Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
[ePSXe] INSTRUKCJA
Autor Wiadomość
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2007-11-18, 17:28   [ePSXe] INSTRUKCJA

Emulator ePSXe w wersji 1.7.0 do ściągnięcia pod tym adresem: http://www.psemu.pl/index...detale&plik=152 ,
http://epsxe.com/download.php ,

Na początek należy wypakować emulator ePSXE.

Następnym krokiem jest uruchomienie go (biały Joystick).

Gdy to zrobiliśmy pojawi się okno konfiguracji, klikamy na przycisk Config>>.



Pojawi nam się okno wyboru BIOSU




Wybieramy tam jedyną możliwą pozycję: scph1001 - USA (Recommended) i klikamy przycisk Next>>. Pojawia się potem okno wyboru pluginu obrazu:



Wybieramy "Pete's OpenGL Driver 1.72, albo Pete's D3D Driver 1.72 (ja mam ten drugi)" i klikamy Config aby skonfigurować plugin. W otwartym oknie ustawiamy wszystko tak jak w poniższym screenie (zdjęciu):


Gdy już wszystko ustawimy klikamy OK a potem Next>>.

Pojawi się okno wyboru pluginu dźwięku więc wybieramy pozycję Eternal SPU Plugin 1.41 i klikamy Config i ustawiamy wszystko tak jak na poniższym screenie (zdjęciu):


Gdy ustawimy wszystko klikamy OK a potem Next>>.


W tym oknie nic nie ustawiałem i wszystko działa dobrze :)

Gdy ustawimy wszystko jak należy klikamy na przycisk OK a potem Next>> gdzie pojawi się okno konfiguracji JoyPada gdzie klikamy Controller1 aby skonfigurować Joypada nr.1:
Ja nie używałem Joypada więc wszystko ustawiłem pod klawiaturę czyli:

Up, Down - Chodzenie do przodu i do tyłu
Left, Right - Obracanie się w lewo i prawo
Z- Alternatywna kamera (rozglądanie się)
I- Ekwipunek
P- Pauza i przerywanie filmików
Spacja- Używanie i strzał
Ctrl- przygotowanie broni
Left Shift- Bieganie
Gdy juz wszystko ustawiliśmy tak jak chcieliśmy klikamy Done
To już wszystko teraz wystarczy tylko uruchomić obraz gry.


Uwaga. To, że ja mam takie ustawienia nie znaczy, że inni też muszą takie mieć. To wszystko zależy od sprzętu jaki posiadamy.

Tutaj macie wszystkie potrzebne pluginy:
http://psemu.pl/psx.php?d...kaz=pliki&kat=3
Bios:
http://www.veggie.it/files/games/psx/scph7502.zip


Teraz prośba do wszystkich. Gdyby były jakieś problemy to proszę pisać w tym temacie, a ja postaram się stworzyć FAQ. Wylatujcie nawet z byle głupotą ^^
PS. Z czasem będe rozwijał tego posta, aż nie będzie jednym wielkim kompendium wiedzy na temat konfiguracji ePSXe i rozwiązywaniu problemów związanych z tym zagadnieniem :)

1. Gra chodzi za szybko:
Zaznaczamy "Use FPS limit" następnie w polu "FPS limit (10-200):" wpisujemy 60 (dla NTSC) lub 50 (dla PAL)
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-06-29, 15:35, w całości zmieniany 19 razy  
 
 
 
Ritchser 
Cockroach


Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-07-10, 19:19   

Witam

Z góry przepraszam, ze pisze w tak starym temacie, ale sam autor kazał tu wszystkie problemy kierować wiec nie będę zakładał nowego tematu.

Mój problem, a raczej pytanie dotyczy tego iż chciałbym sobie pograć w SH przy użyciu joysticka i czy owy joystick może być obojętnie jaki czy taki sam jak do Playstation? Gdyż w sklepie taki widziałem i porostu nie chce kupić zlego, a potem się okaże ze kasa w błoto.

Z góry dziękuje za odpowiedz.
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-07-10, 19:26   

Po pierwsze Joypad nie joystick ;)

I tak może być obojętnie jaki, byle by ci pasował i miał 14 przycisków.(Najlepiej gdy by był podłączany przez USB.)
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-07-10, 20:22   

plazi napisał/a:
(Najlepiej gdy by był podłączany przez USB.)

Nie słyszałem jeszcze o padzie podłączanym nie przez USB xD
plazi napisał/a:
I tak może być obojętnie jaki

Dokładnie, chyba każdy powinien być dobry.
 
