Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Co robi Alessa w domu z SH1? ...a może to nie Alessa?
Autor Wiadomość
umisetsu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-13, 15:22   Co robi Alessa w domu z SH1? ...a może to nie Alessa?

Wysłany: Wto Maj 31, 2005 6:40 pm Temat postu: Co robi Alessa w domu z SH1? ...a może to nie Alessa?

--------------------------------------------------------------------------------

Witam... zajmuję się chwilowo b-a-r-d-z-o dokładną ^^ interpretacją SH2 i ostatnio moją uwagę przykuł jeden szczegół... konkretniej chodzi o opening do gry. W jednej ze scen (bardzo króciutkiej zresztą) widzimy postać przebiegającą przez dosyć stary budynek (identyczny a przynajmniej bardzo podobny do tego, który należał do Dalhii i w którym spalono Alessę) Na początku zastanawiałam się co to za postać, ale później spotkałam się ze stwierdzeniem, iż jest to Alessa. No dobrze, Alessa Alessą, ale co robiłaby ona akurat w tym miejscu? Jakiś pomysł? @_@ Wogle to ktoś mógłby mi powiedzieć, gdzie właściwie mieszkała rodzina Orosco? Będę wdzięczna ^_^ [/b]
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-01-13, 15:33   

Wysłany: Wto Maj 31, 2005 6:58 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

ta osoba to raczej Angela była....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
umisetsu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-13, 15:36   

Wysłany: Wto Maj 31, 2005 8:29 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

... :shock:
O RANY! A... -_-' mi o Angelę chodziło a "Alessa" napisałam ^_^"... Bu, tak to jest jak myśli się o czymś innym... chlip

No to ponawiam pytanie tym razem sensownie: ^^" (mam nadzieję)
Co Angela robi w domu z SH1? I wogle to czy mamy jakieś wzmianki na temat tego gdzie mieszkała jej rodzina, znaczy szanowni państwo Orosco? W Silent Hill czy poza jego obrzeżami?
 
 
Karolpiotr 
Mumbler
trolling since 2004


Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 199
Wysłany: 2008-01-13, 15:38   

Wysłany: Wto Maj 31, 2005 11:52 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Bo wiesz, to jest tak, ze kiedys na terenach Silent Hill zyli sobie indianie, ktorzy rozmawiali ze zmarlymi. Angela poszla zatem na miejsce kazni Alessy, zeby wypalic z nia fajke i porozmawiac o babskich sprawach. A w ogole to zwroc uwage na ten obrazek z Dog ending, na ktorym widac Laure w towarzystwie piramidow - to wskazuje, ze Laura jest dziewczynka z obrazu God i Pyramid Headem. Jesli Twoja interpretacja ma byc bardzo dokladna, to koniecznie o tym napomknij.
Angela i jej rodzina nie mieszkala w Silent Hill, a przynajmniej nie w momencie rozpoczecia akcji gry.
_________________
so tell me the truth
 
 
umisetsu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-13, 15:43   

Wysłany: Sro Cze 08, 2005 6:01 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------


Hm...a mogę mieć jeszcze jedno pytanie? Dokładnie to odnośnie tego zakończenia o którym wspomniałeś. Z tego co usłyszałam do tej pory to Dog Ending dla niektórych miało być po prostu parodią... (sama nigdy nie przeszłam tego zakończenia). Naprawdę odnajdujemy w nim coś aż tak ważnego? :shock:
No i wogle to dzięki za podpowiedź ;)
 
 
DanQ!
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-16, 15:08   

Wysłany: Sro Cze 08, 2005 6:30 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

:twisted: W zasadzie DOG Ending odkrywa przed nami całą prawdę o tym, kto tak naprawdę jest za wszystko odpowiedzialny. :twisted:
 
 
umisetsu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-16, 15:09   

Wysłany: Sro Cze 08, 2005 7:09 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

No ale piesek????! :shock: Nie no ja nie mogę, muszę to zobaczyć ^^
Ktoś ma może jakiegoś screena? Pliiis.... :twisted:
 
 
KORNiczynka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-16, 15:11   

Wysłany: Sro Cze 08, 2005 8:18 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

ja z neta ściągłam cale zakonczenie... normalnie.. parodia :] hyhy niezla muzyczka jest tam
 
 
umisetsu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-16, 15:13   

Wysłany: Sro Cze 08, 2005 8:47 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Dzięki za dobrą radę... w sumie racja, od razu trza było poszukać w necie filmiku i tyle *^^*
Chętnie poszukam, ale może ktoś ma od razu za pamięci jakiś adres? ^^
 
 
KORNiczynka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-16, 15:14   

Wysłany: Czw Cze 09, 2005 7:55 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

zakonczenia sa na bank w kaazie.. roznie bywa z trafieniem na dostepnego usera.. ale mi sie jakos udaje sciagac :]
 
 
Vi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-16, 15:19   

Wysłany: Czw Cze 09, 2005 7:58 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Wniosek z tego taki,ze najlepiej przejsc zakonczenia samemu zamiast sciagac gotowe filmiki;).
 
