Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubiona miejscówka z SH4.
Autor Wiadomość
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-16, 20:59   Ulubiona miejscówka z SH4.

Las - lokacja banalna a IMO najlepsza klimatycznie z całej gry( co pokazuje biedę tejże odsłony), obrotówka też była fajna, ale zabita przez niepasujące( z tego co pamiętam) do niej potwory.
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-11-18, 16:20   

Spiralne schody!
Obrazy, które oglądamy schodząc z nich są tak chore, że brakuje słów, by je opisac... baranki... to małe, trzęsące się "cos" w dziecięcym łóżeczku (?) ...
Stałam i gapiłam się na nie chyba z 15 minut. W międzyczasie zbierałam szczękę z podłogi.
Co jak co, ale te obrazy na zawsze wryły mi się w pamięc.

Na drugim miejscu apartamenty.
Naprawdę dobra lokacja. Świetnie mi się po niej chodziło.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2007-11-18, 17:44   

Najbardziej podoba mi się mieszkanie Henry'ego. Zwłaszcza nawiedzone. Moja dusza wtedy tańczy i śpiewa ;D A gdy mięsko zamiauczy to wręcz ekstaza ;D
 
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-11-18, 18:19   

Ulubione byly Spiralne Schody. Dla tego, ze tam przynajmniej mialem chwile odpoczynku od tym potwornosci :roll:
Cytat:
Na drugim miejscu apartamenty.
Naprawdę dobra lokacja. Świetnie mi się po niej chodziło.
Jak dla mnie to raczej srednio sie tam podobalo.
 
 
 
sullivan_1989 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 152
Skąd: Wish House
Wysłany: 2007-11-19, 18:09   

Hmm... Oto jest pytanie :D . Moja ulubiona miejscówka to chyba szpital (jak chyba w każdej części ;D ). Może nie jest aż taki świetny jak w 1, 2 i 3, ale i tak ma w sobie to "coś". Szkoda tylko, że nie ma w nim pielęgniarek. Poza tym jest trochę za mały jak dla mnie, ale korytarz pełen pomieszczeń robi wrażenie (no może nie tyle on sam co pokoje).
Oczywiście nie należy zapominać o spiralnych schodach, które też są świetne. Miho ma rację. To co moża tam ujrzeć naprawdę wbija się do pamięci na długo (a tak między nami, to chyba tylko tam poczułem taki prawdziwy "sajlentowy" klimat ;) )
 
 
Talvi Oiroke 
Cockroach
Royal Soldier



Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2007
Posty: 47
Skąd: Oto-Gakure
Wysłany: 2007-11-19, 21:36   

Las. Najbliżej do Silent Hill, a ja kocham to miasteczko sto razy bardziej od Ashfield ;)
_________________


Avatar by http://spriteocarina.deviantart.com/

I Anioł w biel odzian otworzył Żelazną Księgę,
I Piąty Jeździec wyruszył w rydwanie płomiennego lodu,
I słychać było łamanie praw i pękanie więzów, a tłumy zakrzyknęły:
- O Boże, teraz to naprawdę mamy kłopot!.

...xD''
 
 
 
sullivan_1989 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 152
Skąd: Wish House
Wysłany: 2007-11-20, 07:35   

Talvi Oiroke napisał/a:
Las. Najbliżej do Silent Hill, a ja kocham to miasteczko sto razy bardziej od Ashfield ;)


Mi las podszedł tak średnio. Tzn nie był zły, ale też mnie nie zachwycił. Po prostu myślałem, że będzie trochę większa swoboda ruchu... Za największy plus wmiejscówki mogę uznać ducha Jaspera. Kiedy mi się ukazywał przypomniał mi się Blair Witch Project :) .
 
 
Alessa/Cheryl 
Cockroach



Wiek: 32
Dołączyła: 13 Cze 2008
Posty: 10
Wysłany: 2008-06-13, 19:45   

Oczywiście sam pokój (302) :grin: i las...ciemność...i ciszxD
_________________
W moich niespokojnych snach,widzę to miasto.Silent Hill.Obiecałeś,że zabierzesz mnie Tam z powrotem pewnego dnia.Ale nigdy tego nie zrobiłeś.Więc,teraz jestem tam sama...W naszym "specjalnym miejscu"...Czekając na Ciebie...
 
 
Arael 
Cockroach



Wiek: 35
Dołączył: 02 Sie 2008
Posty: 15
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-08-04, 00:27   

Ciężko wybrać tą jedyną miejscówkę, bo każda ma w sobie coś niesamowitego.. Powiedzmy, że szpital.. I pomieszczenie z czerwoną poświatą tuż przed walką z ostatnim bossem....
(nie podobała mi się tylko lokacja zwana bodajże "buildings world"..)
 
 
Sullivan 
Cockroach



Wiek: 31
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 44
Skąd: Poland
Wysłany: 2009-05-21, 19:55   

mnie się podobał w SH4 szpital te sale z inkubatorami itp. takie paskudne no ale odbiega od innych części wyglądem nie był aż tak straszny. las też był niezły.
_________________
Ranek przychodzi zawsze jest banalny jednakże prawdziwy
 
 
 
Rooster 
Lurker



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 309
Wysłany: 2009-05-21, 22:58   

Więzienie i ściany ze ślimakami
_________________
NIE KLIKAJ NA OBRAZEK!!! :twisted:
 
 
timothy7 
Mumbler


Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 153
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2009-06-13, 14:55   

Na pierwszym miejscu Apartamenty - najbardziej klimatyczne. Potem spiralne schody z tymi, jak to Miho opisała, niecodziennymi obrazkami.
 
