Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsza broń
Autor Wiadomość
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2007-11-23, 15:55   Najlepsza broń

Kolejny odcinek z serii "Ulubione xyz". Tym razem piszemy o broniach z czwartej części.
 
 
Makaroniarz 
Mumbler
Yummy!


Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 189
Skąd: Rzym-Bialystok
Wysłany: 2007-11-23, 18:15   

Jestem wielkim fanem Rusty Axe, bo bron jest w miare szybka i potężna. Faworyt ;]
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2007-11-23, 23:43   

Ja przez całą grę wymiatam steel pipe.
Lekka, poręczna, Henryk szybko i zręcznie nią wymachuje.
Nie jest to tyle ulubiona broń, co najczęściej używana.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2007-11-23, 23:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kruk 
Cockroach



Wiek: 36
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 51
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2007-11-24, 12:41   

Uzywalem przez wiekszosc gry Rusty Axe więc polecam :) , ale do ulubionycyh to zdecydowanie zaliczylbym piłę maszynową i ten olbrzymi kilof (pickaxe of despair).
 
 
Talvi Oiroke 
Cockroach
Royal Soldier



Wiek: 31
Dołączyła: 18 Lis 2007
Posty: 47
Skąd: Oto-Gakure
Wysłany: 2007-11-24, 17:43   

...rurka, jak w każdej części. Nie widzę sensu się rozpisywać. ;3
_________________


Avatar by http://spriteocarina.deviantart.com/

I Anioł w biel odzian otworzył Żelazną Księgę,
I Piąty Jeździec wyruszył w rydwanie płomiennego lodu,
I słychać było łamanie praw i pękanie więzów, a tłumy zakrzyknęły:
- O Boże, teraz to naprawdę mamy kłopot!.

...xD''
 
 
 
MZet 
Wall Man



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 262
Wysłany: 2007-11-24, 18:50   

Bronie w tej części to żenada i nieporozumienie.
Jeśli miało być realistycznie (czyli ograniczona pojemność kieszeni i żywotnośc broni) to dlaczego nie można ich wyrzucić jak się zepsują?
Najgorszy syf to cała gama kijów golfowych (aż dziwne że nie dorzucili jakiejś bonusowej mini-gierki)
Co do broni palnych to ze względu na "realizm" mamy dwie opcje, albo gramy:
-Żywcem mnie nie wezmą (Cała kieszeń naboi + ew. jedna apteczka + jedno miejsce na jakiś Key Item)
Albo:
-Nie bijta mnie, ja żem tylko drewno szedł rąbać (rusty axe+ apteczki+ ...)
Nożyk do tapet.. no nie mam słów po prostu.
Szkoda że zszywacza nie dali jeszcze albo urządzenia do cięcia glazury.
Ja sam jestem fanem broni palnych (wiem, buuu :) ) ale poprzez ten wymuszony pseudorealizm jestem zmuszony zagłosować na siekierkę.
A swoją drogą ciekawe że kijem wystarczy wykonać parę swingów i jest do niczego a starą zardzewiałą siekierką przerąbać całe stado potworów i nawet klin się nie poluzuje..
KAPA, nigdy więcej!
Ostatnio zmieniony przez MZet 2007-11-24, 18:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
toxic009 
Cockroach
Toxicity Dark


Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 12
Skąd: Mroczne Ulice Silent Hill Page
Wysłany: 2007-11-26, 18:45   

Zależy co i na kogo, hehe. Jeżeli chodzi o broń w zwarciu to na początku zawsze, ale to zawszę najlepszą bronią była stalowa rurka, potem jak się gra bardziej rozkręcała to toporek lub łopata. Łopata była powolna ale za to jak cieła. Co do toporka to w sam raz szybka broń w zwarciu z dobrymi obrażeniami. Jeżeli chodzi o dystansową broń to zwykły zwyklak. Ale przeciętnie cała grę przeszedłem Toporem.
 
 
sullivan_1989 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 152
Skąd: Wish House
Wysłany: 2008-03-16, 19:07   

Moją ulubioną bronią z SH4 jest zdecydowanie siekiera. Pozwala wczuć się w grę :razz: . Poza nią kij baseball'owy i łopata, która przywodzi mi na myśl jeden z moich ulubionych filmów "Sekretne Okno".
 
 
wawmaster 
Wall Man


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 208
Wysłany: 2008-03-29, 17:36   

Ja osobiście bardzo często chadzam z siekierą, jednakrze teraz zostawiłem ją w skrzyni na rzecz pistoletu i kilku paczek naboi, z tego względu, iż jestem obecnie w szpitalu, a z pielęgniarkami wole rozprawiać się na odległość za pomocą jakiegoś guna, a pozatym trzeba zauważyć, że jak sie do nich strzela to nie bekają, owszem wydajśą stękające dźwięki ( jak każdy kto by dostał strzała), ale to lepsze niż bekanie. Ale najbardziej podoba mi sie siekiera. Jest taka najbardziej klimatyczna. Nie wiem jak z kilofem, bo gram pierwszy raz i jeszcze go w łapach nie trzymałem. A co do łopaty, to owszem jestr mocna, ale jak dla mnie za wolna, a pozatym nie podoba mi sie sposób biegania Henryka z łopatą w ręku. Tak jakoś dziwnie sie rusza. Podsumowując... ulubiona broń siekiera, ponieważ ma satysfakcjonujący stosunek mocy do szybkości.
_________________
........:::::::::::Jackson JS30 Warrior:::::::::::::.......

