Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Easter egg
Autor Wiadomość
yuniku 
Mumbler
zipzap


Dołączyła: 12 Sty 2008
Posty: 110
Wysłany: 2008-01-29, 14:17   Easter egg

Nie widzę takiego tematu, a nie jestem pewna czy zauważyliście pewien drobiazg ^^"



well, niektórzy sądzą, że to claudia z sh3



nie zauważyłam tego wcześniej, podobieństwo jest i to duże :O
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-01-29, 15:20   

podobieństwo jest... ale to jeszcze nie dowód...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
yuniku 
Mumbler
zipzap


Dołączyła: 12 Sty 2008
Posty: 110
Wysłany: 2008-01-29, 15:25   

nie zamierzałam nic udowadniać, a podzielić się raczej i dowiedzieć czy ktoś może zauważył to coś
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-01-29, 15:46   

http://www.translatedmemories.com/victimfiles.html

Na tej stronce wśród ofiar Waltera Sullivana nie ma Claudii Wolf więc to nie może być ona. :)
_________________

 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-29, 15:46   

Tak, podobieństwo jest, ale pewnie to to samo co z Angelą w SH3 - posłużyli się tym gotowym modelem postaci :P .
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-01-29, 16:08   

yuniku napisał/a:
ktoś może zauważył to coś
juz dawno... ale niestety nie ma juz dawnych topiców...
Cytat:
posłużyli się tym gotowym modelem postaci
Raczej to właśnie nie jest ten sam model... raczej coś jakby się wzorowali... albo przemodelowani troche...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-29, 16:12   

Cytat:
albo przemodelowani troche...
Masz rację, Angela w SH3 jest identyczna a tu jakby jednak coś "poprawiona" jest trochę.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2008-01-29, 16:14   

Sorry wyjadę trochę z offtopem, ale o co chodzi z Angelą w SH3?
 
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-29, 16:17   

http://www.psxzone.opalne...topic.php?t=162
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2008-01-29, 16:40   

Na starym SHP była już kiedyś dyskusja na ten temat i tak jak powyżej wszyscy doszli do wniosku, że twórcy skorzystali z modelu Claudii, lekko go przerabiając :]. Szkoda, że wogóle nie zostało wyjaśnione, kim jest ta kobieta, mogłoby to byc ciekawym smaczkiem :-] ...
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-01-29, 20:29   

No pewnie, że zauważyliśmy, toż to mój stary topic. Tzn. ja tego nie zauważyłem tylko sprawdzałem info z pewnej stronki i faktycznie są podobieństwa, ale nawet jeśli ta postać naprawdę jest Claudią Wolf, to należy się zastanowić co Walter Sullivan jej robi i po co? Pamiętam jak R4Zi3L bodajże pisał o tym, że może szuka GOD'a.

Może i Puty ma rację, że Konami posłużyło się modelem postaci, skoro to samo zrobili też w SH2 z postacią siedzącą przed telewizorem (możliwe że ten sam model został wykorzystany w SH3 - tam Harry też siedzi przed TV podobnie jak postać z apartamentu w SH2).

Może to rekonstrukcja Claudii w świecie Waltera Sullivana? Bo popatrzcie - w Subway world widzimy manekina w toalecie, który bardzo przypomina Cynthię, a jednak potem spotykamy ją zmasakrowaną w kasie. Walter Sullivan jest w swoim świecie, więc może robić praktycznie co chce, więc wszystko jest możliwe...
 
 
Bishop 
Cockroach
Tylko rysuje :P



Wiek: 33
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 42
Skąd: Tychy
Wysłany: 2008-01-30, 00:19   

Devlock napisał/a:
R4Zi3L bodajże pisał o tym, że może szuka GOD'a.


Ja tak pisałem na SHTC ( © ) ;)

Devlock napisał/a:
Konami posłużyło się modelem postaci


Do tego niema żadnych wątpliwości... Tak jak w pozostałych częściach, dostała się komuś druga rola ;) .
Ale w tym przypadku przeróbki nie skończyły się na teksturach... Musieli wprowadzić
kilka zmian w wyglądzie twarzy, bo przy takim przybliżeniu gracze od razu wyczailiby kto to taki ;D .Jeśli spojrzeć na sprawę z tej strony, teoria Claudii - ofiary jest obalona ( Dlaczego ingerowano by w wygląd modelu z SH3 skoro miała to być Claudia ? Bez sensu.. ).


Mam nadzieje, że to co napisałem jest zrozumiałe :lol-sweat:
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-01-30, 10:43   

Bishop napisał/a:

Ja tak pisałem na SHTC ( © ) ;)
Ta tez tak pisalem... na SHP (©) ;) (Nie udowodnie, trudno)
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-02-06, 15:03   

Tak jak ktoś kiedyś w innym temacie twierdził, Walter dokonuje na postaci aborcję, ponieważ nie akceptuje faktu, że mógłby być urodzony przez normalną kobietę. Dlatego też wszystkie "pacjentki" mają dziury w brzuchach.
Co jednak do modelu postaci; zauważmy, że zarówno kobieta, jak i pacjentki mają blond włosy. Biologiczna matka Waltera była blondynką (patrz retrospekcja przy otwieraniu pudełka z pępowiną).

