Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Lokacje
Autor Wiadomość
Jerichoo 
Cockroach


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 17
Wysłany: 2009-04-07, 18:53   

Midwich Elementary school jednak przeraziło mnie najbardziej, a zwłaszcza można było zejść na zawał przez mumblery :lol-sweat:
 
 
Ifryt 
Cockroach


Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-04-11, 08:21   

Midwich Elementary School czyli po prostu szkoła. Gdy trzeba przejść wieżą zegarową i wyjść po "drugiej stronie" to totalny mindfuck. W tym momencie po prostu przestałem grać na miesiąc, by później przechodzić tą lokacje na raty (mimo easy :-> ). To było chore :roll:

Szpital też całkiem niezły, no i kilka pomniejszych lokacji jak ten motel(?) z motocyklem czy antykwariat.
_________________
http://www.youtube.com/wa...re=channel_page
Rewelacyjny filmik o Silent Hill 2, mojego autorstwa xDD Polecam.
 
 
Zielona 
Cockroach



Dołączyła: 13 Kwi 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-04-13, 18:38   

Midwich Elementary School :grin:
Musiałam robić przerwy ze strachu. O graniu w nocy nie było mowy :)
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-05-02, 14:37   

Postawię na normalny szpital, w sumie nie wiem czemu go lubię. Amusement Park też świetny, wszystkie te karuzele, no i walka z Cybil. Kanały są fajne, ale lubię je tylko ze względu na mieszkańców. W Balkan Church gra Claw Finger...chyba każda lokacja ma w sobie jakąś rzecz, która mi się podoba.
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2009-05-02, 14:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Niux 
Cockroach


Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 25
Wysłany: 2009-06-01, 22:33   

Chyba szkoła, chociaż prawie wszystkie lokacje mi się podobały, ale w szkole po raz 1 spotkaliśmy się z alternatywnym światem.
_________________

 
 
 
Leopard 
Cockroach



Wiek: 30
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 21
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2009-06-02, 15:54   

Alchemilla Hospital. Ta lokacja wywarła na mnie największe wrażenie, od kiedy pierwszy raz ją zobaczyłem mam dziwny pociąg do mrocznych szpitali :grin2:
_________________
Niepowodzenie: Nie wykorzystać okazji
Karel Capek
 
 
 
swiru44 
Cockroach



Wiek: 34
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 10
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2009-06-05, 18:45   

Szpital i to dudnienie w niektórych lokacjach.... No i jeszcze to pomieszczenie gdzie słyszałeś tłuczone szkło, choć było całkowicie puste. W tamtym momencie przeklinałem jak głupi. Napędziło mi strachu :)
 
 
Jerichoo 
Cockroach


Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 17
Wysłany: 2009-06-08, 23:27   

swiru44 napisał/a:
No i jeszcze to pomieszczenie gdzie słyszałeś tłuczone szkło, choć było całkowicie puste. W tamtym momencie przeklinałem jak głupi. Napędziło mi strachu :)


o tak to pomieszczenie było hardcorowe !!!
Ostatnio zmieniony przez Jerichoo 2009-06-08, 23:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Teufel.86 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 253
Skąd: Międzyzdroje
Wysłany: 2009-06-10, 07:01   

Pamiętam że w tym pomieszczeniu stałam bardzo długo i rozglądałam po ścianach myśląc, że znajde źródło dźwięku. To czego nie widać zawsze jest straszniejsze :D A to pomieszczenie gdzie dobiega sie do parapetu i jest taki dźwięk jakby nie wiem, coś ciężkiego spadło, też było super. No i mój ulubiony odgłos, jak uruchamia się windę w piwnicy. Jest taki cyklicznie powtarzający się dźwięk. Bezcenne xD
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-06-10, 13:20   

W szpitalnym kiblu to chyba było :) Za pierwszym razem musiałem wączyć pauzę :D Za drugim też, bo o tym zapomniałem :D
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
 
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2009-06-10, 14:36   

W szpitalu są trzy takie miejsca. Pierwsze, to wspomniane pomieszczenie z niekończącą się (?) sekwencją dźwiękową a'la tłuczone szkło. Dobrze zapamiętałem ten motyw po tym jak wszedłem tam grając ze słuchawkami - nie wytrzymałem i zrzuciłem je. :D Drugie, to bodajże męska toaleta na trzecim piętrze - zawsze po podniesieniu różowej kostki myślę sobie "Zaraz p****olnie, run for it!". :D No i trzecie, to miejsce do którego dobija się Puppet Doctor (wcześniej można było zdobyć w nim Aglaophotis).