 
Uoo 
Cockroach


Wiek: 31
Dołączył: 12 Sie 2009
Posty: 29
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2009-08-12, 09:44   

Najlepsza miejscówka jest bez wątpienia Szpital a dokładniej mówiąc pokój gdzie widać wielką głowę Eileen :o Nie codzienny widok ale ma coś w sobie hihi ;]
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-08-16, 20:59   

IMO najlepsza lokacja w "The Roomie" to właśnie South Ashfield Highs, które klimatem przypomina lokacje z poprzednich części. To ona właściwie przypominała mi, że gram w "Silent Hill" ;) Drugą wyśmienitą lokacją jest pokój 302 i chyba nie muszę mówić dlaczego - na własnej skórze da się poczuć to osamotnienie bohatera. Swoją rolę dobrze odegrał Las, pomimo że był bardzo ograniczony - również miał świetny klimat. Średnio i blado wypadają Metro, Szpital i Hotel South Ashfield. Bez klimatu, jakby zupełnie do serii nie pasowały. A Water Prison? Nie mam zdania. Nie jest dobry, ale zły też nie. Taki nijaki.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
AlaV 
Lying Creature
WFRP Player



Wiek: 33
Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 478
Skąd: Orsay, France
Wysłany: 2009-11-14, 17:58   

Najlepsza lokacja? Hm... Chyba Apartment World. Klimat, szczególnie na końcu. Szpital, świetny był. Tam w jednym z pomieszczeń bylo coś, co schizuje mnie cały czas, nic mnie tak w całym Silencie dotychczas nie przeraziło.



Różni się od szpitala w poprzednich częściach, to prawda, ale jak dla mnie to lepiej, bo Otherworld szpitalny robił się trochę nudny...
Metro - beznadzieja, szczególnie za drugim razem, za pierwszym przynajmniej jeszcze były duchy, przed którymi się zwiewało.
Las - niczego sobie, szczególnie za drugim razem^^
Water Prison - dobre dobre
Builiding World - jakoś mnie nie przekonał...
_________________
"Through the darkness of future's past
Magician longs to see.
One chants out between two worlds
FIRE WALK WITH ME"
 
 
 
Mannequin 
Cockroach



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 72
Wysłany: 2009-11-22, 16:16   

widok na toluca lake :evil:
 
 
 
Walter S. 
Mumbler



Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 137
Wysłany: 2009-11-22, 18:48   

Spiralne schody z tymi wszystkimi schizami i apartament ze swoimi drzwiami.
_________________
"Mother..."
 
 
 
Say 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 133
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-06-20, 03:59   

Na pierwszym miejscu stawiam głównego bohatera tej gry, czyli oczywiście room 302. Możliwie najbardziej odizolowana miejscówka w grze, ale też w zasadzie jedyne naprawdę bezpieczne schronienie, swoista ostoja spokoju, azyl do którego chce się wracać, o którym trudno nie myśleć zwiedzając nieprzyjazne tereny Silent Hill. Przynajmniej do czasu. Do czasu aż nie zaczną się do niego wprowadzać "nieproszeni goście", do czasu aż nie odkryjemy mrocznego sekretu kryjącego się za jedną z jego ścian...
 
 
Alice27 
Cockroach



Wiek: 28
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 82
Wysłany: 2010-07-17, 18:37   

Gry nie przeszłam całej, ale bez wątpienia Pokój 302 jest moją ulubioną miejscówką. Wydaje się być jedynym spokojnym i bezpiecznym miejscem, a tak naprawdę jest on najbardziej przerażający. A to wszystko za sprawą nawiedzeń 8-) Nigdy się nie wie, co zobaczy się po powrocie...
Za portalem, jak dotąd, las w Silent Hill to najbardziej klimatyczne miejsce, bo jak sama nazwa wskazuje - w Silent Hill.
_________________
~~Fukidokuritsu
 
 
Pink 
Cockroach



Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 23
Skąd: Strawberry Fields
Wysłany: 2010-07-19, 11:02   

Hm ten długi korytarz w więzieniu, w którym schodzimy w dół i dół . Do tego te krzyki potworów i charakterystyczny dźwięk przypominający jęk. Naprawdę przerażające.
Poza tym jeszcze większe wrażenie robi te miejsce, gdy zaczyna unosić się tam duch (bodajże De Salvy). Ten jego śpiew... Brrr
_________________
"And I am not frightened of dying, any time will do, I
Don't mind. Why should I be frightened of dying?
There's no reason for it, you've gotta go sometime."
"I never said I was frightened of dying."
 
 
Apfers 
Cockroach



Wiek: 27
Dołączyła: 22 Lip 2010
Posty: 38
Skąd: Planeta Ziemia.
Wysłany: 2010-07-24, 10:49   

Definitywnie tytułowy "The Room", pokój 302. Trochę bardziej do znalezienia Eileen niż po nim, bo można było chodzić w miarę swobodnie. A to podglądanie przez wizjer, dziurę w ścianie, widok z okna - dla mnie cudo.
W lesie najpiękniejszy był widok na jezioro. Jakieś konkretne poczucie, że miasto jest blisko... Piękne. Przypominało mi się zdjęcie nad łóżkiem Henry'ego.
_________________
Wkradłeś się jak lis...
Rządzisz jak lew!
Umrzesz jak pies.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group