Silent Hill Page
 
Forum Silent Hill Page 
 Strona główna  Regulamin  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zaloguj  Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagadki
Autor Wiadomość
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-12-03, 15:30   Zagadki

Porozmawiajmy o zagadkach.
Moim zdaniem, zagadki wypadły o wiele lepiej niż te w SH4 (w sumie co się dziwić) i można je porównać do tych w SH3.

Anatomy Puzzle - układanie organów było w sumie ciekawą zagadką (i dla mnie ciekawym doświadczeniem), ale szybko było to rozgryźć. Zwłaszcza, że gdzieś była podpowiedź.
Calendar puzzle - dla mnie było bardzo trudno, bo nie wiedziałem skąd wziąć te cyfry, i na dodatek zapomniałem, że u nich jest M/D/R (a nie tak jak u nas D/M/R). Duży plus, sporo czasu zajęło mi rozwiązanie jej.
Doll puzzle - również IMO ciekawa. Kolor tabletek do różnych lalek według wnętrz pokoi - pomysłowe i wymagające myślenia.
Iron Lung Puzzle - zagadka jak zagadka. Wystarczy chwilę pogłówkować i rozwiązanie samo przychodzi. IMO nic specjalnego.
Laundry puzzle - dla mnie mistrza obsługiwania pralki było to proste jak budowa wieżowca. Najmniej przyjemnie ją wspominam.
Spotlight Puzzle - to samo co wyżej. Chwila namysłu i rozwiązana, bez zbędnego główkowania.

Znajdą się jeszcze takie mniej ważne zagadki, jak wpisanie kodu do pudełka z sercem, kod do kasy sklepowej (co jest IMO totalną porażką) czy wzięcie biletu do Teatru. W sumie nie jest źle, panowie z Climaxu narobili się bardziej niż ci z Double Helix, ale mimo wszystko SH1/2 to to nie jest...
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Kamillo 
Mumbler



Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 149
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-12-03, 16:40   

Zagadki były dobre, ale raczej nie porównałbym ich do tych z Silent Hill 3, gdzie już na początku trzeba było wykazać się znajomością dzieł Shakespear'a.

A zostając przy Origins, "anatomiczna" zagadka także spodobała mi się najbardziej... Szczerze mówiąc po przejściu zapominam o takich szczegółach, ale to akurat pamiętam.
 
 
 
Homik 
Wall Man



Wiek: 37
Dołączył: 03 Sie 2008
Posty: 260
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-12-03, 19:23   

Najbardziej w pamięci utkwiła mi zagadka z kalendarzem. Do jej rozwiązania brakowało mi jednej liczby - roku na wisiorku Travisa. Mimo, iż na początku rozgrywki oglądałem jego amulet, nie skojarzyłem tego faktu i trochę czasu zajęło mi rozwiązanie tej zagadki.
_________________
Cała moja pewność to: jutro jest takie dalekie.

http://www.retronagazie.eu/
 
 
Alex 
Remnant


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 554
Wysłany: 2009-12-03, 22:22   

Kamillo napisał/a:
Zagadki były dobre, ale raczej nie porównałbym ich do tych z Silent Hill 3, gdzie już na początku trzeba było wykazać się znajomością dzieł Shakespear'a.

No tak, ale niektóre zagadki SHO wymagały myślenia na swoim zwykłym poziomie trudności, a w SH3 to z Szekspirem tylko na Hardzie.
_________________
"You don't know anything about Silent Hill!"
 
 
Mi 
Insane Cancer
Reservoir Dog



Wiek: 37
Dołączyła: 16 Lis 2007
Posty: 1269
Skąd: Saitama
Wysłany: 2009-12-04, 10:11   

Muszę przyznać, że panowie z Climax pozytywnie zaskoczyli mnie poziomem zagadek w Silent Hill: Origins. Najbardziej podobała mi się Doll Puzzle (można było dowiedzieć się co nieco o pacjentach sanatorium) oraz układanie scenerii w teatrze, o ile można to zaliczyć do Silentowych łamigłówek. Przy anatomicznej nieźle się "nagimnastykowałam" umysłowo, bo za nic w świecie nie pamiętam nic z tej odnogi szkolnej biologii, najgorszą zagadką natomiast było dla mnie końcowe układanie Flaurosa. Nigdy nie lubiłam kostki rubika, tak więc i zabawy z Flaurosem nie przypadły mi do gustu.
_________________
このようには偶然などないのかもしれない。 全てが必然である可能ように。
Ostatnio zmieniony przez Mi 2009-12-04, 10:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Plazior 
Closer



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 990
Wysłany: 2009-12-04, 17:34   

Akurat zagadki z Origins mi się bardzo podobał i trzymały przyzwoity bądź epicki poziom. Moją ulubioną zagadką również jest Doll Puzzle, Flauros (kostka rubika plus logika for teh win :) ) no i Pranie. Co prawda, jak to każdy prawdziwy facet, prania zrobić nie umiem także sporo męczenia było przy tym, ale satysfakcja... :) Ano i jeszcze wykorzystanie monety z początku gry w celu blablabla. Było świetnym pomysłem. Old Skool jak nic! Tak, wiem iż podobnie było w SH3 ale tam to nie było to samo i tak tajemniczo. Wręcz rozczarowująco.
_________________
"To, że jestem online na forum nie znaczy, że siedze przed kompem. Pomyśl o tym zanim coś takiego napiszesz ;) " - Józef Piłsudski, Biblia 14:23
 
 
Wielebny 
Cockroach


Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 18
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-12-07, 16:57   

Bardzo fajne i dobre zagadki ,ale coś mi się wydawało ,że nie były za bardzo wymagające. Chyba najbardziej wymagająca to Calendar puzzle i mi się najbardziej podobała.
 
 
 
Michael221 
Cockroach



Wiek: 37
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 52
Skąd: Kościerzyna
Wysłany: 2010-02-21, 22:50   

Zagadka z tabletkami w sanitarium Poległem...........
Ostatnio zmieniony przez Michael221 2010-02-21, 22:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cidus 
Mumbler



Wiek: 36
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 142
Wysłany: 2010-04-12, 11:31   

Z tabletkami zdecydowanie najlepsza. Logiczna i ciekawa.
_________________
SILENT HILL - would you survive a visit in this town?
 
 
KwQ 
Cockroach


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 32
Wysłany: 2013-02-18, 19:14   

Zagadki są proste...za proste.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group