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-07-10, 20:54   

Bersek napisał/a:
Nie słyszałem jeszcze o padzie podłączanym nie przez USB xD


W jakim ty świecie żyjesz? Gdybyś widzał mojego pierwszego pada do PC to byś zmienił zdanie :grin2:

Bersek: Przepraszam, miałeś rację xD Ok. koniec offtopa.
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Ritchser 
Cockroach


Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-07-11, 18:51   

Dzieki chłopaki za pomoc :D

EDIT: A wiec kupiłem już joya i prosiłbym was o wytłumaczenie co zrobić by na tym joypadzie grac. :lol:
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-07-11, 19:17   

Kierujesz się moimi wskazówkami na obrazkach.

Obrazek: http://img144.imageshack....jfidxfhvcr2.png

Obrazek 2 : http://img413.imageshack....aaaaaaaaue2.png

Teraz plusik po proszę od stworzyciela tematu :grin2:
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Ritchser 
Cockroach


Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-07-11, 20:18   

Dzieki. Teraz mam nowy problem otóż wszystkie filmiki mi się tną :/ nie wiem czym to jest spowodowane, wcześniej wszystko płynnie działało.

Po każdym rozwiązanym problemie pojawia się nowy xD

Oki chyba porostu zamiast 50 wpisałem 60, ale wcześniej bylo 60 i było dobrze. Mam chyba wersje gry NTSC bo spolszczenie na nim działa wiec nie wiem czemu muszę mieć 50.
Ostatnio zmieniony przez Ritchser 2008-07-11, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2008-07-11, 20:26   

Musisz pogrzebać w ustawieniach ;) Mi też spolszczenie nie działa ale na ch. Ci ono ? : D
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
Ostatnio zmieniony przez Plazior 2008-07-11, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-07-11, 20:26   

Ritchser napisał/a:
Dzieki. Teraz mam nowy problem otóż wszystkie filmiki mi się tną :/ nie wiem czym to jest spowodowane, wcześniej wszystko płynnie działało.


http://www.psemu.pl/forum...c36ee048b2e662f

Może by tak użyć google i poszukać forum o emulacji gier na PC?
_________________

 
 
 
Ritchser 
Cockroach


Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-07-11, 22:32   

Przy spolszczeniu podmenialem jakieś pliki i to dlatego gdy grę wczytuje ze slotu wszystko jest dobrze, bynajmniej tak mi się wydaje :D

Powiem ci Zaratul, ze pisze o tym ponieważ odpowiedzi w Googlach nie znalazłem. I podam ci dwa argumenty czemu pisze o tym tu na forum niż na forum o emulacji:
1. Tu jest temat o ePSXe i autor sam chcial by tu wszystkie problemy zgłaszać by można zebrać tu jak najwięcej odpowiedzi na jak najwięcej pytań.
2. Jesl ktoś będzie miał taki sam problem z SH jak ja to oczywiste ze najpierw będzie szukał pomocy na waszym forum niz na forum o emulacji.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-07-12, 07:38   

Ritchser napisał/a:
Teraz mam nowy problem otóż wszystkie filmiki mi się tną :/

Mówisz o wstawkach filmowych czy o zwykłych cut scenkach na silniku gry?
Acha, przydałby się screen z Twojego pluginu video i sound.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2008-07-12, 07:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ritchser 
Cockroach


Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 5
Wysłany: 2008-07-12, 10:25   

Chodzi o wstawki filmowe, z reszta jest wszystko w porządku.

Ale problem chyba już rozwiązany, ponieważ wydaje mi się, ze dlatego, iż spolszczałem grę to nie mogę normalnie włączać gry z obrazu, a muszę wczytywać ja ze slotu.

Screeny:
http://img136.imageshack....eztytuu1wb0.jpg
http://img235.imageshack....eztytuu2an7.jpg
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-07-12, 11:59   

Ritchser napisał/a:
Ale problem chyba już rozwiązany, ponieważ wydaje mi się, ze dlatego, iż spolszczałem grę to nie mogę normalnie włączać gry z obrazu, a muszę wczytywać ja ze slotu.

I tak musiałbyś włączać ze slotu..tak już po prostu musi być ;)
 
 
 
Moryc 
Cockroach



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 96
Wysłany: 2008-12-27, 19:34   

zaaktualizuj linki bo nie dzialaja

pewnie dlatego ze ePSXe wydali wersje 1.7 a 1.6 juz jest nieaktualna :)

Mike: zaktualizowane, dzięki za zwrócenie uwagi;)
 
 
owsik 
Cockroach



Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 20
Skąd: znienacka
Wysłany: 2009-07-24, 02:22   

jaki plugin trzeba zainstalowac zeby w ustawieniach joypada pojawila sie opcja "Digital/Analog Mouse T1" bo u mnie jej nie ma...
_________________
Maurycy patrzył na nich i myślał: Jak to ludzie, znowu się kłócą. A mają się za panów stworzenia. Nie to co my, koty. My jesteśmy panami stworzenia. Czy ktoś kiedyś widział kota karmiącego człowieka? To niezbity dowód.
 
