Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Devinitum
2008-08-02, 14:46
SH2 PL
Autor Wiadomość
BadWolf
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-31, 04:02   

Wysłany: Pią Lip 22, 2005 9:57 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Parabellum moze potrzebujecie jeszcze pomocy tlumacza? z checia pomoge jesli wytlumaczycie co i jak
 
 
Parabellum
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-31, 04:03   

Wysłany: Pią Lip 22, 2005 11:00 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Sorry, już dawno po fakcie, tłumaczenie skończone, teraz zajmujemy się poprawą błędów, a trochę ich było. Jeśli chcesz nam pomóc, to byłoby nam bardzo miło, gdybyś przy okazji grania (oczywiście jeślibys chciał) wyłapał błędy i poinformował nas o tym.
 
 
Catone 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 17
Skąd: Z Lasa
Wysłany: 2008-01-31, 04:04   

Wysłany: Nie Lip 24, 2005 11:10 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

R4Zi3L napisał:
Cytat:
W dziale "Download" pojawila sie wersja 1.2... naprawia blad niemoznosci wziecia mapy szpitala i pare innych.... Mam nadzieje ze to juz ostatnia wersja

Mape szło wziąść...tylko był na to sposób :D
_________________
,,Ciekawość ludzka jest zgubna"
 
 
Parabellum
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-31, 04:04   

Wysłany: Nie Lip 24, 2005 1:50 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Jak się domyślam, podmienić na chwilę pliki na oryginalne, angielskie. Ale w przypadku, gdy robimy jakieś tłumaczenie, nie powinno być takich sytaucji, by zmuszać gracza do powyższych czynności, stąd poprawka.
 
 
harry mason
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-31, 04:08   

Wysłany: Nie Lip 24, 2005 3:54 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

dobra ja uwazam ze nalezalo by dac poprawki do spolszczenia,poniewaz zmazalo ono kody w niektórych miejscach np.w sejfie lub do skrzynki w szpitalu !! :D :D
 
 
BadWolf
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-31, 04:08   

Wysłany: Nie Lip 24, 2005 7:21 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Parabellum, jakbyscie chcieli tlumaczyc sh 3 lub 4 to napiszcie na forum, po waszym 1 tlumaczeniu jestem pod wrazeniem, i chcialbym pomoc:P
 
 
neo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-31, 04:09   

Wysłany: Nie Lip 24, 2005 7:26 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

przyjacieku silent hill 3 i 4 są juz od dawna spolszczone ale zawsze zapytac mozna
 
 
STRusz 
Mumbler
migoku



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 173
Skąd: Reda
Wysłany: 2008-01-31, 04:10   

Wysłany: Nie Lip 24, 2005 7:41 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Pozostaje największe wyzwanie SH1, ale narazie odpuście.
_________________
koncentryczna, unitarna kaleidosfera rzutująca treści katastrofy w nadfiolecie
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-01-31, 04:10   

Wysłany: Nie Lip 24, 2005 8:16 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

harry mason napisał:
Cytat:
dobra ja uwazam ze nalezalo by dac poprawki do spolszczenia,poniewaz zmazalo ono kody w niektórych miejscach np.w sejfie lub do skrzynki w szpitalu !!

Ale tylko na hardzie....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
harry mason
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-31, 04:11   

Wysłany: Nie Lip 24, 2005 8:34 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

moze i tylko na hardzie ale hard jest najleprzym poziomem
 
 
Theo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-31, 04:11   

Wysłany: Nie Lip 24, 2005 9:36 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

STRusz napisał:
Cytat:
Pozostaje największe wyzwanie SH1, ale narazie odpuście.

Silent Hill 1 jest w trakcie tlumaczenia
 
 
STRusz 
Mumbler
migoku



Wiek: 35
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 173
Skąd: Reda
Wysłany: 2008-01-31, 04:12   

Wysłany: Nie Lip 24, 2005 10:18 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Aha no dobra to powodzenia :razz: :!:
Jednak troche to potrwa co nie?
_________________
koncentryczna, unitarna kaleidosfera rzutująca treści katastrofy w nadfiolecie
 
 
 
Parabellum
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-31, 04:13   

Wysłany: Nie Lip 24, 2005 10:31 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

harry mason napisał:
Cytat:
dobra ja uwazam ze nalezalo by dac poprawki do spolszczenia,poniewaz zmazalo ono kody w niektórych miejscach np.w sejfie lub do skrzynki w szpitalu !!


