Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
[spoilery] Ciekawostki i odkrycia
Autor Wiadomość
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-04-21, 10:12   

Mi się wydaje, że to ma związek z tym gościem od włosa trzymanego w szkatułce zaryglowanej jak Fort Knox xD Nie pamiętam teraz dokladnie (ach te dziury), ale właściciel szkatułki był mocno przywiązany do owego włosa, czy jego właścicielki, więc może to kolejny symbol wierności.

Tak czy inaczej fajna teoria z tymi kolorami. Zapene też trafna, niejednokrotnie już zdarzało się w filmach, że jakas kolorystyka nie była dla picu, tylko coś symbolizowała (vide Natural Born Killers).

Skoro już o tym mowa, to nie mogę nie wspomnieć o jeszcze jednym miejscu, w którym bije wyraźnie czerwony kolor, bez wyraźnego jego źródła - zawsze mnie nurtowało skąd to świeci i w jakim celu. Mianowicie w apartamentach, w jednym z pokoi w kuchni. Kamera zawsze ustawia się tak, że domniemane źródło światła jest za ścianą i niewidoczne, ale wyraźnie coś tam w tej kuchni jest, że daje taką czerwoną poświatę.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-04-21, 10:21   

StuntmanMikeL napisał/a:
Kamera zawsze ustawia się tak, że domniemane źródło światła jest za ścianą i niewidoczne, ale wyraźnie coś tam w tej kuchni jest, że daje taką czerwoną poświatę.

Hmmm, to nie jest ten sam pokój o którym była mowa wcześniej?
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-04-21, 10:24   

Nie pamiętam właśnie. Kojarzę, że to mogło być w innym pokoju, ale głowy nie dam. Możliwe, że to nawet ten sam. W kazdym razie zawsze mi po głowie chodziło skąd to czerwone światło i po kiego ono tam jest. Teraz nabrało to trochę sensu.
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-04-21, 10:37   

Myślę, że kilka screenów z tego mieszkania powinno pomóc. Czy mógłby ktoś je zrobić? :D
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-06-23, 23:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-06-23, 22:58   

Typowe dla serii Silent hill.
Trzeba przyznać ,że w tej scenie śmierci jest coś niepokojącego.
2 drugi boss zabiera Jamesa w magiczne miejsce.
 
 
enter77 
Cockroach



Wiek: 32
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 28
Wysłany: 2009-06-24, 22:47   

Na początku pomyślałem że Flesh Lips zrobi mu jakieś kuku w stylu Stożkogłowego. Ale... pamiętacie to miejsce w labiryncie, z ogromnym wentylatorem, gdzie zdobywamy Great Knife? Z tego co pamiętam, tam pod sufitem wiszą sczerniałe zwłoki w metalowej klatce, takiej jaką ma FL. Może to właśnie czekało Jamesa?
_________________
There was a HOLE here. It's Henry Townshend's bathroom now.
 
 
 
Doxepine 
Air Screamer
Panna Alessa Najświętrza



Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 766
Skąd: Gdybykózka - Tobynóżka
Wysłany: 2009-06-25, 05:22   

Oj, przydałoby się jakieś małe skriniątko, przydałoby się... Szczerze mówiąc, nie zwróciłem na to uwagi wcześniej (mówię, o miejscu, w które Flesh Lips zaciąga Jamesa). Nie rozumiem, po co on to robi? W jakim celu? Nawet jeśli połączyć to ze zwłokami w pokoju Piramidka, to nadal nie jest dla mnie jasny powód... Że co, przestroga dla Jamesa? Ale jaka i po co? Coś na kształt "co by było, gdyby"? Nie dziwi mnie fakt, że te zwłoki znajdujemy w pokoju Piramidka... Wydaje mi się, że on ma jakąś władzę nad potworami SH (kolejna mongolska teoria). Więc w sumie FL mógł wykonać w ten sposób jakąś zleconą robotę dla Piramidka...

Tylko proszę się nie śmiać z moich teorii...
_________________
My computer says no...

(cough)
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2009-06-25, 07:08   

W temacie z piramidkiem wrzuciłem jakiś czas temu dwa screeny: screen 1 i screen 2.
Ten wiszący gościu wygląda trochę tak jakby zrobiono na nim sekcję zwłok, a trochę jak Frankenstein - pozszywany z różnych części. Czemu takie coś znajdujemy w labiryncie, a nie w szpitalu?
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
sgt.white 
Cockroach


Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 13
Wysłany: 2009-06-25, 08:40   

Ja każdy wie Piramidek lubi pobawić się zwłokami, a to rozwiewa wszystko... Chyba, chyba że to on tworzy te wszystkie monstra dla Jamesa, czyli jakby nie było on szykuje dla naszego protagonisty ten cały "czyściec" w którym James musi cierpieć...
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-06-25, 08:45   

Wiadomo, że
Cytat:
What the power of the town causes to appear before him is an otherworld that is a combination of his delusions and his desire for punishment.


