Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Parę dręczących pytań.
Autor Wiadomość
Alwexis 
Cockroach


Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-09-06, 23:51   Parę dręczących pytań.

Cześć, własnie przeszedłem SH Origins i przez całą grę nie potrafiłem logicznie dopasować fabuły prequela do przyszłych wydarzeń (przeszedłem również części 1-3) poczytałem to forum ale nikt takich pytań jeszcze nie zadał więc może zacznę dyskusję.

1. O ile mi dobrze wiadomo to SH jako miasto zmieniło się dopiero po tym jak Cheryl połączyła się z Alessą (co ma miejsce w jedynce) po pożarze owszem było odcięte od świata ale zakaldam że wciąż istnieli mieszkańcy, mało tego wg fabuły SH1 Harry przjechał do SH z żoną na wakacje(!) na których potem znalazł małą Cheryl na cmentarzu. Jak w takim razie ma sie cały wykreowany świat Origins do kanonicznej fabuły SH??

2. Motyw z przechodzeniem przez lustra do other world jest niezły ale znowu jak to się ma do świata SH?? alternatywną rzeczywistoscią steruje Alessa, nie Travis który może sobie ot tak zmieniać ten świat z tamtym... no i już pomijając kwestie ze ten drugi swiat powstaje dopiero w jedynce... żeby było śmieszniej matka Travisa również mogła tak robić mimo tego że Alessy przecież ejszcze wtedy nie było na świecie (!!!)

3. Co sie stało pod koniec gry? Alessa urodziła God'a? czy był to po prostu sen Travisa? I skoro flauros służy jako swoista pieczęć dla złych mocy, dlaczego w jedynce służył by osłabić Alessę?

Dzięki za odpowiedź :D
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-09-09, 18:41   

Zasadniczo to za dużej dokładności się doszukujesz jak na tylną doklejoną część Silent Hilla, jednak nie zmienia to faktu że jako takie sensowne odpowiedzi można bez większego problemu znaleźć.

Alwexis napisał/a:
1. O ile mi dobrze wiadomo to SH jako miasto zmieniło się dopiero po tym jak Cheryl połączyła się z Alessą (co ma miejsce w jedynce) po pożarze owszem było odcięte od świata ale zakaldam że wciąż istnieli mieszkańcy

Silent Hill mogło zacząć robić się opustoszałe w momencie kiedy Dahlia i Kaufmann zaczęli odprawiać swoje "czarne msze" i przejęli kontrolę nad miastem po przez zabójstwo burmistrza i jakiegoś ważnego oficera policji.

Alwexis napisał/a:
po pożarze owszem było odcięte od świata ale zakaldam że wciąż istnieli mieszkańcy, mało tego wg fabuły SH1 Harry przjechał do SH z żoną na wakacje(!) na których potem znalazł małą Cheryl na cmentarzu

Nie znamy chyba żadnych szczegółów tych wakacji po za znalezieniem Cheryl.
Zresztą suma sumarum wszystko co widział Travis było kreowane przez Alessę, więc nie do końca wiadomo co było tam prawdziwe, a co było iluzją.

Alwexis napisał/a:
2. Motyw z przechodzeniem przez lustra do other world jest niezły ale znowu jak to się ma do świata SH?? alternatywną rzeczywistoscią steruje Alessa, nie Travis który może sobie ot tak zmieniać ten świat z tamtym...

Tutaj odpowiedź jest już prosta i jak najbardziej sensowna:
Alessa obdarzyła Travisa tą zdolnością aby mógł uporać się z własnymi koszmarami przeszłości, ale przede wszystkim dlatego że był także przydatny dla niej samej.

Alwexis napisał/a:
no i już pomijając kwestie ze ten drugi swiat powstaje dopiero w jedynce... żeby było śmieszniej matka Travisa również mogła tak robić mimo tego że Alessy przecież ejszcze wtedy nie było na świecie (!!!)
Wyobraź sobie, że dziwne moce kultu i inne cuda na kiju mają swoje źródło o wiele wcześniej niż w osobie Alessy.

Alwexis napisał/a:
3. Co sie stało pod koniec gry? Alessa urodziła God'a? czy był to po prostu sen Travisa? I skoro flauros służy jako swoista pieczęć dla złych mocy, dlaczego w jedynce służył by osłabić Alessę?

To nie był sen, przecież wydarzenia z końca gry są już bezpośrednim połączeniem do akcji Silent Hill 1.
Alessa ma zdolność podzielenia się na dwie połowy w celu ocalenia/podtrzymania przy życiu bożka(czy coś w tym stylu), co też zrobiła na końcu SH O i tak powstał chocapic, znaczy Cheryl.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group