Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Devinitum
2010-08-06, 09:45
[R] Porysowana płytka
Autor Wiadomość
Michael221 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 52
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2010-08-01, 21:33   [R] Porysowana płytka

Witam wszystkich mam mały problem z moją płytką Silent hill otóż nie mogę grać dalej, gra nie chce mi się wczytać a powodem tego są na pewno niewielkie zarysowania na powierzchni płyty. Gdzieś słyszałem że są jakieś ''domowe'' sposoby na to aby poddać płytę konserwacji i przywrócić ją do dobrego stanu ,czy zna ktoś jakiś patent?
_________________
Alessa - '' Kończy się sen o tym życiu i kończy się życie uczestników tego snu ''
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-08-01, 21:39   

Pasta polerska. Aczkolwiek takie coś trochę kosztuje - ceny oscylujące gdzieś w granicach 50zł wzwyż (w tym przypadku im droższa tym lepsza), więc jeśli to nie jest oryginalna płyta, to raczej szkoda zachodu. Zresztą nawet jeśli, to za tą kasę nową grę równie dobrze możesz kupić. Tak czy inaczej z kasy trzeba wyskoczyć.
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2010-08-01, 21:44   

Możesz spróbować tego: http://allegro.pl/item115...ecej_25_ml.html

EDIT:

Fuck, that admin is so fast. ;P
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-08-01, 21:47   

Devinitum napisał/a:
Fuck, that admin is so fast. ;P

Ale przynajmniej nie za 50zł, więc more power to you. xD Damn, chyba staniały odkąd ostatnio takie coś kupowałem.
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2010-08-01, 21:50   

Może w sklepach drożej? Liczą za sprowadzenie tego więcej niż za sam towar. ;)
 
 
Michael221 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 52
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2010-08-01, 22:09   

Ufff....Ale się rozpisaliście dziękuję wam z szybką pomoc, tak pasta polerska z pewnością załatwiła by sprawę ale mimo wszystko wciąż poszukuję najlepiej jakiegoś domowego patentu ^_^ macie jakieś propozycje, proszę podsuńcie jakiś patencik :grin2:
_________________
Alessa - '' Kończy się sen o tym życiu i kończy się życie uczestników tego snu ''
 
 
Devinitum 
Pendulum



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 602
Wysłany: 2010-08-01, 22:29   

Domowego czyli darmowego? Obawiam się, że takiego nie ma, bo co niby zrobisz? Użyjesz pasty do butów, czy wyprasujesz płytę żelazkiem (howgh, Żelazko)? Na rysy powiedzmy karoserii samochodu też szukałbyś domowego sposobu?
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-08-01, 23:29   

Darmowego? Weź skarpetę z froty i rżnij póki nie zejdzie, jednocześnie uważając żeby kolejnej rysy albo smugi nie zrobić. xD

Innego (żadnego?) sposobu "domowego" nie ma, a już na pewno żadnego nie wyczarujesz, więc sorry Winnetou...
 
 
Homik 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 260
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-08-02, 10:15   

Słyszałem jeszcze o metodzie wykorzystujacej pastę do zębów taką wybielającą. Tutaj znajduje się sposób postępowania. Sam kiedyś próbowałem "zregenerować" w podobny sposób płytkę z RE1. Niestety nie udało mi się przywrócić jej do stanu używalności (płyta miała duże, głębokie rysy), jednak mogłem otworzyć parę dodatkowych folderów. Tak czy siak, możesz spróbować.
_________________
Cała moja pewność to: jutro jest takie dalekie.

http://www.retronagazie.eu/
 
 
Michael221 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 52
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2010-08-02, 23:35   

Hej kolego Homik wielkie dzięki za ten artykuł z praktypedi , wiedziałem że są jakieś domowe (i darmowe) sposoby na konserwacje płytki a ich w powyższym artykule jest naprawdę wiele , właśnie wziąłem się za dokładne czyszczenie pod ciepłą wodą nie wiem co z tego wyjdzie a w ostateczności wezmę się za polerowanie z pastą do zębów w roli głównej 8-) .Tak czy siak możliwości mam naprawdę wiele i to ty mi je wszystkie podsunąłeś , jeszcze raz wielkie dzięki i stawiam piwko w upalne dni,uuufff.............
_________________
Alessa - '' Kończy się sen o tym życiu i kończy się życie uczestników tego snu ''
Ostatnio zmieniony przez Michael221 2010-08-03, 00:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-08-02, 23:41   

Te wszystkie "genialne" sposoby sprowadzają się do jednego - tarcia. Tarcie rozgrzewa plastik, a rozgrzany plastik się deformuje, przy odrobinie szczęścia zasklepiając rysę (gwarancji jednak nie masz, równie dobrze możesz porysować płytę jeszcze bardziej niż była). Ot cała tajemnica. Żadnej pasty czy innego wyciągu z fiuta używać nie musisz.

Powodzenia, MacGyver. ;)
Ostatnio zmieniony przez StuntmanMikeL 2010-08-02, 23:43, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Michael221 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 52
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2010-08-03, 00:05   

StuntmanMikeL napisał/a:
Te wszystkie "genialne" sposoby sprowadzają się do jednego - tarcia.
A więc panie administratorze okazuje się że jedynym, najskuteczniejszym i najbezpieczniejszym wyjściem jest ta cała pasta polerska. Shit!!! a już myślałem że nie będę musiał się wykosztować. Kurczę bo naprawdę nie lubię ryzykować ( i liczyć na szczęście ) tym bardziej że w grę wchodzi część mojej bezcennej kolekcji gier z seri Silent Hill.
_________________
Alessa - '' Kończy się sen o tym życiu i kończy się życie uczestników tego snu ''
Ostatnio zmieniony przez Michael221 2010-08-03, 00:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
_Music 
Closer



Wiek: 38
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 936
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-08-04, 23:23   

Daj ją do regeneracji po prostu i tyle.
10 zł zapłacisz góra, płytka jak nowa.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group