Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Żelazko
2011-04-27, 22:19
Wyspa tajemnic
Autor Wiadomość
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2010-12-17, 19:27   Wyspa tajemnic

Ostatnio obejrzałem film Wyspa tajemnic, zrobił na mnie ogromne wrażenie, ogólnie to dawno tak dobrego filmu nie widziałem, filmu który potrafi, jak niewiele innych obrazów oderwać dosłownie od rzeczywistości. Piszę o nim między innymi dlatego, że ma wiele wspólnego z Silent Hill. Nie chcę zdradzać za dużo tym którzy go jeszcze nie widzieli, ale fani serii gier Silent Hill koniecznie muszą go obejrzeć, a twórcy filmów Silent Hill powinni się uczyć od MISTRZÓW z Wyspy Tajemnic pomimo, że to nie jest horror. Wyspa tajemnic daję ostro do myślenia, klimat tego filmu oszałamia, fabuła wciąga i nie wypuszcza aż do końcowych napisów. Spokojnie można powiedzieć(napisać), że ten film to fenomen obecnych czasów biorąc pod uwagę to jak wyglądają dzisiejsze filmy. Film jest w miarę nowy bo z 2010r, więc pewnie sporo jest osób, które go jeszcze nie widziały.

Miłego oglądania.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
Ostatnio zmieniony przez OldSnake 2010-12-18, 23:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-12-18, 11:30   Re: Wyspa tajemnic

Mimo ze ktos mi zaspoilerowal wczesniej ten film, to moze kiedys go obejrze :)
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
Ostatnio zmieniony przez R4Zi3L 2010-12-19, 09:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nazar 
Air Screamer


Wiek: 37
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 700
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-18, 20:22   

Film oglądałem jakiś czas temu i przyznam rację, że bardzo fajny. Jeden z tych, które przekonały mnie, że DiCaprio jest naprawdę niezłym aktorem - Titanic mnie strasznie do niego zraził.

OldSnake napisał/a:

Dodam jeszcze, że według mnie Wyspa tajemnic najbardziej nawiązuje do Silent Hill 2 i pewnie okaże się, że nie tylko według mnie.
Miłego oglądania.


Wg mnie SH2 był bardziej przewidywalny :)
_________________
RHCP
Piszę poprawnie po polsku.
Ostatnio zmieniony przez Nazar 2010-12-18, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2010-12-18, 23:54   

R4Zi3L edytowałem posta, teraz możecie edytować swoje posty i będzie bez spoilera, chociaż ten spoiler w tym przypadku jest taki umowny, ale niech będzie Twoja racja.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2010-12-19, 17:03   

Ja również zauważyłam podobieństwa i prawdopodobnie dzięki temu [spoiler]obyło się u mnie bez opadu szczęki, tak jak to stało się w przypadku moich znajomych. W połowie show już domyślałam się zakończenia i moje przypuszczenia sprawdziły się mniej więcej w 70%, [spoiler] dlatego też nie mogę powiedzieć, by ta produkcja zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Na filmwebie wystawiłam mocne 8, acz, jak już wspomniałam, obyło się bez zachwytu :-] .
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2010-12-28, 16:01   

O gustach się nie dyskutuje, aczkolwiek jesteśmy na forum i ta zasada nie ma tutaj racji bytu, więc myślę że jakoś źle odebrałaś ten film albo po prostu nie lubisz takich filmów. Jeśli chodzi w ogóle o filmy tego typu czyli o te które opierają się na ciężkiej zapaści(chorobie) psychicznej bohatera to nie wiem czy istnieje film z lepszym motywem niż ten z Wyspy tajemnic, a oglądałem chyba większość dobrych filmów o tym podłożu.
Co do zakończenia, które przewidziałaś to też ciekawa historia ponieważ tam znowu występuje pewien EFEKT SILENT HILL czyli mnogość zakończeń.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2010-12-29, 11:32   

Dlatego, że "Wyspa Tajemnic" mnie nie zachwyciła, to z miejsca oznacza, że źle ją odebrałam, bądź nie lubię takich produkcji? Lubię filmy tego typu i nie za bardzo rozumiem, co masz na myśli przez "złe odebranie". Wydaje mi się, że moglibyśmy się wdawać w dyskusję, gdybym oceniła film na >6, ale nie- jak napisałam, postawiłam mu na fw 8 w skali na 10, czyli ocenę bardzo dobrą.

