobić pranie => wrzucam cenne ćwierć centa => włączam wirowanie =>grzanie 60' => płukanie => suszenie... otwieram bęben a tam... brudne łachy, a tyle zachodu, trza było iść zagrać na fliperach, przynajmniej byłoby wiadomo za co się płaci...
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group