Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Żelazko
2012-01-26, 21:12
Walka wręcz na klawiaturze
Autor Wiadomość
m4dm4x 
Cockroach
Naczelny wariat


Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 13
Wysłany: 2012-01-26, 17:59   Walka wręcz na klawiaturze

Chyba każdy z nas wie, że na walkę wręcz w Silent Hill 2 składają się 3 ciosy: wysoki silny, niski średni i pchnięcie. To jaki wykonamy zależy od tego, jak mocno naciśniemy przycisk na padzie. No właśnie, na padzie. Gdyż na klawiaturze, nie wiadomo jakbyś się wysilał zrobisz tylko pierwszy atak. Próbowałem podłączyć pada, ale również na nim da się wyprowadzić tylko ten atak. Czyżby olano konwersję na PieCe? A może jakoś da się w.w. ataki wykonać na klawirce? Piszcie :)
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-01-26, 20:07   

Z tego co pamiętam naciskając klawisz ataku zadajesz niski średni cios a przytrzymując wysoki silny.Naciskając strzałkę do przodu i przytrzymany klawisz ataku masz pchnięcie.
_________________

 
 
 
m4dm4x 
Cockroach
Naczelny wariat


Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 13
Wysłany: 2012-01-26, 20:45   

Niestety, w każdym wymienionym przypadku wychodzi silny atak. Być może wynika to z ułomności kodu. Jednakowoż sądzę, że jeżeli trochę by podłubać, można by przypisać akcję innych rodzajów ataków do innej klawiszologii i problem byłby rozwiązany.
Jacyś chętni? :D
Jednak być może coś robię źle. Pytam się użytkowników PCta - czy macie tak samo?
 
 
Żelazko 
Superintendent
Plazi mnie pobił



Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 749
Wysłany: 2012-01-26, 20:47   

Cytat:
Niestety, w każdym wymienionym przypadku wychodzi silny atak. Być może wynika to z ułomności kodu. Jednakowoż sądzę, że jeżeli trochę by podłubać, można by przypisać akcję innych rodzajów ataków do innej klawiszologii i problem byłby rozwiązany.
Jacyś chętni?


O ile mi wiadomo to nikt poza paroma osobami, które wydały łatki do Silnet Hill 2 nie dłubali w żadnym kodzie do tej gry.

Ja bym polecił reinstalkę. Może pomoże ;) może nie. :lol:
_________________
:



 
 
 
m4dm4x 
Cockroach
Naczelny wariat


Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 13
Wysłany: 2012-01-26, 20:53   

Pierwsze cztery reinstalki przyniosły niezbyt zadowalające efekty.
Swoją drogą - klawiatura nie rozróżnia "siły" z jaką naciska się poszczególne klawisze (sygnał albo jest wysyłany, albo nie, 0 lub 1), więc możliwość uderzenia niskim ciosem prawdopodobnie odpada. Jednak dlaczego pchnięcie nie działa? Pojęcia nie mam.
 
 
lolek00 
Lying Creature



Wiek: 33
Dołączył: 10 Sie 2011
Posty: 423
Wysłany: 2012-01-26, 21:04   

Ja grałem w SH2 na PC - walczyło mi się na początku trochę lipnie ze względu na ten przycisk trybu walki. Ale jak się wczułem to bez problemów.

U mnie James wymachiwał na różne sposoby nieraz wykonywał pchnięcie, z tym trzymaniem klawisza myszki to może być prawda.

Ja w sumie nie zwracałem na to większej uwagi bo stalową pipką na normalu klepie się wszystko bez większych oporów ... w zasadzie tylko wkurzało jak potwór płożył ... bo uciekał.

Tak czy inaczej na bank wykonywał różne ciosy - ale grałem dość dawno i ten. Nie powiem co i jak na 100% było.
Ostatnio zmieniony przez lolek00 2012-01-26, 21:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
m4dm4x 
Cockroach
Naczelny wariat


Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 13
Wysłany: 2012-01-26, 21:18   

U mnie co dziwne gra nie obsługuje myszki. A przydałby mi się low swing attack do Great Knife, bo coś mało amunicji mi się ostało ostatnio na hardzie i postanowiłem maszkary ubić trikiem z odbijającym się od ścian ostrzem. Plan oczywiście nie wypalił :/
 
 
Zaratul 
Valtiel



Wiek: 38
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 1338
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-01-27, 07:07   

No ja sobie zbindowałem gotowość do ataku z bodajże D na ctrl,klawisz użycia\ataku była domyślnie spacja i tu nic nie zmieniałem.
_________________

 
 
 
m4dm4x 
Cockroach
Naczelny wariat


Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 13
Wysłany: 2012-01-27, 11:27   

Mój komp jest... wyjątkowy. Okazało się, że mogę uderzyć pchnięciem TYLKO wtedy, kiedy przytrzymam spację i strzałkę do przodu. Postać najpierw atakuje normalnie, a potem zaczyna non stop wykonywać pchnięcie. Nigdy nie zrozumiem technikaliów tych dziwnych urządzeń zwanych komputerami osobistymi. Czysta osobliwość. Swoją drogą - odkryłem, że powodem wywalania gry na pulpit podczas wchodzenia do opcji był sterownik do kontrolera Xbox na PC. Niesamowite... ;)
Ostatnio zmieniony przez m4dm4x 2012-01-27, 11:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group