A wiadomo, kto odpowiada za ten cały punishment XD Jest popyt na podświadome pragnienie ukarania siebie, jest podaż w postaci potworów :D Nie widzę powodów, dla których PH miałby nie tworzyć wszystkich kreatur.
Ostatnio zmieniony przez Bersek 2009-06-25, 08:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-06-25, 08:54   

Możliwe, że on je tuninguje albo się tak po prostu bawi, bo po co zabijałby część stworów? Nie wyszły mu?

Wydaje mi się, że Piramid Head jest stworem takim jak inne, tylko o większych możliwościach, bo w końcu one też mogą zrobić to samo (zabić Marię, zabić Jamesa), tyle że są od niego znacznie słabsze i głupsze.

Obstaję, że stwory tworzy miasto lub James.
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2009-06-25, 09:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-06-25, 12:05   

Wendigo napisał/a:
Obstaję, że stwory tworzy miasto lub James.

Potwory tworzy miasto, ale skoro PH ma karać Jamesa i uświadamiać mu to co zrobił to czemu miałby nie robić tego przy pomocy innych potworów?

Wendigo napisał/a:
bo po co zabijałby część stworów? Nie wyszły mu?

Bo może? :D

Wendigo napisał/a:
bo w końcu one też mogą zrobić to samo (zabić Marię, zabić Jamesa)


Tylko, że tego nie robią. Co z tego, że mogą to zrobić skoro według scenariusza Maria zostaje zabita przez PH, a nie przez zwykłe potwory, a sam James nie umiera aż do samego końca.

Też osobiście uważam, że to miasto tworzy wszystkie potwory, ale teoria sgt.white jest całkiem ciekawa i nie skreślałbym jej na starcie.
 
 
 
sgt.white 
Cockroach


Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 13
Wysłany: 2009-06-25, 13:20   

Teoria o tym, że Piramidek został wysłany aby zabić James'a moim zdaniem leży i kwiczy. Gdyby Piramidek chciał go zabić, to zrobiłby to a apartamentach lub szpitalu....
_________________

 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-06-25, 13:23   

sgt.white napisał/a:
Teoria o tym, że Piramidek został wysłany aby zabić James'a moim zdaniem leży i kwiczy.

Ale nikt tak nie twierdzi. Zresztą od rozwodzenia się na Piramidogłowym jest odpowiedni temat :)
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-06-25, 13:28   

Bersek napisał/a:
Tylko, że tego nie robią. Co z tego, że mogą to zrobić skoro według scenariusza Maria zostaje zabita przez PH, a nie przez zwykłe potwory, a sam James nie umiera aż do samego końca.


Ale zwróć uwagę, że to my gracze ratujemy Jamesa umiejętnie walcząc ze stworami, a Piramid ma kaprysy czasem próbuje zabić Jamesa czasem nie, ale on jako priorytet ma ukarać Jamesa.
Ostatnio zmieniony przez Wendigo 2009-06-25, 14:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dzejdzej 
Cockroach



Wiek: 33
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 49
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-06-25, 13:30   

PH w odroznieniu do reszty potworow napewno mysli :razz: Piramidek jest kimś (czymś) w rodzaju sędziego(+kata :grin: ) i jeżeli ma ukarać Jamesa to czemu nie moglby karac wszystkiego innego co sie rusza i nie ucieka na drzewo? :razz:
_________________
Congratulations... You are still alive...
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2009-06-25, 15:17   

Wendigo napisał/a:
Ale zwróć uwagę, że to my gracze ratujemy Jamesa umiejętnie walcząc ze stworami, a Piramid ma kaprysy czasem próbuje zabić Jamesa czasem nie, ale on jako priorytet ma ukarać Jamesa.


Czyli co? Dajesz się zabić na pierwszej walce i otwierasz szampana, celebrując ukończenie SH2? xD Bo wg. tego co mówisz, można równie dobrze tak zrobić, dać się zabić na samym początku i stwierdzić, że to koniec gry.

Albo inaczej, wyobraź sobie, że to film, a nie gra i James dzięki swojej zwinności i czystemu fartowi uchodzi z życiem. Teorią "na mongoła" można obrać kurs na "to wszystko jest iluzją i ilekroć James zginie, wraca do punktu gdzie ostatni raz spojrzał na czerwoną karteczkę, która 'groping inside his skull' i owa iluzja będzie się zapętlać w nieskonczoność, dopóki J nie dojdzie do prawdy".

Zresztą o czym to całe pierdzielenie - PH symbolizuje kata, wykonawcę kary (czyli kilkukrotne zabijanie Marii i jego samego), jaką musi ponieść James, a potwory są odbiciem w krzywym zwierciadle psychiki Jamesa. PH gwałcąc potwory, gwałci jednocześnie umysł Sunderlanda.
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2009-06-25, 15:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-06-25, 15:44   

StuntmanMikeL napisał/a:
Bo wg. tego co mówisz, można równie dobrze tak zrobić, dać się zabić na samym początku i stwierdzić, że to koniec gry.
No game over, to koniec gry ;) Ale masz rację.
 
