Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy wersja na pc kiedykolwiek wyjdzie ?
Autor Wiadomość
Greg 
Cockroach


Dołączył: 29 Sty 2011
Posty: 6
Wysłany: 2012-03-24, 13:55   Czy wersja na pc kiedykolwiek wyjdzie ?

Czy wersja na PC kiedykolwiek ujrzy światło dzienne ?
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-03-24, 23:44   

Narazie nic nie wiadomo.... LA Noire, wyszło po pół roku, ale to zapewne z powodu słabej sprzedazy... wiec jesli sie nie sprzeda to MOŻE....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2012-03-27, 09:24   

Nadziei tracić nie wolno nigdy. Alan Wake w końcu wypuścili. Co prawda zajęło im to prawie dwa lata, ale w końcu wyszedł. Jako, że gra była robiona na Unreal Engine, to jej przeniesienie na PC powinno być relatywnie proste, co nawet powiedział sam developer, jeśli mnie pamięć nie myli. Wszystko zależy od dystrybutora.
 
 
Mannequin 
Cockroach



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 72
Wysłany: 2012-04-01, 21:08   

LA Noire to była gra niszowa (nadal jest) ale graczy podniecało to że R* zajął się developinigiem. Co do SH to gra jest raczej mało znana więc PC im sie nie opłąci (tak myśle)
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-04-01, 21:23   

Mannequin napisał/a:
LA Noire to była gra niszowa (nadal jest)
Dość droga jak na grę niszową (ponad 50mln$, 5mln sprzedanych kopii)
Mannequin napisał/a:
R* zajął się developinigiem
Rockstar jest producentem, wydawcą...... developerem jest Team Bondi z Australii.
Mannequin napisał/a:
SH to gra jest raczej mało znana
Może tak było przed SH2... a już szczególnie nie po filmie....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2012-04-01, 21:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mannequin 
Cockroach



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 72
Wysłany: 2012-04-01, 21:26   

U mnie w środowisku NIKT nie zna Silent Hilla. Co do R* to faktycnzie był wydawcą okej. A co do gry niszowej. To że wydali miliony na zrobienie motion capturingu to nie znaczy że gra jest dobra. Gra jest okrutnie słaba jak na tak dobrze zapowiadany tytuł..
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-04-01, 21:28   

Mannequin napisał/a:
dobrze zapowiadany tytuł..
Jeśli gra jest jedną z 10ciu najdroższych gier wszechczasów to MUSI być świetnie zapowiadana....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
Mannequin 
Cockroach



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 72
Wysłany: 2012-04-01, 21:30   

No dobrze, ale to nie zmienia faktu że sprawa została spieprzona; koszmarna grafika i fizyka to jedno ale tandetna fabuła to już ogólnie porażka.
koniec offtopu
 
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-04-01, 21:34   

Mannequin napisał/a:
U mnie w środowisku NIKT nie zna Silent Hilla


I na podstawie tego twierdzisz że gra jest niszowa? Proszę cię...
U mnie na przykład wszyscy SH znają...włącznie z osobami nie interesującymi się grami.

Mannequin napisał/a:
Gra jest okrutnie słaba jak na tak dobrze zapowiadany tytuł..


Kwestia gustu,zresztą co ma piernik do wiatraka?

Co do wersji PC:Alan Wake na PC zwrócił się po 2 dniach sprzedaży więc nie widzę powodu dlaczego z Downpour ma się nie udać.Wystarczy zrobić dobrą konwersję,wrzucić grę na Steama i dać sensowną cenę(AW taką miał) a gra się sprzeda,trzeba tylko chcieć.

[quote="Mannequin"]No dobrze, ale to nie zmienia faktu że sprawa została spieprzona; koszmarna grafika i fizyka to jedno ale tandetna fabuła to już ogólnie porażka. [/quote

opinia=/fakt
To teraz mówisz to opinia.Wielu osobom gra się podoba i chcieli by zobaczyć grę też na PC...no ale jesteś typem osoby która twierdzi że jak coś jej się nie podoba to innym na pewno nie. :roll:
_________________

Ostatnio zmieniony przez Zaratul 2012-04-01, 21:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-04-01, 21:35   

Pecetowcy rzeczywiście nie znają zbyt dobrze Silent Hill. Nie mniej w pewnych kręgach fanów przygodówek jest dobrze znany.