 
 
Justyna 
Cockroach
Justyna



Wiek: 33
Dołączyła: 28 Mar 2008
Posty: 4
Skąd: bierze się magia ? (Łódź ;p)
Wysłany: 2008-03-29, 19:05   

Najlepsza broń to chyba siekiera. Łatwa w użyciu i zadaje silne obrażenia. Ale i tak moją ulubioną bronią będzie zawsze niezawodna Steel Pipe ;) Nie wiem czemu przywiązałam się tak do tej zardzewiałej rurki x] Poprostu do połowy gry kosiłam nią (prawie) wszystkie potwory. Nie łamiąca się i prosta w użyciu. Dodam jeszcze guny, dzięki którym uniknęłam wielu "bliższych" spotkań. Najgorsza broń, to według mnie kijki golfowe (o ile wogule można nazwać je bronią ;/) i oczywiście nożyk do papieru. Nigdy go nie testowałam, i nie zamierzam.

To chyba na tyle jeśli chodzi o bronie ;)
_________________
These emoticons don't like each other ^^'
 
 
sullivan_1989 
Mumbler



Wiek: 34
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 152
Skąd: Wish House
Wysłany: 2008-03-29, 19:05   

Jeśli chodzi o kilof to owszem - jest mocny, ale stosunkowo wolny. Warto jednak wspomnieć, że Henry biegający z kilofem przypomina trochę Jacka Torrance'a z młotkiem do rouqe'a :razz: .
 
 
darkhlome 
Cockroach


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-03-30, 17:28   

Witam wszystkich !
Jak dla mnie, może nie najlepsza ale ulubiona bron to siekiera i łopata.
Przy pełnej sile, powalaja wielkich przeciwnikow przy pierwszym ciosie i tak na prawde nie wiem która bardziej lubie, oczywiscie łopata jest troszke wolniejsza od siekiery , lecz jesli przeciwnikow jest niewielu, sprawdza sie bardzo dobrze.

ps: jesli chodzi o broń dla Eileen to w jaki sposób zdobyc dla niej submachine gun? W jaki sposób otrzymac ten 9 gwiazdkowy ranking?

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam
_________________
forgive me
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2008-03-30, 18:03   

Ranking 10 gwiazdkowy powinien wyglądać tak:
Cytat:
DIFFICULTY: HARD
PLAY TIME: 2 hours or less
SAVES: NONE
CONTINUES: NONE
ENEMIES DEFEATED: 150+
MEMOS: 52/52
ENDING: Doesn't matter

Żeby mieć 9 gwiazdek można pewnie w którymś miejscu dać sobie fory - np. zmniejszyć poziom trudności na medium, albo nie spieszyć się tak bardzo.
 
 
darkhlome 
Cockroach


Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-03-30, 18:24   

A niech to ! Masakra jak dla mnie , nie jestem jeszcze , aż tak dobry. Mysle , że na razie skupie się na dodatkowym stroju dla Pani Velasquez.
Dzieki wielkie za pomoc.
A tak przy okazji , zdobył ktoś z Was tę broń?
Jak się sprawdza Eileen w tej roli?
_________________
forgive me
 
 
pacha z zebami 
Cockroach



Wiek: 39
Dołączył: 10 Sty 2008
Posty: 28
Wysłany: 2008-12-29, 17:41   

Siekiera niestety ;( Jedyne czym można było "powalczyć "w tej części.
Nożyk do papieru nie był najgorszy , broń palną 3 razy tylko wyciągnąłem ze skrzyni z wiadomych powodów.Przy następnym przejściu chyba postawie na kilof .
Najlepsza dla Eileen to moim zdaniem łańcuch tak fajnie głaska po pleckach :grin2:

Justyna napisał/a:
Najgorsza broń, to według mnie kijki golfowe (o ile wogule można nazwać je bronią

Dla mnie to zwykły items i trochę cieszyło kolekcjonowanie ,szkoda że za skompletowanie nie było mini gierki , w tej części to by przeszło 8-)
_________________
 
 
Ahil 
Cockroach



Wiek: 40
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 14
Skąd: zza morza :)
Wysłany: 2009-01-18, 12:29   

Już widzę tą mini grę. Silent Hill Golf Championship. Różne postacie do wyboru,Henry,Eileen,Walter...A jako bonus za uzyskanie najlepszego wyniku,gościnna postać Piramidek :D
Ostatnio zmieniony przez Ahil 2009-01-18, 12:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2009-01-18, 17:00   