Sullivan w swojej podświadomości postrzega ją jako potwora, dlatego w szpitalu aż roi się od "blondwłosych" monstrów, i dlatego po powróceniu do sali, w którym Walter przeprowadzał swój "zabieg", nie zastajemy już ciała, tylko kolejnego patienta.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2009-02-06, 20:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-02-06, 16:02   


Dobrze widać, że coś im z tego brzucha wystaje, a Walter prawdopodobnie wiedział, jak przeprowadzić aborcję (studiował medycynę w końcu).


Jest też jeszcze jeden niecodzienny widok na spiralnych schodach (potwierdzający tę teorię):

Kobieca postura, okolice brzucha przebite na wylot - Walter naprawdę musiał nienawidzić tego, że przyszedł na ten okrutny świat. Pytanie tylko - dlaczego aborcja? Śmierć nie pozwala dziecku pozostać w łonie matki (na czym chyba zależało Walterowi) - wręcz całkowicie je unicestwia, więc dlaczego Walter miałby to robić? Może kult jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy poprzez robienie małemu prania mózgu i wmawianiu jaki ten świat jest zły...

Cytat:
i dlatego po powróceniu do sali, w którym Walter przeprowadzał swój "zabieg", nie zastajemy już ciała, tylko kolejnego patienta.

Trudno nie zauważyć podobieństw - nawet ubranie jest to samo (rozerwane w tym samym miejscu w dodatku).
 
 
Tomasz 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 04 Sie 2008
Posty: 78
Wysłany: 2009-02-07, 16:19   

Odnośnie Patienta mam 2 spostrzeżenia:
1) Te postaci są nienaturalnie wysokie. Co dobrze pasuje do koncepcji, że symbolizują one matkę Waltera - są odzwierciedleniem dorosłej osoby z perspektywy malutkiego dziecka - czyli są wielkie.
2) Przyjrzyjcie się jak ubrane są Patienty i porównajcie je z ubraniem Cynthii ;)

P.S. Przydałaby się zmiana nazwy tematu na coś związanego z "hospitalem".
 
 
sullivan_1989 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 152
Skąd: Wish House
Wysłany: 2010-08-04, 17:36   

Devinitum napisał/a:


Może i Puty ma rację, że Konami posłużyło się modelem postaci, skoro to samo zrobili też w SH2 z postacią siedzącą przed telewizorem (możliwe że ten sam model został wykorzystany w SH3 - tam Harry też siedzi przed TV podobnie jak postać z apartamentu w SH2).


A co jeśli twórcy nie posłużyli sie jedynie gotowym modelem postaci w SH3? Przecież równie dobrze trup przed telewizorem w SH2 mógł być zamierzonym zabiegiem. Być może więc i ta scena ma jakiś inny, jak narazie ukryty, cel. Może twórcy wykorzystają to w którejś z kolejnych części. Oczywiście to tylko takie moje domysły, ale nigdy nic nie wiadomo.

Devinitum napisał/a:

Może to rekonstrukcja Claudii w świecie Waltera Sullivana? Bo popatrzcie - w Subway world widzimy manekina w toalecie, który bardzo przypomina Cynthię, a jednak potem spotykamy ją zmasakrowaną w kasie. Walter Sullivan jest w swoim świecie, więc może robić praktycznie co chce, więc wszystko jest możliwe...


Wybacz moje pytanie, ale co Cynthia w takim razie ma wspólnego z Walterem? Pytam serio, bo długo już nie grałem w SH i trochę sie pozapominało :oops: .
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-08-04, 19:26   

sullivan_1989 napisał/a:
Przecież równie dobrze trup przed telewizorem w SH2 mógł być zamierzonym zabiegiem.
Geez... Twórcy sami przyznali dawno temu, że to było zamierzone. Czemu ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości?
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2010-08-04, 19:34   

sullivan_1989 napisał/a:
Wybacz moje pytanie, ale co Cynthia w takim razie ma wspólnego z Walterem?

:


Walter spotkał kiedyś Cynthię w metrze. Ta najpierw zalecała się do niego, a później brutalnie wyśmiała. Więcej znajdziesz pod tym linkiem.

_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
sullivan_1989 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 152
Skąd: Wish House
Wysłany: 2010-08-04, 20:22   

R4Zi3L trochę mi sie pozapominało, ale teraz już pamiętam, że już o tym gdzieś na forum czytałem.
Doxepine dzięki za info. Musze ponadrabiać stracony czas ^^" .
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2010-08-04, 22:45   

sullivan_1989, tutaj masz linka do przetłumaczonego Another Crimson Tome, poczytaj, a wszystko stanie się jasne. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group