Chodzi oto że Survival Horror raczej nie był wielbiony na PC. Umarł gdzieś w czasach Edwarda Cranby'ego. I jako taki gatunek nie zrobił oszałamiającej kariery : ( Teraz kojarzy się z bezsensownym tłuczeniem zombiaków.

Gdyby ten gatunek zrobił karierę na PC to mieli byśmy zalew takich gier przecież.

Takie Longest Journey zrobiło karierę a SH.. nie. Ale chyba ze względu na cenę... kiedy CD-Projekt dystrybuował SH3 to była chyba najdroższa gra od nich 199zł ... nie wiem czy kiedyś nie ponad 200.
Ostatnio zmieniony przez lolek00 2012-04-01, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mannequin 
Cockroach



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 72
Wysłany: 2012-04-01, 21:35   

Cytat:
I na podstawie tego twierdzisz że gra jest niszowa? Proszę cię...

NIEZNANA nie niszowa :)
 
 
 
Salvin 
Cockroach


Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 95
Wysłany: 2012-04-01, 21:40   

Nie przesadzałbym z tym, że SH na PC jest nieznany. Znam w swoim okręgu osoby, które mało co w ogóle mają kontakt z grami a mimo wszystko słyszeli o SH. Wiedzą tyle, że ponoś jest straszna :grin:

Ponadto survival horror nie jest znany na PC? No rany jak nie jest znany. Survival-Horror to nie znaczy, że kamera jest tpp. Jest cała masa dobrych horrorów na tę platformę, chociażby Penumbra, Amnesia.
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-04-01, 21:42   

Mannequin napisał/a:
NIEZNANA nie niszowa :)


Wbrew pozorom te pojęcia są bardzo blisko ze sobą związane bo gra niszowa często jest nieznana dla większości ludzi.

@lolek00

Ja absolutnie się z Tobą nie zgodzę.Nie tylko horror na PC nie umarł...ale w dzisiejszych czasach jest lepiej niż na konsolach.
Siła jest w grach indie(Amnesia) i modach(Cry of Fear).Naprawdę polecam zagrać te i inne horrory ponieważ zobaczysz jak one są profesjonalnie wykonane i biją na głowę wiele gier AAA.

lolek00 napisał/a:
Gdyby ten gatunek zrobił karierę na PC to mieli byśmy zalew takich gier przecież.


Patrz wyżej,horror PC ma się dobrze jak nigdy. :)
_________________

 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2012-04-01, 22:00   

lolek00 napisał/a:
Gdyby ten gatunek zrobił karierę na PC to mieli byśmy zalew takich gier przecież.


Blair Witch, call of cthulhu, undying, condemned, dead space, fear, cryostatis, obscure, bloodline, doom3, the dark eye, sanitarium, nocturne, the devil inside, the suffering, the thing, system shock itp. itd.
 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-04-01, 22:20   

fear? Sanitarium? Doom3 O.o' yyy to nie o takie chodziło. A z Blair właśnie walczę ; (
_________________

 
 
Salvin 
Cockroach


Dołączył: 28 Sty 2010
Posty: 95
Wysłany: 2012-04-01, 22:37   

lolek00 napisał/a:
kiedy CD-Projekt dystrybuował SH3 to była chyba najdroższa gra od nich 199zł ... nie wiem czy kiedyś nie ponad 200.


Przeoczyłem wcześniej ten fragment. Pamiętam jak dziś, że kosztował dokładnie 159 pln w empiku w kartoniku. Jedna z gier za które najwięcej zapłaciłem, ale dzisiaj uważam to za jeden z najlepszych zakupów. Ale jak spotkać obecnie na aukcjach to cena często przekracza 200.
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-04-01, 23:29   

Miałem to gdzieś w katalogu dodanym do innej gry. Tam układali gry wg. cen. i SH 2 znajdowało się na końcu katalogu.

Wtedy jak ktoś kupował grę PC ; / to musiał wiedzieć że na bank to będzie dobrze chodzić. Często okazywało się że gra na minimalnych chodzi żałośnie, i trzeba mieć optymalne a kompy były drogie. Nie odważył bym się za żadne skarby utopić ponad setkę tamtych złotych w grę - nie widząc jej u znajomego czy coś.