Ja już zdążyłam zapomnieć, ale wydaje mi się że większość gry rąbałam siekierą. Najrzadziej korzystałam z broni palnej, szkoda mi było nabojów bo tak ich mało :P
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2009-01-18, 17:07   

Teufel.86 napisał/a:
Ja już zdążyłam zapomnieć, ale wydaje mi się że większość gry rąbałam siekierą. Najrzadziej korzystałam z broni palnej, szkoda mi było nabojów bo tak ich mało :P


Ano,siekiera FTW. :) Kilof też był fajny ale był trochę wolny a siekierka była i szybka i silna.
CO do broni palnej to z pistoletu się strzelało kiedy była grupka potworów a rewolweru...nie użyłem w ogóle. :P
_________________

 
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2009-01-18, 19:40   

U mnie pistolet i rewolwer szły głównie na Waltera. Nie miałam odwagi startować do niego z siekierką :D Był chyba najgorszym prześladowcą.
 
 
 
timothy7 
Mumbler


Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 153
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2009-01-18, 20:48   

grałem w czwórkę już chyba 5 razy i za każdym razem korzystałem tylko z siekiery (przed jej zdobyciem, całkowicie omijałem potwory). wszelkie silver bullet i inne amunicje trzymałem na ostatniego bossa (nawet ducha Andrew załatwiałem siekierą, bo silver bullet i pistolet mało mi pomagały)
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-01-19, 12:03   

Broni palnej nie używałem wogóle. Amunicji mało, a i tak na nic się raczej nie zdawała. W sumie srebrne naboje do rewolweru kładły duchy jednym strzałem, ale i bez tego się obyłem. Na początku używałem tylko rury (okazyjnie bejsbola), a jak znalazłem siekierę to nie odłożyłem jej już do końca gry. Siekiera FTW.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-02-05, 00:23   

Gazrura...do momentu kiedy znajdujemy siekierę. Chyba nie będę oryginalny jeżeli powiem, że machałem nią przez całą grę? Mocna, a za razem szybka. Czego chcieć więcej? Broni palnej używałem tylko na bossach, na końcu gry zostało mi jakieś 130 pocisków, jak widać można się obyć bez pistoletów. Reszty broni nawet nie używałem :)
 
 
 
HoochMaster 
Wall Man



Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 212
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-02-05, 21:23   

Siekiera najlepsza - mocna, szybka i ten power attack :)
Z broni-ciekawostek (bo zbyt skuteczne to nie są): łopata (fajna animacja dobicia) i kilof (powolny, ale jak już trzaśnie to często od razu powala wroga).
Broń palna - całkowicie nieużyteczna - bo zaskakująco słaba i jeszcze fakt zajmowania jednego slota przez magazynek amunicji. Ale silver bullet robi swoje - przy Andrewie zdecydowałem się go użyć po raz pierwszy i byłem zszokowany :-> Nic dziwnego, że są tylko dwa takie pociski.
_________________
Do you really love her? In sickness and in health? If you truly love her, then you must act.
It all depends on how hard you fight for her. Whatever happens, don't give up.
And if it comes to it, you must be willing to protect her with your very life.
After all, true love means a willingness to sacrifice.
Be true to your heart and with luck, things will work out in the end.
 
 
MullenLDZ 
Cockroach


Wiek: 34
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 20
Wysłany: 2009-03-11, 16:18   

Mi najbardziej odpowiada toporek (siekierka) gdy sie napełni wskaźnik siły uderzenia Henry robi zamach (będąc w tym czasie nieśmiertelnym) mi to strasznie ułatwia walkę :)
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-03-24, 13:48   

Podczas ostatniej gry sprawdziłem wszystko i doszedłem do kilku wniosków:

-walka z ostatnim bossem za pomocą broni palnej jest tak sensowna jak krojenie chleba łokciem.
-amunicji i leków jest dużo, tylko trzeba się dobrze rozglądać - w ostatnim świecie tak się obładowałem, że musiałem drugi raz wracać się do mieszkania.
-rewolwer świetnie sprawdza się na Victim 07+08 i Bottoms - zwłaszcza jeśli występują w dużych liczbach.
-broń palną najlepiej wykorzystywać na Gum Head (jeśli występują w dużej liczbie), Patient, Victim 07+08 oraz Bottoms - chociaż dwóch pierwszych ze względu na ich szybkość można spokojnie ubijać łopatą.
-kije golfowe nie są takie złe jak je malują. ;) Poza tym, że się rozpadają i mają zbyt mały zasięg na niektóre potwory, to nie widzę w nich żadnych wad - wręcz przeciwnie! Kije golfowe to szybkie i wystarczająco potężne bronie. :yes:
-najlepszą bronią jest łopata! dlaczego tak sądzę? dlatego, że przez większość gry nie mialem dzięki niej problemów z żadnym potworem, a poza tym udało mi się pokonać ostatniego bossa bez straty kropli krwi - jeśli ktoś chce, to może obejrzeć ten wyczyn tutaj.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group