 
KORNiczynka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-16, 15:20   

Wysłany: Czw Cze 09, 2005 7:59 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

ja sciaglam tylko Dog Ending... akurat sie trafiiiiło :]
 
 
umisetsu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-16, 15:24   

Wysłany: Pią Cze 10, 2005 6:14 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

A jak dojść do Dog Ending?
 
 
KORNiczynka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-16, 15:25   

Wysłany: Pią Cze 10, 2005 9:18 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

idąc gre drugi raz musisz znalezc w budzie dla psa DOG KEY, którym otwierasz zamknięte drzwi w Lakeview Hotel.
 
 
QuantumSoul
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-16, 15:28   

Wysłany: Nie Cze 26, 2005 2:38 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

I musisz mieć wcześniej "zaliczone" przynajmniej dwa (lub trzy, nie pamiętam) zwykłe zakończenia albo Rebirth :) (przynajmniej wg tego co pisze w necie bo sam to zakończenie znam też tylko z filmiku z Mule :) )
 
 
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2008-01-16, 15:32   

Wysłany: Nie Cze 26, 2005 3:58 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

trzy podstawowe (leave, Marija i in the water) albo dodatkowe rebirth, klucz znajdziesz w budzie dla psa, zaraz obok motelu "Jack's Inn"
 
 
izcariot
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-16, 15:33   

Wysłany: Sob Sie 06, 2005 8:30 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Swego rodzaju dodatek, jak "nieudane sceny" na końcu sh1....
 
 
R3DRUM
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-16, 15:34   

Wysłany: Nie Sie 07, 2005 12:44 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Jak to nieudane? Te sceny są tam celowo wpieprzone człowieku!!! Żeby troche powyjaśniać!!!
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2008-01-16, 15:37   

Wysłany: Nie Sie 07, 2005 2:36 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Nie wydaje mi sie zeby upadek Haryego z kanapy miał cokolwiek wyjaśniac
_________________
 
 
 
R3DRUM
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-16, 15:38   

Wysłany: Nie Sie 07, 2005 2:47 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Oczywiście że nic nie wyjaśnia!!! Ale na przykład rozmowa Kaufmana z Lisą, pokazuje nam, że oni tak naprawde sie znali, i może dlatego Lisa na końcu gry (po pokonaniu Samaela) wciąga w otchłań właśnie Kaufmana...
 
 
Abaddon 
Mumbler



Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 195
Wysłany: 2008-01-16, 15:38   

Wysłany: Nie Sie 07, 2005 2:48 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

są to sceny chumorystyczne, żeby troche odstresować gracza, kiedy już przejdzie gre, jak wiadomo, po tej całej przeprawie przez miasto, nerwy są troszeczke poszarpane.
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2008-01-16, 15:39   

Wysłany: Nie Sie 07, 2005 2:49 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

tak... Lisa i Kaufmann sie znali.... i nie zabardzo lubili sie...
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Raq 
Closer



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 901
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 2008-01-16, 15:40   

Wysłany: Pon Sie 08, 2005 9:58 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Przecież to ze sie znali wynika z samej gry.Już dokładnie nie pamiętam o co chodziło ale kaufman chyba był dyrektorem szpitala czyż nie??
_________________
 
 
 
Master
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-16, 15:40   

Wysłany: Pon Sie 08, 2005 10:54 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Czytałem gdzieś, że zajmował sie Alessą.
 
 
Parabellum
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-16, 15:41   

Wysłany: Pon Sie 08, 2005 11:05 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Kaufmann był ordynatorem szpitala, potwierdza to chociażby fakt, że rozbitą fiolkę z czerwonym płynem (nie pamietam już jej dokładnej nazwy) znajdujemy w "Director's room". Lisa znała dobrze Kaufmanna, po pierwsze: Kaufmann był prawdopodobnie jej zwierznikiem, po drugie: Lisa była narkomanką, uzależniła się od Białej Claudii a Kaufmann przez swoje kontakty, pozycje i znajmości był jedynym dystrybutorem środka odurzającego w okolicy, po to był jedynie potrzebny lokalnemu kultowi. Lisa została przymuszona przez Kaufmanna do opieki nad poparzoną Aless'ą, a cały fakt miał być przez nią zatajony, według opinii publicznej Alessa zgineła w płomieniach- Kaufmann podmienił ciała. W zamian za to wszystko, pielęgniarka miała otrzymywać wyżej wymieniony specyfik. Lisa, którą spotykamy, a właściwie jej wspomnienie, przywołane przez pamięć Alessy nie darzyła symaptią ordynatora i nic dziwnego. Gdy sytuacja stała się krępująca i Kaufamann stwierdził, że "Lisa wie zbyt dużo i że stała się dla niego niewygodnym świadkiem" lekarz prawdopobnie zabił pielęgniarkę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group