Potem było już lepiej. Tak naprawdę to muszę stwierdzić to co każdy wie. Gry PC na pełną skalę i wśród laików rozpropagowało piractwo... nie takie jak teraz, nawet nie nagrywanie od kolegów. Po prostu wycieki ze sklepów i faceci którzy mieli dostęp do nagrywarek. Wielu miało kontakt do takie typa, jakiś znajomy rodziców czy starszy kolega który gdzieś pracował. W Vobisie można było kupić kilka gier na krzyż i po kosmicznych cenach - dlatego kopia jakiejś gry to było coś.

Wtedy nie było internetu nawet w szkole a jak już to na paru kompach na krzyż, gry poznawało się na rozmowach. Kuźwa nie wiem jak w waszej okolicy, ale kto by teraz grał w gry PC? Kto w ogóle by się tym interesował gdyby nie takie piracenie. Na szarych pipidówkach, gdzie nie było internetu w okolicach roku 2000-2002 gdzie nie każdy miał kompa w ogóle.

Wiem trochę off.
Ostatnio zmieniony przez lolek00 2012-04-01, 23:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-04-02, 09:31   

Rozmawiamy o wersji PC, wiec nie znowu taki offtop, a jesli nawet to zara admin zamkniet temat i nikt juz nie bedzie nikt o niczmy rozmawiał.

Ty tu lolek mowisz o Vobisie i roku kolo 2000. Ale sa tu te gracz ktorzy komputery osobiste maja od 1993r lub wczesniej. I zapewniam cie ze nawet wtedy byly dostepne sklepy z grami i to nawet oryginalnymi. Ja swój pierwszy oryginał na CD dostałem gdzieś w 1997r.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-04-02, 11:10   

Ja w 1996 ale z CDA.

Wracając do tematu:


https://www.facebook.com/...108034219325520 póki co tylko 150 za mało żeby przekonać Konami : p
_________________

 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-04-02, 11:11   

lolek00 napisał/a:
póki co tylko 150 za mało żeby przekonać Konami


Od kiedy to jakiekolwiek petycje odnoszą sukces? :P Zwłaszcza te facebookowe.Downpour jak już wyjdzie na PC to od innych czynników to będzie zależeć ale na pewno nie od petycji.
_________________

 
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2012-04-02, 11:32   

Możliwe, że ewentualne pojawienie się edycji PC zależy od wyników finansowych gry na konsolach.
Zresztą pisałem już kilka razy co sądzę o polityce Konami. Idą po najprostszej linii opory, by wydać jak najmniej :/

Teoretycznie wersja PC powinna mi zresztą wisieć, ale sam chciałbym że więcej osób mogło zagrać w SHD, który na to jak najbardziej zasługuje.
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2012-04-02, 11:56   

Dodatkowo gra na pierwszy rzut oka przypomina Alana Wake'a, więc przy wypuszczeniu gry, Konami mogłoby liczyć nie tylko na fanów SH, ale także i Alana, którzy szukaliby podobnej rozrywki.
 
 
 
Mee 
Mumbler


Wiek: 37
Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 179
Wysłany: 2012-04-02, 13:59   

I mogliby się zawieść, bo Alana przypomina tylko sam tutorial. To właśnie jeden z błędów kampanii promocyjnej - ona w ogóle nie pokazywała, czym tak naprawdę jest ta gra.
Mnie własnie kopiowanie Wake'a na początku odrzucało, mimo że lubię tę grę. W praniu oczywiście jest już zupełnie inaczej i SHD sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Problem w tym, że wiele osób się o tym nie dowie, bo zignorują tytuł.
 
 
Mannequin 
Cockroach



Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 72
Wysłany: 2012-04-02, 16:37   

Mam nadzieje, że SHD nie jest tak żałośnie schematyczny i słaby fabularnie jak Alan :)
 
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-04-02, 20:03   

Co do petycji to gdyby było ich 1000 razy więcej (czysto przykładowo) to ktoś z konami zobaczył by przed oczami dolary i może coś by drgnęło :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group