OldSnake napisał/a:
Co do zakończenia, które przewidziałaś to też ciekawa historia ponieważ tam znowu występuje pewien EFEKT SILENT HILL czyli mnogość zakończeń.

No tak- był chory psychicznie, albo nie był chory psychicznie- zależy od interpretacji widza. Chodziło mi o to, że już od połowy filmu domyślałam się, że to on zamordował żonę (choć okoliczności faktycznie mnie zaskoczyły) i tak naprawdę okaże się pacjentem szpitala.[/spoiler]
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2010-12-29, 11:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-01-03, 17:25   

Dobrze, nie będę się zagłębiał w oceny z FW i w to jak rozumiesz pojęcie zachwyt, każdy ma inne spojrzenie na dany film.
Jeszcze tak z ciekawości Cię zapytam(skoro lubisz filmy tego typu): który film o podobnym podłożu jest według Ciebie droga Miho lepszy od Wyspy tajemnic?
Aha i nie odbieraj tego pytania jako jakiejś ironii z mojej strony lub stwierdzenia, że takiego filmu nie ma. Wszystkich filmów świata nie widziałem.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2011-01-03, 18:58   

OldSnake napisał/a:
Jeszcze tak z ciekawości Cię zapytam(skoro lubisz filmy tego typu): który film o podobnym podłożu jest według Ciebie droga Miho lepszy od Wyspy tajemnic?


Chodzi Ci o typowe mindfucki, czy zagadkę i meloniki :) ?
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-01-05, 19:00   

Podam Ci tytuły niektórych filmów jakie oglądałem i są one "mniej lub więcej" tego typu co Wyspa tajemnic:
Podziemny krąg, Mr. Brooks, Tożsamość, Inni, Sierociniec, 12 małp, Sekretne okno, Efekt motyla, Piękny umysł, Teoria spisku, Obłęd, Oldboy, Dochodzenie...
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
PiK 
Remnant
untitled



Wiek: 41
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 570
Skąd: skątowni
Wysłany: 2011-01-06, 13:13   

Film na pewno nie pozbawiony wad, ale mimo wszystko jedna z lepszych produkcji minionego roku. Największym atutem tego obrazu jest atmosfera przypominająca moje ulubione filmy noir. Di Caprio gra podobnie jak Rourke z czasów Angel Heart, czyli świetnie. Oprawa audiowizualna to też zdecydowany ukłon w stronę klasyki kina. Silentowego klimatu też można trochę uświadczyć (głównie podczas scen w bloku C). Kolejny atut to świetne budowanie napięcia, niestety do czasu. Kulminacyjna scena, to ukłon w stronę niewymagającego, masowego widza. Łopatologia w wyjaśnianiu zakończenia, po tak ściskającej za jaja całości, boli najbardziej. Jak jednak czytam opinie ludzi sprzeczających się o finał, dochodzę do wniosku, że Scorsese osiągnął zamierzony efekt. Do mnie w przeciwieństwie do reszty filmu, rozwiązanie niestety nie trafiło.
Mimo wszystko to wciąż przyzwoite kino rozrywkowe, które łączy blockbuster z czymś bardziej wysmakowanym.
Moja ocena to 7+/10
_________________
„Większość ludzi, w jakimś momencie życia, potyka się o prawdę. Wielu szybko się podnosi, otrzepuje i zajmuje swoimi sprawami, jakby nic się nie stało.” - Winston Churchill

"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własnymi badaniami" - William Cooper
Ostatnio zmieniony przez PiK 2011-01-06, 13:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2011-01-06, 20:40   

.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2012-02-12, 10:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-01-15, 01:07   

Dzisiaj wlasnie obejrzalem i mimo ze znalem zakonczenie zanim go obejrzalem (tenks ludzie ktorzy nie zaznaczaja spoilerów) to ogladalo mi sie go bardzo przyjemnie i dalem mu nawet 9 na imdb (10 jest zarezerwowane dla filmów ktore sie nie nudza i mozna oglada prawie w kolko). Ogolnie wizualnie powalający, aktorzy też bardzo dobrzy, choć można by ciut podciagnac w niektorzych scenach to by bylo idealnie wrecz. Tyz polecam.
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2011-01-15, 17:43   

Ja w nocy obejrzałem MECHANIKa (2004), klimat podchodzi pod ten z Wyspy tajemnic. Miałem zamiar już ten film dawno temu obejrzeć, ale tak wyszło, że dopiero teraz go oglądnąłem.
Film jest niemal tak dobry jak Wyspa tajemnic, a może pod niektórymi względami lepszy...
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group