Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Życzenie śmierci
Autor Wiadomość
OldSnake 
Lying Creature
M.D.G.



Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2010
Posty: 456
Skąd: W-w
Wysłany: 2010-11-17, 15:54   Życzenie śmierci

Przeglądałem sporą część tematów SH2 oraz postów w nich zawartych i nigdy nie widziałem wzmianki na ten temat i trochę się dziwię. Od razu zaznaczam na początku, że nie jestem na 100% pewny mojego spostrzeżenia gdyż pamiętam to jak przez mgłę(taką jaka była w Silent Hill).
Mniej więcej pod koniec gry(nie potrafię w tej chwili podać dokładnego momentu), pojawia się scenka, w której Mary mówi o swojej chorobie oraz o tym że prosiła Jamesa o śmierć, prosiła o to, żeby przerwał jej cierpienie i ją zabił.
Być może to miało miejsce przy VHS-ie lub w ogóle na końcu gry, jak już wspominałem nie pamiętam. Więc czy ktoś przypomina sobie ten moment i te słowa? Czy to jest ''Efekt Silent Hill'' i ja mam jakieś urojenia jak James, a te słowa nie miały miejsca w grze?
Jeśli jednak Mary prosiła Jamesa o to by ją zabił to wina leży po obu stronach bardziej niż wcześniej, tak sądzę.
_________________
„Dimidium facti, qui bene coepit, sapere aude, incipe”
 
 
Turysta 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 41
Wysłany: 2010-11-18, 23:00   

Na pewno nie prosiła by ją zabił, ale mówiła że chciała śmierci, żeby ból się wreszcie skończył. Po pokonaniu ostatniego bossa wyświetla się krótki dialog Jamesa z Mary (w In water i w Leave).

"- I told you i wanted to die, James. I wanted the pain to end.
- Thats why I did it, honey. I just couldn't watch you suffer... No thats not the truth.
You also said you didnt want to die."

btw: na co Mary zmarła??
_________________
CALL ME COCKROACH ONE MORE TIME, I DEAR YOU, I DOUBLE DEAR YOU MOTHERFUCKER
 
 
 
Homik 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 260
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-11-19, 00:04   

Bezpośrednio z gry nie można wywnioskować na co chorowała Mary, można tylko się domyślać - AIDS, Nowotwór?. Natomiast Mary nie zmarła z powodu choroby, przecież została zabita przez Jamesa.
_________________
Cała moja pewność to: jutro jest takie dalekie.

http://www.retronagazie.eu/
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2010-11-21, 15:01   

..Turysta.. napisał/a:
Na pewno nie prosiła by ją zabił, ale mówiła że chciała śmierci, żeby ból się wreszcie skończył.


Wydaje mi się, że list jest prawdziwy, tyle że James otrzymał go po czasie. Sugerując się tym, Mary było źle z tym, że jest ciężarem dla Jamesa i stąd mogły wynikać te słowa, niekoniecznie chodziło tu o ból fizyczny.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group