Z sejfem to nie wiem, nie próbowałem, bo nie miałem save'a, by sprawdzić. Jeśli ktoś ma problemy z tego powodu z zebraniem amunicji, proszę na chwilkę wrzucić oryginalny plik amerykański tekstu. To pewien dyskomfort, nie mamy na razie koncepcji jak ten błąd wyeliminować, jeśli ktoś ma jakiś pomysł odnośnie tego, bardzo prosimy o sugestie. Natomiast jeśli chodzi o skrzynkę, to musiliśmy tu pójść na pewien kompromis, tekst bezpośrednio na maszynie jest nie do odczytania, ale widać kod, natomiast gdy spojrzysz do notatek, to widać tam już kompletny tekst notatki, kod magicznie znika.
Cóż, przykro nam, że nie udało nam się wykonać tego fragmentu, tak jak tego sobie życzyliśmy, ale kod gry w tym miejscu był jakiś "porąbany" i efekty wyszły takie, jakie widzicie...
A tak na marginesie, czy nikt nie doszedł jeszcze poza granicę szpitala, bo jak na razie dostajemy informacje odnośnie błędów, ograniczając się jedynie do tego budynku i apartamentów.
Jeszcze mały edit:
harry mason napisał:
Cytat:
dobra ja uwazam ze nalezalo by dac poprawki do spolszczenia,poniewaz zmazalo ono kody w niektórych miejscach np.w sejfie lub do skrzynki w szpitalu !!

Harry Mason , napisałeś "np.", tzn. że gdzieś jeszcze zmazało kod, a my o tym nie wiemy? :?
 
 
harry mason
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-31, 04:14   

Wysłany: Pon Lip 25, 2005 11:24 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:
Harry Mason , napisałeś "np.", tzn. że gdzieś jeszcze zmazało kod, a my o tym nie wiemy?

no bo ze spolszczeniem przechodze gre pierwszy raz a bez spolszczenie wprzeszedlem juz 3 razy.I jak nietrudno bylo mi sie domyslec brakuje kodu do sejfu i do skrzynki ale teraz zatrzymalem sie przy skrzynce wiec nie wiem czy cos dalej jest zamazanego:P
Cytat:
A tak na marginesie, czy nikt nie doszedł jeszcze poza granicę szpitala, bo jak na razie dostajemy informacje odnośnie błędów, ograniczając się jedynie do tego budynku i apartamentów.

Wydaje mi sie ze to wynika z problemu z kodem do skrzynki jak widac chyba ten temat nie bedzie szybko skonczony do czasu gdy naprawiony zostanie blad w grze :razz: :grin: ale nie zebym kogos ponaglal czy cos ja poprostu staram sie sprostowac twoja wypowiedz a mianowicie wyzej zacytowana chyba sam mnie rozumiesz no nie?? :D
pozdrawiam Cala Ekipe SHP i Wszystkich Uzytkowników[/b]
 
 
Parabellum
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-31, 04:16   

Wysłany: Sro Lip 27, 2005 4:15 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Rozumiem więc, że na poziomie hard nie da się przeczytać kodu do kłódki, czy problem dotyczy również tekstu czytanego bzpośrednio na maszynie do pisania? H.M., jeśli możesz, to podeślij pliki savów z twojej gry, to zobaczyłbym, co da się z tym zrobić, mój mail to: parabellum__org@o2.pl
BadWolf napisał:
Cytat:
Parabellum moze potrzebujecie jeszcze pomocy tlumacza? z checia pomoge jesli wytlumaczycie co i jak


Nie wiem co na to powie R4zi3l, ale może chcesz nam pomóc przy tłumaczeniu Lost Memories? Jeśli jesteś zainteresowany, to spróbuj przetłumaczyć fragment: s. 14, opis stworów, a następnie przesłać próbkę na mojego priva.