To wszystko dla mnie bardzo fajne momenty, czyniące ze szpitala równie straszną lokację co Midwich Elementary School i trudno mi się zdecydować, która z nich jest lepsza. Szpital ma moim zdaniem jedną małą wadę - trochę za szybko się zmienia, a szkoda, bo bardzo podobał mi się klimat w nim przed wejściem w Otherworld.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-06-10, 14:41   

Oj tak, klimacik szpitala przed zmianą w otherworld jest po prostu niszczycielski, szczególnie za pierwszym razem. Czuć tą pustkę i zupełnie nie wiadomo czego się spodziewać. Coś jak w MES po walce z bossem tylko, że w tym przypadku spodziewamy się czegoś najgorszego, a tam można było przez chwilę odetchnąć i napawać się widokami opuszczonej szkoły.
 
 
 
Dzejdzej 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 49
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-06-13, 22:28   

Nie ma co... Alternatywna szkoła :grin: wszystko we krwi, w rdzy i jeszcze te kraty zamiast podłogi :grin: Muzyka i te chore dźwięki wieńczą dzieło :grin2:
_________________
Congratulations... You are still alive...
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-06-17, 13:20   

Nikogo nie zdziwi jak napiszę, że najstraszniejsza była szkoła, zwłaszcza jej alternatywna wersja :) . Ma w sobie to co najlepsze: mrok, klimat, schizowatą muzykę i jeszcze bardziej schizowatego bossa. Przeżycie po prostu nie do opisania.
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-06-17, 16:44   

Dla mnie wszystkie lokacje miały swój urok. Początek gry, szkoła, szpital, nowhere... Wszystkie te lokacje w jakiś sposób zerwały mi czapke z głowy niczym smrodliwy podmuch zakrwawionego i zawalonego fekaliami wiatraka zza krat w alternatywnym szpitalu :lol:

Po zobaczeniu pierwszej scenki w alejce szczena poleciała mi do samej ziemi. Najpierw syreny...
-"Ok, dziwne, ale idziemy dalej."
Wózek szpitalny...
-"uoookeeeej, zaczynam się niepokoić."
Zachlapane juchą łóżko szpitalne...
-"Nie jest dobrze... O JEZU! Co to wisi na ścianie, co to za muzyka?! ARGH! Co to zaq stworzenia?! Chodu!"
W tym momencie serducho waliło szybciej niż tłoki w sprężarce, a strach już dawno ustąpił miejsca panice.
A najlepsze jest to, że to był dopiero początek. Kiedy doszedłem do szkoły i było w niej względnie "normalnie", to i tak wiedziałem, że zaraz coś się wydarzy, że zdecydowanie coś tu jest popieprzone. Idąc korytarzem pod zegarem na dziedzińcu usłyszałem syreny. To było to, znowu strach, znowu panika. Korytarze szkolne przeszły moje najśmielsze oczekiwania. To było coś autentycznie niesamowitego. Nie wiem czy dałbym radę nawet opisać własne wrażenia w kilku pustych zdaniach więc napiszę tylko jedno. W to trzeba zagrać. Mógłbym tu ksiażkę napisać i podejrzewam, że pomimo najszczerszych starań i tak bym nie wczuł w klimat, jaki towarzyszy graniu. Samemu. Po ciemku. Ze słuchawkami na uszach.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-06-17, 16:59   

O Cholera, dopiero teraz zauważyłem, że nie napisałem tutaj nic konkretnego xD
StuntmanMikeL napisał/a:
Mógłbym tu ksiażkę napisać i podejrzewam, że pomimo najszczerszych starań i tak bym nie wczuł w klimat, jaki towarzyszy graniu.

To jest właśnie największy problem, co z tego, że każdą lokacje rozłożę na kawałki skoro nawet w 1/10 nie opisze to ich klimatu, dlatego też będę musiał zrobić to pomagając sobie gameplay'ami z gry. O, i to chyba będzie mój kolejny "podcast" (ale nic nie obiecuję xD) W każdym razie z przyjemnością wrócę do jedyneczki bo to właśnie imo dzięki lokacją ta gra ma niezłe replayability.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-06-17, 17:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Statek 
Cockroach


Dołączył: 23 Maj 2009
Posty: 63
Wysłany: 2009-10-12, 10:54   

Najlepsza lokacja oczywiście szkoła ,zresztą to jedna z najlepszych lokacji w całej grze.Inne lokacje nie trzymają już takiego poziomu chodź szpital też jest niezły, jednak szkoła miała to coś co zrobiło na mnie największe wrażenie.Świetna muzyka,klimat,groza od razu czuć tam coś złego,nienormalnego.Fantastyczna lokacja bez dwóch zdań.