 
Aciorres 
Cockroach



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-07-27, 17:05   

Witam.
Jakoś nie mogę znaleźć obrazu gry Silent Hill :?
Szukałem w google i też nic...
Mógłbym prosić kogoś o pomoc ?

Pozdrawiam...
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-07-27, 17:42   

Kup grę i zrób obraz płyty w dowolnym freeware'owym programie do tego przeznaczonym xD
 
 
Aciorres 
Cockroach



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-07-27, 17:48   

Dobra, może źle to napisałem...
Skąd mogę pobrać grę na emulator ?
Chciałem sobie odświeżyć trochę pierwszą część, ale nie mogę znaleźć jej w internecie...



Może nie wszyscy, ale może ktoś z dobrym sercem się znajdzie :)
Ostatnio zmieniony przez Aciorres 2009-07-27, 18:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-07-27, 18:26   

I uważasz, że wszyscy zaczną Ci rzucać linkami do torrentów?
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-07-27, 19:31   

Aciorres napisał/a:
Może nie wszyscy, ale może ktoś z dobrym sercem się znajdzie


Tego dobrodusznego kogoś znajdziesz pewnie na byle jakiej stronie z torrentami, tutaj conajwyżej możesz ostrzeżenie dostać. Więc daruj sobie i poszukaj sam. Ręce Ci nie odpadną. A najlepiej to kup grę, zwłaszcza tak doskonałą, a nie kraść będziesz. :P
 
 
owsik 
Cockroach



Dołączyła: 24 Lip 2009
Posty: 20
Skąd: znienacka
Wysłany: 2009-07-27, 20:01   

witam mam otóż taki problem, sciagnelam silent hill wersje na pc - mam takze ePSXe skonfigurowany tak jak powyzej. ale po uruchomieniu gry wyswietla sie normalnie menu, wsiskam "play" i jest czarne okienko
http://img10.imageshack.us/img10/8937/shscreen.png
nie wiem byc moze to wina zlych ustawien emulatora, bo w ustawieniach cdrom nie mam opcji 'ePSXe CDR WNT/W2K core 1.5.2' (jaki to plugin?) wiec zaznaczam 'Mooby2 cd disk image driver 2.0' a w ustawieniach joypada nie mam opcji 'Digital/Analog Mouse T1' jezeli ma to jakies znaczenie... pomozcie plis dlaczego gra sie nie uruchamia ?
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-07-27, 20:18   

Aciorres, jeśli masz oryginalną grę nie musisz ściągać specjalnej wersji na emulator, po prostu włóż płytę i wybierz opcję ,,run cd-rom"(czy jakoś tak się zowie). W większości gierek na psx daje radę tak pograć, bo kilka płyt miałem pożyczonych od kumpla.
 
 
 
Jared 
Cockroach


Wiek: 39
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 2
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-11-05, 15:38   

Witam wszystkich.

Próbuje odpalić Silent'a poprzez emulator, ale jakoś dziwnie to chodzi, wolno, np. jak Harry mówi, to trochę zrywa dźwięk, albo jak jest ekran z wczytywania to Harry leci jakby w smole się poruszał, a z tego co wiem tak nie powinno być. Jak oglądałem walkthrough od pewnego gościa na youtube, tutaj link - http://www.youtube.com/us...h/1/gohueoxltWA to jemu to jakoś normalnie działa, a z tego co słyszałem podczas oglądania paru odcinków to też grał na kompie.
Może to jakoś inaczej muszę skonfigurować w zakładce od video ? bo mam te z powyższego tutoriala, mój komp jest już leciwy, 512MB RAM, GeFroce 2MX 32MB RAM, Athlon XP-M Barton 2500, WinXpSP3.

Jakby ktoś mógł odpisać to z góry dziękuję.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-11-05, 15:49   

Jared napisał/a:
512MB RAM, GeFroce 2MX 32MB RAM, Athlon XP-M Barton 2500


Oj, nie wiem czy Twój PC nie jest za słaby na taką emulacje.

EDIT: Wikipedia mówi:
Cytat:

* Processor: Pentium 200 MHz, recommended 1 GHz.
* RAM: 256 MB RAM, recommended 512 MB RAM.
* Graphics card: 3D graphics card needed with support for OpenGL or DirectX.
* Operating system: Windows: 9x (95, or 98/98SE), NT (XP, 2000, Vista, etc) -- GNU/Linux (any distro will do)
* CD-ROM: 16x or faster (optional)


Pogrzeb w ustawieniach pluginu video, albo w ogóle wybieraj każdy po kolei i testuj.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-11-05, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group