Edit: dziś doszedłem do tego momentu z szyfrem do sejfu, na poziomie zagadek hard i szyfr da się odczytać, ale tylko przy podnoszeniu portfela, więc chyba nie ma problemu z otwarciem kasy pancernej?
Póki co, postaram się poprawić ten błąd również w notatkach, a jak dojdę do Brookhaven, zobaczymy co da się zrobić z pudełkiem.
Pozdrawiam Parabellum

Oto poprawiony plik, teraz szyfr do sejfu można odczytać zarówno bezpośrednio w znalezionym portfelu, jak i później, patrząc do notatek, także na poziomie zagadek hard.
http://rapidshare.de/file..._msg_e.mes.html
EDIT: dziś przeszedłem cały szpital Brookhaven, szyfr do pudełka można bezproblemowo odczytać bezpośrednio na maszynie, na poziomie trudności zagadek hard, natomiast niemożliwe jest jego odczytanie w notatkach, póki co, nie wiem jak rozwiązać ten problem, ale jak już wspomniałem, nie powinno być żadnych problemów z przejściem tej lokacji
 
 
KrężeL
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-31, 04:16   

Wysłany: Sro Sie 03, 2005 10:14 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

a ja mam problem z glownym menu
po instalacji pacza PL
nie wyswietla mi sie glowne menu(opcje,nowa gra,itd)
ni widac ich...musze na czuja zalaczac:)


BTW-pozatym pacz jest git-gratuluje dobrej roboty
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-01-31, 04:17   

Wysłany: Sro Sie 03, 2005 10:46 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

dziwne... bo patch nie ingeruje w menu (bo to sa obrazki)...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
KrężeL
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-31, 04:17   

Wysłany: Pią Sie 05, 2005 12:31 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

hmmmm...

moze cos zle instaluje?

podczas instalki biore folder docelowy : data/etc/mesage

i tam instaluje.... za karzdym razem nie mam menu :?
 
 
Tommy_Gun
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-31, 04:18   

Wysłany: Pią Sie 05, 2005 11:11 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

U mnie wszystko działa okej ;)
 
 
joypad 
Cockroach
bloody economist



Wiek: 35
Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 11
Skąd: Amusement Park in Bydgoszcz
Wysłany: 2008-01-31, 04:19   

Wysłany: Pią Sie 05, 2005 1:12 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

ja też miałem takie coś, ale ściągnałem cracka z downloadu i się menu pojawiło ;]

btw: spolszczenie jest cudne :] - czy wie ktoś może, czym mogę odpalic pliki .tex, z sh2?? Chciałbym texture sobie pożyczyć;]
_________________
"w długim okresie wszyscy będziemy martwi" - John Maynard Keynes
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-01-31, 04:19   

Wysłany: Pią Sie 05, 2005 2:03 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

zobacz tu... http://inetmedia.uni-dubna.ru/
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Deadpoison
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-02, 04:21   

Wysłany: Sro Sie 10, 2005 11:09 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

eee zainstalowałem całe to spolszczenie iii... nie mam menu, tam gdzie się wybiera load , save, new game itp itd....


Dobra poradziłem sobie z problemem zlego Cracka użyłem... sorry ale mam inne pytanko może to tylko w mojej wersji ale brak w zdaniach ł,ą,ś,ć,ż
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-02-02, 04:22   

Wysłany: Sro Sie 10, 2005 11:30 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

to wina cracka...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Parabellum
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-02, 04:23   

Wysłany: Sro Sie 10, 2005 3:14 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

A brak "ł, ą, etc", czyli polskich znaków diakrytycznych, spowodowane jest czcionką gry. Jeśli wstawilibyśmy takie znaki, gra wyświetlałaby np. indeks od "3", zamiast "ł".
 
 
Master
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-02, 04:24   

Wysłany: Sob Sie 13, 2005 4:53 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

R4Zi3L ty leniu :) !!!!!!!!! Gram sobie w szpitalu i w jednym z pomieszczeń (chyba na 2 piętrze) podchodze sobie do szafki, daje "użyj" a tam napis: "R4Zi3Lowi nie chciało się tego tłumaczć". Fajny "odstrsowywacz" :lol: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group