Filmy z gry przedstawiające szkołę :)

http://www.youtube.com/watch?v=ObAAP7tC26c

http://www.youtube.com/wa...feature=related
Ostatnio zmieniony przez Statek 2009-10-12, 13:03, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2009-12-31, 15:47   

Wszystkie były Top Tier poza Nowhere. Nie wiem, ta lokacja jakoś mnie odrzucała przy 3 przechodzeniu gry. Jakby dev. starali się na siłę przedłużyć zabawę bieganiem z A do B. Ale zła lokacją ona na pewno nie jest.
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Trivane 
Lying Creature


Wiek: 31
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 437
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-01-01, 12:55   

Szkoła, bo innej lokacji nie ma - jedynie szpital, ale tam jak się zdobyło kilof to rozgrywka stawała się łatwiutka. Dzieciaki w szkole zaś musiałem poprawiać z rury po 20 razy, zanim w końcu skonał. Również oszczędzam w tej lokacji naboje i jak sobie przypomnę - rzadko używałem pistoletu :/ shotgun i rifle zostawiałem tylko na bossów, apteczek zawsze miałem w brud.
_________________
Last.Fm
Ostatnio zmieniony przez Trivane 2010-01-01, 12:56, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Kimas
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-01, 15:59   

Szkoła ,ale zaskoczę was.Nie ta alternatywna tylko normalna uważam ją za jedną z najlepszych lokacji świetna muzyka do dziś ją pamiętam jak byłem w holu ,gdzie był spis nauczycieli od razu wiedziałem ,że wdepnąłem w niezłe gówno;).Szkoła bez 2 zdań chodź szpital też trzymał wysoki poziom.A najmniej podobały mi się kanały jakoś nie zrobiły na mnie dużego wrażenia.
 
 
Lagos 
Cockroach



Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 16
Skąd: Dziwnów
Wysłany: 2010-01-01, 19:52   

Najlepsze było dla mnie tylko i wyłącznie 4te piętro szpitala. Jakby tak cały czas wyglądał alt. szpital to bałbym się bardziej; szkoda że chodziło się po nim tak krótko. Niewiele gorsze były także ulice Silent Hill po wyjściu ze szpitala z tą muzyczką w tle. Alt. szkoła też mi się podobała, ale tylko na krótką metę. A najgorzej wypadł Amusment Park; taki nijaki i jeszcze denerwujący.
_________________
By Lagos
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 38
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-01, 22:05   

Kimas napisał/a:
Szkoła ,ale zaskoczę was.Nie ta alternatywna tylko normalna uważam ją za jedną z najlepszych lokacji

Gdy grałem pierwszy raz, to "normalna" szkoła, już po walce z bossem wydała mi się cudowną lokacją. Wszędzie jasno, żadnych chorych akcji, koszmarnego "wystroju", potworów itp. To była ulga po wersji z "atrakcjami" ;D Długo nie chciałem wychodzić ;D

Kanały podobały mi się w wersji zmienionej, szczególnie końcówka. Zwykła wersja jakaś taka nijaka, ale potrafi czasami wystraszyć, gdy się zapomni rozstawienie potworów. Brak radia za pierwszym razem dosyć mocno mnie zaskoczył, ale można je zastąpić celowaniem :)

W Nowhere mnie wkurzała zabawa w klucznika. Klimat i zagadki fajne, do tego odpowiednie odniesienia do poprzednich lokacji.

Szpital był drugą lokacją (pierwszą była szkoła), który sprawiał, że wyłączałem konsolę ;) I podziemia... :)

Centrum handlowe bez polotu. Podobnie przystań/molo. Obie lokacje można było lepiej zrealizować, potencjał mają.
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2010-01-01, 22:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Alyss 
Cockroach



Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Silent Hell
Wysłany: 2010-08-28, 12:20   

Zdecydowanie szkoła normalna jak i alternatywna oraz Nowhere :grin2: Miodzio! 8-)
_________________
I'm just a memory...
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-02-01, 18:42   

Moja ulubiona lokacja to Nowhere klimatyczne podsumowanie wszystkiego przez co do tej pory się przeszło i fantastyczne zagadki przy okazji.
Lokacja której nie lubię w Silent Hill: są to wszystkie przemienione ?w/przez koszmar Alessy? ulice Silent Hill. Za ciemno tam jest i jakoś te wieczne kraty pod nogami nie przypadły mi do gustu.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Henry Townshend 
Cockroach


Wiek: 34
Dołączył: 30 Lip 2011
Posty: 14
Wysłany: 2011-07-31, 20:04   

Szkoła + jej alternatywna rzeczywistość. Dlaczego? Ponieważ to ta lokacja była umieszczona w demku, w które grałem na szaraczku :-> . Poza tym jest bardzo klimatyczna i przez cały czas żałowałem, że nie ma tam nauczycieli :razz: .
_________________
"Gnijące na haku ścierwo wrzucamy na grill. Silent Night zamieniamy w Silent Hill."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group