Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Potwory
Autor Wiadomość
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2010-02-15, 01:56   Potwory

17/06/2010 - UPDATE!

Jak wiadomo, w Shattered Memories jest tylko jeden typ potworów nazwany Raw Shock, jednak mający cztery różne wersje (w zależności od zakończeń).



^ Raw Shocki z Sleaze and Sirens. Charakteryzują się trochę jakby kobiecym wyglądem: nogi, stopy (buty), piersi, wyeksponowane pośladki. Mnie osobiście nie odpowiada taki typ potwora, bo jest mało interesujący.



^ Raw Shocki z Drunk Dad. O tych to naprawdę trudno cokolwiek napisać, bo ogółem prezentują się okropnie - grube, pełne jakichś bąbli na ciele, ze sflaczałą skórą. Obrzydliwe jak dla mnie, mimo wszystko ten wygląd jak najbardziej na plus :)



^ Raw Shocki z Lost Love. Najbardziej groteskowy wygląd potworów i osobiście mój ulubiony - ciała składające się z jakby "dysków", z dziurą w kanciasto wyglądającej głowie. Świetnie się prezentują, bo jakby się przypatrzeć, to ni to potwór, ni to nic.



^ Raw Shocki z Wicked and Weak. Te tutaj są dość dziwne jak dla mnie, ciała zdeformowane, z "wystającym" szkieletem z ich ciał. Niestety nie miałem ich w grze, i nie wiem jak się w praniu prezentują :)

Ach tak, sens tego tematu: Jakie macie opinie na temat symboliki tych potworów? Według mnie, są oni barierą obronną umysłu Cheryl, by nie dopuścić do poznania prawdy. Gonią Harry'ego w Otherworld, lecz kiedy go zabiją, kucają i tak jakby "głaskają go". Dla mnie to mówi samo za siebie.

EDIT:



^ Cóż, jak się okazuje, jest jeszcze piąty wygląd Raw Shocków - jest to wygląd zwyczajny. Zwykłe potwory o "normalnym" ciele, które gonią Harry'ego przed wypełnieniem najważniejszych testów. Chyba. Głowy nie dam xD
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
Ostatnio zmieniony przez Alex 2010-06-17, 12:53, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
ALIEN_ALIEN 
Bann'd


Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 79
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2010-02-15, 10:10   

No no no wyglądają ciekawie chodź dalej ubolewam że jest tylko "jeden" typ. Z tym się zgodzę że to może być ochrona Cheryl przed odkryciem prawdy przez Harrego. Miała być to zapora nie do pokonania ale się udało i prawda została odkryta.
_________________
\\\Powód bana: Utrzymywanie dramy i nachalność; więcej w ostrzeżeniach użytkowników.
-Żelazko\\\
Dalej jest już tylko strach ...
 
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-02-15, 17:14   

Alex napisał/a:
Raw Shocki z Drunk Dad.

Taki obraz mentalny swojego ciała ma każdy przy mocnym kacu. xD
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
MaroBot 
Cockroach


Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 12
Wysłany: 2010-03-14, 11:08   

Tyle że niespecjalnie wiem co ma wygląd potworów do zakończenia jako że u mnie końcowa ich wersja była właśnie ta "Wicked and Weak" jednak zakończenie miałem "Drunk Dad" więc jestem kapeńkę confused.
 
 
SiedzacyWKiblu 
Air Screamer



Wiek: 35
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 744
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-03-14, 11:24   

Potwory mogą symbolizować na jakiej drodze jesteś.

Jednak jak już Alex udowodnił można zmienić zakończenie każdą głupią decyzją.
Nawet pod sam koniec gry.

Chyba ,że jest tak jak piszesz ,że miałeś niezgodne stwory gdy już nie można było wpłynąć na zakończenie gry.
_________________
Sono Me Dare No Me?
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-04, 11:13   

Na stronce Climaxu są 4 arty, więc kminię, że reprezentują każdy z typów. Niestety mam problem z identyfikacją.
1. http://img143.imageshack.us/img143/7412/jpege.jpg no ten jest z Lost Love
Ale reszta? Czwarty to ten z Drunk Dad?(widoczne bąbelki)
http://www.climaxgroup.com/
 
 
tumi1 
Wall Man



Wiek: 30
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 289
Wysłany: 2010-04-08, 15:57   

Ja obstawiam drunk dad, aczkolwiek nie jestem w stanie wybaczyć braku air screamerów czy hellhoundów. Niemniej trza oddać honor Climaxowi, iż sprostał wyznaniu w znacznie lepszy sposób, niż DH, które spartoliło sprawę po całości ;/
_________________
Najbardziej boimy się tego,czego nie widać.
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2010-04-28, 18:12   

Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że pomimo zakończenia Drunk Daddy podczas gry pojawiały mi się różne wersje raw shocków, w tym te ze Sleeze and Sirens a i prawdopodobnie z Lost Love. Is it possible or was I just seeing things :roll: ?
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
 
 
R4Zi3L 
Caliban
NERD



Wiek: 36
Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 1433
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-04-28, 18:49   

Szczerze.... podczas ucieczek wszystkie wygladaja dla mnie tak samo... ale to pewnie dlatego ze nie gralem na Wii w 480p.....
_________________
SH is in me...
Sometimes i feel like this...
 
 
 
StuntmanMikeL 
Caliban
MARRY AND REPRODUCE


Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 1710
Wysłany: 2010-05-04, 17:15   

Ja grałem na PSP i wszystkie "potwory" wyglądały dla mnie jak ludki z modeliny ulepione przez ośmiolatka. Pod koniec chyba tylko pojawiły się jakieś z dziurami w głowach i w ciele (wariant czwarty z pierwszego posta... chyba), ale nie wiedziałem, że to ma jakieś głębsze znaczenie. Nazw tych zakończeń też nie znam, więc ciężko mi powiedzieć które miałem.
 
 
Puty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-05, 12:20   

Miho napisał/a:
Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że pomimo zakończenia Drunk Daddy podczas gry pojawiały mi się różne wersje raw shocków, w tym te ze Sleeze and Sirens a i prawdopodobnie z Lost Love. Is it possible or was I just seeing things :roll: ?
No tak, bo ktoś już tu dowodził, że jedną decyzją można zmienić zakończenie podczas rozgrywki.
 
 
Alice 
Caliban
Przywoływacz Dusz



Wiek: 32
Dołączyła: 20 Mar 2013
Posty: 1757
Skąd: Niegrywalne Miasto Wolnego Świata
Wysłany: 2013-07-10, 21:19   

No cóż. Szkoda, że tylko jeden rodzaj potworka, ale plus, że wygląd jest częściowo zmienny.
_________________
Damage done to the flesh, what they said, in the name of the...
Damage done to the heart, is the start, of the end!
Damage done to my soul, and you know, it knows where my...
Damage done to my life, cursing loud, as the chaos!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group