 
 
sgt.white 
Cockroach


Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 13
Wysłany: 2009-06-25, 15:58   

Bersek napisał/a:
sgt.white napisał/a:
Teoria o tym, że Piramidek został wysłany aby zabić James'a moim zdaniem leży i kwiczy.

Ale nikt tak nie twierdzi.....

Widocznie musiałem prowadzić sobie wewnętrzny monolog i sam taką teorię obmyśliłem... :D .

A tak do dziwności, to idąc dróżką prowadzącą z punktu widokowego w pewnym momencie słychać odgłosy jakiegoś potwora. Zastanawialiście co może się tam za mgłą dziać? Mi to przypomina warczenie jakiegoś potwora, ale pewności nie mam.
_________________

 
 
Bersek 
Caliban


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1772
Wysłany: 2009-06-25, 21:36   

Wendigo napisał/a:
Wydaje mi się, że Piramid Head jest stworem takim jak inne, tylko o większych możliwościach, bo w końcu one też mogą zrobić to samo (zabić Marię, zabić Jamesa)


sgt.white napisał/a:
Teoria o tym, że Piramidek został wysłany aby zabić James'a moim zdaniem leży i kwiczy. Gdyby Piramidek chciał go zabić, to zrobiłby to a apartamentach lub szpitalu....


sgt.white napisał/a:
Bersek napisał/a:
sgt.white napisał/a:
Teoria o tym, że Piramidek został wysłany aby zabić James'a moim zdaniem leży i kwiczy.

Ale nikt tak nie twierdzi.....

Widocznie musiałem prowadzić sobie wewnętrzny monolog i sam taką teorię obmyśliłem... :D .


Czyli twierdzisz, że Wendigo powiedział, że PH został wysłany, aby zabić Jamesa?
 
 
 
sgt.white 
Cockroach


Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 13
Wysłany: 2009-06-25, 21:45   

Nie, prowadziłem wewnętrzny monolog (dziwnie brzmi ale to normalne) dzięki czemu stworzyłem własną teorię, której zaprzeczyłem myśląc, że ktoś ją napisał. Ciężko zrozumieć, ale tak już u filozofów jest...
_________________

 
 
enter77 
Cockroach



Wiek: 32
Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 28
Wysłany: 2009-06-25, 21:48   

sgt.white napisał/a:
A tak do dziwności, to idąc dróżką prowadzącą z punktu widokowego w pewnym momencie słychać odgłosy jakiegoś potwora. Zastanawialiście co może się tam za mgłą dziać? Mi to przypomina warczenie jakiegoś potwora, ale pewności nie mam.


Ja słysząc te odgłosy pomyślałem o stłumionych, dochodzących z oddali jękach Lying Creature. Pewnie to tylko zabieg twórców gry, by dać graczowi wrażenie że "ktoś... ĆOŚ za mną lezie".
_________________
There was a HOLE here. It's Henry Townshend's bathroom now.
 
 
 
Wendigo 
Valtiel



Pomógł: 2 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 996
Skąd: Dowództwo Galaktyczne Ashtar
Wysłany: 2009-06-25, 21:50   

Dobra, przeznaczenie Piramidka każdy zna, wracamy na główny tor: Czyli co Piramidek tam kurna wyczynia? Możliwe też, że odkrył w sobie duszę artysty i tworzy wszelakie dekoracje do SH1 i SH3, albo możliwe, że lepi Bugimenów, (dopracowuje je i poprawia, bo w SH5 mieliśmy pokaz jak powstają).
 
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-06-28, 12:34   

enter77 napisał/a:
Ale... pamiętacie to miejsce w labiryncie, z ogromnym wentylatorem, gdzie zdobywamy Great Knife? Z tego co pamiętam, tam pod sufitem wiszą sczerniałe zwłoki w metalowej klatce, takiej jaką ma FL


Shiroi Ookami napisał/a:
dwa screeny: screen 1 i screen 2.
Ten wiszący gościu wygląda trochę tak jakby zrobiono na nim sekcję zwłok, a trochę jak Frankenstein - pozszywany z różnych części. Czemu takie coś znajdujemy w labiryncie, a nie w szpitalu?


Hmm...









_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2009-06-28, 12:52, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Shiroi Ookami 
Mumbler



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 109
Wysłany: 2009-06-28, 13:32   

Miho napisał/a:

Hmm...
[+screeny]

Odnośnie tych klatek przychodzi mi na myśl tylko fragment z listu Mary:
Cytat:
And so I wait, wrapped in my cocoon of pain and loneliness.
_________________
There was a hole here, but it's gone now
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group