Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Krwawe Bagnisko
Autor Wiadomość
Master
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-18, 16:51   Krwawe Bagnisko

Wysłany: Czw Sie 11, 2005 10:28 pm Temat postu: Krwawe Bagnisko

--------------------------------------------------------------------------------

Przeglądnąłem tematy ze Silent Hill 2 i nic takiego nie znalazłem (gdyby jednak był taki temat to sorry). Na początku gry, wracając ze spotkania z pierwszym potworkiem (blac budowy, czy co to jest) natknąłem sie na tablicę stojącą na trawniku przed jednym z domów. Była tam mowa o terenie wokół jakiegoś pomnika (myślę, że chodzi o ten na nabrzeżu, gdzie spotykamy Marie) gdzie kiedyś czyszczono narzędzia egzekucji. Co wiecie o tym miejscu? Czy ma jakieś większe znaczenie dla fabuły? Jakie są wasze teorie?
 
 
Parabellum
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-18, 16:53   

Wysłany: Czw Sie 11, 2005 11:39 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Tereny, na których uwcześnie znajduje się pomnik, niegdyś były bagniskami. Kaci obmywali tu swoje narzędzia zbrukane krwią podczas egzekucji. Wyrzucano tu również ciała straconych więźniów. Takie miejsca jak moczary, to idealne miejsce do odprawiania rytuałów, wydzielający się metan powoduje samozapłon, dawniej nie potrafiono wytłumaczyć przyczyny tajemniczych płomieni, uznawano to za rodzaj magii... Również produkty rozkładu martwej materii organicznej mają swój wpływ na budowanie atmosfery wyjątkowości takiego miejsca, mają pewien wpływ odurzjący na człowieka.
Jak sądze, na początku XX w. tereny te po prostu osuszono, pieniądze na tę inwestycję pozyskiwano z dochodów z wydobycia węgla kamiennego. Dziwi mnie jednak fakt, po co taki pomnik miałby znajdować się w Silent Hill, w mieście wypoczynkowym, dopiero co pracującym nad renomą, przywoływanie wręcz haniebnych faktów, z nie tak znowu zamierzchłej przeszłości, jest co najmniej nie na miejscu.
Myślę, że można się tu doszukać analogii do artykułu o morderstwie Thomas'a Orosco, gdy wypełnimy zamierzone warunki, luki w tekście znikną, ukazując właściwą treść, tak samo jest w przypadku pomnika. Sądzę, że monument, tak jak wiele rzeczy w wyimaginowanym przez James'a świecie po prostu nie istnieją, a mają za zadanie, z czasem, ukazać nam prawdziwe oblicze miasta.
 
 
Master
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-18, 16:54   

Wysłany: Pią Sie 12, 2005 1:15 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Parabellum napisał:
Cytat:
Sądzę, że monument, tak jak wiele rzeczy w wyimaginowanym przez James'a świecie po prostu nie istnieją, a mają za zadanie, z czasem, ukazać nam prawdziwe oblicze miasta.

Możliwe, że jest to element mający za zadanie ukazać lepiej pewne rzeczy tym bardziej, że znajduje sie w miejscu, do którego raczej trudno nie trafić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group